X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 15 marca 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) Czy któraś mnie tu jeszcze pamięta? Czytuje Was od czasu do czasu i choć chciałam wrócić na forum to w sumie nie jakoś mi zeszło. Mój Szymcio ma już 19 msc i marze o rodzeństwem dla niego. A raczej o drugim dzidziusiu dla nas :)
    Napisałam, że marze, bo ledwo zaczęliśmy się starać, to zaszłam w ciążę. Ale - choć dziś 6 tc - obraz usg nie pokazuje prawidłowego widoku. Serduszko jeszcze nie bije, niby pęcherzyk prawidłowy, ale pęcherzyk zoltko wy też niezbyt obiecujący. Lekarz nie pozbawił mnie nadzieji, ale słabo to wygląda. Zatem gdzie bym mogła napisać?

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 16 marca 2019, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanów, pewnie że pamiętamy. Gratuluje drugiej ciąży i wierzę, że wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki.

    Tulipanka lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 marca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanka, pamiętamy 😊 gratuluję i trzymam kciuki żeby wszystko było jednak dobrze, może po prostu ciąża młodsza.

    Tulipanka lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 16 marca 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobiety kochane! Mało się ostatnio oddzywam, ale regularnie podczytuję i jestem na bierząco.
    Alicja, szkoda że tak się porobiło, ale miejmy nadzieję, że jak Cie wyczyszczą to szybko zaskoczysz. Dlugo będziesz musiałą czekać na zabieg?
    Annie, jak wyniki męża, macie już?
    Karoluś, Bertha, trzymam kciuki za nowy cykl.
    Katta, uwielbiam reczniki z szuszarki, takie mięciutkie są. Niestety najcześciej w hotelach korzystam, bo swojej pralkosuszarki się pozbyłam .
    Tulipanka, będzie dobrze musi być, kciuki mocno zaciśnięte.
    U mnie już po owulacji, starania były niestety tyko raz, w 10 dc, więc zobaczymy, ale na zbyt wiele nie liczę. A z nowości to dzisiaj w końcu się wybrałam na akupunkturę, będę miała teraz serię zabiegów, oby przyniosły rezultaty.

    Tulipanka, Alicja81, kattalinna, bertha lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 marca 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanka. Jasne, że pamiętam :) Gratuluję tak szybkiej ciąży. Myślę, że będzie ok. W 6tc jeszcze nie musi być serduszka. Nie raz czytałam tu na forum, że pojawiło się np. w 8tc.

    Kropka. Niestety nie mamy jeszcze wyników męża. Już minęło 1,5 tygodnia. W szpitalu powiedzieli, że wyniki wyślą do GP, chodzę tam co drugi dzień i wciąż twierdzą, że nie ma. Coś mi się wydaje, że oni nie potrafią tego sprawdzić. W przyszłym tygodniu zacznę już bardziej naciskać.
    Ja jednak spodziewam się gorszych niż poprzednio.
    Fajnie, że idziesz na akupunkturę, słyszałam, że to pomaga. Trzymam kciuki.

    Tulipanka lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 17 marca 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ja też bardzo chciałabym wierzyć, że będzie dobrze, ale byłam monitorowana i dostałam pregnyl i ta ciąża jest raczej wcześniejszą niż późniejsza. Jutro zobaczę wynik z bety czy rośnie. Być może więcej to wyjaśni. .
    Dobrego dnia

    Kropka - pytanie z innej beczki - czemu pozbylas sie pralkosuszarki? Mocno się z mężem zastanawiamy nad kupnem takiej..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2019, 08:38

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 17 marca 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, albo zgubili gdzieś te wyniki. A z drugiej strony jeżeli trafily juz do gp i sie sami nie oddzywają to może wszystko jest ok. Oby tak bylo😙
    Tulipanka, pozbyłam się bo niedosuszała. Wyciągalam pranie i musialam jeszcze rozwieszać, co bylo dla mnie bez sensu. Podobno z samą suszarka nie ma tego problemu, ale nie mam miejsca na oba sprzęty. Być może coś się zmieniło, od kiedy użytkowała moją minęło już z 10 lat i ulepszyli.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 marca 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno te obecne pralko-suszarki są już ok. Jedyny minus dla mnie to to, że podobno zużywają dużo wody i ogólnie użytkowanie droższe niż przy dwóch sprzętach. No i nie można jednocześnie prać i suszyć. Ja cały czas myślałam, że nie mam miejsca na suszarkę ale w końcu postawiłam w kuchni i jest git 😊 super rozwiązaniem jest postawienie suszarki na pralce (u mnie na razie odpada bo pralka od góry ładowana). Często ludzie wstawiają suszarkę do szafy, trzeba tylko podłączyć do prądu 🙂

    zem3qps6in5tddof.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 17 marca 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka- mam ustalony termin zabiegu na 01 kwietnia. Mój przełożony jak mu powiedziałam, że nie będzie mnie kilka dni zapytał czy to prima aprilis :-)

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 17 marca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie mamy miejsca na 2 sprzęty - pralkę i suszarkę, a mnie się marzy pranie z takiej suszarki.
    Nie wiem,czy któraś korzystała, ale przy niepłodności polecają osteopate. Ja przyznaje,ze kiedyś byłam.

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 marca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, Twój przełożony ma poczucie humoru 😉

    zem3qps6in5tddof.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 17 marca 2019, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka. GP twierdzi, że wyników wciąż nie ma, więc to raczej nie chodzi o to, że są dobre niestety ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój przełożony jest naprawdę fajny. Bardzo rzadko ma zły humor, raczej taki wesołek. Wziął na klatę moje 5 dni urlopu- nie będę brała zwolnienia.

    Annie1981, krrropka, kattalinna lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 19 marca 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja trzymam kciuki za spokojny i efektywny zabieg.
    Ja odebralam wczoraj wyniki z powtórzonej bety, która podwaja się co 48h. To na pewno dobra wiadomość. Jednak najwazniejszego - zarodka i serca nie było widać w piatek. Był jedynie pęcherzyk zotkowy. Jutro mam powtórne usg, co mam nadzieje,ze wyjaśni. Trudne to wszystko i to czekanie..

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanka wrote:
    Alicja trzymam kciuki za spokojny i efektywny zabieg.
    Ja odebralam wczoraj wyniki z powtórzonej bety, która podwaja się co 48h. To na pewno dobra wiadomość. Jednak najwazniejszego - zarodka i serca nie było widać w piatek. Był jedynie pęcherzyk zotkowy. Jutro mam powtórne usg, co mam nadzieje,ze wyjaśni. Trudne to wszystko i to czekanie..

    Daj znac po usg......czekanie jest zawsze trudne....

    Tulipanka lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 marca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanka. Trzymam kciuki za serduszko.

    Odebraliśmy wyniki męża - 0% ruchliwych plemników, 100% nieruchliwych.
    Kiepska wiadomość, ale myślę, że to po grypie gdzie miał wysoka temperaturę i brał 3 antybiotyki. Mam nadzieję, że będzie w stanie się odbudować. Bierze Fertilmana od niedawna.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 19 marca 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, grypa to nic sprzyjające dla plemników. Ale oczywiście mam nadzieje,ze wyniki się poprawia.

    Ja powtórzyła dziś betę i niestety - przyrost tylko 44% w ciagu 3 dni. W sumie to już nie mam zludzen

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 19 marca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie, to słabo. Ale gdzieś mi po głowie chodzi, że po gorączce czy antybiotykach to trzeba trzy miesiące odczekać badaniem nasienia.

    Tulipanko- przykro mi bardzo.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanka, a jakie wartości tej bety? Bo chyba już są wysokie, powyżej chyba 6000 spowalnia przyrost. U mnie też było mniej bo późno zrobiłam, chyba 13tys miałam.

    zem3qps6in5tddof.png
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 20 marca 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po usg. Wygląda na to, że wszystko w normie, dzidziuś ma 5 mm i bije mu serce 121 uderzeń na min. A już miałam najgorsze myśli. Lekarz spojrzał na te przyrosty bety i jakoś to tam policzył i mówi, że nie jest źle. Pechrzyk cuazowy ma nieregularny ksztalt, ale mam nadzieje, ze to nic zlego.Więc już nic nie myślę i nie analizuje.
    Dzieki za słowa otuchy..

    Alicja81, krrropka, kattalinna, bertha lubią tę wiadomość

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
‹‹ 465 466 467 468 469 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ