X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)
Odpowiedz

Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejkochane ja troche zabiegana :)

    samopoczucie troche lepsze.. choc ciagle boje sie ze nic z tego nie wyjdzie i zostaniemy bez sznas na dzieciaczka.. choc ... dostalismy mozliwosci wziecia udzialy w badaniach klinicznych .. wtedy placimy tylko za nasienie dawcy .. a restze pokrywa sponsor.. czyli procedure in vitro , leki, itp itd..
    mamy do wyboru Novum w wawie lub Provite w Katowicach..rzecz jasa wolalabym w Novum jednak do nich mam juz zaufanie ;)

    teraz czekam na ankiete zdrowia i zobaczymy wstepnie kwalifikujemy sie ..
    wiadomo jes to juz in vitro..ale z drugiej strony IUI AID dziewczyny nie raz podchodza po 6 razy i nic..a za kazde IUI AID to okolo1300 zl ..
    wiec rozwazalismy za i przeciw ostatnio z mezem.i chyba wybierzemy te badania kliniczne..nawet z tego wzgledu ..ze jesli by sie udalo .. to pozniej mozemy wrocic po rodzenstwo .. i ta swiadomosc ze jednak nie bedzie to z kilku roznych ojcow a z jednego do mnie przemawia..
    dwa IUI to okolo15% szans a iVF 40%
    plus do tego ze testuja teraz procedure na ulatwienie zagniezdzenia ktore daje 30% wiecej szans..
    wiadomo obciazenie dla organizmu wieksze.. ale sznasa i psychika jest chyba wazniejsza.. bo nie wiem ile IUI bylabym w stanie zniesc.. i czy po 2 probach rozczarowania bym nie odpuscila..

    ale poki oc zastanawiamy sie .. dostajemy szanse wiec moze wart z niej skorzystac bo niestety i tak bezplemnikowki podchodza kilka razy do IUI .. i tak koncza na IVF .. i pozniej za to placa.. a my bysmy mieli to za free..pewnie nie calkiem bo czesc lekow nieobjetych programem bedzie tez kosztowac..ale.. mniej niz normlanie

    paaulla84, Mg lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2017, 22:24

    Ania_84, paaulla84 lubią tę wiadomość

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, po weselu ok. Ola była w centrum uwagi i ani razu nie zapłakała :)

    Ania_84, paaulla84, Mg lubią tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, jak się czujecie dziewczyny?
    u nas ogólnie ok, chociaż na razie odkładamy jakiekolwiek starania, musimy poprawić trochę stan zdrowia, brakuje mi witamin i takie tam,
    długi to był dzień, dobrej nocki ;)

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello! Aniu! To musi byc znak! Wiem, ze macie wielki dylemat, ale wierze, ze podejmiecie dobra decyzje i juz nie dlugo bedziesz mogla sie cieszyc dzidzia pod sercem.
    Ja dzis zaczelam 2gi.trymestr wiec miejmy nadzieje, ze juz nic zlego nie bedzie sie dzialo. Nie lubie panikowac, ale czasem chyba mialam powody. Plamienia, ostatnio bole @owe. W tej chwili dobrze sie czuje!
    Wstaje i lece glowe umyc i do kosciola pomodlic sie za Was!

    Slonecznej niedzieli!

    Mg lubi tę wiadomość

    83c27385cd.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)


    Bratku lece nadrobic Twoja historie bo mi umknela .. bardzo przepraszam bo chyba sie nawet nie przywitalam :(

    Milcia..wcale sie nie dziwie ze Ola byla w centrum uwagi :D ja zwsze na weselech jak sa male dzieci to odrazu w ich kierunku ..i nawet nie pamietam jak Pani mloda wygladala :P hahah :)

    Ktosik teraz wiosna/lato wiec sporo witamin wokol nas.. a najlepsza witamiana to słonce .. ull wit D :)
    ja odkad podjelismy decyzje o AID łykamsobie codziennie folik, wit D moje leki na tarczyce i epi plus Inofem :) oraz Astaksantyne jest najlepszym antyoksydantem :)
    i faktycznie bralismy przez miesiac z mezem razem.. moja morfologia teraz jest na 5 a wczesnij.. co rusz duzo leukcytow stany zapalne.. ;/ moja maz jak lykal mial o wiele lepsze samopoczucie :)

    Rudziutka..matko to juz 2 trymestr ..mam nadzieje ze juz bedzie juz oki i troche psychicznie odpoczniesz zaczniesz najbardziej cieszyc sie ciaza :)
    Paula jak sie czujecie ?? :) miałąs juz moze wizyte ??

    mi wczoraj kupil maz moj wymarzony Krusher do mycia okien.. :D taka niespodzianke mi zrobil z okazji zakonczenia pierwszej kuchni :) jaka sam zrobil u klienta pozniej wam wstawie zdjecie.. jestem z niego dumna ze wreszcie sie odwazyl :)
    zastanwiamy sie nad rodzenstwem dla naszej kotki ..bo u cieci niedlugo sieokoci kotka :) a tanasza troche samotna jak zostaje sama :)

    Mg lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek a tarczyce badalas ?? TSH, ft3 ft4, anty TPO , i usg tarczycy ??
    bo jesli chodzi o niereularnosc cykli to niestety glowny winowajca.. i dzieki niemu PRL rosnie .. ;/

    co do ginow na NFZ ja ich tylko wykorzystuje juz jak mi potrzebne jest skierowanie na cos.. ;)a jak mi mowia ze nie moag to zasypuje ich prawamipacjenta , oraz zarzadzeniami MZ .. ;) zawsze sie stresuje jeden jak przychodze bowie ze przyszlam pocos :P juz raz mu zrobilam awanture .. nie mam skrupułów po tym jak 9 miesiecy nas oszukiwal i nie mowil ze u meza nie ma plemnikow.. na dodatek stymulowal mnie i chcialzebysmy podeszli do IUI .. ;/ wprost mu powiedzialam ze nie skladam skargi tylko dlatego ze beda mi od niego potrzebne skierowania na badania :P jego mina bezcenna..ale i tak skarga jest napisana . ;) i czeka u mnie w biurku bo ciolka z siebie nie dam zrobic.. łazjy takie jak on powinny tracic prawo wykonywania zawodu ..
    dwa jak masz jakies pytania w sprawie refundacji i tego co ci przysluguje wal smialo ;) bo siedze w tym , rozliczam, robie oferty do NFZ i takie tam :)

    a teraz dla pocieszenia opowiesc autentyczna co NFZ chce zrobic "dla ludzi "
    dzowni do mnie znajoma.. starsza pani okolo 60 ktora pracuje jako asystentka.. i pyta sie mnie Aniu jak to jest z terminami.. bo wiesz.. poszlam sie zapisac do diabetologa.ale chcialam do konkretnej pani dr bo jej ufam i kiedys leczyla mojego meza.. jej termin to jakos w listopadzie.. ale pani w rejestracji powiedziala z enie moze mnie do niej zapisac tylko do jakiegos starego zgreda ktroy generalnie wypisuje tylko recepty .. bo u niego jest pierwszy wolny termin na srode..
    ja mowie nie no jesli chcesz do teog konkretnego i chcesz tyle czekac to twoja sprawa i maja obowiazek cie zapisac ..
    wiec zadzownila doNFZ podalam jej nuemr a tamta kobita mowi jej ze nie ma sie zapisac na pierwsyz wolny termin..no mowie wam paranoja jakias.. jeszcze beda mnam narzuciac do jakiego lekarza..jelopy ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu! Serio? To skad pozajmowane terminy do tej pani dr az do listopada? Skoro do zgreda sa wczesniejsze? Wszedzie trzeba miec plecy!
    Boze, widzisz i nie grzmisz!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2015, 12:14

    83c27385cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Aniu co do IUI to ja myślałam o tym nieraz, ale uważam jednak że szanse są zbyt małe, więc moim zdaniem lepiej podejść do IVF. Ja mocno w to wierzę, że Wam się uda, wręcz podpowiada mi to moja intuicja, która często się sprawdza ;) tylko nie podpowiada metody ;) A pierwszej kuchni serdecznie gratuluję !

    Bratku mam nadzieję, że chociaż w niedzielę odpoczniesz trochę :)

    Ktosik co do witamin to Ania ma rację teraz najlepszy okres na zmniejszenie niedoborów:)

    Rudziutka, zazdroszczę Ci tego 2 trymestru.

    Mi zostało 1,5 tygodnia do wizyty. Wczoraj troszkę bolał mnie brzuch, ale to raczej była niestrawność (przynamniej tak sobie wmawiam), dziś rano wymioty. Ogólnie czuję się dobrze, nie mam plamień, ale i tak żyję w strachu i jeszcze nikomu nie powiedziałam o ciąży nawet mamie.
    Eh, niech ten czas leci szybciej !

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, tak wiem o witaminkach ;) w piątek lekarz przysłał mi receptę i wytyczne, mam brać wit D B12 i wapń, dodatkowo mam codziennie 20-30 min przebywać na słońcu, no i jeść 2-3 razy w tyg tłuste ryby morskie ;) mam bardzo mało wit D w organizmie.. ;/

    Zdrówka wszystkim życzę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2015, 16:33

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coś się zepsuło... :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2015, 23:34

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulla84 wrote:
    Mg, ale ten czas leci... Imię już wybraliście? Teściami się nie przejmuj, staraj się ignorować :)

    Będzie Marysia :) Odkąd chodzę po tym padole, zawsze wiedziałam, że córci dam na imię Maria.

    Aniu, to wszystko, co piszesz, brzmi sensownie i napawa mnie ogromną radością. Mam bardzo dobre przeczucia. Kibicuję Wam całą sobą, trzymam kciuki!!

    Paula i Rudziutka, co do Was też mam bardzo dobre przeczucia. Paula, już teraz będzie z górki :)))
    Rudziutka, teraz zaczynasz 2 trymestr, czyli same ciążowe radości :) Ja za 2 tyg. zaczynam III tr., a już jest jakby trochę gorzej. W sensie brzuszek już spory i ciężki, doszły skoki ciśnienia, wróciła zgaga, bo żołądek podszedł do góry. Poza tym biorę leki na krążenie - w nocy budzi mnie ból ud, tak jakby żyły zastygły. No i ból kręgosłupa plus niewygodne sypianie. Przymierzam się do zakupienia poduchy ciążowej, bo o niebo lepiej mi się śpi, kiedy mam poduszkę pod brzuchem i między nogami.

    Rumianeczku, a co u Ciebie? Teraz wypatruję Twojego zielonego kropka :D
    Milcia, a jak tam u Was?

    Ściskam Was, kochane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2015, 23:34

    Rudziutka7 lubi tę wiadomość

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello!

    Dziś ostatni dzień kwietnia! Dla księgowej ważny dzień! Koniec tej lataniny i hardkoru w pracy...

    Zbliża się kolejny weekend! Jutro wolne! 1 maj zapowiada się deszczowo, ale ważne, że będzie wolne :)

    Co tam słychać u Was? Co planujecie na majówkę?

    Miłego dzionka!

    83c27385cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj tak, Radziutka ;) ale już skończyłam PIT-y i mogę iść do domku ;D
    jestem wykończona, a mam dzisiaj rocznicę ślubu ;D

    Miłego wypoczynku dziewczyny!!

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosik!.wszystkiego naj z okazji rocznicy! Aby spelnilo Wam sie Wasze zyczenie!

    83c27385cd.png
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 3 maja 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2017, 22:25

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 4 maja 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w majowy poniedziałek! Niestety dziś pogoda nie rozpieszcza, ale w weekend nie było tak źle jak straszyli! Może mogło być cieplej jak dla mnie, ale ważne, że było słoneczko :)

    Bratku, skoro na teście zaczyna się coś dziać, może zbliża się owulka jednak? Mierzysz tempki?

    Dziś kwitną kasztany, tzn., że maturzyści ruszyli do boju! Powodzenia!

    Miłego dzionka!

    83c27385cd.png
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 4 maja 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2017, 22:25

    Rudziutka7 lubi tę wiadomość

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Walcząca Autorytet
    Postów: 526 683

    Wysłany: 4 maja 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki,
    znowu przez pewien czas mnie nie było ale roboty od groma i nawet nie miałam siły żeby cokolwiek napisać.

    Na wstępie Wszystkie Was pozdrawiam i ściskam majowo:) Dzisiaj pogoda nie rozpieszcza ale teraz właśnie w Skierniewicach wyszło Słonko:)

    My z Mężem godzinkę temu wróciliśmy z novum (pierwsza wizyta). Ogólnie bardzo pozytywnie i mam nadzieje, że w końcu trafiliśmy pod dobre skrzydła;)
    Pierwsze czego się dowiedziałam to to, że ponad rok temu jak odebrałam wyniki prolaktyny to powinnam dostać skierowanie od Pani Doktor na rezonans magnetyczny(oczywiście go nie dostałam). Przy dwukrotnie podwyższonym poziomie prolaktyny istnieje duże prawdopodobieństwo gruczolaka przysadki mózgowej i trzeba zbadać czy to na pewno to. Ja miałam poziom prolaktyny 2,5 ktornie podwyższony a Pani Doktor nie dała mi skierowania. Według Pani Doktor z Novum nie ma sensu w chwili obecnej robić rezonansu bo biorę bromergon od 9 miesięcy więc jeżeli coś było to już się na pewno zmniejszyło. Także do zbadania prolaktyna, toxo, hormony i tarczyca bo mam 3,25 a kobiety starające się o dziecko powinny mieć poniżej 2 (u mnie taki poziom TSH może wynikać z podwyższonej prolaktyny). Więc badania i po nich będzie coś więcej wiadomo.

    Ten cykl mam bez żadnej stymulacji clo i na usg wyszło, że miała owulację i że pęcherzyk pękł. Pani Doktor stwierdziła, że moje jajniki nie wyglądają na takie w których tworzyły by się torbiele więc może po prostu byłam przestymulowana i dlatego się tworzyły. Zdziwiona była, że dostawałam pojedynczą dawkę pregnylu na pęknięcie bo Oni w Novum jak zachodzi taka potrzeba to dają podwójną dawkę i pęcherzyki pękają.

    Ogólnie jestem pełna nadziei, że do końca roku Nam się uda bo w końcu znajdziemy przyczynę i się jej pozbędziemy.

    Trzymajcie kciuki:)

    Ja cały czas trzymam za Was Wszystkie kciuki: te które już zaciążyły aby dobrze znosiły ciąże ( bo to, że będzie wszystko ok to wiadomo:)), za te które się starają aby w końcu odniosły sukces. W ogóle Dziewczyny jesteśmy zarąbiste Babki więc na pewno uda Nam się wszystkim zostać Mamami:)

    Buziaki dla tych małych Bąbelków jeszcze w brzuszkach i tych większych Bąbelków już na rękach u mamy:)

    Rudziutka7 lubi tę wiadomość

    Dwie nieudane IUI
    2 nieudane ICSI - 3 transfery - dwie ciąże biochemiczne
    Szczepienia immunologiczne
    do 31.12.2016 liczymy na naturalny Cud potem 3 procedura
    Od­puść, od­pocznij, odzys­kaj siły... Do­piero wte­dy będziesz mógł zacząć na no­wo walkę, do­piero wte­dy będziesz mógł wygrać.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Troszkę tu cicho się zrobiło :P

    Walcząca bardzo się cieszę, że jesteś zadowolona z pierwszej wizyty teraz to musi być już z górki :)

    Bratku życzę wytrwałości z mierzeniem temperatury :)

    Ktosik troszkę spóźnione, ale szczere najlepsze życzenia z okazji rocznicy ślubu :)

‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ