X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ośrodki adopcyjne
Odpowiedz

Ośrodki adopcyjne

Oceń ten wątek:
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amygdala Ty masz szanse na swieta z dzieckiem, bedziesz juz po kursie. Justine tez moze juz byc mama. Ja nie wiem czy bede chciala zmienic OA, znajac mojego meza pewnie nie :)

    7pqmag4.png
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Amygdala Ty masz szanse na swieta z dzieckiem, bedziesz juz po kursie. Justine tez moze juz byc mama. Ja nie wiem czy bede chciala zmienic OA, znajac mojego meza pewnie nie :)

    To może chociaż spotkajcie się z tymi ludźmi, na pewno mają wiele cennych informacji do przekazania związanych z adopcją :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 16:31


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Amygdala Ty masz szanse na swieta z dzieckiem, bedziesz juz po kursie. Justine tez moze juz byc mama. Ja nie wiem czy bede chciala zmienic OA, znajac mojego meza pewnie nie :)

    W zeszłym roku jak dzwoniłam po ośrodkach to Wodzisław byłby moim drugim wyborem, ale mam dalej niż do Sosnowca. Na tematem czas Wodzisławiu czekało się na dziecko po zakończeniu warsztatów ok 1,5 roku a w Sosnowcu 0,5 roku.

    Z uwagi na 500+ wszystko się wszędzie wydłużyło... Jest mniej dzieci po prostu i więcej rodzin czeka.

    Dzieci też nie dostaje się wg kolejności tylko wg dopasowania dziecka do rodziny. Może być tak, że jedna para dostanie zaraz po kursie dziecko, a inna będzie czekać 2 lata.

    Ale nie ukrywam, że liczę w tym roku zostać mamą :D Taki miałam założony cel ;)

    Agi83, sylvuś, Krakowianka lubią tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine masz racje z tym dopasowaniem, ta para o ktorej pisalam byla w Wodzislawiu, juz rozmawialam z ciocia. W kazdym razie tam poprostu kurs jest szybciej ale po kursie dluzsze czekanie. W sosnowcu czekasz na kurs, potem dziecko szybciej. Bede miala numer od tej pary to sie dowiem wiecej. Nam sie az tak nie spieszy, nie mniej jednak w przyszlym roku chcialabym juz dzieciaczka w domu.

    Justine lubi tę wiadomość

    7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszoa moja ksiazka - bardzo ciekawa. Myslalam ze bedzie napisana jezykiem "profesorsko psychologicznym" ale jest bardzo przystepna a ja jestem zdumiona pomyslami jak te dzieci w stosunku do ktorych dana metoda jest stosowana :))

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Przyszoa moja ksiazka - bardzo ciekawa. Myslalam ze bedzie napisana jezykiem "profesorsko psychologicznym" ale jest bardzo przystepna a ja jestem zdumiona pomyslami jak te dzieci w stosunku do ktorych dana metoda jest stosowana :))

    Cieszę się Opu, że jesteś zadowolona :) Książka może się przydać również przy adopcji dzieci bez większych zaburzeń. Poprzez różne przykłady pokazuje jak nawiązać więź z dzieckiem a to jest mega ważne. Ja czytam od nowa aby sobie utrwalić pewne rzeczy :)


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest ta ksiazka wychowanie zranionego dziecka? Musze tez zamowic.

    7pqmag4.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam ma przesyłkę:)

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jakiej książce mowa? Czuję się w tyle za Wami, a to ja zaczynam warsztaty zaraz :D

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychowanie zranionego dziecka - podobal mi sie przyklad z nagrodami - naklejkami ze to mama nagradzala siebie co wywolalo u dziecka zdumienie :)

    Tak czasami mam wrazenie ze nie rozumiem wszystkiego o czym pisza najbardziej kumam te przyklady :) np. Jak jest tekst bez przykladu to sobie mysle tak tak wiadomo ale jak mam to zrobic ...

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz moje drugie pytanie: gdzie ją kupiłyście? :)

    Niby pracuję z interntem ale ta ksiązka mnie pokonała ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    To teraz moje drugie pytanie: gdzie ją kupiłyście? :)

    Niby pracuję z interntem ale ta ksiązka mnie pokonała ;)
    Justine cofnij sie z 10 stron dziewczyny pisały ze zamawia sie ja przez email do konkretnej osoby, jest podany.

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [email protected]

    Napisalam do tej pani maila odpowiedziala bardzo szybko :)

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    [email protected]

    Napisalam do tej pani maila odpowiedziala bardzo szybko :)

    Dziękuję :) Czytam w miarę na bieżąco wątek ale jakoś mi to umknęło ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    38 zł z przesyłką listowna. Ja zamówiłam wczoraj tylko zapomniałam adres napisać- he he - zakręcona jestem i gdyby Pani się nie upomniala o adres to tak bym sobie dalej czekała :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2017, 22:07

    Agi83, amygdala lubią tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope w srode masz wizyte w domku?

    Widzialyscie na tvn o tym osrodku zajmujacym sie adopcjami zagranicznymi? Masakra, znowu najgorzej na tym wyjda dzieci. Ciekawe czy pozamykaja jeszcze inne osrodki, bo podobno budzet na adopcje w tym roku mega cieniutki. Pewnie sie oberwie tym najmniejszym osrodkom jak zwykle.

    7pqmag4.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda słów o tych adopcjach. W innym wywiadzie jeden z "góry" odpowiedział, że lepiej żeby dziecko było polakiem niż miało rodzinę.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w ogóle to zaczynam się nakręcać na tą adopcję :) Z uwagi, że chcę dwójkę to zastanawiam się jak te dzieciaki ulokuję w ich pokoju.
    Nie wiem jakie to będą dzieciaki (płeć, wiek) i nie wiem czy zdążę im wszystko kupić, a chciałabym żeby weszły na gotowe ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poje...ci politycy.

    Tacy sa wlasnie katolicy. Ostatnio z mezem mowimy ze katolicyzm to stan umyslu....

    zeby bylo jasne jestem wierząca, ale przez to co siedzieje w i dookola kosciola odsuwam sie od niego. Czyli nie praktykująca.


    ***

    A tak z innej beczki. Mowicie w pracy ze staracie sie o adopcje ? Kiedy powidzialyscie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Szkoda słów o tych adopcjach. W innym wywiadzie jeden z "góry" odpowiedział, że lepiej żeby dziecko było polakiem niż miało rodzinę.


    Nie skomentuje tego nawet. Dla takiego czlowieka jest juz gotowe miejsce w piekielku, bedzie mu ogien dupe smagal ....

    Justine lubi tę wiadomość

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ