X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 6 lutego 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, nie wiem czy to o to chodzi w Twoich wynikach, ale od razu mi skojarzyło :-)

    https://www.pfm.pl/baza_chorob/mineraly-w-ustroju/wchlanianie-wapnia-zalezy-od-witaminy-d/1070

    zem3qps6in5tddof.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 7 lutego 2018, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie Dziewczyny, ze chciałam drugie Dziecię w tym roku? I ze przez te komplikacje porodowe plany poszły.... 27 mam wizytę u mojej ginki, zobaczymy co powie. Zastanawiamy sie z M czy w ogóle jeszcze będę mogła mieć dzieci...

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 7 lutego 2018, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak was czytam i dochodzę do wniosku, że chyba się wykosztuje na badanie poziomu witaminy D...
    Ktosiowa!! nie jestem na bieząco, ale gratulacje, to po pierwsze a po drugie - mam nadzieję, ze jednak nie będzi etak xle jak piszesz! Nie wiem jakie miałas komplikacje, ale moze potrzeba trochę czasu po prostu. Kolejne dziecko w tym samym roku to byłby wyczyn wg mnie, zwłaszcza jak się karmi piersią... u mnie pierwsze jaskółki płodności pojawiły się dopiero po roku a dalej nie wiem, czy wszystko jest do konca OK bo monitoring pokazał, że pęcherzyk rośnie długo i ospale...
    A co do pytania o żłobek: z chorbami jest nie gorzej niż w standardowym - bezżłobkowym życiu, jeżeli nie trzymam dziecka pod kloszem, tylko z nim wychodze tu i tam. Nie jest źle, jakieś pomnijsze infekcje, ale generalnie uwazam żłobek za fantastyczną instytucję, jesli sie dobrze trafi. Ja tak trafiłam - dostając sie do naprade super placówki z projektu unijnego. I młody sie bardzo dobrze zaadaptował. Polecam! I zaczynac przed roczkiem, bo wtedy adaptacja łatywiejsza niż póxniej. I obyście wszystkie miały takie problemy!!! I to jak najszybciej!!

    ktosiowa lubi tę wiadomość

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam Wit D metabolit 20.50 nie mam tylko zakresu

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj zakres wit d jest od 30 do 100. Wychodzi na to że masz spory niedobór. Ale dziwne że nie podali nirm w laboratorium. Alicja taki mały poziom wit d ma wpływ na płodność. Ja miałam ledwo 33 po kilku miesięcznej suplementacji, dopiero jak podnioslam dawkę do 4000 to wzrosło powyżej 50, a dla staraczek to takie minimalny poziom.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki karola za info.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja napro na pewno Ci ustawi witaminki. Ja jak poszłam na pierwszą wizytę to już miałam wit d powyżej 50. Dostałam ovarin który ma w składzie wit d. Samej wit dodatkowo już nie musiałam brać.

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosiowa wrote:
    Wiecie Dziewczyny, ze chciałam drugie Dziecię w tym roku? I ze przez te komplikacje porodowe plany poszły.... 27 mam wizytę u mojej ginki, zobaczymy co powie. Zastanawiamy sie z M czy w ogóle jeszcze będę mogła mieć dzieci...
    Przyznam, że o tym pomyślałam jak czytałam o porodzie... Ale o tym, że w tym roku, nie w ogóle! Nie nastawiajcie się negatywnie póki co. Pewnie standardowo będziecie musieli poczekać po cc. A potem ewentualnie ciąża pod nadzorem ale będzie dobrze :-*

    Szyszka1 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 7 lutego 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Wszelkie mądre artykuły podaja że implantacja to 6-12 dzień, tym się sugeruję pisząc, że za wcześnie.

    Co do witaminy d3, to na moich wynikach z diagnostyki jest napisane: "witamina d3 metabolit 25", nic o wapniu nie ma. Może się pomylili w laboratorium i zrobili wapń, zamiast d3?

    Karoluś cieszę się, że wyniki dobre :)
    Ale wg wykresu to owu moglas miec rownie dobrze 2 dni wczesniej, wiec spadek bylby 6dpo. mialas jakies bole ktore wskazuja ze owu byla wtedy co wykres wyznaczyl?

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 lutego 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do mnie zawitala@

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 7 lutego 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja zdążysz wrócić do domu na 3dc na badania?

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 7 lutego 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Ale wg wykresu to owu moglas miec rownie dobrze 2 dni wczesniej, wiec spadek bylby 6dpo. mialas jakies bole ktore wskazuja ze owu byla wtedy co wykres wyznaczyl?

    Bertha no właśnie w tym cyklu żadnego bólu nie czułam, zaraz po @ pobolewam mnie lekko prawy jajnik, ale potem przestał. Normalnie bardzo wyraźnie odczuwam ból z jednej strony. A śluz wskazywałby raczej na wcześniejszą owu, 30 lub 31, tutaj masz rację. Zresztą będzie, co ma być, pozostaje czekać. A jak u Ciebie?

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 7 lutego 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja przykro mi :(

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 7 lutego 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa nawet tak nie myśl! Fakt, w tym roku urodzić drugie będzie raczej ciężko, ale jak Szyszka zauważyła, to i tak było duże wyzwanie, nawet bez problematycznego porodu. A lekarze coś mówili w szpitalu na ten temat? I wiadomo dlaczego doszło do takich komplikacji? (Jak nie chcesz o tym pisać, to spoko)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2018, 12:40

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 7 lutego 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś ja jutro wieczorem wracam do domu. W piątek będzie 3 dc więc skoczę do laboratorium. Dzisiaj jeszcze lukne gdzie będzie taniej. W diagnostyce hormony wyszły 250 zł, mam jeszcze bursa zobaczę jak tam będą kosztowały.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 8 lutego 2018, 02:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka,

    Położna środowiskowa obstawia,ze zamęczyli mi te macice, ze za długo wywoływali poród.
    Moja lekarka coś wspomniała, ze brak skurczy przepowiadających i ponad 41 tc mógł oznaczać, ze bedą jaja z macicą. Ale ona mi to powiedziała w szpitalu, tak w biegu (moim, bo szlam na badanie gin do wypisu).. porozmawiam z nią na spokojnie 22 (bo 22 mam wizytę a nie 27) w bardziej cywilizowanych warunkach i po opadnięciu emocjo itp.

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 8 lutego 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa wyłączyli Cię podczas tego porodu. Dziwnie zachowują się czasami lekarze. Jedne męczą do upadłego byle naturalnie innym bez niczego robią cesarke. A malutki jak sie chowa?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 8 lutego 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotsiowa aż mi słów brakuje, rzeźnia jakaś. Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 8 lutego 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy poród miałam wywoływany, skończyło się niestety - jak już tu pisałam - cesarką. Też słyszałam potem komentarze o zrostach etc. Też się bałam komplikacji.
    Ale wszystko było w porządeczku i Tobie tego życzę Ktosiowa.

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 8 lutego 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa gratuluję małego idealnego synka, niestety ja również foto nie zdarzyłam zobaczyć :O przeszliście trochę oby obawy się nie potwierdziły i niebawem będzie druga dzidzia.
    Ja nie pisałam o swoim porodzie zanim Ty i Dakota się nie rozpakujecie aby nie stresować dodatkowo przed rozwiazaniem ;) U mnie też był cewnik i cała doba niepotrzebnie spędzona w szpitalu dopiero na drugi dzień jak podłaczyli oksy to sie dopiero ruszylo :D bol bolem wiadomo musi bolec choc mi polozne powiedzialy ze mam wysoki prog bolu bo jak zaczely mi dokuczac skurcze to się okazalo ze juz rodze :O dobrze ze mąż się uparl i poszedł po polozna to chociaz zdarzyły sie ze swoimi akcesoriami rozstawic :D
    Poród wspominam bardzo dobrze tylko bardzo duzo krwi straciłam i dopiero przy wypisie okazalo się ze pękła mi szyjka macicy stad taka utrata. Zszyli ijuz dawno zapomnialam o bolu. Praktycznie drugiego dnia jesli bym nie miala szwow to nie czulam ze rodzilam sn. Możecie mi nie wierzyc ale naprawde tak było. Tylko przez ta utrate krwi musieli mi przetaczac 2 jednostki bo hemoglobina z 12 spadła mi na 6, musialam sie zgodzic. Teraz juz wszystko w normie. Najgorzj wspominam badania przed porodem, to macanie i grzebanie niech ich szlak tafi. jak bym wiedziała co będą robić to bym męża kilka razy zmolestowala i jakies porzadki porobila to by samo poszło :P
    Byliśmy z małym w zeszły poniedziałak na ważeniu i ważył 4600g, apetyt mu dopisuje ale gazy i wzdecia niestety również. Jest małym łakomczuchem i łapczywie ssie aż powietrza sie nałyka a poźniej orkiestra. Mamy już kropelki od pediatry i chyba zaczynaja przynosic efekty, oby.

    Karolus z tym cukrem to zobaczysz co Ci lekarz powie na wizycie, a na stronie szpitala karowa znajdziesz sobie diete dla kobiet z cukrzyca ciązowa. Ja mialam tylko diete ale musialam sie pilnowac aaby przed insulina sie uchronic. W tej poradni cukier na czczo powyzej 90 był wskazaniem do podania insuliny. Ja rowniez po posilkach mialam zly cukier.
    Ciekawa jestem Twojego piatkowego badania i oczywiscie trzymam kciuki :)

    Z pozytywnych rzeczy u mnie choć jestem w szoku że to możliwe to muszę się Wam pochwalić że wróciłam do wagi sprzed ciąży :D :D he he ale niestety mam wrazenie że w mojej figurze wystaje tylko biust a reszta klapnęła :P jakoś tak "wyschłam" i wygladalam tak przed pierwsza ciaza. Ale, ale połóg się skończy, dojdziemy do ładu ze sobą ;)

    Kropka chciałam skomentować Twój wykres ale przecież się nie da ;) chciałam napisać że trzymam kciuki :)

    Pozdrawiam staraczki, zaciazone i mamusie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2018, 15:48

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
‹‹ 352 353 354 355 356 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ