X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • sosenka Ekspertka
    Postów: 151 75

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah, piękny skok <3 kibicuje mocno. U mnie pogoda też średnia, nic się nie chce, tylko leżeć. A co do pieska to buldożki są jeszcze cięższe i masywniejsze od russellków. Moi znajomi mają maltańczyka, jest trochę większy od Yorka i też ma włosy, nie są trudne w utrzymaniu i nie wymagają dużo ruchu. Ale tak jak mówisz, rasę trzeba wybrać odpowiedzialnie.
    Ale dla mnie dom bez psa jest smutny, ja od dziecka w domu był pies, i jak zamieszkałam z moim to przez jakiś czas nie mieliśmy możliwości mieć psa (z powodu pracy) i było tak pusto... teraz jak oddajemy na noc naszego Bossa np. mojej siostrze to po 15 min, chcemy po niego wracać hahah. Taka miłość!

    Kamila, <3 daj znać jak po wizycie.

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sosenka - tez cale zycia mialam psa w domu, Maz z kolei zadnego zwierzecia. I jak poznal mojego domowego psa to sie calkiem niezle skumplowali ;) No, corka tez zakochana, a mam sznaucera miniature :) I odkad jezdzimy czesciej do Babci to pozniej codziennie slucham o marzeniach zwiazanych z psem. Sama tez chcialabym miec psiaka, ale od poczatku zakladalam taki plan: najpierw dzieci, potem pies ;) Unikne w ten sposob zazdrosci ze strony psa, a z czasem dzieci beda sie wspolnie cieszyc z dojrzewania psa, mozna zrobic madry podzial obowiazkow, etc ;) Pozostaje mi na przyszlosc tylko madry wybor rasy :)

    Co do cyklu, nie nakrecam sie ;) Na szczescie w srode i czwartek ide do pracy, nie bede miala czasu na glupie domysly :D

    Kamila- mysle, ze wizyta u Ciebie calkiem udana :) Nie podpowiem nic madrego w sprawie Ph, po prostu nie znam tematu ;)

    sosenka lubi tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie dobrze, maleństwo ma 43,5mm :) za tydzien w srode prenatalne.

    Ja wychowywałam sie w domu gdzie był piesek, później kot i inne domowe zwierzaki. Maz zas nie, kiedyś go pies ugryzł i uraz został :( tez mówi ze nie chce zbierać kupy po dworze za psem. A ja bym chciała teraz pieska wychować go i zeby dosrał z dzieckiem, ale coz tak nie bedzie.

    Alexiaa lubi tę wiadomość

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • sosenka Ekspertka
    Postów: 151 75

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila, pięknie. Już spore te Twoje maleństwo <3.

    Mój mąż też nigdy nie miał psa, ale go w końcu przekonałam. Potem bałam się, że nigdzie nie będzie chciał go zbierać, a wyszło tak, że jeździ z nami wszędzie, śpi w łóżku i na kanapie (a miał nie spać) i tak na prawdę mąż go bardziej rozpieszcza. Ja byłam bardziej stanowcza.

    Alexiaa, Madzia co taka cisza?

    Ja jutro jedziemy w trójeczkę na Mazury na wyjazd z okazji naszej pierwszej rocznicy ślubu. Wracam w niedzielę. Będę zaglądać do Was kochane ale pewnie mniej.

    Kamila ;), Alexiaa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sosenka wrote:
    Madzia co taka cisza?
    ja rozpoczęłam nowy cykl...
    a w związku z nim szukam noclegu w Zakopanem na 3 noce podczas lipcowego urlopu :)

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 23 czerwca 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia powodzenia w nowym cyklu :-* idą wakacje i wypoczynek wiec na pewno sie cos wykluje :-)
    Sosenka udanego urlopiku na Mazurach byłam kiedyś mam tam wuja -pięknie jest :-) i pogodę macie cudowna ,a psiaka braliście,czy z rodzicami ?
    Jagah powodzenia :-* chyba jakos końcówka cyklu u Ciebie tak ?
    Kamila dzięki za rady cd leków zjadłam 2 lody i trochę lepiej zapomniałam wlasnie Ci pisać,ze u nas lekarze zalecają lody na chore gardło - dzieci sa wniebowzięte jak wychodzą z gabinetu :-P

    Kamila ;), sosenka lubią tę wiadomość

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexia - no doslownie, koncowka cyklu i zaraz poczatek nowego ;) odkad zaczelam prace i mierze o 6:40 - to moj wykres mnie tak denerwuje, ze szkoda slow ;) Jednak lubie adrenalinke, skoki i spadki, a tymczasem takie niezdecydowanie :D

    Magda - ojjj, obyscie z Zakopca wrocili w trojeczke ;) A tak calkiem serio, to jedz, odpocznij, naciesz sie widokami i czystym powietrzem. Koniecznie zjedz jakies dobre lody i oscypka ;)

    sosenka - przede wszystkim to najlepsze zyczenia z okazji rocznicy slubu! <3 Duzo Milosci i zrozumienia dla Was na kolejne, wspolne latka :) I oczywiscie - wypoczynek i luz wskazany, bawcie sie dobrze!


    Teraz bylam dwa dni w pracy to chodze niedospana i lekko zirytowana, przeciez tuz, tuz @ ;) A przed Nami tez intenstywny weekend - w sobote mamy zorganizowany w pracy 'Dzien dla Rodziny' i wyruszamy do takiego ogromnego placu rekreacji dla dzieciakow. A wiadomo, dziecka samego wszedzie nie puszcze to coz, bede musiala troche sie pobawic na trampolinach, wspinaczkach, i innych bajerach :D Zacieszam na sama mysl dobrej zabawy :D W niedziele, nie ma zmiluj, wyruszam na nadgodziny do pracy, co by sobie wiecej dorobic, bo ostatnio sie orientowalam jak obliczaja kase za chorobowe w ciazy (mam zbyt ciezka prace) to jak to kolezanka ujela, liczy sie kazdy przepracowany grosz i suma trzech ostatnich miesiecy tworzy glowna pule. Moze to troche zawile, ale im wiecej teraz zarobie, tym wiecej pozniej dostane w ciazy ;)

    Pogoda kiepska, wiec trzeba sobie zaserwowac troche przyjemnosci ;)
    Takze zapraszam ;)

    deser-lodowy-sherry-z-owocami-1426107799g8n4k.jpg

    Milego weekendu!
    <3 <3 <3

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JagahL4 ciążowe to 100% twojego wynagrodzenia, a dokładniej średniej z 12 pełnych miesięcy poprzedzających twoje L4.Jeśli nie masz 12 miesięcy to obliczą średnią z pełnych przepracowanych miesięcy.
    Jeśli w tym czasie miałaś aneks do umowy to biorą pod uwagę do obliczenia wynagrodzenia tylko wypłaty wypłacone od aneksu.

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda- dla przypomnienia, mieszkam za granica, w Holandii ;) I pracuje tylko 3-4 dni w tyg. ;) Tutaj wyglada to troche inaczej, zwlaszcza ze nie mam stalej umowy, tylko obecnie ostatni kontrakt na 9 miesiecy, i pauza.

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah rozumiem :) To trzymam kciuki za dobrze płatne chorobowe :)

    Wczoraj zarezerwowaliśmy nocleg :D <3 nie mogę się doczekać wyjazdu <3

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszyscy jadą gdzieś na wczasy albo krótki odpoczynek, ahhh! Może i mnie uda się gdzieś wyciągnąć rodzinkę? ;) Marzy mi się ciepła woda, piasek, świeże owoce i ogólna zmiana klimatu ;) I taka naturalna opalenizna :D

    Alexiaa lubi tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam miec prenatalne w środę, a tu sms od ginka ze jesli moge to zaprasza do szpitala (mam blisko) bo moze mi dzis zrobic. Serce mi zaczęło walić, z strachu ze to juz Ale poszliśmy. W szpitalu tez lepszy sprzet maja.

    Za nim sie zaczelo prenatalne zapytałam czy dopochwowo czy przez brzuch, gin powiedział ze sprawdzimy przez brzuch. Mowi ze szczupła (:D jasne ) to ładnie widac i bylo przez brzuch.
    Mój mąż patrząć na maleństwo był taki szczęśliwy, a ja póki nie usłyszałam ze wszystko jest dobrze byłam spieta, a pozniej były łzy szczęscia. Lekarz dokladnie nam tłumaczył, dwa razy wszystko sprawdzał, maluszek ładnie współpracował. Mam 19 zdjec w tym 4 -3d i filmik na płycie z głosem maluszka z całego badania.
    Zapytałam czy mam robic badanie pappa i bete, powiedział ze według badan na USG jest wszystko w porządku ze możemy zrobić jesli chcemy, koszt takiego badania to 150-200zl.

    Wedlug USG 11tc4dc maleństwo ma 49mm ;)

    Trzymam z Was mocno kciuki abyście i Wy niedlugo przeżywały taki stresik pełen szczęścia :)

    Magda87, Owieczqa, Alexiaa lubią tę wiadomość

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila ;) super wieści :)

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

  • Owieczqa Ekspertka
    Postów: 204 120

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie bardzo pracujący koniec roku szkolnego, ale: Obroniłam AWANS ZAWODOWY :D Jestem nauczycielem kontraktowym i mam wooooooolne. Ten rok był dla nas strasznie trudny, bez czasu dla rodziny, wiecznie w pracy, ale się udało. Zaczęłam wakacje!

    Kamila - bardzo się cieszę, że maleństwo rozwija się jak należy.
    My jesteśmy po drugiej wizycie. Maleństwo ma 14mm. 8t. Wszystko w porządku, serducho bije jak szalone :) Fajnie było widzieć, jak cały zarodek lata hahaha. Po za tym chyba w końcu zgodziliśmy się w związku z imionami. Czekamy na Mikołaja, lub Marikę :D

    Kamila ;), Alexiaa lubią tę wiadomość

    34bw9jcgm80ieq8u.png
    PKXvvWz.jpgPKXvp1.png
  • sosenka Ekspertka
    Postów: 151 75

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam! Jednak nie miałam czasu na internety.

    Madzia, Jagah liczyłam,że jak wrócę to zobaczę zielone wykresy. Przykro mi ale mam nadzieję, że Wasze nowe czerwcowe-lipcowe cykle skończą się fasolką. No kochane, musimy utrzymać opinie szczęśliwego wątku forumowskiego. :D

    Owieczqa, Kamila cuuuuuudownie, niech Wasze szczęście trwa w nieskończoność. Życzę Wam abyście nigdy nie zapomniały tych pięknych emocjonalnych chwil. <3

    To był mój chyba 4 raz na Mazurach (ostatni raz byłam jak miałam może z 12 lat, i zawsze to był urlop na żaglówce) i dalej jestem zakochana, krajobrazy piękne, jest swojsko, spokojnie, wiejsko. Z racji, że lubię spędzać czas aktywnie to wyciągnęłam męża w jeden dzień na kajaki (polecam spływ Kurtynią) (ok 20km:D), a w drugi na rowery (ok 30km), był też basen, spacer, jeziorko. Nawet drzemka pod drzewkiem nad jeziorkiem była. Pogoda oczywiście dopisała.
    Alexiaa, tak! oczywiście że byliśmy z pieskiem, we wszystkich aktywnościach uczestniczył :D

    Alexiaa, Magda87 lubią tę wiadomość

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sosenka wow widzę,ze super urlopik mieliście i pogoda dopisała :-D my jedziemy 2 sierpnia w nasza 2 rocznice Ślubu Kościelnego nad morze juz przebieram z radości nogami na sama myśl ,rok temu jak sie któryś miesiąc juz staraliśmy to byłam pewna,ze w te wakacje z maleństwem juz pojedziemy ,ale dziękuje Bogu,ze w koncu zaskoczyło :-) u Was tez tak bedzie ;-)
    A powiedz mi jak psiak sie sprawował ,grzeczny był i czy bez smyczy tez biegał ? Bo my naszego narazie tylko na podwórku spuszczamy bo w miejscu publicznym boje sie,ze nie wróci hihi i pobiegnie przed siebie ;-P

    Kamila jak juz pisałam super ,ze prenatalne wyszły dobrze teraz mozesz byc spokojna :-)
    My nie robimy tych badań a Ty Owieczqa ? A cd imion to fajnie,ze juz macie wybrane ,my jeszcze nie tzn dla dziewczynki mam typy,ale dla chłopca kompletnie nie poczekam az poznamy płeć ;-)
    Jagah ,Madzia kibicuje w tym miesiącu :-* lipiec jest piękny !

    Kamila ;) lubi tę wiadomość

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sosenka- pamietaj, w wakacje zachodzimy w ciaze ;) ciesze sie, ze wyjazd sie udal, teraz lzej bedzie stworzyc malego czlowieka, w koncu cialo i umysl odpoczelo ;)

    Madzia- zblizaja sie Twoje wakacje i szansa na Dziedzica, takze udanego wypoczynku, pogody i owocnych staranek w gorskich klimatach ;)

    Owieczqa- fajnie, ze imiona wybrane, bo to czasem trudny temat do pogodzenia, Mikolaj- piekne, a Marika - dosc specyficzne ;)

    Dziewczyny, no cieszy mnie ze na watku tyle zawirusowanych matek-wariatek ;) Rosnijcie w sile ;) Tymczasem, mnie cos strzelilo w plecach, jak zrobilam taki szybki, energiczny ruch i siedze z plastrem rozgrzewajacym, bo odczuwam spory bol. W przyszlym tygodniu zaczynamy staranka, a ja myslami siedze w nowych przepisach, wiecej mysle o jedzeniu niz o seksie :P Moze stad wlasnie te moje 3-4Kg na plusie ;)

    sosenka lubi tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Owieczqa Ekspertka
    Postów: 204 120

    Wysłany: 1 lipca 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki. Ja dziś byłam na wizycie. U mojego gina są zwykłe wizyty, oczywiście z usg a raz na jakiś czas są te bardziej szczegółowe badania, tzn. teraz będziemy badać przepływy, przezierność karkową, kpść nosową. Czyli usg genetyczne w 13tyg. po tym badaniu można dodatkowo zrobić test pappa, ale my z Tobim nie robiliśmy. Lekarz powiedział, że wedłud usg wszystko gra i to nam wystarczyło. Potem z takich ważniejszych (droższych niż zwykle) badań będzie usg połówkowe i usg 3trymestru. Tak to wygląda u nas.

    Co do dzisiejszej wizyty, w końcu zobaczyłam taką filigranowa dzidzię, a nie plamkę i to było super. Główka, rączki, nóżki, wszystko do mnie dotarło :D A jeszcze wczoraj Tobi podszedł do brzucha i tłumaczył dzidzi, jak ma na imię i że jest starszym bratem... myslałam, że się poryczę <3

    My wyjeżdżamy za tydzień nad Bałtyk. Odliczam dni.
    Dziewczynki, urlopy, luz,spokój, słoneczko... wszystko sprzyja! Działajcie, a my ślemy Wam wiruski :) Nasz wątek najszczęśliwszy, pamiętajcie! :*

    Jagah, Ania-nowa, Kamila ;), Alexiaa lubią tę wiadomość

    34bw9jcgm80ieq8u.png
    PKXvvWz.jpgPKXvp1.png
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 1 lipca 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owieczqa - udanego urlopu dla całej czwórki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2016, 21:24

    Owieczqa lubi tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagah wrote:
    Madzia- zblizaja sie Twoje wakacje i szansa na Dziedzica, takze udanego wypoczynku, pogody i owocnych staranek w gorskich klimatach ;)
    Dziękuję <3

    W pracy szykuje się dla mnie awans, także nie mam już zmartwień odnośnie przerywania starań, szukania nowej pracy i zaczynania wszystkiego od nowa (okres próbny, umowa)...
    Następną umowę mam mieć na czas nieokreślony w tej firmie, więc odpada kolejny powód do stresu :-D
    Z ciąży jak i awansu będę zadowolona, więc niech los zadecyduje :-D
    M. się ucieszył z tej nowiny :)

    W środę idę na monitoring i liczę na dobre wieści.
    W czwartek wyjeżdżamy <3

    Jagah, Alexiaa lubią tę wiadomość

‹‹ 247 248 249 250 251 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ