X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)
Odpowiedz

NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)

Oceń ten wątek:
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ata88 wrote:
    Cześć Wam,
    Chętnie dołączę do wątku. Aktualnie 4 cykl starań o 1 dziecko - dziś przyszła @ :(
    Dziewczyny po jakim czasie robiono Wam jakieś badania ? Byłam w tym miesiącu u gina i nic nie gadał, na nic nie posłał.
    Zna moją sytuację i wie, że jestem po przejściach:/ ( zostałam z 1 jajnikiem )
    Zastanawiam się czy to już pora szukać nowego lekarza. Czuję się trochę pozostawiona sama sobie :/

    Prowadzisz obserwacje sluzu i mierzysz temperaturę?
    Ja przez 1,5 roku bazowalam na testach owu, bez powodzenia ale to nie były poważne starania.
    Po kolejnej wizycie u gin przekonałam się do korzystania z ovufriend, ale rownie dobrze możesz prowadzić wykres sama bez wykupienia abonamentu.
    Przez pierwsze 7 miesięcy nie byłam w stanie ocenić czy śluz jest plodny ale już się nauczyłam 😂
    Jeżeli to nie zda egzaminu polecam iść na monitoring owulacji.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Wiktorynka Ekspertka
    Postów: 226 51

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Hej, ja radzę Ci poszukać dobrego gina co wyśle Cię na podstawowe badania😊 a co do osób będących w ciąży tak to boli i to bardzo ale chyba bardziej bolą pytania rodziny a ja nie mam ochoty wszystkim się tłumaczyć.
    Mieszkam w takim mieście że ciężko znaleźć dobrego gina, takiegi jak ja bym chciała...wydaje mi się że jestem u najlepszego w mieście, ale chyba wybiorę się prywatnie do trochę większego miasta 80 km ode mnie co prawda, ale czego się nie robi...

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 02:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorynka wrote:
    Mieszkam w takim mieście że ciężko znaleźć dobrego gina, takiegi jak ja bym chciała...wydaje mi się że jestem u najlepszego w mieście, ale chyba wybiorę się prywatnie do trochę większego miasta 80 km ode mnie co prawda, ale czego się nie robi...
    Ja do dobrego gina też muszę pojeździć ponad 50 km. Moi z okolicy są🤨nie kompetentni. Aż w końcu jedna wizyta u dobrego gin i lezenie6w szpitalu na PCOS ale i tak uUważam go za leniwewo i szukam dalej.

    Malinka96 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w mieście też ciężko o dobrego ginekologa. Ja do mojego jeżdżę ponad 50 km.
    Ufam mu, ale jesli przez kilka miesięcy się nie uda to zwyczajnie poszukam innego. Już jednego poleciła mi koleżanka w tym samym mieście co mój. Ale ceny ma z kosmosu. U mojego też tanio nie jest, ale z pozytywów to np kiedyś jak kazał mi byc 4 raz na usg na którym znow wyszło, ze pecherzyka dominujacego nie ma to kasy za wizyte nie wzial. I teraz po kilku miesiacach, wiedzę, ze bierze ode mnie mniej za wizyte.
    No i wogole on wszystko świetnie tłumaczy. Ba nawet mowi, ze kupic lek taniej. Odpowiada spokojnie na każde moje nawet najglupsze pytanie. No i to pierwszy lekarz, ktory wkoncu zrobil mi badania hormonalne i potwierdziło lacznie z obrazem pcos.
    Takze mam nadzieje, ze nie będę musiała go zmienić
    A jacy sa Wasi ginekolodzy?

    Angel, Malinka96 lubią tę wiadomość

  • Angel Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joana_aska89 wrote:
    U mnie w mieście też ciężko o dobrego ginekologa. Ja do mojego jeżdżę ponad 50 km.
    Ufam mu, ale jesli przez kilka miesięcy się nie uda to zwyczajnie poszukam innego. Już jednego poleciła mi koleżanka w tym samym mieście co mój. Ale ceny ma z kosmosu. U mojego też tanio nie jest, ale z pozytywów to np kiedyś jak kazał mi byc 4 raz na usg na którym znow wyszło, ze pecherzyka dominujacego nie ma to kasy za wizyte nie wzial. I teraz po kilku miesiacach, wiedzę, ze bierze ode mnie mniej za wizyte.
    No i wogole on wszystko świetnie tłumaczy. Ba nawet mowi, ze kupic lek taniej. Odpowiada spokojnie na każde moje nawet najglupsze pytanie. No i to pierwszy lekarz, ktory wkoncu zrobil mi badania hormonalne i potwierdziło lacznie z obrazem pcos.
    Takze mam nadzieje, ze nie będę musiała go zmienić
    A jacy sa Wasi ginekolodzy?

    Ja zmieniłam gina jakiś czas temu. Obecny wydaje się być ok, zbadał jajniki i kazał się starać. Żadnych innych badań nie zlecił. Staramy się zatem i czekamy czy się uda 😃

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

  • Igna Debiutantka
    Postów: 11 13

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel wrote:
    Trzymamy kciuki, koniecznie daj znać ! ;)


    No i dup*a jedna kreska ... :( czekam na okres i będziemy próbować od nowa.

    W jakiej formie suplementujecie wiesiołek? Może też zacznę.

  • Malinka96 Przyjaciółka
    Postów: 69 59

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igna wrote:
    No i dup*a jedna kreska ... :( czekam na okres i będziemy próbować od nowa.

    W jakiej formie suplementujecie wiesiołek? Może też zacznę.

    Kiedy masz dostać @?

  • ata88 Ekspertka
    Postów: 140 57

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Prowadzisz obserwacje sluzu i mierzysz temperaturę?
    Ja przez 1,5 roku bazowalam na testach owu, bez powodzenia ale to nie były poważne starania.
    Po kolejnej wizycie u gin przekonałam się do korzystania z ovufriend, ale rownie dobrze możesz prowadzić wykres sama bez wykupienia abonamentu.
    Przez pierwsze 7 miesięcy nie byłam w stanie ocenić czy śluz jest plodny ale już się nauczyłam 😂
    Jeżeli to nie zda egzaminu polecam iść na monitoring owulacji.

    Właśnie ja kompletnie nie ogarniam tego śluzu..
    bazuję na testach owu. Cykle mam 27,28 dni i póki co 13,14 dzień to owu, także częstotliwość stosunków w tym okresie jest duża.

    Wiesiołek kupiłam w tabletkach - Oeparol.
    Doczytałam, że należy zażywać 2 tabletki od początku cyklu do owulacji.

    Igna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga ja mam zwykly olej z wiesiolka i od 1dc biore 2× 2tab choc na opakowaniu bylo 3×2tab. Ale i tak biore duzo tabsow, więc wolalam zmniejszyć dawke. No i bralam go do 10 dc cyklu bo balam sie, ze przeocze momemt owulacji a mozna brac go tylko do niej. I jak zawsze śluzu plodnego zero to teraz troche go bylo. Więccoś poprawil.
    Teraz za to pije siemnie lniane i podobno też pomaga na sluz ale jego akurat można pić cały cykl.

    Igna, Agafiga lubią tę wiadomość

  • Igna Debiutantka
    Postów: 11 13

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś po pracy wpadnę do apteki w takim razie po ten wiesiołek i od razu kupie siemię lniane. Pamiętam, że jak moja mama miała jakieś problemy zdrowotne jak byłam dzieckiem to pila siemię i robiła tez dla mnie. Dolewała mleka, dodawała miodu i było pyszne <3 także mam miłe wspomnienia a u mnie tego śluzu płodnego też było w tym cyklu dość mało więc nie zaszkodzi spróbować.

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ata88 wrote:
    Właśnie ja kompletnie nie ogarniam tego śluzu..
    bazuję na testach owu. Cykle mam 27,28 dni i póki co 13,14 dzień to owu, także częstotliwość stosunków w tym okresie jest duża.

    Wiesiołek kupiłam w tabletkach - Oeparol.
    Doczytałam, że należy zażywać 2 tabletki od początku cyklu do owulacji.
    Ja też ten śluz raz ogarniam, raz nie. A że dopiero zaczynamy starania(teraz będzie 2cs) to na razie nie obserwuję jeszcze tak dokładnie, że nie dodawać sobie tym stresu.

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igna wrote:
    No i dup*a jedna kreska ... :( czekam na okres i będziemy próbować od nowa.

    W jakiej formie suplementujecie wiesiołek? Może też zacznę.

    A kiedy @? Może zatestowałaś za wcześnie?

    Malinka96 lubi tę wiadomość

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igna wrote:
    Dziś po pracy wpadnę do apteki w takim razie po ten wiesiołek i od razu kupie siemię lniane. Pamiętam, że jak moja mama miała jakieś problemy zdrowotne jak byłam dzieckiem to pila siemię i robiła tez dla mnie. Dolewała mleka, dodawała miodu i było pyszne <3 także mam miłe wspomnienia a u mnie tego śluzu płodnego też było w tym cyklu dość mało więc nie zaszkodzi spróbować.

    Tak tak ja też dodaje miód albo jakieś przyprawy np cynamon czy kardamon. Muszę spróbować z mlekiem, bo tego jeszcze nie sprawdzalam.
    Sam jest w smaku okropny. Pamiętam pierwszy raz ten glut to myslalam, ze mi sie cofnie......
    A mama robila opcje z mielonego czy ziarenka? Ja na poczatku ziarenka ale teraz kupilam mielony i jest lepszy.

    Igna lubi tę wiadomość

  • Igna Debiutantka
    Postów: 11 13

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlodamezatka wrote:
    A kiedy @? Może zatestowałaś za wcześnie?


    U mnie ta miesiączka jest nieregularna.
    Półtora roku temu odstawiłam antykoncepcje, 8 miesięcy nie miałam miesiączki w ogóle lekarz mówił, że to normalne i żeby nie ingerować lepiej żeby organizm sam "zaskoczył". Po 8 miesiącach dostałam miesiączkę miedzy czasie hormony mi totalnie świrowały, bardzo przytyłam(10kg) dodam, że mam hashimoto i niedoczynność. Później pół roku miesiączka jak w zegarku co 28 dni ale zaczęłam chudnąć, trochę ćwiczyć ale nie intensywnie tylko po tym "naskoczeniu" kg leciały szybko i te 10 kg, które wcześniej przyłatam w 8 miesiącu schudłam w 2 miesiące i wtedy znowu posypała mi się miesiączka. Miedzy czasie musiałam zmienić ginekologa bo mój odszedł z placówki do której chodzę, nowa ginekolog leczyła mnie duphastonem ale nie robiła żadnych badan dlatego znowu zmieniłam lekarza i teraz czekam na wizytę prywatnie u ginekologa-endokrynologa już nie w placówce w której mam ubezpieczenie.

    Ogólnie miesiączka naskoczyła ale jest nieregularna średnio wychodzi 34 dni powinna być w poniedziałek 19.08 jeśli nie dostane do końca tyg to zrobię kolejny test. Wydaje mi się, że mogę mieć jakieś "objawy" ale równie dobrze może to być PMS ;/

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę olej z wisiołka w tabelach ale brałam dopiero 1 cykl. Kochane a mam pytanie czy któraś z Was testowala przed @? Jeśli tak to ile dni przed?
    Mam dostać @ 28.08 a chciałabym testować 25 tylko boję się że będzie za szybko ewentualnie będę chcę zrobić 26. Co o tym myślicie?

  • Igna Debiutantka
    Postów: 11 13

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joana_aska89 wrote:
    Tak tak ja też dodaje miód albo jakieś przyprawy np cynamon czy kardamon. Muszę spróbować z mlekiem, bo tego jeszcze nie sprawdzalam.
    Sam jest w smaku okropny. Pamiętam pierwszy raz ten glut to myslalam, ze mi sie cofnie......
    A mama robila opcje z mielonego czy ziarenka? Ja na poczatku ziarenka ale teraz kupilam mielony i jest lepszy.


    Z mielonego ale podobno w ziarenkach jest zdrowszy mimo, że mniej przyjemny. Pamiętam, że ona pila wersje bez dodatków i była naprawdę okropna... natomiast na ciepłym mleku i z miodem pycha, polecam :)

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

  • Igna Debiutantka
    Postów: 11 13

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Kochane a mam pytanie czy któraś z Was testowala przed @? Jeśli tak to ile dni przed?
    Mam dostać @ 28.08 a chciałabym testować 25 tylko boję się że będzie za szybko ewentualnie będę chcę zrobić 26. Co o tym myślicie?


    moja koleżanka testowała dzień przed wieczorem i wyszedł pozytywny.

  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igna wrote:
    U mnie ta miesiączka jest nieregularna.
    Półtora roku temu odstawiłam antykoncepcje, 8 miesięcy nie miałam miesiączki w ogóle lekarz mówił, że to normalne i żeby nie ingerować lepiej żeby organizm sam "zaskoczył". Po 8 miesiącach dostałam miesiączkę miedzy czasie hormony mi totalnie świrowały, bardzo przytyłam(10kg) dodam, że mam hashimoto i niedoczynność. Później pół roku miesiączka jak w zegarku co 28 dni ale zaczęłam chudnąć, trochę ćwiczyć ale nie intensywnie tylko po tym "naskoczeniu" kg leciały szybko i te 10 kg, które wcześniej przyłatam w 8 miesiącu schudłam w 2 miesiące i wtedy znowu posypała mi się miesiączka. Miedzy czasie musiałam zmienić ginekologa bo mój odszedł z placówki do której chodzę, nowa ginekolog leczyła mnie duphastonem ale nie robiła żadnych badan dlatego znowu zmieniłam lekarza i teraz czekam na wizytę prywatnie u ginekologa-endokrynologa już nie w placówce w której mam ubezpieczenie.

    Ogólnie miesiączka naskoczyła ale jest nieregularna średnio wychodzi 34 dni powinna być w poniedziałek 19.08 jeśli nie dostane do końca tyg to zrobię kolejny test. Wydaje mi się, że mogę mieć jakieś "objawy" ale równie dobrze może to być PMS ;/

    Myślę, że w takiej sytuacji wizyta u dobrego ginekologa i endokrynologa to podstawa. Czy ciąża będzie, czy nie w takim przypadku myślę że dobra opieka lekarza jest bardzo ważna.

    Trzymam kciuki!

    Igna lubi tę wiadomość

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • Klaudyssa Przyjaciółka
    Postów: 83 25

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Ja biorę olej z wisiołka w tabelach ale brałam dopiero 1 cykl. Kochane a mam pytanie czy któraś z Was testowala przed @? Jeśli tak to ile dni przed?
    Mam dostać @ 28.08 a chciałabym testować 25 tylko boję się że będzie za szybko ewentualnie będę chcę zrobić 26. Co o tym myślicie?
    Ogólnie możesz testować ale to trochę szybko. Moim zdaniem poczekaj do dnia miesiączki. Jeżeli jednak bd chciała szybciej to test bardzo czuły. Ja biorę jedna tab oleju z wiesiołka i teraz zglupialam wow.

    Igna lubi tę wiadomość

    22.05.2017 - pozytywny test ciążowy
    23.10.2017 - 3350, 56 cm 10 pk syn
    1.09.2018 - pozytywny test ciążowy
    6.09.2018 - staliśmy się rodzicami aniołka ( a może
    rodziną)
    2019 - staramy się dalej
    76c93248fd4c1e689d5fc2f8ae805b9b.png
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joana_aska89 wrote:
    Tak, tak zdiagnozowano go u mnie kilka lat temu. Ostatnio przed staraniami najpierw robiłam mase badan hormonalnych. Nie są tragiczne, ale obraz jajnikow juz tak. No i niestety u mnie nie ma naturalnych owulacji. Teraz mialam pierwsza podczas stymulowanego cyklu.
    Na poczatku staran dostalam tez glukophage 850 ×2 dziennie plus cos czego nazwy nie pamietam. Ale bardzo zle reagowalam na nie i lekarz mi je odstawil. Został mi tylko Bromergon.
    A co do Ovarinu to nie widzialam po nim u siebie jakos poprawy..

    Ktoras z Was też ma Pcos?

    Ja również mam PCOS oraz IO :)

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ