X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) ja również rocznik '81 :)
    Wiosen nam trochę upłynęło i czasem śmiejemy się z moim partnerem, że połowa życia za nami a my się za robienie dzieci zabieramy. Tylko ja właściwie nie czuję się jeszcze stara ;)
    We wrześniu "udał" nam się CUD, lecz długo nasze szczęście nie trwało. W listopadzie poronienie i zabieg :(
    Obecnie rozpoczęliśmy na nowo nasze starania :)

    pozdrawiam

    kaasik, hewa81 lubią tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    dziewczynki, niestety wróciłam na różowe strony .. moje dzieciaczki umarły w 10 tygodniu ciąży ...
    Ale już zaczęliśmy starania na nowo, czyli znów jestem staraczką 81 :)

    Za wszystkie mocno trzymam kciuki!!!

    Bardzo mi przykro :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greetta wrote:
    Witajcie dziewczyny :) ja również rocznik '81 :)
    Wiosen nam trochę upłynęło i czasem śmiejemy się z moim partnerem, że połowa życia za nami a my się za robienie dzieci zabieramy. Tylko ja właściwie nie czuję się jeszcze stara ;)
    We wrześniu "udał" nam się CUD, lecz długo nasze szczęście nie trwało. W listopadzie poronienie i zabieg :(
    Obecnie rozpoczęliśmy na nowo nasze starania :)

    pozdrawiam

    :( Przykro mi.

    witamy! oby na króciutko ;)

    Greetta lubi tę wiadomość

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosiowa wrote:
    Przykro mi :(.
    Znasz powody swojej straty?

    najprawdopodobniej wada genetyczna, pewnie dzieci źle się podzieliły, umarły w tym samym czasie
    Oboje jesteśmy zdrowi. Po poronieniu miałam robiony zespół antyfosfolipidowy i wszystko ok.

    Dzięki dziewczyny i Wam życzę, byśmy jak najszybciej spotkały się na fiolecie :)

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paskudne i podstępne te chorubska.
    U mnie ta insulina to trochę na własne życzenie - łakomczuch jestem i tyle. No i trochę dziedzicznie po ojcu, który ma cukrzycę. Jak tak dalej pójdzie to i mnie to czeka.
    Ale skąd to kaasik u Ciebie? Pojęcia nie mam. Skoro brak nadwagi i PCO. W dodatku zdrowa dieta i sport...
    Musisz wierzyć, że się uda. Trzymam kciuki :-)
    Za Was wszystkie dziewczynki :-)

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj rozpoczęłam 18 cykl...
    Jutro kończę 35 lat.
    Podobno (tak tu znazłam, tu czyli na OF) kobieta jest najplodniejsza w miesiącu swoich urodzin, a więc voilà... styczeń jest mój.

    hewa81, Tova33, Nanatasza lubią tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że nie będę musiała czekać aż do maja na największą płodność :)

    Życzę powodzenia :)

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosiowa wrote:
    Wczoraj rozpoczęłam 18 cykl...
    Jutro kończę 35 lat.
    Podobno (tak tu znazłam, tu czyli na OF) kobieta jest najplodniejsza w miesiącu swoich urodzin, a więc voilà... styczeń jest mój.

    A ja we wtorek :)
    To będzie zatem nasz miesiąc :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2016, 13:56

    ktosiowa, hewa81, Tova33 lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ramach Waszego miesiąca też chętnie skorzystam ;)

    ktosiowa, hewa81, Tova33 lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    W ramach Waszego miesiąca też chętnie skorzystam ;)

    Zapraszamy :)

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Zuzia1 Znajoma
    Postów: 23 24

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:)
    Czy mogę dołączyć do zacnego grona rówieśniczek? :) Cieszę się że takowe tutaj są bo podczytuję inne posty to sama młodzież. Moja Pani ginekolog ostatnio stwierdziła, że w moim wieku to już nie ma co hulać z czasem i brać się do roboty trzeba. Troszkę mnie to zdołowało ale... przejęłam się i działaliśmy ale chyba sylwestrowe szaleństwo nie było trafione. Niby @ ma przyjść 14 ale już czuję jej nadejście a test z 1 krechą. Nie tracę nadziei bo styczeń dłuuugi więc ewentualnie załapiemy kolejne starania:)

    hewa81, Greetta, Tova33 lubią tę wiadomość

  • Zuzia1 Znajoma
    Postów: 23 24

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że staramy się o pierwsze dzieciątko od czerwca 2015 niestety z przerwami, gdyż po 2 niepowodzeniach zrobiłam badania hormonalne i okazało się iż mam za wysoką prolaktynę oraz tsh. Od października na lekach troszkę pospadało ale ponoć nadal TSH 3,08 nie jest szałowym wynikiem dla staraczki:(

    hewa81, Tova33 lubią tę wiadomość

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyki ponownie :)

    Dawno mnie TU nie było, ale widzę, że wątek ponownie ruszył, wiec postaram się częściej zaglądać, bo przecież tak ważne jest dla nas staraczek wsparcie drugiej osoby.

    Szczególnie witam się z Nowymi Dziewczynami - KAASIK, KTOSIOWA, GREETTA, ZUZIA1 - miło mi poznać kolejne rówieszniczki; fajnie, ze jest nas 35latek coraz więcej.

    KAASIK, NANATASZA, GREETTA - bardzo mi przykro z powodu Waszych strat <3 Żadne słowa nie są w stanie Was pocieszyć, wiem o tym doskonale (tez kiedyś byłam w Waszych sytuacjach). Musicie być silne i nie tracić wiary i nadziei - przyjdzie pora na każdą, każda jeszcze przytuli małego bombelka do serca, mocno w to wierzę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2016, 19:44

    Zuzia1, Greetta lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RUTELKA, przykro mi, ze druga IUI, sie nie powiodła <3 Podchodzisz do kolejnej?

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosiowa wrote:
    Wczoraj rozpoczęłam 18 cykl...
    Jutro kończę 35 lat.
    Podobno (tak tu znazłam, tu czyli na OF) kobieta jest najplodniejsza w miesiącu swoich urodzin, a więc voilà... styczeń jest mój.

    Mnie już 35 lat stuknęło (na początku stycznia). To ojciec Sroka uważa, ze kobieta jest najbardziej plodna w miesiącu swoich urodzin, więc styczniowe kobietki - ten miesiąc jest nasz :D :D :D Poza tym ja nie mam innej opcji, musi mi sie udać, bo w perspektywie porażki czeka mnie hsg, zajebiscie się boję i chciałabym tego uniknąć.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia1 wrote:
    Dodam, że staramy się o pierwsze dzieciątko od czerwca 2015 niestety z przerwami, gdyż po 2 niepowodzeniach zrobiłam badania hormonalne i okazało się iż mam za wysoką prolaktynę oraz tsh. Od października na lekach troszkę pospadało ale ponoć nadal TSH 3,08 nie jest szałowym wynikiem dla staraczki:(

    Ja też miałam przerwę w staraniach przez TSH. W sierpniu wyszedł mi coś ponad 4. Dostałam letrox i po 6 tyg fajnie spadło do 1,99. Niestety teraz cos sie znów porobiło i po 3 m-cach mimo brania leków znów mi skoczylo do 3,88. Ale z takim wynikiem można zajść tyle ze w przypadku ciąży jest większe zapotrzebowanie na hormony bo dzidzia "kradnie" :) Także trze się do endo wybrać. A fakt, dla staraczek najlepiej jak tsh jest poniżej 2, a nawet bliżej 1.

    Zuzia1 lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam. Forum podczytuję od jakiegoś czasu, starania zaczęliśmy 2 cykle temu, dzisiaj rozpoczęłam trzeci cykl i jestem pełna nadziei, że tym razem się uda. Mam już dziecko - prawie 7 lat. Mam też wrażenie, że przez te ostatnie dwa cykle trudno to nazwać porządnymi staraniami, bo wprawdzie byłam przekonana;P że właściwy moment itd. ale starania były w każdym z cykli 3-krotne (3 kolejne dni). A jak to wygląda u Was?

    Greetta, hewa81 lubią tę wiadomość

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, to nieszczęsne 35... Ja sobie chyba za bardzo wbiłam w głowę, że to już po mnie, teraz sobie wybijam ;) wiek dobry jak każdy inny a doświadczenie życiowe większe :)

    hewa81, Zuzia1, Greetta, Lianna lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Zuzia1 Znajoma
    Postów: 23 24

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    Ja też miałam przerwę w staraniach przez TSH. W sierpniu wyszedł mi coś ponad 4. Dostałam letrox i po 6 tyg fajnie spadło do 1,99. Niestety teraz cos sie znów porobiło i po 3 m-cach mimo brania leków znów mi skoczylo do 3,88. Ale z takim wynikiem można zajść tyle ze w przypadku ciąży jest większe zapotrzebowanie na hormony bo dzidzia "kradnie" :) Także trze się do endo wybrać. A fakt, dla staraczek najlepiej jak tsh jest poniżej 2, a nawet bliżej 1.

    To ładnie spadło na początku. Ja najperw dostałam Eutyrox 25 ale po 6 tyg spadło własnie do 3,08. Od początku grudnia zmieniłam endo i dostałam większą dawkę Letrox50 i 75 dzień/na dzień. Oprócz tego Dostinex 1/4 raz w tyg na prolaktyne ale ta akurat fajnie spadła. A jaką masz dawkę Letroxu? Moja ginekolog to mnie tylko straszy i mówi,że z taką cyfrą mogę zajść ale mogę nie donosić.

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    No właśnie, to nieszczęsne 35... Ja sobie chyba za bardzo wbiłam w głowę, że to już po mnie, teraz sobie wybijam ;) wiek dobry jak każdy inny a doświadczenie życiowe większe :)

    Tak jak piszesz, każdy wiek jest dobry, dopóki produkcja jajeczek się nie skończy hehehe
    Bo to tak jest, ze metryka, metryką, a ważne żeby czuć się młodo duchem :) Mi też się wydawało, ze jestem już stara i ze na pewno moich rowiesniczek staraczek jest mało, także tym bardziej się ciesze, ze to forum sie odświeżyło :)

    Zuzia1, Greetta, kaasik lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ