X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Kita zylakow nie ma?
    Hormony tez sa ok tak?
    Wymazy z cewki?
    Wiem ze nie jest latwo patrzec jak wyniki sa sie pogarszaja ale trzeba poszukac przyczyny bo tak normalnie nie powinni byc

    Nie ma żylaków,
    LH i testo w normie (chociaż testo mógłby być wyższy) ale spokojnie wchodzi w normę.

    Wymazów z cewki nie było.. może trzeba zrobić.. pójdzie się do kliniki i zobacznymy

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 marca 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli ostatnie hormony byly robione 3 miesiace temu powtorzcie FSH,LH I test .. moze cos zaburza proces spermatogenezy bo to oprocz wymazow pierwsze mi przychodzi do glowy ..
    no i ewentualnie genetyka.. ale to mysle ze juz wam w klinice powiedza czy to moze byc jakas sprawa genetyczna
    Tulam mam nadzieje ze to jednak jakas chwilowa niedyspozycja..

    a co do HOST-a
    "HOS test. To test hipoosmotyczny, który określa integralność błon plemników i określa ich żywotność." - norma to 60% :) wiec jestescie w normie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 09:41

    kita lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak Ania mówi, coś musiało spowodować takie wyniki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    jesli ostatnie hormony byly robione 3 miesiace temu powtorzcie FSH,LH I test .. moze cos zaburza proces spermatogenezy bo to oprocz wymazow pierwsze mi przychodzi do glowy ..
    no i ewentualnie genetyka.. ale to mysle ze juz wam w klinice powiedza czy to moze byc jakas sprawa genetyczna
    Tulam mam nadzieje ze to jednak jakas chwilowa niedyspozycja..

    a co do HOST-a
    "HOS test. To test hipoosmotyczny, który określa integralność błon plemników i określa ich żywotność." - norma to 60% :) wiec jestescie w normie :)

    Hormony były robione razem z nasieniem 5 marca, więc są świeże. Testosteron poprawił się względem ostatniego badania.. i zapomniałam napisać, ze wzrosła też ogólna liczba z 49 mln na 61,2 mln. Poprzednio miał robiony posiew i nic nie wyszło, zatem nie brał antybiotyków.. czy mógł coś złapać w ciągu tych miesięcy może...nie wiem.
    Dzięki za HOSTa.. tak się spytałam, bo właśnie to taki przyzwoity chyba jedyny wynik ;) Teraz tak sobie myślę, że skoro liczebność wzrosła tzn., że coś działają te witaminy... ale morfologia to porażka. Rujnuje wszystko. Może to jest genetyczne... ustaliliśmy, że pójdziemy do kliniki i się dopytamy o AID.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 13:45

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 marca 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita pogadajcie ...i rozwazcie pobranie plemnikow z prosto z najadrzy .. tam sa najbardziej ruchliwe.. jesli nie jestescie przeciwko IVF to ja bym sprobowala z biopsja i pobraniem tam materialu :) zamrozic .. :)
    ta zwykla biopsja to koszt porownywalny do IUI AID.. okolo 1500 z mrozeniem chyba 1800
    wiem ze to dluga i zmudna droga..ale moze warto przed AID sie dopytac..

    wiesz.. dobrze ze rozwazacie AID..ale powiem jedno .. nie spieszcie sie z ta decyzja.. skoro macie plemniki.. nie zrozum mnie zle.. po porstu wiem jakie moga byc pozniej rozterki ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kita kochana ja bym powalczyła jeszcze o ten ruch i morfologie chociaż na 3 % i leciała z IUI!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak odebraliśmy w wcześniejsze wyniki z morfologią 2 i ruchem na granicy dolnej normy to myślałam, że gorszych wyników już nie może być.. ale widzę, że mogą. W środę będziemy w klinice i dopytamy się lekarza jakie mamy opcje. Nie zamierzamy się spieszyć z AID, in vitro nie bierzemy w ogóle pod uwagę. Odnośnie AID mamy rozterki.. bo w sumie można by próbować poprawiać jeszcze,co jakiś czas badać i zobaczyć co będzie.. ale mam 31 lat i za jakieś 2 lub 3 lata moje szanse mogą być dużo mniejsze jakąkolwiek metodą (już teraz mam niedomogę ciałka, i biorę clo bo owulka nie była jak trzeba). Kto wie co będzie za rok.. wtedy może zostać tylko adopcja.. i taką opcję też rozważaliśmy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 16:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AID? co to jest dziewczynny? inseminacja rozumiem, in vitro też. ale AID?

    Tak w ogole to dlaczego mając nawet 1 % morfologię nie podejść do inseminacji? Nie jest to pytanie naskakujące tylko prostego laika :)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 marca 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AID - Inseminacja z nasieniem dawcy
    takie maja wytyczne choc jak dlamnie sa one idiotyczne.. bo przed IUI preparuja nasienie.. a nie raz dziewczyny z 1% zachodza naturalnie ..

    Kita rozumiem całkowicie bo sama mam 31 lat.. ;)
    najlepiej skonsultujcie z lekarzem zobaczycie co on wam zaproponuje :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dzięki za wyjaśnienie. To jakie minimalne musi mieć parametry nasienie by wg nich było OK do IUI? W ogole Wam powiem... co lekarz to inna opinia i oszaleć można.

  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 7 marca 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! ja juz nie wiem co myslec... zobaczymy w kwietniu po badaniu po braniu suplementow czy sie polepszylo, ale mam nadzieje ze tak jak po samym salfazinie sie poprawilo z pojedynczych na 16mln, wiec po kuracji 3miesiecznej tylu pigul powinno byc jeszcze lepiej... ciezko jest mi bardzo, nie wiem jak to bedzie ..... ciagle to czekanie,dobija mnie.

    milego weekendu do konca dziewczyny!

    <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Aniu dzięki za wyjaśnienie. To jakie minimalne musi mieć parametry nasienie by wg nich było OK do IUI? W ogole Wam powiem... co lekarz to inna opinia i oszaleć można.
    kochana niby 4% musi byc ale nam obliczali ze minimum 1 mln w ml musi byc prawidłowych plemnikow a my przy 3% mamy 2,94 mln/ml

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha aha :) czyli to też pewnie dużo od kliniki zależy. No nic, mnie chyba też czeka IUI.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    kochana niby 4% musi byc ale nam obliczali ze minimum 1 mln w ml musi byc prawidłowych plemnikow a my przy 3% mamy 2,94 mln/ml


    to u nas porażka bo przy ilości całkowitej 61,2 mln i 1 % morfologii wychodzi 610 tysięcy, nawet miliona nie ma to z czym do inseminacji!


    Teraz mi przyszło do głowy.. a może to po styczniowej kuracji desmoksanem...?? Rzucał fajki i się wspomagał...Możliwe to? To prawie miesiąc się zażywa..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 21:11

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 marca 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita mozliwe ze w jakis sposob wplynel .. odczekajcie jaki s czas i powtorzcie badania niech dalej bierze wit .. i poruszcie ten temat u lkekrza :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita czytam ze przed uzyciem desmoksanu nalezy pogadac z lekarzem. Wiec moze on wplywa na plodnosc

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 marca 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane ;)

    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MOICH RASOWYCH KOBIETEK
    bukiet_slubny.jpg

    sylwiaśta159, Evaa, agjot1979, aipoite lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie Aniu :) by spełniły się nasze wszystkie marzenia :)

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 8 marca 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8e0506020118.jpg


    a cos takiego znalazlam dzisiaj po wstaniu z lozka :) od mojego kochanie...

    wszystkiego dobrego kobietki w naszym dniu....

    Ania_84, agjot1979 lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 8 marca 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwego dnia kobiet kobity :)♥ Jakie plany na dzis? My zaraz wybywamy na spacer bo pogoda piekna, potem jakis obiad i zobaczymy co dalej. Pozdrawiam

    aipoite lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ