X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, piękny spadek potencjalnie implantacyjny wczoraj miałaś!

    krrropka, Isaura81 lubią tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus, musi być dobrze i będzie dobrze!!! Ja bym szła do innego gina na te połówkowe. Żeby u tego napro się nie okazało ze za późno na połówkowe.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 8 marca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś ja podobnie jak Bertha też bym poszła do tego trzeciego gina, niech zrobi usg i dokładnie obejrzy maleństwo.
    A z usg- niech nie przesadza, ja przy Juleńce miałam na każdej wizycie usg, badał rzyrost małej etc. dopiero w 36 tc dowiedziałam sie od doktora, że mała bardzo słabo przybierała na wadze, ale na ostatniej prostej nadrobiła (a nie mówił mi bo nie chciał mnie stresować).

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 8 marca 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant. Gratulacje! Bardzo się cieszę i życzę zdrówka dla groszka i dla Ciebie :)
    Ja mieszkam w UK i tu też bety nie robią, dlatego kupiłam sobie test elektroniczny ClearBlue, który pokazuje tygodnie ciąży. Mój mąż dopiero wtedy uwierzył, bo te blade testy nie były dla niego wiarygodne ;)

    Karolus. To musiał być lekarz starej daty. Dziś wiadomo, że USG nie szkodzi dziecku.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 8 marca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś ja też "głosuję" żebyś jednak przeszła się do tego drugiego lekarza. To jest ważne badanie i szkoda żebyś je odpuściła. Skoro położna dała Ci namiary, to korzystaj.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 8 marca 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, ja już kilka razy się wypowiedziałam na temat tego lekarza, decyzja jest Twoja.
    W ciąży są zalecane (obecnie chyba w Polsce obowiązkowe) 3 badania USG, po jednym na każdy trymestr. Wszystkie w określonych tygodniach, wyznaczonych nieprzypadkowo. I naprawdę nie chodzi tu o zdjęcia do albumu czy potwierdzenie płci. To są ważne badania, które wykonane w odpowiednim czasie pomagają wykryć nieprawidłowości, dzięki czemu dają szansę na ewentualne leczenie. Bardzo Cię proszę, nie bagatelizuj tego. Połówkowe do 22 tygodnia, potem nie mają większego sensu.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 8 marca 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha widzę, że nie mierzysz w tym cyklu temperatury? Chcecie podziałąć na luzaku?

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 9 marca 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krropka- strasznie stresująco u Ciebie z temperaturą. codziennie zaglądam jak rośnie.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 9 marca 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Kropki rośnie, bo na pewno złapała mojego wirusa :)

    Karosluś śmigaj do innego lekarza, połówkowe bardzo ważne i trzeba trafić w termin.

    U mnie pimafucort pomaga, juz sie nie drapie :)

    Dziś rano przeżyłam lekkiego stresa na własne życzenie, po tym jak wczoraj nic nie było widać na USG, postanowiłam zrobić kolejny test czy czasami ten z wtorku popołudniu sie nie pomylił.....
    nasikałm na 10 i ku..wa nic, biel.Nawet nie odczekałam 5 minut, rozpakowałam ostatanią 25 bobo test, jak mi zaczeły dziwności wychodzić jakieś 3 kreski sie pojawiać (mąż odrazu w śmiech, że to bliźniaki jak 3 kreski, bo 1 testowa a dwie na ciążwe). ja prawie w płacz....no ale po 5 minutach dwie kreski zlały sie w jedna i jest.....na 25 jest już trochę grubsza i wyraźniejsza niż na wtorkowym.
    Natomiast testy 10 to chyba pić na wode.....pokazała sie w końcu po czasie ale o wiele bledsza niż na 25.
    Także taka adrenalina na początek dnia, no głupia jestem zamiast czekać spokojnie to już zaczynym panikować ale to przez te poronienia....

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 9 marca 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant współczuję niepewności. Jednak dobrze że u nas można sobie sprawdzić beta hcg. A jak u Ciebie z progesteronem? Możesz sprawdzić poziom i w razie czego dostać leki?
    Spróbuję się umówić na przyszły tydzień na usg do tego poleconego przez położną lekarza. Trochę mam wątpliwości bo moja Mama kiedyś do niego chodziła i ma złe zdanie na jego temat, ale bardziej jako osoby niż fachowca. On z tych lekarzy co prywatnie jest miodzio a na nfz gbur.
    Sok buraczkowy Dawtona pychota. Kiedyś piłam robiony w domu z sokowirówki to prawie zwracalam. Ale ten sklepowy jest z jabłkiem, selerem i czosnkiem. Mniam :-)

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 9 marca 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja mały roller coaster mam każdego ranka :D

    Stresant, no ładnie, dobrze że miałaś inny test. Sciskam Cię, domyślam się, że stres jest. A to z bliźniakami dobre :D

    Odnośnie świeżo wyciskanego soku z buraka lub z dodatkiem buraka, to ostrożnie. Jest to chyba jedyny rodzaj soku, którego nie można pić od razu po wyciśnięciu (bo są właśnie efekty wymiotne). Trzeba odczekać co najmniej pół godziny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2018, 16:06

    Karoluś81, kattalinna lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 9 marca 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś co do gbura lekarza to może miał zły dzień i akurat mama trafiła....ale ważne ze dobry specjalista....Ja miałam taka laryngolog ( juz na emeryturze) wazyła ze 160kg po gabinecie na krześle jeździła i przeklinała jak szewc...ale za to jaki świetny diagnostyk z niej był :)

    Progesteron bez badania jego wysokości, brałam w każdej z 5 ciąż...2 tabletki rano 2 wieczorem....bardzo nasennie działały. Lekarz mówił ze nadmiar nie zaszkodzi a pomóc może....może dlatego poronione ciąże nosiłam zawsze do 10 tyg. i poronienie było wywoływane .....może gdybym nie brała progesteronu to skończyły by sie wcześniej a ja nie miałabym tak zrytej psychiki.....

    Myślicie ze moge brać RUTINOSCORBIN teraz taki okres grypowy a ja ze wzgledu na prace jestem bardzo narazona na wszelkie choroby, łażą kichają i kaszlą na mnie wciąż.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 9 marca 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doszedł dzisiaj żel concive. Trzeba będzie wypróbować po @.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 9 marca 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, możesz brać. Łykaj i nie choruj :-)

    Krrropka, będziesz testować czy czekasz na rozwój wydarzeń?

    Alicja, życzę Ci, żebyś nie zdążyła za bardzo potestować tego żelu :-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 10 marca 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta dzisiaj zatestowalam. Wynik taki jak zawsze.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 10 marca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam :-(

    zem3qps6in5tddof.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 10 marca 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroopka testom absolutnie nie wierz.....narazie temperatura nie spada to dobry znak.....trzymam kciuki, czekamy :)

    krrropka lubi tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 11 marca 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroopka- trochę spadłą temperatura, ale nie jest źle. jak czujesz?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 11 marca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, 99% realizmu i zostawiam sobie ten 1% wiary w cuda. @ powinnam dostać jutro lub we wtorek więc jeszcze jest czas żeby tempka spadła.
    Pozdrawiam Was niedzielnie, odpoczywajcie :)

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 11 marca 2018, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropko, wspomnij moje negatywne testy a potem dalszy rozwój wydarzeń;) pozdrawiam Was dziewczyny z doskoku, z 15-miesięczniakiem chorym i dającym czadu, własnym przeziębieniem i dylematami odnośnie wyboru lekarza - prywatnie czy NFZ... z kasa krycho, ale na nfz, w nieznane... nie wiem co robić:( a to już 8 tc i czas najwyższy na obczajenie serduszka!! na wtorek ma fnz-towską wizytę...

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
‹‹ 370 371 372 373 374 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ