X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena83 wrote:
    Dziewczyny potrzebuje pilnie pomocy !!!!!!! po 2 miesiacach brania tamoxifenu i undestoru odebraliśmy dzisiaj wyniki hormonu FSH i wynosi 11,4 mUI/ml czyli więcej niż przed leczeniem a wyniki ogólnego badania nasienia - informacja tylko, że pojedyncze plemniki w preparacie bezpośrednim z czego nieliczne wykazujące ruch :((( ja nic nie rozumiem a p. chce roznieść swoja androlog :(((((( znacie takie przypadki ze po braniu tych lekow wyniki sie tak pogorszyly???????? :((((((((
    tak kochana ja sie naczytałam duzo o tym ze po leczeniu hormonalnym jest gorzej(niby powinny sie odbudowac po 3 miesiacach, ale czesto juz nie wracaja do punktu z przed leczenia hormonami) dlatego zrezygnowaliśmy z hormonalnej terapii m. nam przepisał sam undestor i pozostalismy przy witaminkach dodatkowo zakupiłam turbosteron 60 to jest lek ziołowy.

  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu nam nic lekarka nie powiedziała ze tak moze byc :( matko normalnie jestesmy zalamani :((((( zastanawiamy sie nad zmiana lekarza :(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena83 wrote:
    Aniu nam nic lekarka nie powiedziała ze tak moze byc :( matko normalnie jestesmy zalamani :((((( zastanawiamy sie nad zmiana lekarza :(
    kochana nam pewnie tez by nie powiedział , ale ja przed wizyta sie doszkolilam co nam ewentualnie moze przepisac i sama sie zapytałam.

  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2018, 12:00


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak testosteron ??? i LH

    jesli spadl testtseron to normlane ze FSH i LH rosna bo dzialaja na zasadzie sprzezenia zwrotnego ..

    pozatym w czasie etrapii FSH zawsze rosnie.. wiec spokojnie .. zobacz w moim pamietniku sa wyniki hormonow.. FSH szaleje..ale jest to dop tego ze test spada moze byc tak ze Twj emek nie idzie na tabsy .. u nas po 3 miesiacach tak sie stalo.tym samym tabsy obnizaly test fsh roslo..i lh ...a co za tym idzi eproces spermatogenezy zostaje zachwiany ..

    dwa po dwoch miesiacach na 100% nie jest to wynik brania lekow ..moziwe ze to sa pozostawlosci jeszcze sprzed leczenia..

    plemniki tworza sie 72 dni-74.. w momencie keidy teststeron spada.. fsh rosnie nastepuje zachcamaowanie ich produkcji ..


    polaczenie tamoxifen+testosteron raczej rzadko wplywaja negatywnie .. jesli juz cos to zle dobrany testosteron..

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa i jeszcze jedna wazna informalcja..

    to ze FSH i LH rosnie jest na ogol .. dobra oznalka ze jadra podejmuja walke..

    najgorzej jest wtedy .. gdy mimo brania test ... testosteron spada.. LH nie reaguje i nie rosnie.. i FSH tez spada.. wtedy jest zle.. bardzo..


    wiem ze im wyzsze fsh tym wiekszy jest defekt ..ale nam po 6 tyg brania tamxifenu fsh wzroslo z 36 na 56 .. nastepnie zaczelo spada i pozniej juz nie przekraczalo 50 42, 46, 43 .. i tak sobie skakalo w zaleznosci o poziomyu testosteronu ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ITKA wrote:
    :-( no jeszcze Aniu potwierdziłas ta opinię przez kogos kto jest lekarzem...także biorąc to pod uwage spróbujemy bo może akurat sie uda, dam im szanse, tak sobie załozyłam ze pół roku...zobacztmy. wszyscy wymienieni przez Ciebie lekarze sa bardzo daleko ode mnie, kazda wizyta to mała wyprawa:-(
    Kochana .. my jezdzilismy z Kielc.. do Krkowa..przez kilka tyg.. pozniej z Kielca do Łodzi .. aaz w koncu osiedlismy w wawie :)

    i tam jezdzimy... tylko tam dali nam jakies szanse na nasze dziecko..
    dwa tylko tam embriologia jest tak rozwinieta ze wystarczy spermatyda do zapodnienia IMSI :)
    choc odsetek ciaz jest znikomy po akich dzialaniach..
    no ale.. jesli mam komus zaufac to tylko Novum i dr Woslkiemu oraz dr Kozieł ..
    pracuje z ginekologami na codzien ..i pierwsze slowa jakie slyszalam ..od lekarza to dr Kozieł..

    wiadomo wyprawy sa ciezkie.. nie raz i nie dwa wyjezdzajac rano wracamy wieczorem.. ale nawet jelsi bede musiala co drugi dzien przy stymulacji jechac do wawy to bede to robila :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    a jak testosteron ??? i LH

    jesli spadl testtseron to normlane ze FSH i LH rosna bo dzialaja na zasadzie sprzezenia zwrotnego ..

    pozatym w czasie etrapii FSH zawsze rosnie.. wiec spokojnie .. zobacz w moim pamietniku sa wyniki hormonow.. FSH szaleje..ale jest to dop tego ze test spada moze byc tak ze Twj emek nie idzie na tabsy .. u nas po 3 miesiacach tak sie stalo.tym samym tabsy obnizaly test fsh roslo..i lh ...a co za tym idzi eproces spermatogenezy zostaje zachwiany ..

    dwa po dwoch miesiacach na 100% nie jest to wynik brania lekow ..moziwe ze to sa pozostawlosci jeszcze sprzed leczenia..

    plemniki tworza sie 72 dni-74.. w momencie keidy teststeron spada.. fsh rosnie nastepuje zachcamaowanie ich produkcji ..


    polaczenie tamoxifen+testosteron raczej rzadko wplywaja negatywnie .. jesli juz cos to zle dobrany testosteron..


    Aniu fsh robilismy prywatnie (moj wybryk) i mamy tylko fsh nie robilismy juz lh i testosteronu .... ale troche mnie uspokoilas musze pokazac p. Twoje wpisy :)
    Dziekuje dziewczyny za tak szybka reakcje :) sama juz nie wiem co robic dalej :(

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie ma co sie denerwowac na zapad nam zawsze dr mowil do pelnej oceny trzeba tonic w tym samym vzasie fsh,lh testosteron :-)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie tak to jest jak chce sie cos przyspieszyc :( no ale zero plemnikow totalne zero :(( masakra jakas...chyba ze to totalny spadek przed naglym skokiem ...marzenie.... :)

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu a jakie mieliscie przed leczeniem? Wyniki nasienia bo nie pamiętam :-S

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa na bocku doczyt :-)
    Kochana a mial twoj usg i posiew? Przed hormonami?

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena83 wrote:
    Aniu fsh robilismy prywatnie (moj wybryk) i mamy tylko fsh nie robilismy juz lh i testosteronu .... ale troche mnie uspokoilas musze pokazac p. Twoje wpisy :)
    Dziekuje dziewczyny za tak szybka reakcje :) sama juz nie wiem co robic dalej :(

    Magdalena mój mąż również bierze undestor i tamoxifen i po dwóch miesiącach wyniki nieznacznie, ale się poprawiły. Pani androlog podjęła decyzję o przedłużeniu kuracji za ok. dwa tygodnie będziemy robić i nasienie i hormony, bardzo się boję, ale mam cichą nadzieję, że będzie kolejna poprawa. Głowa do góry, Ani dobrze napisała, o plemniczkach że potrzebuje ok. 72 dni :)

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ITKA wrote:
    dobrze ze sa takie historie :-) i dziewczyny które chca sie nimi dzielić :-)
    marcela a ty już za chwilkę bedziesz mamą na pełen etat...jak patrzę na Twój suwaczek to w sumie w kazdej chwili może sie zacząć:-)

    nie doczekaliście sie poprawy parametrów nasienia skoro miało być invitro, czy w miedzyczasie cos drgnęło?

    U nas lekarz nie proponował żadnego leczenia ponieważ u męża doszło do nieodwracalnego uszkodzenia jądra w wyniku świnki w wieku dojrzewania, od lutego do maja badanie robił 4 razy (raz diagnostyczne i 3 razy przed mrozeniami) wyniki były zbliżone, w razie czegoś mamy zamrożone zapasy bo wg lekarza parametry z wiekiem będą się pogarszać niestety, najgorsze jest to ze lekarze kiedy maz chorował na świnkę nie zwrócił uwagę na to ze bardzo często dochodzi do takich powikłań a można było to leczyć:(

    ewa81 lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • ITKA Przyjaciółka
    Postów: 100 100

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Kiedyś usłyszałam takie zdanie " Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? to powiedz mu jakie masz plany" hmm ... życie pisze nam scenariusze z którymi sie nie zgadzamy,ale z drugiej strony moze nas zaskoczyć,rozwiąże sie sytuacja która wydawała sie nie do zrowiązania.

    Marcela Wasz przypadek tylko pokazuje, ze wszystko jest mozliwe :-) także dziewczyny walczmy i wierzmy ze wszystko jest możliwe..nawet jesli w tym momencie KOGOŚ rozśmieszamy to wierzmy ze jest dla nas czas i miejsce - plan z pozytywnym zakończeniem :-)

    ufff jakis mam taki dzisiaj melancholijny nastrój...

    paaulla84 lubi tę wiadomość

    Aniołek 04-12-2012 11tc
    a8dos65gkoubrdmo.png
    dqprepok2kks4prg.png
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Aa na bocku doczyt :-)
    Kochana a mial twoj usg i posiew? Przed hormonami?
    Aniu nie miał !!! posiew teraz zrobil na wyniki czekamy ale to tez moja inicjatywa...lekarka nic nie mowila...a usg teraz chce skierowanie od niej wyciagnac ....
    Paula super, że sie u Was poprawily troche wyniki :)))

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena83 wrote:
    Aniu nie miał !!! posiew teraz zrobil na wyniki czekamy ale to tez moja inicjatywa...lekarka nic nie mowila...a usg teraz chce skierowanie od niej wyciagnac ....
    Paula super, że sie u Was poprawily troche wyniki :)))
    ehh.. nie no nie trawie takich lekarzy ;/ najpierw powinna zrobic usg i posiew zeby wykluczyc wszytsko zylaki i inne ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 wrote:
    U nas lekarz nie proponował żadnego leczenia ponieważ u męża doszło do nieodwracalnego uszkodzenia jądra w wyniku świnki w wieku dojrzewania, od lutego do maja badanie robił 4 razy (raz diagnostyczne i 3 razy przed mrozeniami) wyniki były zbliżone, w razie czegoś mamy zamrożone zapasy bo wg lekarza parametry z wiekiem będą się pogarszać niestety, najgorsze jest to ze lekarze kiedy maz chorował na świnkę nie zwrócił uwagę na to ze bardzo często dochodzi do takich powikłań a można było to leczyć:(


    Mam pytanie, bo piszesz, że mąż miał świnkę jako dorosły człowiek, a wiem, że źle wpływa na jądra. Czy mąż miał przeciwciała?

  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka <3
    zapraszam was kochane na https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/lista-wszystkich-staraczek,6008.html :)
    Zgromadźmy się wszystkie :D

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    ehh.. nie no nie trawie takich lekarzy ;/ najpierw powinna zrobic usg i posiew zeby wykluczyc wszytsko zylaki i inne ;/
    Aniu ja też nie lubie takich lekarzy :((( nie zrobiła pełnej diagnostyki i zaczęła leczyć :( przenosimy sie do innej lekarki :( podjelismy decyzje .... musze wyszukac tylko co oprocz usg jąder, badania hormonów musimy mieć w tej pełnej diagnostyce andrologicznej zebym wiedziala o co pytac :) stracone 5 miesiecy .... echh no nic... tak widocznie musi byc ...nic nie dzieje sie bez przyczyny - sama to sobie powtarzam w wielu sytuacjach :)

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ