X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 4 marca 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffu przejdz sie do holland and barret jak masz pod reka. Tam kiedys widzialam soki organic. Moze zurawine tez maja

  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 4 marca 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję zwykła herbate żurawinową i też pomaga i nie mam żadnych problemów od dłuższego czasu :)

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 4 marca 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz pije czystka i herbate detox z pukka. Obie sa moczopedne. Wiec i pecherz i cewka jest w lepszej formie. Bo sa coraz "przeplukiwane" i bakterie nie maja sie jak mnozyc.

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 4 marca 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny za imformacje.

    Zuza znalazlam na forum Clo "Miałam wczoraj wizytę u endokrynologa, człowieka cieszącego się bardzo dobrą opinią. Twierdzi, że wie co jest przyczyną moich poronień, napiszę wiec bo może komuś się przyda. Po poprzedniej wizycie kazał mi zrobić badanie kortyzolu, zwanego hormonem stresu. Wyszedł mi bardzo nisko, wiec ja - laik, stwierdziłam że wynik super. Okazuje się, że nie. Bardzo niedobrze jest, gdy hormonu tego jest za dużo, to jasne. Ale okazuje się, że jeśli jest go za mało to rozwalona jest cała gospodarka elektrolitowa i glukozowa. Skutek tego jest taki, że płód nie ma czym się odżywiać. W ciąży hormon ten powinien być powyżej górnej granicy normy" a może się akurat przyda ☺ i będzie cenna informacja

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 4 marca 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi tez mialam taka sytuacje ze mialam krew w moczu mnie od razu w pl lekarz wyslal na usg nerek albo ogolnie jamy brzusznej cos takiego :) zeby wykluczyc inne przyczyny mi akurat antybiotyki pomogly.
    Zadzwonilam do kliniki w pl zeby umowic sie na wizyte telefoniczna z lekarka powiedziano mi ze przesla mi informacje wytyczne bo oczywiscie za taka rozmowe musze zaplacuc 150zl ale czort bierz z kasa oni mi maila jak na razie nie wyslali bede musiala z nowu w poniedzialek dzwonic wkurza mnie takie zachowanie :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2016, 20:19

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 4 marca 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O histeroskopii lekarka wspominala cos jeszcze mowila ze chyba mam zrosty na lewym jajniku nie wiem po co mam robic histeroskopie co to badanie daje a moze chca mnie naciagnac na kase :p i nic to badanie nie wniesie

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 4 marca 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza. Z histeroskopia poczekaj. Moze tutaj Ci ja zaproponuja? To nie bedziesz w pl portfela nabijac

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 4 marca 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dopiero wybiore sie w kwietniu do kliniki w pl, chyba ze lekarka powie ze trzeba cos szybko zrobic wtedy bede musiala jechac szybciej, wizyte tutaj mam 22.03.16 ale z tego co czytalam to oni tutaj robia badania jedynie z krwi, a mi te mustacje wyszly z badan ze sliny, wiec watpie zeby im te moje odchyly wyszly :), najwyzej bede musiala im wspomniec ze cos takiego mam. Chyba ze mnei zaskocza i tez zrobia badania ze sliny, ale nigdzie nie przeczytalam zeby takie tutaj robili.

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 4 marca 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza pewnie chca zaoszczedzic kase. Z krwi w wiekszosci przypadkow cos tam wychodzi. Wiec najpierw w to uderzaja.
    A czy ty im wspominalas o boleriozie? Bo to tez moze im wyjsc. I beda Ci wmawiac ze to wina boleriozy.

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 4 marca 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedys jak jeszcze nie wiedzialam na co choruje, mialam podejrzenie ze to moze byc borelioza i nasuwalam tutejszym lekarzom taka diagnoze. zrobiono mi tutaj badanie krwi takie najbiedniejsze jakie moze byc, ktore rzadko wychodzi pozytywne, na dodatek trzymali ponad 2 tygodnie krew i dopiero po tym czasie zrobili badanie. bylismy w szoku jak to mozliwe ze dopiero po takim czasie wykonali badanie, wiadomo bylo ze tak dlugi czas zle wplynie na wynik, lekarz przyznal racje, ale coz uznano ze nie choruje na borelioze bo wynik wyszedl ujemny :P. W Pl zrobilam to samo badanie i wynik wysoko pozytywny, a specajlistyczne badania wykazaly rowniez aktywna i przewlekla borelioze :/ i nie tylko to bo mam jeszcze babeszjoze, ten paskudny kleszcz sporo mi przekazal.

    Tutaj nie znaja sie na tej chorobie, nie wykonuja specjalistycznych badan, zreszta nawet jakbym im powiedziala ze choruje to tak jak mi tutaj neurolog powiedzial 2 tygodnie antybiotykow, a pozniej jak mnie beda bolec stawy to mam isc do reumatologa, a jak bede miala objawy neurologiczne to mi neurolog psychotropy przepisze:/ czyli bym w tym kraju umierala. Tutaj jest male prawdopodbienstwo ze zachoruje sie na borelioze, wiec sie tym nie zajmuja. Ludzie stad jezdza leczyc sie za granice tak mi powiedzial pulmonolog stad i na koniec dodal prosze sie leczyc we wlasnym kraju bo tutaj pomocy Pani nie uzyska i tak wlasnie robie :).

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 6 marca 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Powiedzcie mi prosze po jakim czasie od rozpoczecia staran o dzidzie wasz GP wyslal was do kliniki leczenia nieplodnosci? mnie odeslali ostatnio poniewaz 1,6 roku jest to za krotki okres, i ze powinnismy przyjsc jak minie 2 lata od rozpoczecia staran i w dalszym ciagu nie bedzie rezultatu. dla mnie to jakis obled. Chyba wybiore sie do polski i porobie sobie badania bo tutaj poprostu zaczynam watpic czy cos zrobia zanim skoncze 40-tke :P

    START 2014 ;(
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 6 marca 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli GP wcale nei wysłała Cie jeszcze do ginekologa??? Miałas robione jakies USG albo badania?
    Ile masz lat?

    Ja planuje w przyszłym tygodniu isc po raz pierwszy do GP odrazu po skierowanie do ginekologa. Wcale nie rozumiem tej polityki tutaj...
    Czy tutaj mozna sie umówić prywatnie do ginekologa jakos?

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 6 marca 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera niestety. Tu wszystko zalezy od gp. I tego jak mu naklamiesz. Idz do innej przychodni. Powiedz ze staracie sie juz ponad 2 lata.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer, tak można się prywatnie umówić do ginekologa. Ja u siebie znalazłam prywatny szpital gdzie przyjmuja specjalisci od plodnosci.
    Jedynie co potrzebujesz to referral letter of GP. Czyli skierowanie. Bo tu nawet jak chcesz isc prywanie to skierowanie jest potrzebne. Niestety prywatne leczenie jest kosztowne, chyba że masz odpowiednie ubezpieczenie które Ci to pokryje.
    Ja robiłam w tym miesiącu badania hormonów też prywatnie. Po weekendzie wybieram się do GP po skierowanie i umawiam się na prywatną wizyte.
    Ja nie mam cierpliwości żeby miesiącami leczyć się przez NHS..

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 6 marca 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Tissaia za odpowiedz! czy to oznacza ze nawet jesli leczysz sie ciagle na to samo to za kazdym razem trzeba dostać skierowanie od GP?

    Ja ubezpieczenie mam od meza ale to z innego kraju wiec mysle ze i tak w obu przypadkach bede musiała placic 100% za wizytę wiec bede to robiła prywatnie jesli mi GP podpowie gdzie i czy w ogóle to jest możliwe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy raz tylko poprosic o skierowanie i z tym pojsc do wybranego lekarza na pierwsza wizyte. Pozniej juz nie trzeba skierowan, no chyba ze chcesz zmienic lekarza, to pewnie bedzie potrzebne nowe skierowanie, jakos tak dziwnie to dziala.

    Tu masz link do sieci prywatnych szpitali: https://www.spirehealthcare.com. Na pewno znajdzie sie jakis w Twojej okolicy.

    Zawsze tez mozesz poprosic GP zeby Ci znalazl i doradzil dobrego specjaliste w okolicy. GP maja baze danych specjalistow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2016, 18:06

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 6 marca 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! To bardzo pomocne! Dziekuje Ci raz jeszcze za odpowiedz. Mieszkam tu dopiero od 3 miesiecy wiec nei mam pojecia jeszcze jak wszytsko działa.
    Bardzo mi pomogłas.

    Tissaia lubi tę wiadomość

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 6 marca 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja juz mam 30 na karku. nie mialam usg, jedynie sie uprosilam badania hormonalne ktore wykonali mi przed poludniem po sniadaniu, sadzilam ze dostane skierowanie na nie i bede mogla isc kolejnego dnia z rana a tu kazala mi isc od razu do pokoju pielegniarek zeby te pobraly mi krew, TSH wyszlo mi 4,66 przy normie do 4,2 ale moja GP stwierdzila ze nie wiele przekracza norme wiec wszystko jest ok. Wybieram sie do polski w przyszlym miesiacu i polece do endokrynologa. nie wiem czemu nie moge zajsc w ciaze w kazdym razie tak wysokie tsh raczej mi w tym nie pomaga. Przeraza mnie to podejscie lekarzy tutaj do ludzi nie zamierzam czekac bog wie ile z tymi badaniami.

    START 2014 ;(
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 6 marca 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka_uwierz mi naklamalam ale najwyrazniej za malo i tak naprawde pierwszy GP z ktorym sie widzialam powiedzial mi ze 1,5 roku to taka granica wiec tak powiedzialam ze za miesiac bedzie potem jak przyszlam kolejny raz to juz przyjal mnie inny i ten powiedzial ze 2 lat nawet 2,5 wtedy jest powod do niepokoju... mi tu rece opadaja

    START 2014 ;(
  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 6 marca 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tutaj sie dziwic ja poronilam 3razy i pierwsza ich decyzja byla ze mam dalej sie starac po 5 zaczna mnie badac bywaja gorsze sytuacje ale trzeba za kazdym razem walczyc z nimi nie zgadzalismy sie z ta decyzja wywalczylismy badania przepisano nas do kliniki diagnozowania poronien.trzeba na kazdym kroku im udowadniac ze ma sie ogromna wiedze na kazdy temat my tak zdobylismy skuerowanie na dodatkowe badania hormonalne zadawac mnostwo pytan mowic wprost jak cos nie pasuje inaczej marne skutku bynajmnie tak jest w mojej klinice nie jestem zadowolona z tego co robia i ich biedna wiedza

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ