X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)
Odpowiedz

Rocznik '84 stara się o dzidziusia :)

Oceń ten wątek:
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, nie mialam zadnych objawow... Urosla mi torbiel na jajniku I trafilam na pogotowie. Okazalo sie, ze to torbiel endometrialna... Diagnoza 100% byla postawiona po laparoskopii. Mysle, ze takie plamienia nie sa objawem endomeny. Przy niej jest tak: bardzo bolesne miesiaczki, czego ja akurat nie mam, bolesne objawy w ciagu cyklu - co akurat obecnie zauwazam czyli ciagniecie w macicy itp. Ale takie rzeczy wystepuja tez u zdrowych kobiet, dlatego tak ciezko to cholerstwo zdiagnozowac.

    83c27385cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze, żeby zdiagnozować endometrioze to tylko z paomocą laparoskopii?

  • Vesna Ekspertka
    Postów: 194 99

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry dziewuszki :)
    mi dziś tempka skoczyła, rekord mój chyba 36.73
    dziwne, @ ma przyjść za dwa dni, zobaczymy jak syt.się rozwinie

    paaulla84 lubi tę wiadomość

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paaulla84 wrote:
    kurcze, żeby zdiagnozować endometrioze to tylko z paomocą laparoskopii?
    Tak. Na podstawie objawów można tylko brać pod uwagę, podejrzewać.

    paaulla84 lubi tę wiadomość

    83c27385cd.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ja raz amm bolesne a raz bezbolesne miesiaczki n w tym cyklu mialam bezbolesna ;/

    Vesna :) a mozeee :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Vesna Ekspertka
    Postów: 194 99

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Aniu, chciałabym :D wiadomo, ale wiedziona doświadczeniem, wolę się nie nakręcać :D

  • Rumianek Ekspertka
    Postów: 218 131

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!! divers2345.gif
    Jestem :)
    w sobote zabalowałam z przyjacielem i całą niedziele przespałam. Posiedzieliśy tylko troszkę u rodziców po obiedzie. Bardzo miło upłynął mi weekend mimo @. Byłam dziś u Gin. obejrzała hormony pokręciła głową i powiedziała że mi już nie może pomóc żeby do niej nie przychodzić bo możliwości na NFZ się skończyły a podstawowe rzeczy wszystkie są ok. Powiedziała zeby skupić się już tylko na mężu :) Dała mi skierowanie na HSG do szpitala i powiedziała że jak się zdecyduje to jeszcze ewentualnie to można sprawdzić bo moje miesiączki są dość bolesne. Chociaż to u mnie rodzinne :) a nic więcej nie wskazuje na jakieś problemy. No ale pójde pewnie. I tak zapewne gdyby sie decydować na inseminacje trzeba bedzie zrobic.

    Vesna mocno trzymam kciuki tempka przepiękna!!
    Ania ciekawe co to za plamienia. Mam nadzieje że wszystko OK
    Pozłam na piechotę do przychodni :) zrobiłam 12 km.Uznam to za cwiczenia :D
    Rudziutka trzymam kciuki za ten cykl. moze akurat!

    Rudziutka7, paaulla84 lubią tę wiadomość

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rumianek wrote:
    Hej dziewczyny!! divers2345.gif
    Jestem :)
    w sobote zabalowałam z przyjacielem i całą niedziele przespałam. Posiedzieliśy tylko troszkę u rodziców po obiedzie. Bardzo miło upłynął mi weekend mimo @.
    Ja też miałam weekend z @ :) i też się bawiłam, tylko na małym weselichu. Jak to któraś koleżanka zauważyła, należy się odchamić!

    83c27385cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !

    Rudziutka dzięki za odp o laparo.
    Vesna wykres piękny, coraz mocniej zaciskam kciuki !
    Rumianku, dobrze że dostałaś skierowanie na HSG, ja uważam że warto wszystko sprawdzić i też zacznę się o to upominać tylko muszę poszukać nowego gin.
    A tak w ogóle dziewczyny to zaczynam dni płodne, więc proszę o trzymanie kciuków ;) Plan na wieczór troszkę czerwonego winka na poprawę endometrium i nastroju :)

  • lalka Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja tez sie dopisuje ja staram sie dopiero 20miesiecy ale juz robilam badania wiem ze plodna jestem jstem przy tuszy i mam problemy z miesiaczka mysle i dla tego mam problemy zasciem w ciaze

  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej lalka! A jakie dokładnie masz problemy z miesiączką?

    83c27385cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nową koleżankę. A czy mąż/partner się badał?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ogólnie wszytsko na plus tylko cena powala 9 tys za micro Tese ;/
    Juz pisze 9 tys ja nastawiałam sie na 2 ale wchodzi w gre tylko i wyłacznie mikro TESE a ta jest drozsza..no ale na poczatku jak Dr powiedzial ile to maz widzialam po jego wyrazie twarzy..ileee!!! kurwa za to miałbym wyposazony warsztat ale po wszytskim co nam powiedziel dr jak wyszlismy to powiedzial damy rade zdobedziemy te pieniadze chocby nie wiem co ale juz opowiadam.. dr przemily , wyluzowany wczoraj byl w zoltych spodniach i czerwonej koszulce ;P alee do rzeczy Po pierwsze mamy barzo duze szanse bo jak sie okazał jadra sa wieksze niz bylo na usg na usg pisali o 2,2 ml, i 1,8 a tu wyszlo prawie 5 .. sam dr sie zdziwil skad taka róznica...dwa powiedial ze przed kuracja dobrze ze FSH jest wyzsze bo tzn ze jadra chca podjac walke...ze tak powinem tylko musza im dostarczyc blokerów estrogenów a dac dawke testosteronu dostal : AGAPURIN - na roszerenie tetniczek w jadrach , UNDESTERON (testosteron) i TAMOXIFEN (antyestrogen) oraz Adrovit ma brac i tak przez 8 tyg wtedy jedziemy na wizyte , podobne badania i badanie nasienia +posiew... zaskoczylomnie to ale dr powiedzil ze ocenia obj nasienia i spr czy po kurcji nie pojawily sie czasem nawet jakies martwe plemniczki oczywscie zapytal sie nas czy akceptujemy in vitro i jesli chcemy podchdozic do neigo to zarowno M jak i ja mamy juz teraz zaczac sie szczepic na WZW B co by nie tracic czasu ja poki co mam nie robic HSG racji tego ze nie wiadomo po jakim casie kuracjea przyniesie efek t..biospji nie zrbi wczesnij niz po okresie kiedy testosteron wzrosnie powyzej 400 zbadał Miska jeszcze raz..po raz peirwszy ktos zbadal mu gruczol sutkowy, oraz prostate ..( po tym badaniu moj maz stwierdzil ze poczul sie zgwalcony ..oczywscie w zartach bo niestety bada sie to przez odbyt ;P ) pochwalił nas za to ze przyjechalismy z kompletem badan i ze ja tez odrzu zrobilam kariotyp opowiedzial nam jak wyglada dokladne biopsja co robia .. i szczerze mowiac jaktak opowiadal ze wyciagaja jadro z moszny i rozcinaj je jak ksiazke.. to juz s=obie w glowie myslalam tak gadaj dalej przeciez moj maz zaraz spanikuje ;P ale nie jak z nim gadalam pozniej to powiedzial ze dobrze ze wie jak to bedzie wygladalo i ze na pwno nie stchorzy pozatym dziwil sie ze maz byl w wojsku i ze na etapie komisji wojskowej tego nie wykryli przy badaniu jader ;/Michal ma zlozyc wniosek do wojska o zmienie kat z A bo lekarzpowiedzial mu ze porp ostu nie nadajae sie do wojska ze wzgl na to ze musi byc pod nadzorem lekarza .. na koniec dr powiedzial ze cieszy sie ze przyjechalismy i ze chyba kojarzy nasza hstorie z naszego bociana usmiechnal sie i na koniec wizyty podziekowal mi ze jestem z mezem i ze walczymy bo jet o co :D

    zizia_a, Rumianek, paaulla84, Anulkaa, Vesna lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super Aniu!!! to ja trzymam nadal kciuki:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu! Wspaniały lekarz! Podszedł bardzo rzeczowo do sprawy, przedstawił Wam jak będzie wszystko wyglądało to super! Ja też lubię wiedzieć dokładnie ja wygląda operacja, zabieg itd.
    Powiem Ci szczerze, że nie wiedziałam, że podczas biopsji rozcinają cokolwiek. Myślałam, że igiełką pobierają materiał!
    Podziwiam Ciebie i Twojego męża. Wspaniała para z Was i będziecie wspaniałymi rodzicami!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    83c27385cd.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w zywklej biopsji jest to igielka jednak u nas bedzie micro biopsaj czyli rozciecie i szukanie mikroskopem taknki dzie jest najwiecej plemnikow i najlepszej jakosci :) i stad bedzie pobrany wycinek :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha. Jestem pod wrażeniem tego, czego lekarze obecnie dokonują!

    83c27385cd.png
  • Rumianek Ekspertka
    Postów: 218 131

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEJ!

    Czesc lalka! :) Witamy Cię serdecznie

    Ania!! Jestem pod wrażeniem zarówno Ciebie i Twojego Męża jak i lekarza. Super.
    Podziwiam Cię przeogromnie. Mnie sam opis przeraził i nie wiem czy sama bym miała tyle zaparcia żeby podjąć taką walkę a co dopiero mój mąż Jesteście cudowni i już teraz jestem pewna że wszystko się uda i zostaniecie za to nagrodzeni.

    paaulla trzymam kciuki :D ja już myślę po wczorajszej wizycie u Gin o systemie na dni okołoowulacyjne hahahha. kazała się wstrzymać ze współżyciem 5 dni przed okresem okołoowulacyjnym i teraz nie wiem :D czy celować w samą owulację dzień przed dzień po czy jak :D

    Vesna trzymam kciuki!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu super wiadomości, na pewno ta wizyta dodała Wam skrzydeł !
    Cieszę się, że trafiliście na takiego lekarza :) A pieniążki jestem pewna, że również uda Wam się zdobyć, bo jesteście bardzo zdeterminowani i życzę Wam z całego serca, aby się wszystko pozytywnie ułożyło :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i co dziwne lekarz nie zaproponowal Profertilu :) a Androwit powiedzialnam ze sa to te same witaminy :) ak naprawd i róznia sie znikoma iloscia :) i ze wg niego lespszy jest androwit :)

    paaulla84 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ