X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nowe staraczki na forum.
Odpowiedz

nowe staraczki na forum.

Oceń ten wątek:
  • Gakin Autorytet
    Postów: 643 397

    Wysłany: 15 lipca 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trochę tak ale nie całkiem. Już czekam na 16 bo kupiłam śledzie w occie na kolację i ślinotoku dostaję na samą myśl o nich :D

    Filipek - 09.03.17 :)
  • m@rtynka Autorytet
    Postów: 676 494

    Wysłany: 15 lipca 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gakin przeczytałam o tych śledziach w occie i aż mi ślinka poleciała :-D :-D

    17u93e5ep5g57u5f.png
  • Gakin Autorytet
    Postów: 643 397

    Wysłany: 15 lipca 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za mną chodziły już jakiś czas temu więc jak dziś przy okazji je zobaczyłam to sobie pomyślałam że cały słoik mój :D ja uwielbiam :) to m@rtynka do sklepu i masz kolacje z głowy :D

    Filipek - 09.03.17 :)
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 15 lipca 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zjadła też jakieś kwaśne. Wieki nie jadłam ;)

  • Nya Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 15 lipca 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mogę dołączyć?
    Mam 30 lat, od ośmiu miesięcy staramy się z mężem o drugie dziecko. Obserwuję cykl, chociaż ostatnio jakoś sobie odpuściłam. Tak jakoś opadłam z sił.
    Przedwczoraj siostra męża i kuzynka oznajmiły ze są w ciąży. Żadna się nie starała, klasyczne wpadki.
    Godzinę płakałam

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 15 lipca 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Nya, jasne ze można :)

    Znam ten ból gdy ktoś z otoczenia oznajmia szczęśliwą nowinę. Też mi ostatnio łzy poleciały w takiej sytuacji.
    Ty chociaż jedno dzieciątko masz:) ja 31 lat w tym roku i puste konto.
    Wątek jest fajny. Po kolei pojawiaja się fasolki wiec i na nas przyjdzie czas ;)

    Masz synka czy córkę?

  • sugarcube Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 15 lipca 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chava wrote:
    Sugarcube Witam, z czasem pewno będzie lepiej.

    Dzięki, mam nadzieję. :)

    Jak Was czytam, to widzę, że muszę się jeszcze sporo wyedukować w tych wszystkich suplementach itd. :) Mąż bierze aktualnie l-karnitynę i Salfazin. W badaniu wyszła obniżona ruchliwość - robiliśmy na własną rękę, bo z pewnych przyczyn podejrzewaliśmy, że może być jakiś problem. Do lekarza jeszcze się nie umawiał.

    Mi z kolei ginka zaleciła Inofem jako wspomagający zajście w ciąże. Co o tym myślicie? W necie wyczytałam, że dedykowany jest kobietom z PCOS, ale to mnie nie dotyczy.

  • Nya Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 15 lipca 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie wrote:
    Cześć Nya, jasne ze można :)


    Masz synka czy córkę?

    Synka, w kwietniu skończył 3 lata. Wtedy udało się po 7 miesiącach starań. To znaczy staraliśmy się przez pół roku i nic. Potem ja wyjechałam do pracy na kilka tygodni, ale co 2 tyg. byłam na weekend w domu. I nagle sie okazuje, że w ciązy jestem. Zupełnie się tego nie spodziewałam :-)

  • Chava Przyjaciółka
    Postów: 73 27

    Wysłany: 15 lipca 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałem i mi zeżarło wrrrrr
    Wybaczcie ale nie chce mi się klepać w tym tą małą klawiaturę telefonu

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 15 lipca 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj nya, ja też staram się o drugie, ale moj synek ma szesc lat.ja też po katach ryczę jak słyszę takie "cudowne" nowiny...
    marzymisie dasz rade i tez bedziesz miec fasolinkę- razem zaciążymy i już;)

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • Chava Przyjaciółka
    Postów: 73 27

    Wysłany: 15 lipca 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Nya tak to bywa że jak sobie dopuściły to zdarza się niespodzianka. Też tak miałam.

    Tak na każdą tu po kolei przychodzi czas.

    Marzymisię może to kiepskie pocieszenia - ja urodziłam pierwsze dziecko mając 35lat. Pierwsze poroniłam mając 33.

    Ja bym zjadła ogórka kiszonego, którego aktualnie w domu brak

  • Nya Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 15 lipca 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boze, przed chwila dzwonila szwagierka, jutro robia grila, swietuja ciaze. Ta kuzynks co tez jest w ciazy tez bedzie. Nie chce tam isc, juz ns sama mysl chce mi sie plakac. Nie umiem udawac ze sie ciesze i wysluchiwac tych radosnych opowiesci. Nie wytrzymam tam

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 15 lipca 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chava wlatuj u mnie ogorow pod dostatkiem :-) podziele sie :-)
    Nya ciezki orzech do zgryzienia, ja nie czulabym sie dobrze ale pewnie bym poszla i robila dobra mine do zlej gry albo powiedziala od razu co i jak.a niech wiedza ze maja cie nie ranic!!!trzymaj sie mocno

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 16 lipca 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też ogórów wystarczy, żeby się podzielić ;)
    Nya, ja bym chyba nie poszła na tego grilla. Gdyby była jedna ciężarna to jeszcze ale dwie to by było dla mnie z dużo. Wyobrażam sobie, że to będzie dla nich temat nr jeden. Za miękka jestem i pewnie bym się poryczała.

    Chava, czy to będzie w wieku 33 czy 35 lat. Trudno. Będę się cieszyć ;) ale wiadomo że chciałoby się już. ;)

    Nya, a może pogoda będzie kiepska i grilla nie będzie po prostu.

  • Chava Przyjaciółka
    Postów: 73 27

    Wysłany: 16 lipca 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nya przytulam nawet sobie nie wyobrażam jak to Cię musi boleć. Ja tak samo jak Marzymisię bym nie poszła, nie potrafię udawać. Jeśli u Ciebie jest taka pogoda jak u mnie to z grilla nici.

    Marzymisię wiem, ze im szybciej tym lepiej, rozumiem Cię, .

    Dziewczyny dzięki za ogóry:D

    Mi temp spadła i mdłości przeszły. Zobaczę co się jeszcze będzie dziać przez dzień. Poniedziałek coraz bliżej.

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 16 lipca 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chava czemu nie masz uudostepnionego wykresu?

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich :) chciałabym do was dołączyć drogie staraczki jeśli można :) Przeczytałam kilkanaście stron wstecz i chciałabym serdecznie pogratulować zafasolkowanym a reszcie mam nadzieję, że pogratuluję w najbliższym czasie :)

    Mam 23 lata wraz z narzeczonym podjęliśmy decyzję o dziecku w grudniu 2015 roku. Mimo, że podjęliśmy tą decyzję w grudniu prawdziwe starania zaczynamy dopiero teraz, ponieważ przez ostatnie pół roku byliśmy więcej na odległość jak razem . Probujemy tez podchodzic na spokojnie chociaz myślę, że najwyższy czas zacząć też prowadzić obserwacje. Tutaj też chciałabym się Was poradzić od czego zacząć? Mierzenie temperatury ? Testy owulacyjne ? Może monitor płodności? Podstawowych badań póki co nie robiliśmy planujemy udać się do lekarza po wakacjach jeśli się nie uda w najbliższych miesiącach.

  • m@rtynka Autorytet
    Postów: 676 494

    Wysłany: 16 lipca 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rita1371 witaj :-)
    Na sam początek możesz iść do lekarza zrobić podstawowe badania(cytologia, krew, mocz), i po prostu się starać. Jeśli nie będzie nic wychodziło przez dłuższy czas (oczywiście życzę żeby udało się od razu)to wtedy jakieś badania w stronę hormonów warto zrobić. A temperaturę możesz mierzyć to nigdy nie zaszkodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2016, 11:51

    Rita1371 lubi tę wiadomość

    17u93e5ep5g57u5f.png
  • Gakin Autorytet
    Postów: 643 397

    Wysłany: 16 lipca 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Rita1371 :) Ja też dopiero zaczęłam tak na poważnie, zrobiłam kilka podstawowych badań i teraz prowadzę swój pierwszy wykres. Ale się tym tylko stresuje bo jak tak na niego patrzę to w ogóle boje się że mam cykle bezowulacyjne ;) a jeszcze jak poczytam inne wątki to już w ogóle jakieś schizy mnie dopadają także moja rada - lepiej tego nie robić i czekać chwilę co los przyniesie :D

    Rita1371 lubi tę wiadomość

    Filipek - 09.03.17 :)
  • Gakin Autorytet
    Postów: 643 397

    Wysłany: 16 lipca 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziewczyny!! Trzymać mocno kciuki, właśnie zrobiłam test owu choć myślałam że u mnie już po i wyszedł pozytywny. Krecha identyczna jak kontrolna, nawet trochę ciemniejsza. Czekam na męża i zobaczymy co z tego wyjdzie :D Tak bardzo bym chciała, tylko moje tsh to 2,6 :( dlatego wiem, że nie ma co się super pozytywnie nastawiać.

    Filipek - 09.03.17 :)
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ