X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Starsze dziecko i to z rodzenstwem na pewno mozna szybciej adoptowwc, bo wiekszosc chce niemowlaczki.


    No wlasnie. Obejrzalam wszystkie trzy odcinki i jestem zachwycona, ale te babeczki na tym spotkaniu co dumaly ktore dziecko jakiej rodzinie przedstawic to troche przerazające bylo dla mnie bo od razu sobie pomyslalam ze nam by zadnego nie proponowaly.

    Zastanawiamy sie nad dzieckiem starszym, ale nie wiem jakie dziecko OA by nam zaproponowal - do jakiego wieku max. Maz ma 35 lat ja 33. Mysle ze starsze niz 5 lat napewno nie.... DO tego ja bardzo mlodo wygladam i przy tych przedstawionych dzieciach wygladalabym jak ich siostra a nie matka :P

    W ogole poogladalam i tym bardziej zroilo mi sie mega zal ze Sosnowiec nas nie chcial ...

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeczytałam:
    Dzieci z chmur
    Wieża z klocków
    Nie podejmujcie pochopnej adopcji
    Wychowanie zranionego dziecka

    Każda z nich wniosła coś ciekawego do tematu adopcji. Pierwsze dwie czyta się bardzo szybko i są bardzo wzruszające. Ostania pozycja to podobno poradnik nr 1 jak radzić sobie z wychowaniem adoptowanych dzieci po przejściach.

    Jeśli czytałyście coś innego to podajcie tytuł, chętnie jeszcze coś przeczytam.

    Lilah, zizia_a lubią tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Ja przeczytałam:
    Dzieci z chmur
    Wieża z klocków
    Nie podejmujcie pochopnej adopcji
    Wychowanie zranionego dziecka

    Każda z nich wniosła coś ciekawego do tematu adopcji. Pierwsze dwie czyta się bardzo szybko i są bardzo wzruszające. Ostania pozycja to podobno poradnik nr 1 jak radzić sobie z wychowaniem adoptowanych dzieci po przejściach.

    Jeśli czytałyście coś innego to podajcie tytuł, chętnie jeszcze coś przeczytam.

    a skad mialas te ksiazki? :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    No wlasnie. Obejrzalam wszystkie trzy odcinki i jestem zachwycona, ale te babeczki na tym spotkaniu co dumaly ktore dziecko jakiej rodzinie przedstawic to troche przerazające bylo dla mnie bo od razu sobie pomyslalam ze nam by zadnego nie proponowaly.

    Zastanawiamy sie nad dzieckiem starszym, ale nie wiem jakie dziecko OA by nam zaproponowal - do jakiego wieku max. Maz ma 35 lat ja 33. Mysle ze starsze niz 5 lat napewno nie.... DO tego ja bardzo mlodo wygladam i przy tych przedstawionych dzieciach wygladalabym jak ich siostra a nie matka :P

    W ogole poogladalam i tym bardziej zroilo mi sie mega zal ze Sosnowiec nas nie chcial ...

    moze nie wszystko stracone, moze spróbuje jeszcze raz :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    a skad mialas te ksiazki? :)
    Kupiłam w księgarniach internetowych ☺ W empiku niektóre są dostępne. Ostatnia pozycja dostępna tylko w wydawnictwie za 38 zł z wysyłką. Pisałam o tym trochę wcześniej.

    Opu nie martw się. Inne ośrodki pracująć na tych samych zasadach ☺


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytalam:
    Dzieci z chmur
    Wieza zklockow
    Jez
    Moje dziecko gdzies na mnie czeka ( te ksiazke polecam szczegolnie)
    Dom malowany

    Natomiast moje pierwsze zaznajomienie z tematem adopcji bylo dzieki czytaniu bloga Nasz swiat zrodzony z marzen, Nasze babelkowo, Sercem urodzone, Czarodziej Nasz, Nasza droga to adopcja, i wielu podobnych. To byly moje pierwsze kroki w tej tematyce.

    amygdala, Lilah, zizia_a lubią tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    a skad mialas te ksiazki? :)
    Czesc jest dostepna w biblitece slaskiej, ja planuje wypozyczyc kolejne. Juz mialam zamowione, ale nie zdazylam odebrac.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    No wlasnie. Obejrzalam wszystkie trzy odcinki i jestem zachwycona, ale te babeczki na tym spotkaniu co dumaly ktore dziecko jakiej rodzinie przedstawic to troche przerazające bylo dla mnie bo od razu sobie pomyslalam ze nam by zadnego nie proponowaly.

    Zastanawiamy sie nad dzieckiem starszym, ale nie wiem jakie dziecko OA by nam zaproponowal - do jakiego wieku max. Maz ma 35 lat ja 33. Mysle ze starsze niz 5 lat napewno nie.... DO tego ja bardzo mlodo wygladam i przy tych przedstawionych dzieciach wygladalabym jak ich siostra a nie matka :P

    W ogole poogladalam i tym bardziej zroilo mi sie mega zal ze Sosnowiec nas nie chcial ...
    Tez chce obejrzec pozostale odcinki, gdzie je znalazlas? Mozesz wrzucic linka?
    Ten program chyba to ma na celu, zeby zachecic do adopcji starszych dzieci. Ja myslalam o niemowlaku, teraz taki plan mi wpadl zeby na poczatek wziasc starsze dziecko, a potem w drugiej kolejnosci czekac na mniejsze. Ale na razie nie mam co gdybac, bo nawet nie mam kwalifikacji i nie wiadomo jak bedzie.
    Moze Twoj osrodek tez nie bedzie zly? Czemu chcesz tak bardzo do sosnowca? Jest oblegany i pewnie wszystko dluzej trwa. Zadzwon chociaz do siebie i umow sie na spotkanie.

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag wpisz tytuł programu w Google i Ci wyskoczy, to na stronie TVP Katowice jest.

    Mag85 lubi tę wiadomość


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny! na pewno zajrze do tych ksiazek i blogow.

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Ja czytalam:
    Dzieci z chmur
    Wieza zklockow
    Jez
    Moje dziecko gdzies na mnie czeka ( te ksiazke polecam szczegolnie)
    Dom malowany

    Zamówiłam sobie właśnie "Moje dziecko gdzieś na mnie czeka".
    Blogi są super, też czytałam te same :)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Mag85 wrote:
    Ja czytalam:
    Dzieci z chmur
    Wieza zklockow
    Jez
    Moje dziecko gdzies na mnie czeka ( te ksiazke polecam szczegolnie)
    Dom malowany

    Zamówiłam sobie właśnie "Moje dziecko gdzieś na mnie czeka".
    Blogi są super, też czytałam te same :)

    gdzie zamowilas ksiazke?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Tez chce obejrzec pozostale odcinki, gdzie je znalazlas? Mozesz wrzucic linka?
    Ten program chyba to ma na celu, zeby zachecic do adopcji starszych dzieci. Ja myslalam o niemowlaku, teraz taki plan mi wpadl zeby na poczatek wziasc starsze dziecko, a potem w drugiej kolejnosci czekac na mniejsze. Ale na razie nie mam co gdybac, bo nawet nie mam kwalifikacji i nie wiadomo jak bedzie.
    Moze Twoj osrodek tez nie bedzie zly? Czemu chcesz tak bardzo do sosnowca? Jest oblegany i pewnie wszystko dluzej trwa. Zadzwon chociaz do siebie i umow sie na spotkanie.


    Pewnie tak. Tzn napewno chca zachecic do adopcji starszych dzieci. Wpisalam w google i mi wyskoczylo ;) obejrzeloismy razem z mezem dwa odcinki trzeci ogladalam sama.
    Wydaje mi sie ze te dzieci starsze i w ogole sa takie cukierkowe tzw. miodowy miesiac po adopcji a potem wychodzi szydlo z worka :P Izaczyna sie jazda :)

    Oczywiscie ze umowie sie do naszego OA, jestem ciekawa czy wspolpracuja z innymi w calej polsce czy moze tylko w wojewodztwie szukaja

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    gdzie zamowilas ksiazke?

    merlin.pl :)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    merlin.pl :)

    a mi wyskakuje ze produkt niedostepny.....

    aaa juz wyswietlilo mi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2017, 12:59

    amygdala lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Pewnie tak. Tzn napewno chca zachecic do adopcji starszych dzieci. Wpisalam w google i mi wyskoczylo ;) obejrzeloismy razem z mezem dwa odcinki trzeci ogladalam sama.
    Wydaje mi sie ze te dzieci starsze i w ogole sa takie cukierkowe tzw. miodowy miesiac po adopcji a potem wychodzi szydlo z worka :P Izaczyna sie jazda :)

    Oczywiscie ze umowie sie do naszego OA, jestem ciekawa czy wspolpracuja z innymi w calej polsce czy moze tylko w wojewodztwie szukaja
    Na pewno starsze dziecko jest swiadome sytuacji i poczatkowo bedzie idealne zeby nas "zdobyc" a potem zacznie testowac czy na pewno go nie oddamy. W programie tez sa pewnie pokazane z najlepszej strony. Zdaje sobie z tego sprawe.

    Ps. A czy my poczatkowo tez nie bylysmy takie extra zeby zdobyc meza a potem jednak sie okazalo ze mamy PSM, boli nas czasem glowa, skarpetki na podlodze jednak nie sa extra itd. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2017, 13:06

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Ps. A czy my poczatkowo tez nie bylysmy takie extra zeby zdobyc meza a potem jednak sie okazalo ze mamy PSM, boli nas czasem glowa, skarpetki na podlodze jednak nie sa extra itd. ;)[/QUOTE]

    hehe tak było :D

    Niestety nie ma żadnej gwarancji, czy dziecko młodsze czy starsze. Miesiąc miodowy w każdym przypadku prędzej czy później mija. Ja bym chciała niemowlaka, ale tak bardzo boję się FAS i RAD, u starszych dzieci można to wyłapać u małych dużo trudniej a u bardzo małych wcale :( Ten RAD szczególne potrafi rozwalić rodzinę, dziecko za nic się nie dostosuje, będzie manipulowało rodzicami, skłócało ich między sobą, robiło na złość itd. itp. I Nie z własnej winy, po prostu ma uszkodzony mózg, nie ma w nim np. empatii :(


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamowilam juz ksiazke :) bede ja mogla poczytac w samolocie

    Hiszpaneczka lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile ras troche rozumiem to o co chodzi w rad ??

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RAD to bardzo szeroki temat. Nie wiem wszystkiego, mam nadzieję że szkolenie przybliży mi ten temat.

    Ogólnie jest to zespół zaburzonych więzi. Chodzi o to, że dziecko porzucone, czy wychowywane w dysfunkcyjnej rodzinie nie miało zaspokajanych swoich pierwotnych potrzeb. Płakało, ale nikt na ten płacz nie reagował, czy to w domu czy w szpitalu, gdzie jest dużo innych dzieci. Dziecko nie nawiązało bliskiej relacji z żadnym dorosłym. Nie nabyło zaufania do dorosłych, bo nie zaspokajali jego potrzeb, często bili itp. Niestety ma to ogromny wpływ na dalsze życie dziecka, prowadzi do poważnych problemów z kształtowaniem osobowości. Takie dziecko nie ufa dorosłym, potrafi być bardzo milutkie aby nimi manipulować. Nie nawiązuje zdrowych relacji nawet z rodzicami, którzy je adoptowali. Jest egocentryczne, przejawia zachowania destruktywne, nie ma sumienia, empatii. Temat rzeka...

    Więcej możesz poczytać na naszym bocianie na forum o adopcji jest cały wątek poświęcony RAD.
    A książka, która opisuje metody walki z takim dzieckiem to właśnie "Wychowanie zranionego dziecka"


    zem3df9hunlqvfmi.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ