X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 20 marca 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dakota. Pierś daję małej około 10 razy dziennie, ale jak pisałam wcześniej, ona się przystawia też, żeby posmoczkować, więc nie wiem jak często ona je.
    Rozumiem Twoje obawy o wyjście i KP, ale uwierz w siebie i idź z małą. Ja na początku też bardzo się bałam a teraz mam już coraz więcej doświadczenia i karmie w coraz większej ilości miejsc poza domem :)

    Karolus. Dla mnie kiedyś też te wszystkie pojęcia to była czarna magia. Nie miałam pojęcia czym się różni pajac od śpiochów ;) Jak coś nie wiesz, to pytaj, chętnie pomożemy :)
    Odnośnie karmienia piersią to nie liczylabym tylko na mamę. Ja się wgryzłam w ten temat i wiem jaki on jest trudny. Pokoleniu naszych mam przeważnie długo nie udawało się karmić, bo wtedy obowiązywały głupie zalecenia, które prowadziły do zaniku mleka, więc mama może zbyt wiele nie pomóc. Radzę jednak się dokształcić. Ja chętnie pomogę w razie czego :)

    Stresant. Piękne walczyłaś o mleko dla synka :) Teraz jednak karmi się na żądanie, więc jeżeli dziecko chce to częściej niż 2h.

    Emilka skończyła 6 miesięcy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 05:21

    kattalinna, Greta, Alicja81, Karoluś81, Dakota lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 marca 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaLili życzę mamie szybkiego powrotu do zdrowia.

    Annie, Emilka rośnie jak na drożdżach.

    MamaLili, Annie1981 lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 21 marca 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, ale śliczna córcia :)

    U mnie 10dpo i oczywiście negatyw.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 21 marca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie fajne porównanie jak córeczka rośnie względem maskotki. Gratuluję zdrowej i ślicznej córeczki :-)
    Wczoraj zaszalałam w h&M i właściwie kupiłam większość ubrań dla maluszka. Teraz tylko kosmetyki, akcesoria, i większy sprzęt. Bardzo przyjemne takie zakupy :-)
    Wczoraj siostra zabrała mnie do restauracji na indyjskie jedzenie i bardzo mi smakowało. Dziecko lubi słodko-ostre smaki.
    Dzisiaj pierwszy dzień wiosny więc Staraczkom życzę żeby Wasze wykresy pięknie się zazieleniły już wkrótce :-)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Greta Koleżanka
    Postów: 32 24

    Wysłany: 21 marca 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie Emilka sliczna i rosnie jak na drozdzach i to przy samym kp:) za to w ogole posinnas medal dostac : D

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    02.02.2006 synuś cc 31tc :D 2015 Aniołek :( 05.01.2018 synuś sn 39tc :D
    82do20mm2dvmdfa2.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 21 marca 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka księżniczka mała, a mama stroji małą modelkę :) super wdzianko z łosiem :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 21 marca 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziękuję dziewczyny :)

    Greta wrote:
    Annie Emilka sliczna i rosnie jak na drozdzach i to przy samym kp:) za to w ogole posinnas medal dostac : D
    Nieskromnie powiem, że to prawda ;) Hafija ostatnio napisała na FB, że dostała taki list

    "Nie miałam szczęścia, że karmię piersią. Wypracowałam to poświęceniem, pracą i wiarą w siebie i w moje dziecko. Zaufałam mojemu ciału!"

    Żeby docenić kobiety wkleiła medal i Tobie i wszystkim KP też go przekazuję, za ciężką pracę i super robotę :)
    dc2171e4fdc174d3med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2018, 17:25

    Greta lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 21 marca 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha nie lubię tego :(

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 21 marca 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie cudny medal! Należy się Wam, nasze mamuśki :)

    Greta, Annie1981 lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Dakota Autorytet
    Postów: 706 496

    Wysłany: 21 marca 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie kurczę szkoda, ze nie pomyślałam o takich zdjęciach z maskotka, my jutro kończymy 2 miesiące. Twoja Emilka jest sliczniutka :) dziś podjęłam próbę butelki znowu a nawet dwóch różnych i nic z tego :). W każdym razi3 w sobotę wybieram si3 do fryzjera, zobaczymy jak to be€się ale jestem pełna obaw.

    Bertha głowa do góry, choć zawsze mam wrażenie, ze Twoja ciagle jest w gorze :) widać ze się nie załamujesz, dlatego jestem przekonana, ze w końcu Wam się uda.

    Karoluś szybka jesteś z wyprawka :) jak już będziesz kupować resztę to popytaj dziewczyny bo na pewno nie trzeba kupować wszystkiego od razu. A i nie ma co zbędnych rzeczy, u nas całkowicie zbędny i bezsensowny okazał sie taki kokon dla dziecka. Ani raz w tym nie leżała bo przy próbach był wrzask. Póki co lozeczko tez bez sensu w ogóle nie chce w nim spac, w ciągu dnia poleży ale tez nie za długo :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2018, 23:46

    Karoluś81, Annie1981, bertha lubią tę wiadomość

    Dakota
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 22 marca 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dakota. Jeszcze nie jest za późno, możesz zacząć robić takie fotki z maskotką :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 22 marca 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ane fajna pyzunia z Emilki :-)
    Karoluś kiedy masz te połówkowe??

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 22 marca 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dakota, właśnie ostatnie kilka dni mam głowę raczej nisko, gorszy moment mam..
    Ale mam nadzieje ze będzie lepiej...
    11dpo negatyw. Jutro dalej sikam..

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Dakota Autorytet
    Postów: 706 496

    Wysłany: 23 marca 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha przykro to czytac, ale mam wielka nadzieje, ze sie uda. Ciezko czasem sie pozbierac, wiem... Cokolwiek sie stanie nie łam sie :)

    Annie wlasnie wczoraj zrobilam fotke na 2 miesiace :)

    Ktosiowa nam cos umilkla.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Dakota
  • MamaLili Ekspertka
    Postów: 174 166

    Wysłany: 23 marca 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam kobiety które toczą walkę o kp, ja akurat miałam szczęście bo od początku miałam pokarm i nie miałam większych trudności w czasie karmienia ale nie wiem czy bym była taka waleczna w przypadku dużych problemów.
    Co do rzeczy przydatnych dzieciom to moja córcia lubiła owijanie więc kokon u nas się przydał, tak samo jak łóżeczko - praktycznie od poczatku w nim spała. Hitem okazała się chusta - bardzo pomagało na kolki noszenie Lilki w chuście. Przydał się też smoczek choć idąc do porodu byłam absolutnie przeciwna (że niby szkodzi w kp), na szczęście był elementem wyprawki ze szkoły rodzenia i w pewną placzliwą nockę został niecnie wykorzystany :) jak już pisałam wcześniej - życie weryfikuje pewne sprawy :)
    Moja rada, najważniejsza - zdrowa, szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko i czy ma na pupie pampersa czy wielorazówkę, czy karmione piersią czy butelką to już moim zdaniem drugorzędna sprawa.

    krrropka, Karoluś81, Dakota, Greta lubią tę wiadomość

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 23 marca 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha współczuję. Wiem że masz swoje plany i oby przyniosły upragniony efekt, ale namawiam Cię, spróbuj napro. Dużo już wiesz na temat Waszej płodności, ale czasem wystarczy zmiana podejścia, świeże spojrzenie. Wszystko jest możliwe. Nie poddawaj się. Jeszcze masz czas żeby zostać Mamą.
    Usg połówkowe w następny czwartek.
    Dzisiaj się ważyłam, bo coś mi brzusio podrósł, no i mamy 75. Wow. Wychodzi mi że od początku ciąży przytylam 8 kg. Czy to nie za dużo jak na ten etap?
    Alicja na wątku o napro.dziewczyna polecala jakieś centrum napro w Gdańsku. Poczytaj. Może to Twoje, a może coś innego.

    bertha, Dakota lubią tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 23 marca 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus. Ja na Twoim etapie miałam +5kg, ale u każdego to jest indywidualne.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 23 marca 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha ja 14 dni po owulacji nasikałam rano na test 10 i była biel vizira....
    17 dni PO wieczorem na tescie 25 była słaba kreska.....także czekaj cierpliwie i nie trać nadzieji...

    u mnie objawów ciągle brak, jedynie bym spała (ale to po progesteronie)jak mam fajny dzień to jestem pełna wiary i nadzieji, że tym razem sie uda :) ale jak mam gorszy to juz planuje kiedy sie zacznie poronienie....przed oczami mam obrazek ze lekarz nic nie widzi na usg albo ze dzieciatko chore......schizuje poprostu a wizyta dopiero za 2 tygodnie.

    Syn dalej w kropki, lekarz mowi ze jeszcze miesiac bedzie w domu ze ciągle walczy z wirusem.....po Świetach biore opieke na 2 tygodnie....to sobie tez troche odpoczne....obym tylko tez coś nie złapała

    pozdrawiam wszystkie piątkowo :) w końcu wikend

    bertha lubi tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 23 marca 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, sprawdziłam swoją wagę i na Twoim etapie miałam 6+. Ale tak jak Annie pisze, nie należy się sugerować. Ważny jest przyrost, niepokojący mógłby być nagły wzrost. A jak sukcesywnie to ok. U mnie na majówkach dziś właśnie temat wagi i mierzenie obwodu brzucha ;-)

    Bertha, przychylam się ponownie do rady Karoluś, spróbuj z napro. W końcu nie masz nic do stracenia.

    Stresant, oby przez święta czas szybciej Ci minął do wizyty. Wierzę, że będzie dobrze, nie dawaj się złym myślom!

    zem3qps6in5tddof.png
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 23 marca 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, dziewczyny, u mnie 34 dc, II kreski , beta 41 ale progesteron 2,71. Od trzech dni delikatnie plamie,, kawa z mlekiem. Mam sie martwić? Pisałam do gina, ale na razie cisza... :-( Boje się. Pomożecie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2018, 18:05

    bertha, Annie1981, Greta lubią tę wiadomość

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
‹‹ 375 376 377 378 379 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ