X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 18 lipca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Annie, kiedy test?
    Ja już od wielu cykli nie robię testów tylko czekam na @, także nie wiem czy zrobię, ale jakby mnie naszło, to jakoś poniedzialek-wtorek 😉

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 19 lipca 2019, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta dzieki. A jak dlugo mozna korzystać bez opróżniania? Wiem ze to raczej sprawa indywidualna, ale tak mniej więcej. 10 godzin wytrzyma?

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaleca się chyba co 8 godzin.

    Annie, no to żeby nie przyszła...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 18:04

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jakiś galimatias😯Owu chyba była i to jak późno,26 lub 27dc.Nie wiele z tego rozumie...Odczuć na owu też mało,ale mogła być ewentualnie z prawego jajnika.Akurat w te dni nadwyrężyłam prawe biodro i sama nie wiem co mnie bolało🤔Pierwszy raz w życiu mam taki pokręcony cykl.

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosia, czasem takie pokręcone pierwszy raz w życiu to dobry znak. Oby!

    Ja dostałam testy owu od koleżanki, dziś zrobiłam ale jeszcze negatyw. Ale i tak im nie wierzę.

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używałam testów owu przed pierwszą ciążą i raczej pochodziłam do tego jak do zabawy. U mnie nie pokazywały owu a wiem że była, bo jest Ritunia.
    Już trzy doby nie karmię Małej. Decyzja podjęta po jednym dniu, kiedy to bardzo bolał mnie brzuch i nie bardzo wiedziałam od czego. Może od karmienia, bo Ritce kolejne ząbki idą i była w nocy marudna, karmiłam Ją cztery razy, i może dlatego brzuch bolał. Po nospie, magnezie i lezeniu przeszło, ale jak kolejny raz karmiłam, ból wrócił. I to było ostatnie karmienie. Z brzuchem wszystko ok, z Rita też, najgorzej z piersiami. Bardzo bolą ale cały czas odkładam kapustą i dzisiaj trochę lepiej.
    Poza tym czekam na pierwsze ruchy. W tamtej ciąży wcześnie poczułam bo w 16 tygodniu. Więc już tuż tuż :-)

  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 20 lipca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś lepiej dmuchać na zimne,jak to mówił mój lekarz.Okładaj kapustą,mi tylko to pomagało.
    Testy owu dają mi tyle co sama i bez nich wiem,owu była albo będzie albo jej nie będzie😉
    Ale można się pobawić☺

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 20 lipca 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, szałwia na zatrzymanie laktacji, tylko nie wiem jak z ciążą. I podobno mięta. No i lekkie odciaganie do uczucia ulgi tylko

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Wiem o ziołach ale ze względu na ciążę wolę nie pić. Próbowałam odciągnąć ale nie umiem. Zresztą tylko jeden dzień pokarm sam leciał. Teraz jest już dobrze. Kapusta bardzo pomaga, mniej boli i piersi powolutku przestają być jak kamienie.
    A Rita już się nie domaga cyca. Nie wierzyłam, że dziecko potrzebuje dwóch dni żeby się odzwyczaic ale to fakt.
    Teraz siedzi obok i karmi mnie herbatnikami, lubi to zajęcie :-) nie wiem czy się chwaliłam że Ritka od dwóch tygodni chodzi sama.

    kattalinna, Grosia, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zrobiłam dwa testy i oba zupełnie białe, na tym wcześniej przynajmniej była jakaś kreska. A od wczoraj boli brzuch, dziś jajnik. Ale przed ciążą inaczej czułam to i tak nie mam pewności. Mąż zdecydowanie przeciwny kolejnemu dziecku więc game is over. Testy porobię z ciekawości, chyba z 10 ich mam. Może szybciej nauczę się swojego cyklu.

    Wczoraj byliśmy u koleżanki forumowej z majowego wątku, ona ma synka 3 tygodnie starszego od Ani, jeszcze była jedna koleżanka z córeczką. Fajnie wyglądają takie szkraby w tym samym wieku 😁 już się bawią prawie razem, bo to jednak ciągle zabawa obok. Ale interakcje są i to jest słodkie. Z bliźniakami może być jednak super 😉

    zem3qps6in5tddof.png
  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 22 lipca 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Katta może jeszcze zmieni zdanie,żeby Ania miała rodzeństwo.Eh faceci🙄....nie trać nadzieji☺

    Karoluś szałwi w ciąży nie powinno się pić,a na pewno dawek leczniczych(tak piszą w mojej książce o ziołach "Zioła z apteki natury"wydawnictwa publicat).Co do mięty-kilka miesięcy temu moja znajoma odwiedzała mnie już w wysokiej ciąży i zawsze piła u mnie herbate miętową,bo lubi i jej smakowała.Jak lubisz to możesz pić,nie znalazłam informacj,aby unikać mięty w ciąży.

    kattalinna, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 22 lipca 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Grosia :-)
    Dzisiaj pierwszy dzień bez kapusty i jest ok. Na noc jeszcze zrobię okład.
    Kattalina szkoda że taka decyzja. Też się zastanawiałam jak po pierwszym dziecku mój Mąż będzie się zapatrywal na kolejne, ale On dopiero wtedy zrozumiał że super jest być ojcem i chce więcej. Bo zaraz po ślubie to się bał i wołał poczekać. Co mnie denerwowalo bo wiadomo, zegarek myk, myk myk. Teraz to nawet trzecie po cichu planuje, ale ja mówię że najpierw niech się drugie szczęśliwe urodzi i zobaczymy :-)
    Może i u Was coś drgnie a jak nie, to życzę wpadki :-)

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa. Postanowiłam napisać, bo może moja historia którejś z Was pozwoli z optymizmem spojrzeć na temat zajścia w 1 ciążę w wieku 37 lat. Otóż jestem rocznik '81(mąż rocznik' 76), jesteśmy razem 20 lat( Boże, jak to brzmi😀). Decyzję o dziecku odkładalismy i odkładalismy, a to mieszkanie, a to praca, a to jeszcze tam i tam byśmy pojechali, no i się zeszło :). Zabiezpieczalismy sie albo gumkami albo kalendarzykiem, ewentualnie stosunek przerywany. Wiem, ze to słaba antykoncepcja, no ale przez tyle lat ciąża nam się nie przytrafiła. Równo rok temu poczułam, ze albo teraz albo nigdy i działamy z tematem. Zaczęłam od badań swoich i męża - tak mi poleciła ginka, żeby nie marnować czasu-wyniki męża ok, a moje slabo(podwyższona prolaktyna, podejrzenie PCOS). Zalamka.... Po co czekalam, teraz będzie próblem.. Po dalszej diagnostyce:PCOS raczej wykluczone (chociaż jednoznacznej opinii brak), trzeba zbic prolaktynę i czas na zmianę diety oraz wprowadzenie suplementów. No to do dzieła :) we wrześniu zaczęłam brac Dostinex (1/2 tabletki raz w tygodniu), oraz suple (Ovarin, olej z wiesiołka, koenzym Q10, wit B complex, wit C). Dwa cykle (październik, listopad) postaralismy się wyjątkowo mocno(miałam monitoring i owulacja raz byla, raz nie)_ciąży brak.w grudniu odpuścilismy, uznałam ze muszę głowę wywietrzyc. W styczniu bez przekonania podeszlismy do tematu(ginka uznała ze zrobimy hsg, tak w zasadzie "w razie co") no i co?dwa tygodnie po hsg - ciąża:) niestety,okazało się ze puste jajo płodowe. Znowu zalamka, po co czekalam, teraz natura wie swoje itd... Dokładnie 8 marca(data od tego roku kojarząca mi się już nie z Dniem Kobiet) poronilam. Ginka mówi "no, teraz może byc różnie". I co? Równo 3 miesiące po poronieniu (8 czerwca) dowiedziałam się ze jestem w ciąży :) mega stres, co będzie jak znowu się nie uda... Na pierwsze usg szłam jak galareta, lekarz mówi "proszę piękny zarodek z serduszkiem"...poryczalam się jak głupia... Dziś zaczynam 11tc i póki co wszystko jest ok. Chociaż stresa mam cały czas, ale wiem(nie wiem skąd, po prostu wiem) ze będzie dobrze wszystko. U Was tez, wszystkie dzielne staraczki z rocznika '81. Wiem że wiek jest naszą przeszkodą, ale naprawdę udaje się zajść w ciążę mając sporo więcej niż magiczna 30. Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki, a Wy trzymajcie proszę za moją fasolkę♥️. Pozdrawiam mocno

    Alicja81, kattalinna, Greetta, Grosia, krrropka, Mania12 lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 23 lipca 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar dziękuję za wpis i gratulacje☺

    Byłam dzisiaj z dziećmi na "Królu lwie",przyjemny film.Dziewczyny hakuna matata😘

    kattalinna lubi tę wiadomość

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 24 lipca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar, witaj i gratuluję! Spokojnej ciąży 😊

    Grosia, podglądam Twój wykres i ciekawa jestem rozwoju wydarzeń.
    A ten król lew to ciąg dalszy tamtego czy remake? Pamiętacie jak wszyscy płakali gdy Mustafa umierał? 😫😫😫😂

    zem3qps6in5tddof.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 24 lipca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka, co oznaczają te trójkąty na wykresie?

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 24 lipca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Krrropka, co oznaczają te trójkąty na wykresie?

    A żebym ja to wiedziała ;) Dzisiaj zauważyłam, wydaje mi się, że po prostu zamiast pustych kropek, są teraz puste trójkąty w te dni, kiedy pomiar jest o innej godzinie.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 24 lipca 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie też tak wygląda ale myślałam, że Ty wiesz 😂

    zem3qps6in5tddof.png
  • Grosia Przyjaciółka
    Postów: 108 108

    Wysłany: 24 lipca 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta to remake króla lwa z 1994 roku.Fajne te zwierzaki,jak prawdziwe,wogóle wszystko jak prawdziwe a stworzone przez komputer.Dobrze mi się oglądało w kinie.Płakałam trzy razy,tak mnie wciągnął film☺

    Dobrze,że mierze temperaturę,bo ja czekałam na @,gdyby nie temp to pewnie bym nie wpadła,że owu.Teraz to czekam tylko na @,żeby cykl mi wrócił do normy.Wyszło,że staraliśmy się przed owu,bo ja nie miałam pojęcia że będzie😁Co za bałagan z tym moim cyklem😧

    kattalinna lubi tę wiadomość

    1.04.2020 Dwie córeczki💗💗
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 25 lipca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem kiedy ja do kina pójdę...

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 481 482 483 484 485 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ