X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    we Francji kobiete w Ciazy tez powaznie zaczynaja traktowac po pierwszym trymestrze...
    Przez pierwszy trymestr nawet Ci karty ciazy nie zaloza !!! ja swojej do tej pory nie mam..


    Co do drinkow to teraz jak gdzies idziemy to zawsze sobie pije virgin mojito ! :D kwasne na maksa i mega dobre.... bede chyba sobie w domu robic :D bo woda nie zawsze mi smakuje... :)

    milej soboty :*

    Evli, olcia77 lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy do szpitala trzeba się zapisać? Jak dostaniesz kartę?
    Mojito mniam uwielbiam, no ale nie virgin hehe :D mam nadzieje że którego dnia też będę musiała się przestawić ;D

    ams, olcia77 lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    A kiedy do szpitala trzeba się zapisać? Jak dostaniesz kartę?
    Mojito mniam uwielbiam, no ale nie virgin hehe :D mam nadzieje że którego dnia też będę musiała się przestawić ;D


    tak do szpitala sie zapisze jak juz bede miala "zalegalizowana" ciaze, haha musze wyslac papiery.

    Ale i tak szpital zacznie sie mna zajmowac od 7 miesiaca :)

    Evli, olcia77 lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Ja wlasnie wrocilam z laboratorium, mocz wporzadku. Pytalam o ten posiew, mam miec skierowanie od lekarza i zapisac sie na spotkanie z jakas babeczka ktora wykonuje ten posiew tam w laboratorium.
    Co do mohito- tez uwielbiam :)

    Ams- to widze ze podobnie jak w UK, tyle ze tam ta dziewczyna mojego brata to nawet jeszcze usg nie miala. W Polsce chyba lepiej jest prawda? Tutaj ciaze traktuja dopiero od 12 tyg powaznie?

    ams, Evli lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, przynajmniej ja mam takie odczucie, ze dopoki ciaza jest "zagrozona", albo mozesz podjac decyzje o aborcji, to sie nia nie przejmuja...

    Ale pozniej opieka jest calkiem calkiem :) no i wszystkie badania sa refundowane :) z tego co czytalam :)

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zauwazylam ze ten 1 trynestr wlasnie nie traktuja powaznie. Na moim przykladzie: z krwawieniem pojechalam do szpitala, przyjal mnie wietnamczyk. Pokazalam bete, zrobil usg. I on do mnie mowi ze nie wie czy ja w ciazy jestem.. poprostu rece mi opadly.
    Na usg nie bylo nic widac bo to mloda ciaza byla, chcialam zeby dal mi cos na podtrzymanie, powiedzial ze nie moze :(

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez mialam plemainie + krwawienie i tez bylam na pogotowiu.
    Babeczka zrobila mi usg, bylo widac pecherzyk i powiedziala, ze trzeba czekac i ze jesli mam poronic to poronie i tyle...

    Na szczescie te plamienia nie byly grozne...


    Bete robilas w Polsce czy tutaj dostalas skierowanie?

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff dobrze ze te plamienia nie byly grozne, ale mimo wszystko to niepowazne. W Polsce odrazu luteina.
    Wszystko tutaj sie dzialo, ale lekarz rodzinny wypisal mi tylko bete. Prosilam o inne badania, bo mam z prolaktyna problemy a nadmiar w ciazy jest bardzo grozny. Nie chial mi wypisac nic :( a podejrzewam ze moj skok prolaktyny mogl byc przyczyna. Wtedy spada gwaltownie progesteron a jak on spadnie do dochodzi czesto to poronienia. Mama w Polsce rozmawiala z lekarzem, ktory powiedzial ze jak tylko dowiedzialam sie o ciazy powinnam przyjmowac luteine.
    A ty kochana jak sie czujesz?

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie usiluje sobie znalezc dogodna pozycje do pracy przy komputerze, bo po 5 tygodniach wypoczynku (a w zasadzie to wymiotow i snu :D) wracam do pracy i musze sie przygotowac...
    tylko, ze dzis mi brzuch chce rozerwac... Dzidzia sobie powieksza terytorum i troszke boli :)


    Tutaj nie daja lekow na podtrzymanie, zwlaszcza przy pierwszej ciazy... Pozniej, jak widza, ze sa problemy kilka poronien itp itd wtedy dopiero zaczynaja sie interesowac.

    a bylas po tym poronieniu u gina? Co Ci powiedzial?

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bylam, termin na koniec czerwca mam dopiero :( do tego czasu zrobie badania i wymaz. Zobaczymy co powie. Szkoda ze lekarz rodzinny dopiero po wszystkim zainteresowal sie i wypisal mi wszystko teraz. Tez slyszalam ze nie daja lekow na podtrzymanie, ale ja 23 czerwca lece do Polski i bede ze swoim gin rozmawiac co robic przy bastepnej ciazy z ta prolaktyna.
    Mnie tez miesiac nie bylo, w pon wracam i pewnie bedzie ciezko bo duzo pracy jest a ja pracuje fizycznie caly dzien.
    Czyli mowisz ze dzidzia sie rozpycha :) fajniee, moze i ja niedlugo sie doczekam szczesliwej ciazy. Chcialabym.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia będzie dobrze :) jak widać problemu z zajściem w ciąże nie masz, teraz jedynie a może i nie, można pomyśleć nad utrzymaniem... Ale.. całkiem możliwe w co mocnoo wierze, że wszystko jest z Tobą w najlepszym porządku a na to co się stało nie miałaś najmniejszego wpływu.
    Fajnie, że znalazłaś labo w którym Ci pobiorą wymaz. Mam nadzieje że trafisz na kogoś miłego i delikatnego. Ja ostatnio trafiłam na tak zwanego babsztyla, masakra! Zdążyłam otworzyć drzwi od gabinetu, a babka do mnie szorstkim głosem „Vous êtes là pourquoi?! » sobie myśle cholera przyszłam dla przyjemności, lubię jak mi obcy w cipce grzebią! Z resztą co jej do tego po co?
    Później wsadziła mi na chama wziernik i mówi że mi szyjka krwawi i że pewnie okres zaraz dostanę! Tak się na nią patrzę i mówię „taaaak w 12 dniu cyklu!” Niestety teraz po antybiotykach czeka mnie następny wymaz. Mam nadzieje że trafie na kogoś innego, a jak nie to trudno..
    ams Ty jesteś Naszym przewodnikiem tutaj :D jak pojawi się u Nas fasolka,będziemy już obcykane co i jak :D
    Basia i jak z Twoimi papierami, wiesz już gdzie wysłać ?

    Bonne soirée dziewczyny!

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, moglas jej tak odpowiedziec jak napisalas :D
    Nie lubie jak sie trafia na takie baby !
    Ja nie lubie za bardzo pobierania krwi i zawsze jak wchodze to probuje jakims zartem zarzucic, zeby mi bylo lepiej :D


    Ale okropna pogoda dzisiaj !
    Masakra.

    Milego dnia :*

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wysłałam do szpitala za potwierdzeniem odbioru i zobaczymy czekam nadal ... ?
    a co do pogody to jest fatalna ;( leje wieje zimno jak cholera 5 stopni tylko :( a mama dzwonila z polski i mowi a u nas 30 stopni

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tutaj jest jakaś masakra. Przymierzam się do wyjścia na zakupy ale patrzę przez okno i zebrać się nie mogę brrrr :(
    W Normandii podobno śnieg spadł !

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Chwilowa nieobecnosc, dzisiaj 1 dzien pracy. Odzwyczailam sie i wszystko mnie boli :( do tego mam plamienia zapowiadające jutro @. Takze w sobote lece na wszystkie badania, a w 22 dc na progesteron. Niewiecie moze jakie badania jeszcze wykonac w 22 dc? Bo wiem ze lh i fsh na poczatku cyklu( moze byc 4 dc?).
    Evli- dziekuje za slowa otuchy, kurcze dostalam takiego przyplywu pozytywnych emocji. Wszystkie smutki poszly w niepamiec.
    Mam nadzieje ze trafie na normalna babke, wspolczuje ze trafilas na tak kogos chamskiego... zreszta jak cos do mnie bedzie mowila to ja i tak nie zrozumiem

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron robi się nie w 22dc tylko 7dpo, zależy kiedy masz owulacje. Wiem że często piszą w 22dc ale jeżeli masz np.owulacje w 18dc to będzie za wcześnie w 22.
    Możesz zrobić w 4dc prolaktyne, estradiol (pozwala ocenić rozwój pęcherzyków jajnikowych) fsh.. więcej chyba ja nie robiłam, także nie doradzę ;)

    Mi już cycki rozsadza, a jeszcze przedwczoraj się cieszyłam że nic mi nie jest... wredota się zbliża wielkimi krokami :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2018, 17:34

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 1 maja 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:

    Mi już cycki rozsadza, a jeszcze przedwczoraj się cieszyłam że nic mi nie jest... wredota się zbliża wielkimi krokami :(


    na kiedy termin?
    nie bedziesz testowac, nie? :(

    Ja wczoraj tez wrocilam do pracy. Uczniowie sie meeeega ucieszyli jak mnie zobaczyli, mile to byo ! Ale za to myslalam, ze zamarzne... w klasie zimno na maksa i jeszcze te ulewy...

    Milego dnia :*

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 1 maja 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo Cię uczniowie nie widzieli to i się stęsknili ;D

    U mnie @ na jutro, ew. czwartek.
    Siknełam sobie hobbistycznie wczoraj ;) szyjka już nisko, w końcu nauczyłam się ją rozróżniasz dzięki globulkom :D
    Także czekam na potop ;)

    Sama nie wiem czy mam wracać do termometra czy nie.. bo pewnie tak czy siak to będę sikać na testy. Nie umiem tak odpuścić poprostu.. zwłaszcza że organizm mi o owulacji przypomni w postaci śluzu i boli jajników ;) także jak tu nie myśleć..

    Antybiotyki kończę w czwartek. Muszę odczekać tydzień, żeby zrobić ponowny wymaz i zobaczymy co wyjdzie.
    Ale teraz tak się zastanawiam, że z tą inseminacja to chyba nie tak hop siup. Zastanawiam się czy nie ma załatwiania jakiś spraw administracyjnych, czyli tak jak robi Basia, wysyłanie papierów o refundację. Bo normalnie na sécurité social można podejść do 6 iui i 4 fiv i trzeba spełniać kilka warunków, typu wiek itp. Także okaże się czy załapie się w przyszłym cyklu, a jak nie to nie wiem, czy nie wstrzymam się do września ;) ( w sierpniu jadę do Pl, nie chce przystępować do iui zaraz przed samym wyjazdem)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 2 maja 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty masz regularne cykle i wiesz kiedy jest owu, to moze daj zobie spokoj z termometrem? bedziesz mniej 'zestresowana' i moze bedzie mniej nacisku?
    Zrob sobie czasem test owu dla pewnosci i tyle.
    Ja bym tak zrobila.

    Daj znac czy @ przychodzi czy nie ( a moze bedzie niespodzianka? :) )

    Mysle, ze gin Wam wytlumaczy wszystkie kroki administracyjne, przez ktore trzeba bedzie przejsc. Ciagle wierze, ze nie bedzie to Wam potrzebne <3


    Moi uczniowie dzisiaj : "Maitresse ! X dit que tu as un bébé dans le ventre", no to powiedzialam, ze to prawda :D Ale mieli radoche haha. Taka nowina !
    Swoja droga brzuszek sie zaokragla z dnia na dzien i jest coraz bardziej widoczny... nic dziwnego, ze ogarneli temat :D

    Evli lubi tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 2 maja 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba masz racje z tym termometrem ;)
    U mnie to już tyle trwa mimo regularnych cykli, że już sama nie wiem o co chodzi, że nie wychodzi :(

    Hehe dzieci przyuważyły Twoja piłeczkę :) może dzięki temu będą baaardzo grzeczniutkie :)

    Kiedy masz następną wizytę u lekarza?

    A tak w ogóle to jak jest z Twoja wagą, przytyłaś? Czy z racji wcześniejszych wymiotów nie?

    Ja się obawiam dużego przytycia .. Całe życie byłam jak szczypior, z przodu nic z tyłu też ;D
    A od jakiś 2-3 lat nagle zaczęłam przybierać na wadze :( chyba to na starość hehe, przemiana materii się zmieniła :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ