X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)
Odpowiedz

NOWE STARACZKI- dla tych, co dopiero dołączyli :)

Oceń ten wątek:
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 24 października 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi24 wrote:
    Cappuccino to super wiadomości 🤗 trzeba działać jak najszybciej bardzo się cieszę Twoim szczęściem że coś się dzieje :-) trzeba być dobrej myśli :-) ja też liczę na kolejny cykl :-) @ powinna być w sobotę i zaczynamy działać. :-) Będę mierzyć temperaturę i tym razem dopiero jak skoczy wezmę progesteron :-)
    Jeśli chodzi o tą metodę z nasieniem to artykuł chyba czytałam na flo. Może dziewczyny w tym jest problem ? Za długo trzymamy te nasienie w sobie i one robi się gęste i zalepia nam wejście szyjki macicy i przy kolejnym ❤️ bliżej ovu nie może dostać się do jajeczka. Ostatnio jak próbowałam ( oczywiście nieudolnie , nadal nie umiem tego robić ) badać szyjkę to faktycznie były takie grudki. Muszę więcej o tym poczytać.

    No ja tez się cieszę z rozwoju akcji, będę oczywiście informować co i jak. Teraz z niecierpliwością czekam na wynik AMH. Ja w sobotę, albo niedziele, wiec będziemy obie umierać z miesiączka, ehh. A pomyśleć, ze jakiś czas temu wręcz na nią czekałam, bo nie chciałam być w ciąży, a teraz na odwrót. Życie jest zaskakujące, wszystko zależy od punktu siedzenia.

    Możliwe... zwrócę na to uwagę. A ten cykl będzie inny, po Sono HSG + płodny weekend jedziemy za miasto- już zarezerwowałam i opłaciłam pobyt, wiec już nic nas nie powstrzyma😂 Oczywiście nie mogę się nastawiać, ale nie wiem, który to będzie cykl - ten z rozpacza, czy ten z pokorą. A co myślisz o tym kubeczku?

    Addka lubi tę wiadomość

  • Addka Przyjaciółka
    Postów: 120 66

    Wysłany: 24 października 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas mam nadzieje że jak mąż zrobi badania nasienia to wynik będzie zadowalający i cały czas tez go tak pocieszam :D gorzej jak wyjdzie coś nie tak bo tego mąż się najbardziej boi mimo że głośno tego nie przyzna, wiecie ta męska duma

    b53fe4642b.png
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 24 października 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi24 wrote:
    Dziewczyny artykuł jest z ovufriend " Pomagając szczęściu....." Cytuję :
    "Często lekarze sugerują, aby po około 20 – 30 minut po stosunku kobieta za pomocą mięśni kegla pozbyła się całości nasienia zalegającego w pochwie. W ten sposób starsze nasienie nie obklei i tym samym nie zablokuje wejścia do macicy „świeżym” plemnikom podczas następnego współżycia."
    Ile w tym prawdy ? Nie wiem ale może coś w tym jest i to nie nasza psychika.
    Jak ja współżyje z mężem wieczorem to tak leże lekko się umyje i idę spac. Więc może za długo je mam w sobie. Hmmm...

    To teraz na 100% nie pójdę spać od razu po. A ja byłam przekonana, ze im dłużej tym lepiej i nie chciałam „uronić ani kropli”😂 a może sobie tym szkodziłam. Dziękuje za informacje! W ciągu 30 minut te plemniki, które mają to już są w drodze tak czy inaczej. Tak mi się wydaje przynajmniej.

  • Addka Przyjaciółka
    Postów: 120 66

    Wysłany: 24 października 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    To teraz na 100% nie pójdę spać od razu po. A ja byłam przekonana, ze im dłużej tym lepiej i nie chciałam „uronić ani kropli”😂 a może sobie tym szkodziłam. Dziękuje za informacje! W ciągu 30 minut te plemniki, które mają to już są w drodze tak czy inaczej. Tak mi się wydaje przynajmniej.
    Tez jestem zdania, że jak plemniki maja dotrzeć tam gdzie powinny to dojdą odrazu . A po stosunku obowiązkowo każda z nas powinna iść do łazienki zrobić siku żeby nie nabawić się infekcji intymnych

    b53fe4642b.png
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 24 października 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Addka wrote:
    Ja cały czas mam nadzieje że jak mąż zrobi badania nasienia to wynik będzie zadowalający i cały czas tez go tak pocieszam :D gorzej jak wyjdzie coś nie tak bo tego mąż się najbardziej boi mimo że głośno tego nie przyzna, wiecie ta męska duma

    Rozumiem. Tez się bałam tego, a okazało się, ze mój mąż raczej podszedł do tego bardzo rozsądnie- umówił się na wizytę u androloga, przyjmuje Profertil i zmienił trochę tryb życia. Oby się to przełożyło na wyniki, a tego się dowiemy już w przyszłym miesiącu❤️ Także ja polecam wykonanie badań, ale wiem, ze to nie taka łatwa i prosta sprawa.

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 24 października 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Addka wrote:
    Tez jestem zdania, że jak plemniki maja dotrzeć tam gdzie powinny to dojdą odrazu . A po stosunku obowiązkowo każda z nas powinna iść do łazienki zrobić siku żeby nie nabawić się infekcji intymnych

    To ja cały czas robiłam to źle😭 W dni płodne nawet jak mi się chciało to nie szlam siku i czekałam godzinę. Jak dobrze, ze tu jesteście i dowiaduje się więcej❤️

  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 24 października 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to szykuje się super weekend ale Wam zazdroszczę :-) no ten weekend będzie umierający mam nadzieję bo z moja @ jest roznie. Nigdy nie używałam kubeczka i nie czytałam o nim. W sumie sperma składa się nie tylko z plemników ale też z wydzieliny i z białka więc może sobie tym szkodzimy. Tym razem będę leżeć 1h ( na wszelki wypadek ) a potem wszystko wypuszczać :-) w tym czasie raczej zdarza już być w dalekiej drodze :-)

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 24 października 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szłam siku ale robiłam to delikatnie żeby tylko nic nie wylecialo, albo szłam od razu spać a rano i przez cały dzień nic nie wylatywało może sobie zapchalam 🤔😱😨
    Fajne są te artykuły na ovu. Polecam poczytać.


    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Addka Przyjaciółka
    Postów: 120 66

    Wysłany: 24 października 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragment wpisu na stronie mamaginekolog:
    „Jakie mamy dylematy?

    1.Jak wstanę, to mi wycieknie - a chce być w ciąży.
    2.Jak wstanę, to mi wycieknie - muszę się tego pozbyć bo zabrudzi mi ubranie.
    3.Jak nie wstanę i nie zrobię siku, to dostanę infekcji pęcherza (tak myśli ktoś kto czyta mamęginekolog ;) )
    Słowo „wycieknie” pewnie Was gorszy - mnie też gorszy. Bo ja, wbrew pozorom jestem bardzo pruderyjna. Ale przemogłam się by to napisać bo to ważny temat.
    Zatem oto co macie zrobić:

    Nigdy, przenigdy nie myjemy pochwy wewnątrz.
    Po stosunku idziemy robić siku aby zapobiec zakażeniu układu moczowego.
    Jeżeli staramy się o ciążę, to nie musimy nóg podnosić do góry (nie ma dowodów naukowych aby to zwiększało płodność) ale warto poleżeć chociaż te 15 min, przytulić partnera, nie zaszkodzi a być może plemnikom da większą szansę.
    Jeżeli po stosunku PILNIE, musicie się ubrać i obawiacie się zabrudzenia - to podmyjcie się tylko ZEWNĘTRZNIE (najlepiej samą wodą, nie ma konieczności używania specjalnych płynów do higieny intymnej) i tak… to jest ten moment gdy wkładki higieniczne się przydadzą (ale po 1-2 h wkładkę wyrzućcie).
    Większość osób jednak współżyje przed snem - i tu pytanie - iść spać czy iść się myć? Myć się nie musicie, ale po stosunku idziecie zrobić siku.”

    Może ktoś nigdy nie czytał :D

    b53fe4642b.png
  • Krysia91 Znajoma
    Postów: 25 25

    Wysłany: 24 października 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girls, co to była za lektura, ale przeczytałam niemal wszystko! Dołączam do Was, ja staraczka od 5 cykli. Mam zdiagnozowany pcos i od 2 miesięcy przyjmuje miovelie NAC - po której w tym miesiącu zebrałam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne. Pomimo regularnego odwiedzania gabinetu gina, czuję się nie do końca zaopiekowana, diagnozowana na podstawie szczątkowych danych jakie lekarze zbierali. Dlatego od tego miesiąca biorę sprawę na poważnie, co prawda stary cykl, ale nowa ja - od jutra zaczynam działać z inną panią doktor, dlatego trzymajcie kciuki, żeby "wrażenia" były tym razem odmienne 😜
    Miłego wieczoru wszystkim życzę!

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    5 CS
    PCOS (?) w trakcie diagnozowania
    Suple: Miovelia NAC/od listopada zmiana na Inofem
    07.2016 utrata ciąży w 12 tygodniu
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 24 października 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co jest i czy tez tak macie :-( Po ginekologu plamienie? Właśnie byłam siku i zobaczyłam takie brązowe plamienie, dosyć mało- czy mi już ginekolog badaniem wywoł miesiączkę? Zazwyczaj takie plamienia mam dzień przed miesiączka, ale nie 3 dni przed. No nieee tylko nie to, jeszcze mi brakuje @ od jutra😭 czy to normalne w każdym dniu cyklu po wizycie u gin?

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 24 października 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z tym siku to jak najbardziej prawda bo właśnie zmagam się z kolejnym zapaleniem pęcherza i biorę antybiotyk.

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 24 października 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia91 wrote:
    Girls, co to była za lektura, ale przeczytałam niemal wszystko! Dołączam do Was, ja staraczka od 5 cykli. Mam zdiagnozowany pcos i od 2 miesięcy przyjmuje miovelie NAC - po której w tym miesiącu zebrałam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne. Pomimo regularnego odwiedzania gabinetu gina, czuję się nie do końca zaopiekowana, diagnozowana na podstawie szczątkowych danych jakie lekarze zbierali. Dlatego od tego miesiąca biorę sprawę na poważnie, co prawda stary cykl, ale nowa ja - od jutra zaczynam działać z inną panią doktor, dlatego trzymajcie kciuki, żeby "wrażenia" były tym razem odmienne 😜
    Miłego wieczoru wszystkim życzę!

    Hej❤️ Ja pamietam jak dołączyłam do wątku na koniec sierpnia to miałam 20 stron tylko, a teraz jak przeczytałaś od początku to jesteś moim super hero!😂 Ale zapraszamy serdecznie, chociaż jeszcze bardziej się ucieszymy jak opuścisz jak najszybciej Staraczki! Każdej to życzę❤️ Postaram się zapamiętać Twoja historie starań, ale warto wpisać w stopkę chociaż kilka informacji- zobaczysz, ze jest wtedy łatwiej, a właśnie o to chodzi, żebyśmy się wspierały jak przyjacioki💪🏼
    Dobry pomysł ze zmiana lekarza. Moja pani ginekolog jest super, ale dzisiaj byłam w klinice i zupełnie inne podejście- ale wiecie do kliniki przychodzi tylko taki typ pacjenta co ja i mogą się skupić tylko na kwestiach niepłodności.
    To trzymamy kciuki i czekamy na informacje❤️

    Krysia91 lubi tę wiadomość

  • Krysia91 Znajoma
    Postów: 25 25

    Wysłany: 24 października 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @CappucinoBoo mówisz, masz! Podpis że szczegółami dodany!
    Powiem Ci, że wyzwanie było niemałe, żeby Was przeczytać. Niemałe, ale wciągające więc długie dojazdy do pracy i oto jestem!😊 Nie znam Was, ale Wasze historie są mi bliskie i wszystkim Wam kibicuje - przyznam, że z każda historia zakończoną dwiema kreskami nadzieje we mnie odżywają... Bo przyznam, że bywa niestety różnie 😔

    Najważniejsze, że wrażenia z kliniki masz pozytywne, bez względu na przypadek - ciężki czy nie, jak człowiek wyczuje, że jest w dobrych rękach to i samopoczucie lepsze 😊 trzymam kciuki, żeby plamienie nie okazało się jeszcze @

    5 CS
    PCOS (?) w trakcie diagnozowania
    Suple: Miovelia NAC/od listopada zmiana na Inofem
    07.2016 utrata ciąży w 12 tygodniu
  • Addka Przyjaciółka
    Postów: 120 66

    Wysłany: 24 października 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CappuccinoBoo wrote:
    Dziewczyny, co jest i czy tez tak macie :-( Po ginekologu plamienie? Właśnie byłam siku i zobaczyłam takie brązowe plamienie, dosyć mało- czy mi już ginekolog badaniem wywoł miesiączkę? Zazwyczaj takie plamienia mam dzień przed miesiączka, ale nie 3 dni przed. No nieee tylko nie to, jeszcze mi brakuje @ od jutra😭 czy to normalne w każdym dniu cyklu po wizycie u gin?
    Na mojej ostatniej wizycie u ginekolog miałam taka sytuacje, @ miałam mieć jakoś za dwa/trzy dni . Byłam na wizycie o 8 rano a w południe zaczęło się plamienie . Zdziwiona byłam że to już, bo średnio cykle mam 31 dniowe a tutaj zaczęło się po 28 . Ale myśle że to taki zbieg okoliczności, zwykły przypadek . Przy każdej poprzedniej wizycie blisko @ nigdy tak nie miałam

    b53fe4642b.png
  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 24 października 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia91 wrote:
    @CappucinoBoo mówisz, masz! Podpis że szczegółami dodany!
    Powiem Ci, że wyzwanie było niemałe, żeby Was przeczytać. Niemałe, ale wciągające więc długie dojazdy do pracy i oto jestem!😊 Nie znam Was, ale Wasze historie są mi bliskie i wszystkim Wam kibicuje - przyznam, że z każda historia zakończoną dwiema kreskami nadzieje we mnie odżywają... Bo przyznam, że bywa niestety różnie 😔

    Najważniejsze, że wrażenia z kliniki masz pozytywne, bez względu na przypadek - ciężki czy nie, jak człowiek wyczuje, że jest w dobrych rękach to i samopoczucie lepsze 😊 trzymam kciuki, żeby plamienie nie okazało się jeszcze @

    Dobrze, ze jest podpis💪🏼 Ale zrobiło mi się przykro jak przeczytałam o poronieniu w 12tc:-( to już 3 miesiąc przecież. Od tamtego zdarzenia zrobiliście przerwę rozumiem i teraz od nowa? Ja miałam już czasami myśli, ze chyba wolałabym poronic, żeby mieć kogo opłakiwać, ale być może nie wiem co mówię i raczej myślałam o tym w takich już skrajnościach, ale sama nie wiem. Przeraża mnie czasem, ze ciagle okres okres okres...

    Ale my się tutaj wsyztskie „znamy” i według mnie to świetna opcja! Nie wiem czy umiałabym z kimś na żywo opowiadać o tych wszystkich prywatnych rzeczach, a tutaj czuje się schowana pod nickiem i jest o wiele łatwiej. Ale tez czekam na informacje od nowych „przyjaciółek” co u nich, jak wizyta. Super sprawa❤️ Ale z kilkoma tutaj dziewczynami chętnie spotkałabym się na ukochanej jesiennej PSL w Starbucks ( tak, mówię o Tobie Karina i MałaMi!!❤️)

    Mam nadzieje, ze pobyt tutaj Ci przyniesie ukojenie- ale chyba każda z nas miała 2 tyg „urlopu” od tego forum- ale nagle jak wszystkie wróciłyśmy z utęsknieniem😂

    No niestety chyba brązowe plamienie się okazało @ bo nie znika. MalaMi szykuj mi miejsce w psychiatryku bo oczywiście już się upewniłam w wujku Google czy to czasem nie jakieś plamienie implantacyjne!!!! Bo przecież opinia ginekologa to za mało 😂😂

    MałaMi24 lubi tę wiadomość

  • CappuccinoBoo Autorytet
    Postów: 666 498

    Wysłany: 24 października 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Addka wrote:
    Na mojej ostatniej wizycie u ginekolog miałam taka sytuacje, @ miałam mieć jakoś za dwa/trzy dni . Byłam na wizycie o 8 rano a w południe zaczęło się plamienie . Zdziwiona byłam że to już, bo średnio cykle mam 31 dniowe a tutaj zaczęło się po 28 . Ale myśle że to taki zbieg okoliczności, zwykły przypadek . Przy każdej poprzedniej wizycie blisko @ nigdy tak nie miałam

    A moze.. przypadek? Nie sondze!!!😂
    A tak szczerze to chyba naprawdę się rozkręca wredna malpa, nie wierze w to po prostu, akurat wtedy gdy zaplanowałam romantyczny płodny weekend za miastem, a już może czasami być po płodnych😂 ale nawet to mnie nie wytrąci z równowagi💪🏼 Będę spokojna jak pier**lona oaza spokoju 😂

  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 24 października 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Cappuccino witaj w klubie ja czuję ostrzejszy ból w podbrzuszu i pewnie @ przyjdzie jutro lub w nocy ale to dobrze skoro i tak nie jestem w ciąży ( test robiony dzisiaj rano - biel vizira od razu przeszły mi wszystkie objawy ciąży jakie do tej pory miałam) niech przyjdzie szybciej to i szybciej pójdzie sobie 😊 dzięki Tobie jestem pozytywnie nastawiona 😘 dajesz mi mega pozytywną energię :-) jesteśmy w tych samych dniach cyklu może razem nam się uda w następnym :-) trzymam za nas mocno kciuki ❤️ zamierzam serduszkowac co drugi dzień , podobno im częściej się uprawia seks tym plemniki silniejsze :-)
    A jeśli chodzi o sikanie to cieszę się że poruszyliśmy ten temat, nie wiedziałam że to ma taki wpływ. Moze tu wcale nie chodzi o psychikę ? Bo jeśli kobieta "odpuści " wyluzuje to po stosunku idzie od razu na kibelek i idzie spać nawet o tym nie myśli żeby trzymać dłużej żeby doleciały do celu a my Staraczki trzymamy w sobie tą spermę i zalepiamy sobie tą dziurę i potem nam nie przepływaja świeże plemniki i w tym jest problem. Sama nie wiem. Taka mam teorie 😂
    Masz rację Cappuccino na kawę bym się z Wami przeszła 😊
    Ja też miałam kilkutygodniową przerwę ale wróciłam :-) Forum jest naprawdę super miejscem prawie jak mój prywatny psycholog któremu mogę się wygadac ale anonimowo :-) klub anonimowych staraczek 😂
    Krysia91 witaj witaj , widzę że mamy ten sam problem PCOS. Robiłaś jakieś inne badania ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2019, 22:14

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • MałaMi24 Autorytet
    Postów: 471 339

    Wysłany: 24 października 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj dziewczyny zamówiłam zioła ojca sroki nr 3 używaliście ? Podobno pomaga w owulacji.

    PCOS
    Niski progesteron
    Duphaston 2x1
    Folik 1x1
    11.02 - pozytywny test ❤️😍💪
    12.02 - 12 dpo beta HCG 31,84
    14.02 - 14 dpo beta HCG 77,98 ❤️
    Progesteron 21,20
    20.02 - 20 dpo beta HCG 1003,00 💪❤


    oeuadqk3m7zrn0q8.png
  • Sisi27 Przyjaciółka
    Postów: 114 32

    Wysłany: 24 października 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie Wszystkie Staraczki! 😊
    Bardzo miło do Was dołączyć po paru miesiącach czytania incognito 😀 Stwierdziłam, że po takim długim czytaniu wypada dołączyć 😊

    CappuccinoBoo lubi tę wiadomość

    5cs

    27 lat
    Mięśniak 4cm
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ