X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 6 lutego 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja jak dzisiaj @ nie przyjdzie to bedziesz testowac?

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 6 lutego 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj wyjeżdżam, plamię więc raczej nie mam co testować.
    Zrobilam pierwze badania tzn. całą tarczycę i poziom D3. Kolejne badania jak przyczłapie się @

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 6 lutego 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Do Warszawy ponad 200 km.
    Lekarz mówił że powinnam iść do diabetologa albo do gina, który zajmuje się cukrzycą u ciężarnych. Ale najpierw mam pokazać wynik staremu ginowi w piątek.
    Jakoś to wypilam, bardziej mi smakowało niż w sierpniu. Ale teraz siedzę taka słabiutka. Byle do 10-tej.
    A jakie wyniki miałaś w sierpniu? Robiłaś (wtedy i teraz) 3 punktową krzywą? U mnie na majówkach niektóre dziewczyny dostały skierowania tylko na 2 co dla mnie jest mega dziwne bo w ciąży właśnie istotny jest ten poziom po godzinie też.
    Jeśli masz iść do diabetologa albo do gina od cukrzycy to wybierz tego pierwszego. Ciekawe co ten stary Ci powie... Aż się boję.
    Spojrzałam na zegarek, pewnie już jesteś w domu, odpoczywaj :-)

    200 km to dużo. Jeśli się zdecydujesz na Warszawę to i tak chyba warto jakiś plan B bliżej mieć, bo plany planami, a dziecko może zaskoczyć :-) dobrze, że masz jeszcze dużo czasu na decyzję :-)

    Szyszka, fajnie że nas odwiedziłaś :-) widziałam, że starania o trzecie w toku, powodzenia zatem :-) a jak młody zareagował na żłobek? I jak z chorobami?

    zem3qps6in5tddof.png
  • Moona Przyjaciółka
    Postów: 61 51

    Wysłany: 6 lutego 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka widzę na wykresie że ovu miałaś dzień przede mną. Idziemy łeb w łeb. Nie mogę jednak udostępnić wykresu. Dziś u mnie 5 dni po. Temp troszkę spadła z 36,87 do 36,80. U Ciebie ładnie dzisiaj urosła. Zobaczę jak u mnie jutro. Krrropka trzymam kciuki.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 6 lutego 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam cześć wyników. Tsh 1.56 ft3 i ft4 w normie.atpo w normie a atg ponad 800 gdzie norma jest do 117. Zrobiłam d3 (Tak mówili lab a w wynikach mam wapń całkowity w normie) wiecie może co ma wapń do d3?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 6 lutego 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moona dzięki i wzajemnie. Pamiętaj, ten cykl ędzie Twoim szczęśliwym :) U mnie te temperatury są jakieś dziwne, spadek w 4 dpo to raczej nie jest implantacja. Ale ostatnio jakoś źle sypiam, mam trochę stresów i to może być to.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 6 lutego 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a dlaczego spadek w 4 dpo to nie implantacji?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja wyniki dobre oprócz przeciwciał. U mnie właśnie te przeciwciała podwyższone wskazywały na Hashimoto, co potwierdziło usg tarczycy. Myślę że też powinnaś zrobić żeby mieć aktualny obraz. Co do wapnia nie wiem, bo nikt nie kazał mi badać. A jaki poziom wit d3?
    Moje wyniki w sierpniu były ok. Na czczo, po godzinie i po dwóch godzinach.
    Dzisiejsze myślę że też dobre.
    Na czczo 95 (70-99)
    Po godzinie 138 (70-180)
    Po dwóch godzinach 113 (70-140)
    W nawiasach normy.
    Myślę że mogę mieć problem z glukoza na czczo. Choć w tamtym tygodniu sporo coli piłam, słodkich syropów na gardło itp. To mogło podnieść cukier.
    Pokażę wynik w piątek ale myślę że lekarz powie jak zwykle że wszystko ok.
    Spróbuję się na dietę cukrzycowa przestawić i myślę że będzie ok.
    Nie wiem czy w tej sytuacji konsultacja u diabetologa jest konieczna?
    Na początku marca pojadę do napro-gina, zrobię cukier na czczo i on zdecyduje. No chyba że w piątek jakieś zalecenia dostanę.

    Alicja u Ciebie to mnie jeszcze bardzo zastanowia jaką będziesz miała prolaktyne w 3dc.
    A przypominam Staraczkom, że u mnie na brak śluzu pomogło picie dużych ilości wody z octem jabłkowym.

  • Moona Przyjaciółka
    Postów: 61 51

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za nas wszystkie. Najgorsze to czekanie, wsluchiwanie sie ale nie ma mocnych. Jeszcze 10 dni. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 18:27

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Kropka a dlaczego spadek w 4 dpo to nie implantacji?


    Wszelkie mądre artykuły podaja że implantacja to 6-12 dzień, tym się sugeruję pisząc, że za wcześnie.

    Co do witaminy d3, to na moich wynikach z diagnostyki jest napisane: "witamina d3 metabolit 25", nic o wapniu nie ma. Może się pomylili w laboratorium i zrobili wapń, zamiast d3?

    Karoluś cieszę się, że wyniki dobre :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 18:37

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś wyniki masz w normie. Podejrzewam, że gin Ci nic nie zaleci. Ni właśnie nie mam wyniki d3 tylko ten wapń. Czekam jeszcze na trab.
    Mona 10 dni zleci szybciutko.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się Alicja dzisiaj zsynchronizowałyśmy z pisaniem :D

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Moona Przyjaciółka
    Postów: 61 51

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka wit. D3 masz za mało. Norma zaczyna się od 30 do 100. Ja też miałam niedobór bo 23.

  • Moona Przyjaciółka
    Postów: 61 51

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja odnośnie anty tg ja mam 84 przy niższej normie w diagnostyce ale nie pamiętam ile. Mówiła mi endo że nie bierze się teraz tego pod uwagę. Niektórzy zdrowi mają więcej a ci co chorują mają w normie. Najważniejsze są anty tpo.

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moona metabolit 25 to nazwa badania. Poziom wit. mam niby w normie, ale ledwie ją przekraczam, bo mój wynik 30.20. Już od dłuższego czasu suplementuję 5000 iu, więc mam nadzieję, że jest lepiej. Ten wynik jest z końca sierpnia ;)

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Moona Przyjaciółka
    Postów: 61 51

    Wysłany: 6 lutego 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe. No grunt to się znać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 19:08

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 6 lutego 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona dzięki za info o atg.
    A co do implantacji to różnie z tymi mądrymi artykułami

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 6 lutego 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, poza normą na czczo - w ciąży jest 92. Ja jak zdarta płyta będę polecać konsultacje - lepiej żeby diabetolog powiedział, że jest ok, niż ginekolog z eksternistycznym doksztaltem zbagatelizował... Sorrki, ale nie mam zaufania do lekarzy, zwłaszcza o kilku specjalizacjach. Kojarzy mi się to z nauczycielem powiedzmy polskiego, który robi podyplomowki z chemii, biologii, wosu i plastyki bo mu godzin do etatu brakuje... Może być świetnym w każdej z tych dziedzin, ale często niestety niekoniecznie...
    Powinnaś mieć zlecone teraz badanie hemoglobiny glikowanej - sprawdza poziom cukru z ostatnich 3 miesięcy.
    Dodam, że u mnie cukier na czczo był też lekko ponad normę i to nie zawsze (miesięczny pomiar glukometrem) więc zadowolona poszłam na kontrolę do diabetologa. I niespodzianka: albo pani zrobi porządek albo insulina. A naprawdę byłam dumna z moich wyników...

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 6 lutego 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina dałaś mi do myślenia. Zobaczymy co powie w piątek lekarz. Do diabetologa i tak potrzebne pewnie skierowanie...
    Mimo wszystko od jutra dieta. Co by nie było to tylko może pomóc.

    kattalinna lubi tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 6 lutego 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, przyznaje, że taki miałam zamiar ;-) pewnie też dlatego, że z cukrami bujam się od x lat - najpierw była zlewka i skierowania na morfologię zamiast krzywą, jak po latach trafiłam na kumatą internistkę na tyle, żeby mi dać krzywą, to nie starczyło jej rozgarnięcia do końca bo wysłała mnie do dietetyka. Efekt był taki, że przez 2 lata żyłam w przekonaniu, że coś jest nie tak ze mną, że oczywiście dieta ale odpowiedzi na pytania co i jak nie dostałam. W końcu w ciąży diabetolog mnie uspokoił, że owszem, nie jest super bo w końcu cukrzyca ciążowa zdiagnozowana, ale nie jestem ciężko chora jak już mi się zdawało. I żeby było zabawnie - moja dieta teraz jest mniej restrykcyjna niż wcześniej :-) A właśnie, jeszcze uważam, że powinni dać Ci glukometr - bezpłatne też w aptekach dają (mam) ale w związku ze zdiagnozowaną cukrzycą przysługuje refundacja na paski i to 70% więc warto (przy insulinie są bezpłatne). Bo dieta dietą, ale warto wiedzieć jak organizm reaguje na co. Mój lekarz powiedział: "nie chodzi o to, żeby pani nie jadła, tylko żeby cukry były dobre" :-)

    Cukrzyca ciążowa to poważna sprawa. I nie można jej trochę mieć - jest albo jej nie ma. Jak sama ciąża ;-);-) Zfioletu zdążyłam zauważyć, że niestety ciężarówki potrafią się trząść nad głupotami a zlewają to co ważne. Można farbować włosy, nie wolno odpuścić cukrów - takie jest moje zdanie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 22:33

    Szyszka1, Karoluś81, bertha lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 351 352 353 354 355 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ