X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia
Odpowiedz

Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia

Oceń ten wątek:
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to pewnie bedzie pekać pecherzyk, to dobry znak :-) Jeju, jak my sie cieszymy ze nas coś boli... My, kobiety jednak musimy sie nacierpieć...

    A u mnie..troche pobolewa mnie podbrzusze...Jestem 5 dpo, śluz kleisty....
    Przewidywana @ 27-28 marzec, ciekawe jak ja wytrzymam... Obiecałam sobie, ze w tym cyklu nie bede wariować, ale widze, ze jak już po owu i im blizej terminu @, tym gorzej... Ciezko wyczekać w spokoju :/

    relge6yd309xm1zq.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam doskonale to uczucie, nie wiem jak w tym cyklu mi się to uda ale zamierzam zająć się czymkolwiek żeby tylko nie świrować z testowaniem. Dobrze byłoby stracić rachubę co do dnia ;-) Mój R. zadbał o mnie i w środę zabiera mnie na kilka dni na wycieczkę.

    A jeśli chodzi o mnie to dwa pęcherzyki powinny pęknąć, na monitoringu miałam dwa dominujące w takim samym rozmiarze na każdym z jajków ale coś pobolewa bardziej prawy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 17:07

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek wrote:
    Hej Aszka, hej Landyneczka

    oby sie polepszyło, ja mam teraz tydzień wolnego. Uf, nareszcie... troche trzeba odsapnąć od pracy.

    Mnie wczoraj jakos zaczela boleć ale przeszła. Wiecie co? Jesli chodzi o bol glowy, to znam dobry sposob zeby nie faszerować sie tabletkami przeciwbólowymi....Moze juz go znacie, ale napisze w razie czego. Po prostu trzeba sobie podłączyć doustnie duża ilość wody niegazowanej.. trzeba wypić ją w niedługim czasie, co powoduje wzrost cisnienia a co za tym idzie bol glowy mija. Najczesciej bóle głowy są spowodowane obniżonym ciśnieniem wewnątrzczaszkowym. Próbowałam kiedyś ja i moja mama- to naprawde pomaga. Może ktoras z Was spróbuje lub już kiedys o tym slyszala i próbowała? Nie trzeba sie truć lekami :-) no chyba, ze to migrena, lub coś cięższego...
    Hej Groszku :)
    nie słyszałam o tym sposobie muszę spróbować :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Przed chwilą zrobiłam teścik owulacyjny i wreszcie jest pozytywny hi hi ale mnie energia roznosi. Zaraz chyba zaciągnę swojego R. do wyrka :D
    To działajcie działajcie :) Oby owocnie ;)
    Ja też idę zaraz do łóżeczka z Moim :) Tyle że my to już nie staranka bo już po naszym czasie hihi

  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia, my tez w srode na kilka dni wyjezdzamy :D:D hihi gdzie jedziecie? My z grouponu kupilismy bilet do Bochni.. spa, jacuzzi i wycieczka do kopalni :P nie jest to moze jakis cud, ale przynajmniej odpoczniemy...

    Własnie, trzeba sobie odpoczac i zmienic tok myslenia:) czasem uciec od ludzi :P i pobyc samemu w dwojke :-)

    Livia czyli jest podwójna szansa na szczescie :D

    U nas tez juz po "tych" dniach... a jakos dzisiaj nie mam ochoty na <3 :(
    Jesli chodzi o ta wode, t o naprawde z reguly duzo nie pije i jak przyszlo mi tyle wypic to myslałam, ze...och :-/ niepodołam i pekne :P

    relge6yd309xm1zq.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My lecimy do Paryża, jak przeżyję lot samolotem to pospacerujemy trochę i pozwiedzamy ale najważniejsze jest dla mnie buziakowanie pod wieżą Eiffla - dostałam taką podróż przedślubną od Ukochanego ;-)
    O ile wyjdziemy w ogóle z hotelowego pokoju :D Liczę na to, że wyłączę myślenie o dziecku na te kilka dni i maluszek spokojnie się zagnieździ ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co, posmece Wam znowu o tej mojej macicy T kształtnej :P czytałam, ze jest to mniejsza macica, dwurożna... Nie powinno byc problemow z poczeciem (teoretycznie), ale zwieksza sie ryzyko poronien i porodu wczesnego (wyczytałam na stronie towarzystwa amerykańskiego w Chicago :P) i ze tak naprawde to rozpoznanie mozna potwierdzic poprzez badanie HSG. Bo tam bedzie wszystko idealnie uwidocznione.

    Dowiedzialam sie o tym tydzien temu, troche sie stresuje. Aczkolwiek u wczesniejszych ginekologów byłam i macica była prawidłowych wymiarów. Ja sama jestem malutką i szczuplutką osoba, to wiadomo ze moja macica nie moze byc za duza chyba, prawda?? to tak jakbym miala wielką głowę- nie pasuje to do całości :P chyba wszytsko musi byc proporcjonalne? Z drugiej strony, czy w USG byłoby to tak dokładnie widać? Skoro macica jest tam zwinięta? Co o tym myślicie ??

    Ps. Kaśka, dzieki za odpowiedz :-) założyłam rownoczesnie tmat u nas na forum i osobny o tej macicy, zeby sie czegos dowiedzieć. Ponoc bardzo rzadka ta wada 0,4% przypadków i do tego matki tych dziewczyn z tymi wadami przyjmowały leki estrogenowe. Moja mama nic nie przyjmowała, tym bardziej homonów jak wiedziała ze jest w ciazy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 17:50

    relge6yd309xm1zq.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj zazdroszcze, romantycznie :-)) napewno będzie cudownie !! Paryż :D
    zwiedzajcie i <3 jak najwiecej :-))

    relge6yd309xm1zq.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek mi się wydaje, że na USG nie widać chyba tego tak dokładnie. Z resztą nie wiem, dla mnie to tylko czarno białe plamy, jak lekarz mi pokazuje coś i tłumaczy to z reguły udaję, że coś rozumiem :D Ale skoro można potwierdzić to tylko badaniem HSG to skąd pomysł u tego lekarza na podstawie tylko USG? Nie stresuj się na zapas ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Anhe Autorytet
    Postów: 442 204

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No hej Wam :)
    Wstaję dzisiaj rano, słuchajcie, a tam za oknem zima! Śniegu po kostki, drzewa pozamarzane, wszystko oszronione :D Na szczęście wszystko zeszło, aż nie do wiary, że to ten sam dzień :D
    Uwaga, chwalę się :D Wyrwałam dzisiaj trzy piąteczki do indeksu :D
    @ nie ma, tempka w miejscu, szlag mnie trafi z tym wykresem...

    Cięszę się livko na Twoją podwójną szansę i to jeszcze w Paryżu! :D
    Mój to mnie może zabrać... do maka na kurczaka ;/

    Przedszkolanko, jak tam u Ciebie Twoje zieloności? Może zrób ciążowy :D

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Trzymam kciuki za nas wszystkie!

    526e02e297a4e6092323aa50e4900fb4.png
    bfaregz2mhjblff8.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhe gratuluję piąteczek ;-) Dzielna dziewczynka :D

    Anhe lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Anhe, to gdzie mieszkasz? Na północy Polski?? U mnie (na południu) tylko deszcz z drobniuteńkim sniegiem ale praktyznie niewidocznym...

    Gratuluje piateczek :-))

    A kiedy testujesz?? Wazne, ze nie spada tempka :-) pewnie w końcu ruszy

    Czekamy przedszkolanko na to żeby zostać ciociami :D:D

    Dzieki Livia, musze wyluzować... no wlasnie nic nie widac wiec pewnie to tylko jakies przypuszczenia, nic potwierdzonego. Po badaniach hormonów i monitoringu w przyszłym cyklu, moze zleci mi gin jakies HSG (ale licze tak cichutko ze moze by sie tak obeszło juz w przyszłym cyklu bez badań i nie beda potrzebne?:P)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 17:54

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
  • Anhe Autorytet
    Postów: 442 204

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek wrote:
    Hej Anhe, to gdzie mieszkasz? Na północy Polski?? U mnie (na południu) tylko deszcz z drobniuteńkim sniegiem ale praktyznie niewidocznym...

    Gratuluje piateczek :-))

    A kiedy testujesz?? Wazne, ze nie spada tempka :-) pewnie w końcu ruszy

    No mieszkam na mazurach :) Testuję chyba 30.03, ale jeszcze niczego nie jestem pewna. :)

    Trzymam kciuki za nas wszystkie!

    526e02e297a4e6092323aa50e4900fb4.png
    bfaregz2mhjblff8.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam na północy i u nas śniegu nie ma, od południa ładnie słoneczko już świeciło, chociaż na noc zapowiadają 0 stopni i śnieg? :/

    Groszku trzeba mieć taka nadzieję, ja również liczę na to, że to ostatni cykl starań i dla mnie, dla Ciebie i wszystkich dziewczynek tutaj ;-) Ale byłoby fajnie! :-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Anhe Autorytet
    Postów: 442 204

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia, powiem Ci, że jak pojechałam dzisiaj na zajęcia do innego miasta, to tam nikt też o śniegu nie słyszał. :D

    Trzymam kciuki za nas wszystkie!

    526e02e297a4e6092323aa50e4900fb4.png
    bfaregz2mhjblff8.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaz w tym roku zimy nie było duużej, nie jest az tak zle...
    Niech lepiej juz nie przychodzi i odpusci, zostawi nam wiosne i bocki przylecą ! :)
    Anhe, to chyba jakieś miejsce wyjatkowe gdzie śnieg był :D czyli testujesz tez w okolicach naszych ogólnych testowań :D ale sie dobrałysmy wszystkie hihi 28- 30 marzec

    No pewnie, w tym miesiacu musi byc jak najwiecej zafasolkowanych :)

    A tak w ogole ile sie staracie kobietki??
    Bo to jest mój drugi cykl starań...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 18:05

    relge6yd309xm1zq.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwna sprawa :D może obudziłaś się dziś w innym świecie jakimś? :D

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszku my walczymy od września (najpierw poszłam się przebadać, 30 na karku więc dla świętego spokoju) i okazało się, ze miałam słabe wyniki (za wysoka prolaktyna, za niski progesteron) i zaczęło się leczeniem. Potem w styczniu badanie nasienia R., a w tym cyklu pierwszy raz jestem na CLO bo coś nie mogłam pęcherzyków odpowiedniej wielkości wyhodować. Teraz nie dość, że są aż dwa dominujące (o mniejszych nie wspomnę) to spore :D

    Tyle że u nas ciężko mówić o staraniu miesiąc w miesiąc - Ukochany jest marynarzem i pływa 5 tyg i 5 tyg w domu więc właściwie co drugi cykl nam się udaje coś podziałać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 18:08

    aszka lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam dziewczynki ? Jak u was ?
    Hej Anhe gratuluję piąteczek <3 i teraz czekamy na teścior z dwoma krechami :)
    A gdzie Aga ? Nie ma jej jakoś

    My już 10 miesiąc bedzie niedługo . Ale już wcześniej się nie zabezpieczaliśmy ale pilnowaliśmy się .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 18:12

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze wszystkie zaliczymy testy na piątkę pod koniec miesiąca i II kreski beda !! :)

    Livia, no to wszystko powoli masz uregulowane, ładne pęcherzyki, tescik pozytywny :-) to tylko sie starać :D
    czyli Ukochany jeden miesiac w domu jest, drugi go nie ma... jak sie trzymasz?


    To jesli chodzi o starania, to ja jestem tutaj świeżak a już panikuję. Podziwiam Was za cierpliwość :-)

    aszka lubi tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ