X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lunka87 wrote:
    Magda87 - mam nadzieję, że obie się pozytywnie zaskoczymy :)
    Kamila ;) wrote:
    Magda87 oby te świeta były pełne łez radości, mam nadzieje na wasze dwie kreseczki :)
    :*
    Biorę się za porządki w kuchni i obiad :)

  • Owieczqa Ekspertka
    Postów: 204 120

    Wysłany: 23 marca 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za gratulacje <3
    Byłam u rodzinnej. Prawdopodobnie mam w organizmie jakąś infekcję bakteryjną. Stąd te moje wszystkie objawy i totalne osłabienie. Dostałam antybiotyk i zobaczymy :/ Jutro wizyta u gina. Oby tak nic nie znalazł.

    Dziewczyny trzymam mocno kciuki, bo widzę, że wiele z Was jest prze D wyczekiwanym terminem ;)
    Madzia, oby było zielono ;)
    Co do przedszkola u nas też w niektórych przedszkolach po 5, 8miejsc. Tam gdzie się staraliśmy tworzą grupę, więc 25miejc było. Cieszę się, że się dostał.

    34bw9jcgm80ieq8u.png
    PKXvvWz.jpgPKXvp1.png
  • Szara Mysza Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 marca 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka trzymam mocno kciuki żeby się udało :)

    Dziewczyny możecie polecić jakieś sprawdzone- ziołowe leki na nerwy? Takie, które można brać starając się o dziecko. Niby nowy rok to tylko data i nic się nie zmienia ale ja w styczniu się załamałam totalnie, że kolejny cały rok miną bezowocnie i obecnie podnoszę się z kryzysu i tak sobie pomyślałam, że może jakieś uspokajające ziołowe leki nie były by takie złe...

    Jagha my jesteśmy na etapie kupna domku i to dopiero jest trudna decyzja i do tego ciągle zadaje sobie pytanie po co nam dom dla dwóch osób i kota? :(

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 23 marca 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szara Mysza- spoko, kupno domu przerabialismy 2 lata temu ;) Zawsze jak człowiek ma przed sobą większą inwestycje to jest szał emocji ;)
    Poza tym musisz uwierzyć w Wasze szczęście, dzis jesteście Wy i kot, przyjdzie czas, że rodzina się powiekszy, badz dobrej myśli :* Długo się staracie?

    Kamila - samochód to jakiś większy, skoda fabia kombi albo renault scenic, zobaczymy co dobrego wyszukamy :) Żeby tylko zmieściła sie czworka w środku i bagaże :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2016, 21:46

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • lunka87 Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 23 marca 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szara Mysza ja przy moich nerwach i stresach (szczególnie w pracy :( ) to pije melisę i pani w aptece dała mi nervomix control

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 23 marca 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owieczqa to trzymam kciuki zeby antybiotyk zadziałał i u gina było ok ;-)

    Szara Mysza ja tez walczę z nerwica juz pare lat,raz jest lepiej raz gorzej ,miałam juz rożne stany,najgorsze były drętwienia rąk i nóg,oraz miejscowy paraliż jednej strony ciała,który puszczał co jakiś czas:-/
    Z ziołowych to nic mi nie pomagało ,jedynie melissa do picia ;-) a w mocnych stanach to mam zomiren i nieraz sobie zapodam i puszcza.
    Nie martw sie uda Wam sie ,ja przy pierwszych staraniach po 10 miesiącach tez miałam takie myśli,a po 12stu juz byłam w ciąży :-)

    Jagah ile sie juz staracie o drugie ?
    Byłam dziś u gina i dostałam parodel na obniżenie prolaktyny.

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 24 marca 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexiaa - starania od stycznia 2015 z wykresami, wczesniej było kilka spontanicznych cyklow. Teraz po zabiegu zacznę 13cs :)

    W trakcie starań najpierw wyszła niedoczynność tarczycy, potem torbiel i endometrioza. Teraz w badaniach wyszła prolaktyna na granicy normy, ale ginekolog twierdzi, że organizm po laparo- wróci na dobre tory. Spoko, będę to bacznie sprawdzać ;)

    Najważniejsze to wierzyć w powodzenie starań, a szczęście w końcu przyjdzie :)

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Owieczqa Ekspertka
    Postów: 204 120

    Wysłany: 24 marca 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexiaa wrote:
    Owieczqa to trzymam kciuki zeby antybiotyk zadziałał i u gina było ok ;-)
    Alexia, dzięki. Kciuki się przydały, bo u gina wszystko w porządku :) Co prawda, na wynik cytologii muszę jeszcze poczekać.
    Dziewczynki mam do Was pytanie. Sądzą po moich objawach, wiele osób sugeruje mi badanie tarczycy. Gin też mi to powiedział i zdziwił się, że rodzinna bez żadnych badań od razu dała mi antybiotyk i stwierdziła bakterie.
    Czy osłabienie, mdłości, spadek wagi i kołatanie serca może być wg Was spowodowane tarczycą? Miesiączki nadal nie mam, dostałam Duphaston. A rodzinna w końcu mnie na to tsh nie skierowała. Zrobię więc prywatnie. Wiecie może ile kosztuje takie badanie?

    34bw9jcgm80ieq8u.png
    PKXvvWz.jpgPKXvp1.png
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owieczqa wrote:
    Alexia, dzięki. Kciuki się przydały, bo u gina wszystko w porządku :) Co prawda, na wynik cytologii muszę jeszcze poczekać.
    Dziewczynki mam do Was pytanie. Sądzą po moich objawach, wiele osób sugeruje mi badanie tarczycy. Gin też mi to powiedział i zdziwił się, że rodzinna bez żadnych badań od razu dała mi antybiotyk i stwierdziła bakterie.
    Czy osłabienie, mdłości, spadek wagi i kołatanie serca może być wg Was spowodowane tarczycą? Miesiączki nadal nie mam, dostałam Duphaston. A rodzinna w końcu mnie na to tsh nie skierowała. Zrobię więc prywatnie. Wiecie może ile kosztuje takie badanie?
    Najlepiej zrób komplet czyli sh,ft3 i ft4,koszt około 40zł.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tsh nie sh,pomyłka;)

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owieczqa - pelny zakres tarczycy: TSH, FT3, FT4 oraz antyTPO, antyTG.
    W moim laboratorium ceny wahaja sie miedzy 25-35zl za jedno badanie. Niestety, zawsze cos wiecej dorzuce, np. prolaktyne, i wychodzi piekna sumka :/

    A jeszcze napisze, ze w mojej rodzinie nikt nie ma problemow z tarczyca. Oczywiscie kazda z kobiet inaczej przechodzila ciaze, a tylko ja - mialam mdlosci i wymioty do 6 miesiaca, i po porodzie szybki spadek wagi, jak i wlosow ;) Czulam sie ciagle zmeczona, senna i mialam okropnie sucha skore. Na usg wyszla mala tarczyca, leki i po 6tyg - bylam jak nowonarodzona ;)

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • lunka87 Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ciężkich dwóch dniach w pracy w końcu spokój

    Chyba mi się coś na tym teście przewidziało :( klapa, dziś temperatura poleciała w dół


    U mnie TSH to w granicach 50zł niestety więc widzę, że u Ciebie Jagah to całkiem przystępnie cenowo

  • sosenka Ekspertka
    Postów: 151 75

    Wysłany: 25 marca 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widać, że Święta tuż tuż, bo przestój na forum :). Życzę Wszystkim Wam wesołych, rodzinnych Świąt :).

    lunka87, jak dzisiaj? Trzymam kciuki.

    Jagah, widzę, że prawie taki sam zestaw mamy, tarczyca, torbiel i endometrioza. Ja właśnie wczoraj odebrałam wyniki histopatologiczne i potwierdzony potworniak i endometrioza macicy mniejszej. Ty masz przewagę, bo masz już maluszka jednego <3

    Owieczqa, zdrówka!

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wytłumaczcie mi proszę o co u Was chodzi z torbielem, ja mialam pojawił sie po pierwszej @ po łyżeczkowaniu, po lekach pękł. Odnośnie endometriozy ja można stwierdzić tylko przy Laparoskopi?


    Czy u Was także pojawia sie ból w podbrzuszu i jajnika u mnie aktualnie lewego po owulacji?

    Ja również życzę Wam Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i nadziei, niech zajączek przyniesie Nam wymarzony prezent :)

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • Owieczqa Ekspertka
    Postów: 204 120

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapłaciłam za samo tsh 23zł. Tarczyca ok wynik 1,380, więc ok. Ale chyba jednak ta moja rodzinna chyba miała rację, bo antybiotyk działa. Zaczynam wracać do żywych ;) Gin stwierdził, że przy takich ekscesach w organiźmie nie dziwne, że nie zaszła w ciążę. Dziewczyny, idę poczytać Wasze wykresy. Mocno trzymam za Was kciuki <3

    34bw9jcgm80ieq8u.png
    PKXvvWz.jpgPKXvp1.png
  • sosenka Ekspertka
    Postów: 151 75

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila, różne są rodzaje torbieli. Moja akurat wytworzyła się już jak byłam w brzuchy mamy, komórka zabłądziła i źle się osadziła. A później jakiś czynnik spowodował, że zaczęła rosnąć. Potworniak, torbiel skórzasta, teratoma usuwalna jest tylko operacyjnie. Hormony na nią nie działają.

    A jeśli chodzi o endometriozę, to wydaję mi się, że tylko laparoskopowo, chociaż może zależy czego to endometrioza. Bo ostatnio koleżanka mi opowiadała, że jakiś dr u innej stwierdził endometriozę przy zwykłym badaniu. Nie wiem, nie znam się.

    A jeśli chodzi i jajniki, to też tak mam :), do okresu mnie pobolewa.

    Owieczqa, ale ładny wynik! dobrze, że zdrowiejesz <3

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 25 marca 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah to u mnie tez starania od stycznia 2015 r.w tym 6 cykli przerwy na badania i oczekiwanie za wynikami ( na bakterie i Hpv czekałam 3 miechy ) wszystkie wyszły dobrze.Teraz rozpoczynamy 11cykl starań za 2 dni powinna byc owu :-) od wczoraj biorę lek na zbicie prolaktyny ,ciekawe po jakim okresie zacznie działać ... O pierwsza ciąże staraliśmy sie rok ,nie wiem czemu tak długo,jak wyluzowalam,wyleczyłam bakterie coli i nie miałam stresów to sie udało :-D

    Lunka87 i jak dzisiaj ? @ przyszła czy jeszcze nie ?

    Owieczq jak najbardziej zrób tarczyce,moja mama tez takie objawy miała i okazała sie zaawansowana tarczyca i odrazu miała operacje ...

    Sosenka który dzień cyklu masz jestes przed owu czy juz po i przezywasz najgorszy etap cyklu czyli czekanie :-/ ? Przynajmniej ja nie cierpię tego czasu ;-)

    Kamila ja tez mam zawsze ból jajnika i w podbrzuszu i to mocny a torbieli obecnie nie mam ,wiec tak juz po prostu nieraz jest :-)gin mój mówi ze nie ma co sie tym przejmować :-)

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • lunka87 Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 25 marca 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczęta przyszła ta wredna @ :(:(:(

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 25 marca 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sosenka - wlasnie u mnie ginekolog stwierdzil endometrioze na jajniku podczas zwyklego USG, potem kazal zrobic marker CA125 i wyszedl bardzo duzy stan zapalny (430, a norma do 35 ;) ) Z kolei cytologia wyszla prawidlowa. Dopiero po zabiegu, zobaczymy gdzie jeszcze siedza we mnie ziarenka endometriozy. Lekarz, ktory bedzie wszystko usuwal - jest specjalista w tej materii, takze obiecal wszystko dobrze wyczyscic, a mniejsze ziarenka wypali, jestem dobrej mysli :) Dodam tylko, ze moja mama rowniez miala dwa przejscia z cystami na jajnikach, roznica tylko taka - ze urodzila trojke dzieci bez zadnych problemow, i byla duzo starsza niz ja, przed obecnym zabiegiem. Wielu lekarzy uwaza, ze endometrioza jest tez uwarunkowana genetycznie.

    Kamila - rozne sa torbiele, niektore wchlaniaja sie po @, inne z kolei rosna - jesli sa wczesnie wykryte mozna sprobowac je zmniejszyc, a czasem po prostu nie ma innej opcji jak operacja. Mnie w prawidlowych cyklach (zanim wykryto torbiel) po owulacji tez czesto bolaly jajniki, nic dziwnego, przeciez tam trwa wojna, ktory pierwszy plemnik zaplodni jajeczko ;)

    lunka87 - nie martw sie, nowy cykl - nowe nadzieje :) udostepnij wykres, bedziemy wspierac <3

    O rany, jak ten czas leci!
    Jak w lutym sie dowiedzialam, ze zabieg bede miala dopiero 31 marca - to chodzilam taka nabuzowana i zla, ze szkoda gadac ;) Chcialam najlepiej z marszu isc pod noz ;) A tymczasem czekam na telefon z dokladnymi wskazowkami i godzina. Tutaj w Holandii, jesli zabieg wykonuje sie rano - to pacjent zostaje w szpitalu 6-8h i jak wszystko jest dobrze to wychodzi sie do domu :D To mnie cieszy, zrobia co trzeba, i popoludniu bede jadla pyszna obiad przy swoim kuchennym stole :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2016, 16:09

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Owieczqa Ekspertka
    Postów: 204 120

    Wysłany: 25 marca 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexiaa wrote:

    Owieczq jak najbardziej zrób tarczyce,moja mama tez takie objawy miała i okazała sie zaawansowana tarczyca i odrazu miała operacje ...
    Moja droga, tarczyca w porządku. Chyba jednak przypuszczenia rodzinnej się potwierdziły. Ona sugerowała bakterie na jelitach i dała antybiotyk. Już mi trochę lepiej, więc działa :)

    34bw9jcgm80ieq8u.png
    PKXvvWz.jpgPKXvp1.png
‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ