X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)
Odpowiedz

NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)

Oceń ten wątek:
  • Igna Debiutantka
    Postów: 11 13

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlodamezatka wrote:
    Myślę, że w takiej sytuacji wizyta u dobrego ginekologa i endokrynologa to podstawa. Czy ciąża będzie, czy nie w takim przypadku myślę że dobra opieka lekarza jest bardzo ważna.

    Trzymam kciuki!

    mam rewelacyjną endokrynolog i z nią porobiłam wszystkie badania przed staraniami, dała mi nawet skierowania na usg ginekologiczne itp wszystko wyszło w porządku. Dodała równocześnie, że muszę koniecznie mieć endo-gine dobrego bo ona nie będzie wstanie więcej pomóc a dała do zrozumienia, że ta gine. do, której chodzę nie jest najbardziej kompetentna.
    Ten lekarz do którego się umówiłam z jej polecenia ma bardzo dobre oceny na znanym lekarzu dlatego jestem dobrej myśli. Niestety terminy długie, mam wizytę na początek września ale obczajam cały czas czy coś się nie zwalnia ;)

    Klaudyssa, joana_aska89 lubią tę wiadomość

  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igna wrote:
    mam rewelacyjną endokrynolog i z nią porobiłam wszystkie badania przed staraniami, dała mi nawet skierowania na usg ginekologiczne itp wszystko wyszło w porządku. Dodała równocześnie, że muszę koniecznie mieć endo-gine dobrego bo ona nie będzie wstanie więcej pomóc a dała do zrozumienia, że ta gine. do, której chodzę nie jest najbardziej kompetentna.
    Ten lekarz do którego się umówiłam z jej polecenia ma bardzo dobre oceny na znanym lekarzu dlatego jestem dobrej myśli. Niestety terminy długie, mam wizytę na początek września ale obczajam cały czas czy coś się nie zwalnia ;)

    Jak na znanylekarz są dobre opinie to myślę, że warto spróbować. A i wrzesień już niedaleko! Najważniejsze to być dobrej myśli.

    Ja też przed staraniami miałam robione usg tarczycy, hormony tarczycy, usg ginekologiczne, morfologie, glukoze. Także komplet podstawowych badań mam. :)

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 sierpnia 2019, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro idę na badania tarzycy i progesteron oraz prolaktyne bo ostatnio była za wysoka. Myślicie za badania robić skoro w marcu byłam w szpitalu?

  • Wiktorynka Ekspertka
    Postów: 226 51

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobiety kochane mam pytanie!
    Za 11 dni @ ( jak co miesiąc mam jednak nadzieję, że nie przyjdzie ) Myślicie że jak pojutrze poszlabgm do laboratorium zrobić progesteron, prolaktyne i TSH to wyniki wyjdą miarodajne?
    Nigdy nie mogę ogarnąć tego co kiedy w jakiej fazie cyklu powinno się robić z tymi badaniami, dajcie znać. Idę na własną rękę bo wizyta u gina dopiero na koncowke września ale wolę sobie zrobić i przeanalizować wyniki już natychmiast...W gorącej wodzie kąpana...
    i kolejne pytanie..Owu miałam w sobote-niedzielę, przynajmniej tak wychodziło z kalendarzyk mniej wiecej oraz z własnych obserwacji które prowadzę od 5 miesiecy( pobolewanie jajnika, rozciągliwy lub wodnisty sluz, wzrost lub od, ładna cera) Jednak nadal pobolewa mnie w prawym boku lecz tak bardzo delikatnie, nie mogę wyłapać w pamięci czy już wcześniej tak miałam ale chyba nie...myślicie że to może zaskoczyło ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 00:45

    Angel lubi tę wiadomość

  • Angel Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorynka wrote:
    Kobiety kochane mam pytanie!
    Za 11 dni @ ( jak co miesiąc mam jednak nadzieję, że nie przyjdzie ) Myślicie że jak pojutrze poszlabgm do laboratorium zrobić progesteron, prolaktyne i TSH to wyniki wyjdą miarodajne?
    Nigdy nie mogę ogarnąć tego co kiedy w jakiej fazie cyklu powinno się robić z tymi badaniami, dajcie znać. Idę na własną rękę bo wizyta u gina dopiero na koncowke września ale wolę sobie zrobić i przeanalizować wyniki już natychmiast...W gorącej wodzie kąpana...
    i kolejne pytanie..Owu miałam w sobote-niedzielę, przynajmniej tak wychodziło z kalendarzyk mniej wiecej oraz z własnych obserwacji które prowadzę od 5 miesiecy( pobolewanie jajnika, rozciągliwy lub wodnisty sluz, wzrost lub od, ładna cera) Jednak nadal pobolewa mnie w prawym boku lecz tak bardzo delikatnie, nie mogę wyłapać w pamięci czy już wcześniej tak miałam ale chyba nie...myślicie że to może zaskoczyło ?


    Mi ginekolog niestety nie zrobił takich podstawowych badań, ale to mój dopiero 2 cykl starań. Ale może warto bym sama zrobiła takie badania prywatnie ? Więc podpinam się do pytania.

  • Angel Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki mam pytanie, jestem jeszcze zielona w tych kwestiach. Przedwczoraj i wczoraj miałam pozytywny test owulacyjny. Jednak do dziś nie zaobserwowałam wzrostu temperatury :( tzn. że nie miałam owulacji, czyli cykl bezowulacyjny ? Czy jest szansa że owulacja dopiero będzie dziś i temperatura wzrośnie? Trochę się zmartwiłam :(:(:(:(

  • Klaudyssa Przyjaciółka
    Postów: 83 25

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel wrote:
    Dziewczynki mam pytanie, jestem jeszcze zielona w tych kwestiach. Przedwczoraj i wczoraj miałam pozytywny test owulacyjny. Jednak do dziś nie zaobserwowałam wzrostu temperatury :( tzn. że nie miałam owulacji, czyli cykl bezowulacyjny ? Czy jest szansa że owulacja dopiero będzie dziś i temperatura wzrośnie? Trochę się zmartwiłam :(:(:(:(
    Testy owu wykazują wzrost hormonu LH ale do uwolnienia jajeczka wcale nie musi dojść. Tak mi lekarz mówił. A kreska testowa była dużo mocniejsza od kontrolnej?

    ata88, Angel lubią tę wiadomość

    22.05.2017 - pozytywny test ciążowy
    23.10.2017 - 3350, 56 cm 10 pk syn
    1.09.2018 - pozytywny test ciążowy
    6.09.2018 - staliśmy się rodzicami aniołka ( a może
    rodziną)
    2019 - staramy się dalej
    76c93248fd4c1e689d5fc2f8ae805b9b.png
  • Klaudyssa Przyjaciółka
    Postów: 83 25

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel wrote:
    Mi ginekolog niestety nie zrobił takich podstawowych badań, ale to mój dopiero 2 cykl starań. Ale może warto bym sama zrobiła takie badania prywatnie ? Więc podpinam się do pytania.
    Myślę że nie starcie się dopiero 2 cykl to malutko. Na spokojnie odpuść a się uda

    joana_aska89, Angel lubią tę wiadomość

    22.05.2017 - pozytywny test ciążowy
    23.10.2017 - 3350, 56 cm 10 pk syn
    1.09.2018 - pozytywny test ciążowy
    6.09.2018 - staliśmy się rodzicami aniołka ( a może
    rodziną)
    2019 - staramy się dalej
    76c93248fd4c1e689d5fc2f8ae805b9b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel moim zdaniem masz jeszcze czas na takie badania skoro to dopiero 2cs. Wiem, ze dla Ciebie długo jak dla każdej z nas. Ale nie martw sie na zapas.
    Jesli juz chcesz zrobić badania to zrob je na nfz. Chyba, ze wiesz ze masz jakies choroby pcos czy chora tarczyce?
    Jesli jestes zdrowa to daj sobie czas..
    Mowie z doswiadczenia moim kolezanek. Jedna robila badania ale na nfz ale ze wzg na wieczną anemie u niej, więc przy porodzie to bylby problem. Ale ogolnie to przy obu ciałach lekarz kazał najpierw starać się 6cs bez jego pomocy na luzie skoro oboje sa zdrowi. Dopiero gdyby sie nie udało to miala sie zgłosić. Pierwsza corka z 1cs a druga z 4cs.

    Angel, Klaudyssa lubią tę wiadomość

  • Angel Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudyssa wrote:
    Testy owu wykazują wzrost hormonu LH ale do uwolnienia jajeczka wcale nie musi dojść. Tak mi lekarz mówił. A kreska testowa była dużo mocniejsza od kontrolnej?


    Przedwczoraj różnica w kolorze kreski byla nie wielka, ale juz na wczorajszym teście byla wyraźnie mocniejsza.

  • despicableme2 Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel wrote:
    Witam pozostałe Świerzaczki 👍 my staramy się o drugie dziecko i nie mogę się doczekać aż zobaczę fasolkę ❤ od 4 mcy biorę kwas foliowy i od kilku dni zaczęłam brać go z myo-inozytolem w preparacie symfolic. Może któraś z Was też go przyjmuje ?

    Przyznam że na początku myślałam że jak będę starać się o baby to przyjdzie mi to lekko bez stresu i spiny, a okazało się że przeżywam jak głupia, co chwilę analizuję czy już dni płodne, czy się uda itd. 🙁 fiksuje totalnie...

    Cześć ja też jestem nowa :)
    dokładnie mam tak samo. Myślałam, że podejde do tego na luzie a popadłam w paranoję, testy owu, temperatura, apka... a potem wielkie rozczarowanie z nadejściem okresu i płacz

    Angel, Klaudyssa, Igna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    despicableme2 wrote:
    Cześć ja też jestem nowa :)
    dokładnie mam tak samo. Myślałam, że podejde do tego na luzie a popadłam w paranoję, testy owu, temperatura, apka... a potem wielkie rozczarowanie z nadejściem okresu i płacz

    Witaj kochana ❤ a który cs? Testujesz niedługo?
    Trzymam kciuki za Ciebie i za inne dziewczyny ❤

    Angel, Klaudyssa lubią tę wiadomość

  • Angel Przyjaciółka
    Postów: 74 51

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    despicableme2 wrote:
    Cześć ja też jestem nowa :)
    dokładnie mam tak samo. Myślałam, że podejde do tego na luzie a popadłam w paranoję, testy owu, temperatura, apka... a potem wielkie rozczarowanie z nadejściem okresu i płacz

    Trzymamy kciuki ;) Ja też trochę świruję, oczekuję czy wzrośnie mi temperatura oznaczająca owulację...

    Klaudyssa, Malinka96 lubią tę wiadomość

  • despicableme2 Koleżanka
    Postów: 51 9

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joana_aska89 wrote:
    Witaj kochana ❤ a który cs? Testujesz niedługo?
    Trzymam kciuki za Ciebie i za inne dziewczyny ❤

    Miałam nadzieję że coś się uda, ale od wczoraj 1dc.
    We wrześniu będziemy mieć 3cs :) a Wy? Długo sie staracie?
    Trzymam kciuki za Was 🤗🤗🤗

    Klaudyssa, joana_aska89 lubią tę wiadomość

  • Kamiii631 Znajoma
    Postów: 30 9

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dołączam do waszego grona 😊 to mój 11 cs o moje drugie dziecko a mojego męża pierwsze 😁 obecnie mam dosyć poważny problem bo @ spóźnia się 4 tygodnie 🤷‍♀️

    Malinka96, blackdeer lubią tę wiadomość

  • Klaudyssa Przyjaciółka
    Postów: 83 25

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiii631 wrote:
    Hej dziewczyny dołączam do waszego grona 😊 to mój 11 cs o moje drugie dziecko a mojego męża pierwsze 😁 obecnie mam dosyć poważny problem bo @ spóźnia się 4 tygodnie 🤷‍♀️
    Byłaś u gin?? Jeżeli nie jesteś w ciąży powinnaś dostać coś na wywołanie i przede wszystkim ustalić co jest przyczyną

    22.05.2017 - pozytywny test ciążowy
    23.10.2017 - 3350, 56 cm 10 pk syn
    1.09.2018 - pozytywny test ciążowy
    6.09.2018 - staliśmy się rodzicami aniołka ( a może
    rodziną)
    2019 - staramy się dalej
    76c93248fd4c1e689d5fc2f8ae805b9b.png
  • Klaudyssa Przyjaciółka
    Postów: 83 25

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też co miesiąc swiruje płaczę modlę się wkrecam Sobie.. Potrafię np nie myśleć w ciągu pierwszej połowy cyklu ale problem mam w 2 połowie. Staramy się o wersję 2.0 (wersja 1.0 kończy w październiku 2 lata) 6.09 poronilam 2 tyg później dostałam zielone światło ale nie chciałam się starać nie byłam gotowa. Kochalismy się bez żadnych zabezpieczeń. Totalnie na luzie. Od maja tego roku staramy się z pełną obserwacja itd. Też nic a to już 7cs..

    Co porabiacie?? Ja właśnie położyłam młodego 😴 pije kawke i patrzę na pierdomondo na podłodze (zabawki) trzeba by się ruszyć i posprzątać trochę bo wstyd ale czy na pewno mi się opłaca haha??

    22.05.2017 - pozytywny test ciążowy
    23.10.2017 - 3350, 56 cm 10 pk syn
    1.09.2018 - pozytywny test ciążowy
    6.09.2018 - staliśmy się rodzicami aniołka ( a może
    rodziną)
    2019 - staramy się dalej
    76c93248fd4c1e689d5fc2f8ae805b9b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    despicableme2 wrote:
    Miałam nadzieję że coś się uda, ale od wczoraj 1dc.
    We wrześniu będziemy mieć 3cs :) a Wy? Długo sie staracie?
    Trzymam kciuki za Was 🤗🤗🤗

    Ja staram sie od listopada, ale stymulowana jestem dopiero 3 cykl. Więc uznaję zawsze,.ze to 3cs.

    Kamii popieram Klaudysse. Byłeś u ginekologa? Testowalas?U mnie kiedyś @ tyle sie spozniala i jak poszłam do lekarza to mnie opoerdziel, ze dopiero przychodze. No i wywołał mi @ i zlecił badania
    No i wtedy wyszlo pcos.

    Ja siedzę w pracy i czekam na decyzja dyrektora czy wkoncu bedzie dla mnie etat od wrzesnia czy nie.. eh.. jak cos mam zaklepana inna ale chce zostac tu......

    Klaudyssa, Angel lubią tę wiadomość

  • Klaudyssa Przyjaciółka
    Postów: 83 25

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie w marcu tego robiłam morfologia tsh kreatynine ogólnie podstawowe badania. 28 idę do gina myślicie że powinnam robić nowe?

    22.05.2017 - pozytywny test ciążowy
    23.10.2017 - 3350, 56 cm 10 pk syn
    1.09.2018 - pozytywny test ciążowy
    6.09.2018 - staliśmy się rodzicami aniołka ( a może
    rodziną)
    2019 - staramy się dalej
    76c93248fd4c1e689d5fc2f8ae805b9b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudyssa wrote:
    Dziewczyny mam pytanie w marcu tego robiłam morfologia tsh kreatynine ogólnie podstawowe badania. 28 idę do gina myślicie że powinnam robić nowe?

    Ja też marcowe i kwietniowe ale mój nic nie mówił, że mam zrobić nowe. Więc chyba nie musisz. Gdyby coś to sam lekarz Ci powie czy cos zleci..

    Klaudyssa lubi tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ