X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)
Odpowiedz

Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)

Oceń ten wątek:
  • Rumianek Ekspertka
    Postów: 218 131

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a potem w maju lekarz kazał powtórzyć i to są te. Ze złych pogorszyły się na tragiczne. Zupełnie nie wiadomo czemu.

    d93fb60362c43260gen.jpg

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rumianku, musu uzywam do jogortow naturalnych, do smazonej watrobki ale glownie do ciast. Dodaje galaretke, albo zelatyne I pasi :)

    jesli chodzi o badania to nie pomoge, moj ma dobre I sie dalej nie wglebialam.

    83c27385cd.png
  • syla Przyjaciółka
    Postów: 83 24

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny
    odebralam wyniki i masakra chyba jakas.Mąż wybrał cale opakowanie bromka i prolaktyna zamiast sie obnizyc to sie podwyzszyla.36,97 a byla 18,32 .Najbrdziej niepokoi mnie PSA które robione było pierwszy raz i wyszło 0,28 a PSA wolne 5.NIE WIEM ZA BARDZO JAK TO INTERPRETOWAC.MĄŻ PRZEZ MIESIAC FASZEROWAL SIE ITAMINAMI I LIPA STRASZNA było postepowych 6 proc a jest 5 proc,niepsostepowych 2 proc a jest 26, nieruchomych 74 a jest 68.całkowita ilosc pleminków identyczna jak miesiac temu czytli 1000000

    syla
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie jest tak, że po 3ch miesiącach będzie jakaś poprawa? Bo ta długo plemniki się tworzą? Może jest szansa, że za 2 miechy będzie 100% lepiej? Trzymam kciuki!

    83c27385cd.png
  • syla Przyjaciółka
    Postów: 83 24

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Rudziutka w poniedzialek idziemy do androloga tak bardzo bym chciała zeby sie poprawilo nie wiem wlasnie po jakim czasie powinny sie poprawic ale zeby po miesiacu sie pogorszyly zamiast polepszyc:()))

    syla
  • Vesna Ekspertka
    Postów: 194 99

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rumianku, a co lekarz na takie wyniki? ja się nie wypowiadam, bo sie kompletnie na tym nie znam, ale jestem ciekawa bo mysle że jak w tym cyklu nic nie drgnie to mąż zgłosi się na badanie.

  • m@lena Debiutantka
    Postów: 10 14

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Przyłączam się do Was :) też jestem 84, staramy się od 4 miesięcy :) Pozdrawiam!

    Vesna, paaulla84 lubią tę wiadomość

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Malena! To nei długo! Będzie dobrze!

    83c27385cd.png
  • Vesna Ekspertka
    Postów: 194 99

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m@lena wrote:
    Hej dziewczyny! Przyłączam się do Was :) też jestem 84, staramy się od 4 miesięcy :) Pozdrawiam!

    witamy :)

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki my juz po wizycie
    JUz opowiadam co i jak
    okazało się to co przewidywaliśmy czy 47 XXY chromosom czyli tzw Zespół Klinefeltera
    co za tym idzie u meza na etapie zycia płodowego wyodrebnił sie dodatkowy chromoosm.. normalie ma sie ich 46 ..
    po pierwsze genetyk powiedzial ze owszem okolo1% nie ra z sie zdarza ze pojawi sie plemnik.. ale zazwyczaj sa oplemniki uszodzone nie zawsze zdolne do zaplodnienia.. tak wiec od razu powiedzial z enie ma sensu meczyc meza.. bo tylko bedziemy obciazac jego organizm biopsja , boem i dodatowymi lekami a to i ta nie daje nam nawet czesci procenta ze uda sie pozyskac plemnk a zeby on byl zdolny do zapodnie z racj tego ze po porstu wszytskie hormony sa podawyzszona, testosteron obnizony, obj jader ponizej ormy i w ani jednym badaniu nie wyszedl nawet jeden plemnik martwy ..
    to po pierwsze
    po drugie mamy byc pod stala opieka androloga/ endokrynologa i badac teststeron ewentualnie wdrazac co jakis czas uracje testoteronu z racji tego z e organizm przez niedomoge testosteronu bedzie osałabiony . '
    po terzecie ma ma zwracacuwage na gruczoly sutkowe czy nie pojawia sie jakis guzek.. tp poniewaz z tym zespolem jest udowodnione ze moze wplywac na raka sutka u mezczzn.

    tak wiec spawa jest wyjasnona.. ;)

    powiem szczerze ze jakos lekko to przyjelismy .. bo bylismy na to nastawieni.. wypytalam sie dodatkowo na co moze miec jeszcze w zdrowiu wplyw zespol.. i to sa te trzy najwazniejsze czynniki..

    a moj maz mnie po raz kolejny zasoczyl jak wyszlismy to scisnal mnie za reke obroci twarza do sebe zapytal czy teraz juz jestem pewna.. ??
    zapytalam sie ale czego..a on : podjecia decyzji o dawcy.. bo przeciez mamy to na papierze na chwile zamilklam..ale powiedialm ze tak teraz juz tak .. a on podniosl moja brode pocalowal mne i powiedzial ze mnie bardzo kocha i chce dziecka usmechnal sie i dodal .. wreszcie chce zobaczyc serduszk na susg bo i tak juz dlugo czekalismy .

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Rumianek Ekspertka
    Postów: 218 131

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witacie dziewczynki. Aniu to z jednwj strony niemile wiesci ale przynajmniej macie pewnosc i mozecie ustalic plan dzialania. Twoj maz jest wspanialy tak samo jak Ty :) juz niedlugo bedziecie podziwiac maluszka na usg. Wiesz juz kochana kiedy mniej wiecej zaczynacie procedure? Nie moge sie doczekac az nam napiszesz ze sie udalo :) wkleilam wyzej wyniki obu badan jesli bedIesz miala ochote i chwile zerknac.

    Witaj malena

    Vesna lekarz wlasnie nic nie powiedzial. Niewiadomo czemu sie pogorszyly. Przy pierwszych wynikach zwrocil uwage na brak ruchu postepowego ale nie wykluczyl naturalnego zaplidnienia ale juz drugie go zaskoczyly. Zapisal tylko proxeed kazal zbadac hormony i przyjsc z nowymi wynikami za 2 miesiace. Co wychodzi za tydzien. Strasznie boimy sie tych badan :(

    Wczoraj byl wspanialy dzien wycieczka obiad kino kolacja spacerki itd :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • m@lena Debiutantka
    Postów: 10 14

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 przynajmniej wiecie już co i jak. A Twój mąż jest wspaniały i na pewno będziecie cudownymi rodzicami!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rumianku popierwsze maz ma mala obj 0,8 co wskazuje na Aspermie - ale spokojnie moze to byc wynik stresu, przeziebienia, wszytskiego :)

    wg mnie da sie rto poprawic supementami, ale powinniscie zrobic usg testosteron, prolatkyne.. i TSH .. oraz cuker i cholesterol :)
    no i oczywiscie urolog badz androlog.. i usg .bo nie pamietam czy robiliscie. bo byc tak ze ma np zylaki .. z tego co widz e leukocytow nie ma.. wiec raczej to nie stan zapalny poiniewaz nawet ph jest ok :)
    na obj maca pomoze :) u nas bylo 1,3 obj a po 2,2 :)

    co do dalszej procedury..
    u mnei kariotyp wyszedl ok.. wiec najpierw pojdziemy na I wizyte razem pogadamy co i jak :) a anstepnie zrobie HSG zeby byc drozna :)
    tylko mam opory czy zaczynac teraz czy po sezonie grypowym :) ..pozatym to sa koszta HSG okolo 500 zl .. badania .bo mam nie aktualne.. plus IUI 1200 zl a trzeba kupic wegiel wiec nie wiem czy na spokojnie nie podejdziemy do tego w styczniu /lutym :) przed nami sporo wydatkow.. poatym musze zrobic rezonans , maz za ten czas popracujejuz troche :)
    chyba damy sobei po porstu troche dpoczynku do konca roku .. zobaczymy jak z praca sie rozwinie :) ja zrobie AMH jesczze :)

    Syla .. a czy maz nie chorowal ostatnie co by mogl wplynac
    pozatym pametaj ze nowe plemniki pojawiaja sie po 72 dniach :) wiec moze to jeszze te gorsze plemniczki :)

    co do PSA to z tego co nam mowil lekarz to wazne jest czy jest przyros markerow w czasie ..
    tzn zalozmy masz 0,28 a za miesiac sie nei zmienia to ok.. jesli wzrasta to cos nie jest ok..ale niepowiem doladne jak to jest bo ie na tym nie znam

    nam to mowi odnoscie makerow jader .. ze trzeba bedzie sprawdzac co ro i mec punkt odniesienie do tych co teraz ma jesli nie bedzie ie mzmienialo to o ..jesli tak to w pore zareaguja :)

    paaulla84 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m@lena wrote:
    Hej dziewczyny! Przyłączam się do Was :) też jestem 84, staramy się od 4 miesięcy :) Pozdrawiam!

    Witam nową koleżankę :) i Was dziewczyny w ten piękny sobotni ranek. U mnei straszny upał się szykuje.
    Aniu dobrze, że już się wszystko wyjaśniło. Niepewnośc się skończyła i powtórzę że podziwiam Twojego męża za podjęcie decyzji o dawcy.

    Syla Ania ma rację, że cykl u mężczyzny trwa 72 dni. My właśnie z mężem po pierwszy badaniu kwietniu zrbiliśmy drugie w lipcu i lekka poprawa była, więc włanczam kolejne suplementy (teraz mace dołączyłam) i liczę, że po kolejnych 3 miesiącach znów się troszkę polepszy.

    Rumianku trzymam kciuki za Wasze badania.

    Vesna i Rudziutka, a Wy prowadzicie wykresy?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa no i wczoraj z racji tego ze chcemy sobie robic soki codziennei rano kupilam
    http://www.mediaexpert.pl/sokowirowki/sokowirowka-zelmer-je1000-zje1000s-symbio,id-15575

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • m@lena Debiutantka
    Postów: 10 14

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też upał, a ja w pracy do 14.30 :(

  • Rumianek Ekspertka
    Postów: 218 131

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Aniu
    :)
    usg właśnie nie robiliśmy. androlog nie zalecił może na tej wizycie w nast. tygod niu coś nam więcej powie jak pojdziemy z badaniami. Lekarz kazał zrobić PRL FSH Estradial? i Testosteron
    cukier i cholesterol ma badany co roku do pracy i jest ok. Ten cholesterol taka troszke górna granica normy tylko :) ale ogólnie badania krwi i moczu ma książkowo.

    co do objętości to chyba powinna być ok. W tym pierwszym badaniu które wkleiłam na poprzeniej stronie jest w porządku w miarę a podczas drugiego badania to się zdarzył wypadek z nietrafieniem w kubeczek do końca :D:D:D
    ha dopiero teraz sie przyznał jak podpytałam

    Mąż próbuje sie zapisać na badanie nasienia na ten czwartek. Co prawda zostaną dwie saszetki suplementu ale mysle ze nie bedzie to miało takiego znaczenia :)

    Sokowirówka super zakup ja poluje od dłuższego czasu ale na wyciskarke bo podobno zdrowiej, problem tylko ze są droższe ale może mi się uda. Podobno kiedyś była w Bieronce tylko błyskawicznie sie wykupiła a czytałam opinie ze jak nata cene to rewelacja więc czekam aż powtórzą bo co jakiś czas się zdarza :)

    My dzisiaj wychodzimy na malutką imprezkę

    Pogoda cudna :)

    I ciagle czekam na owulacje :) myślałam że wczoraj była a tu klops chyba

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rumianku nie czekaj sama przyjdzie ;)
    aa no to wiadomo dlaczego mala obj :) wiec luzz :)
    co do sokowirowki to my planujemy pozniej kupic wyciskarke ;) ale z racji tego ze to by spontan to nie poczytalam :P heheh ;) przyznajesie ez bicia :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Vesna Ekspertka
    Postów: 194 99

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, tak prowadze wykres, cóż hmm staram się go ogarnąć :)

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, przykro mi, ale tak jak moje poprzedniczki powiedzialy, przynajmniej wiecie na czym stoicie. NNiepewnosc jest najgorsza. Meza masz wspanialego I zaslugujecie na dzidziusia, wiec trzymam kciuki za sukces! Tylko nie opuszczaj nas na forum :)

    Paulla, tak prowadze wykres. Chcialabym zeby pojawial sie pod wpisem, ale jestem poczatkujaca I dopiero to rozkminiam. Na dodatek w tym miesiacy dziwnie, niby byla ta owulka, dosc wczesnie, brzuch ciagnie czyli chyba byla, a tempka slabo wzrosla. Brzuch ciagnie jak to zwykle mnie ciagnie tydzien przed @. :-/

    Rumianku udanej imprezki.

    My jutro na grila do znajomkow, co juz maja dzidzie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2014, 21:09

    83c27385cd.png
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ