X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kubecek, a Ty gdzie obecnie mieszkasz? Jak długo jestes w Niemczech?
    Krysiak, ja juz od dawna zamierzałam dołączyć do jakiegoś forum, ale jakos nigdy tego nie zrobiłam, aż do teraz. Widocznie tak miało byc, ze jestem tu i moge korzystać z Waszych doświadczeń.
    Tobie życzę duzo spokoju i sił ciesz sie tym pięknym stanem jakim jest ciąża

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 18:55

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 24 października 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    Kinga chciała bym miec taaki progesteron na ostatnim badaniu które robiłam w PL było 2,74 Masakra :(
    Ale to dobry wynik, jeśli się nie jest w ciąży. Potwierdza, że przebyłaś owulację. Moje laboratorium podawało takie wartości (w ng/ml) a) faza folikularna 0,2-1,5 b) owulacja 0,8-3,0 c) lutealna 1,7-27. Wg badań na których bazuje napro od 4 tc powinien wynosić powyżej 20 (przy takim poziomie nie występowały komplikacje) no i cały czas jego poziom powinien wzrastać. Nie mogę niestety podać innych norm, bo moja obecna gin. jest przeciwniczką profilaktycznej suplementacji progesteronu (trzeba zaufać naturze :), ale z tego co wiem to w pl ginekolodzy często przepisują luteinę, więc chyba to ma jakiś głębszy sens.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 22:58

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 25 października 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a widzisz mi zawsze lekarzz mówił ze jak jest ponizej 4 to owulacji nie było :( i to byb się potwierdzało jak miałam monitoring kiedys w Pl a jak owulka się odbyła to było powyzej 12 czy cos takiego i wtedy zaszłam w ciążę która się udała

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 25 października 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia ja w De jestem 2 lata mieszkam w Krefeld
    oj od paru dni mnie brzuch pobolewa jak na okres a tu jeszcze 2 tygodnie czekania :(

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 25 października 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)kurcze mam słaby internet. Bo zmieniamy z bezprzewodowego na kabel i ten już odołączony, nowy nie doszedł a z tel sie juz wyczerpuje bo za dużo siedziałam hihih.
    Moi goście właśnie mi pojechali ;/ córcia mojej przyjaciółki to taka słodka jasna blondii i do tego te duże oczy,że mogłabym ją zjeść! Wczoraj byłam z nimi na zakupach dla małej. Jak tak się naogladalam tych ciuszków to stwierdziłam do mojego.... Ty chyba do 2 pracy musisz iść buahahah ;-D

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 25 października 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do progesteronu to sie u mnie okaże. Ide przy następnym cyklu na badania bo na razie to urlop mieli akurat w te dni w które mi pasowały grrr

  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 25 października 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do tematu " na luzaka". Każdy mi marudzi że za dużo się przejmuje i to dlatego. Bzdura! Rok był seks kiedy chcieliśmy z nadzieją, że będzie niespodzianka i nic. Więc zapewne stres itd to też dużo s szczególnie na jakoś spermy, to nawet nam badanie mojego udowodniło ale bez lekarzy czasem się nie obejdzie.

    kubecek lubi tę wiadomość

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 października 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś jestem padnięta. Wczoraj byliśmy nad morzem trochę jodu powdychać, a dziś w Hamburgu i normalnie padam.

    Ups Kubecek, to chyba cię niechcący wprowadziłam w błąd. Na necie tez piszą, że progesteron powinien być wyższy niż 3-4. Tę ciążę o której piszesz udało ci się donosić przy progesteronie ok.12, a może naturalnie ci się później podniósł? Bo ja jak miałam taki niski, to strasznie bolał mnie brzuch (tak jak w trakcie średnio upierdliwej @), a jak zaczęłam go suplementować to lekkie plamienia i ten ból przeszedł jak ręką odjął (tak, że aż sie wystraszyłam czy jeszcze jestem w ciąży). I teraz się zastanawiam czy to był zbieg okoliczności czy faktycznie to się mogło niedługo zakończyć @?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2015, 17:10

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Olcia..89 Ekspertka
    Postów: 247 467

    Wysłany: 25 października 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim;)! Jestem tutaj od dzisiaj;) to mój pierwszy cykl z mierzeniem temperatury;) Mieszkam z mężem w DE mała miejscowość (60 km od Erfurtu) wcześniej byliśmy rok w Kolonii i tam w listopadzie udało nam się zajść w ciaze(to był jeden raz zapomnienia,który okazał się najszczesliwszy).Szczęście niestety nie trwało długo.. 29 stycznia poronilam w Kolonii;( Miałam zabieg u Polskiego ginekologa;( najgorszy dzień w życiu;( pustka której nic nie wypełni;( od tamtej pory minęło 9 miesięcy... Okazało się, że nań problem z tarczyca i biorę euthyrox 50. Niestety dalej cisza... Nie wiem czy mnie przyjmiecie ale byłoby mi bardzo miło;) Pozdrawiam Was wszystkie;)! I życzę owocnych starań;)!!

    werni, kubecek, sysiaczek lubią tę wiadomość

    eb795efb422758b1b7906ce4b420b9fe.png


    Czekając na bąbelka... <3 :) :*
    Aniołek* 29.01.2015 (14tc)
    Aniołek* 17.12.2015 (8-9 tc)
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 25 października 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tez tak mysleliśmy z gin ale niestety progesteron sie nie podniósł się jeden mc jest np 12 a koleje 4-5 ponizej 3 , musze od połowy cylku brak utrogest :( niestety
    a dziewczyny pomogłybyscie mi zinterpretowac moje wyniki bo bedąc w Pl porobiłam a na nastepną wizyte musze czekac 2 tygodnie jutro je wkleje

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 października 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    no tez tak mysleliśmy z gin ale niestety progesteron sie nie podniósł się jeden mc jest np 12 a koleje 4-5 ponizej 3 , musze od połowy cylku brak utrogest :( niestety
    a dziewczyny pomogłybyscie mi zinterpretowac moje wyniki bo bedąc w Pl porobiłam a na nastepną wizyte musze czekac 2 tygodnie jutro je wkleje
    Spróbować możemy, ale skonsultuj to później z lekarzem ;) Ps. wiesz, że progesteron można brać dopiero po owulacji (inaczej można ją zablokować)? Ja np miałam tak, że pierwszy test owulacyjny wychodził mi tydzeń wcześniej (miałam np jednodniowy wzrost temp. i potem spadek i dopiero po tyg. miałam prawdziwą owulacje). Na początku myslałam, że nie potrafe swoich cykli interpretować, ale jak robiłam monitoring to się potwierdziło, że mam jakby podwójne podejscie do owulacji, a czasem to miałam i 3 razy (i ten ostatni był tuż przed okresem i tak sobie zgaduję, że może to było problemem...)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 października 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia..89 wrote:
    Cześć wszystkim;)! Jestem tutaj od dzisiaj;) to mój pierwszy cykl z mierzeniem temperatury;) Mieszkam z mężem w DE mała miejscowość (60 km od Erfurtu) wcześniej byliśmy rok w Kolonii i tam w listopadzie udało nam się zajść w ciaze(to był jeden raz zapomnienia,który okazał się najszczesliwszy).Szczęście niestety nie trwało długo.. 29 stycznia poronilam w Kolonii;( Miałam zabieg u Polskiego ginekologa;( najgorszy dzień w życiu;( pustka której nic nie wypełni;( od tamtej pory minęło 9 miesięcy... Okazało się, że nań problem z tarczyca i biorę euthyrox 50. Niestety dalej cisza... Nie wiem czy mnie przyjmiecie ale byłoby mi bardzo miło;) Pozdrawiam Was wszystkie;)! I życzę owocnych starań;)!!
    Witaj, nawet nie wiesz jak tęsknię za tamtymi rejonami :) Kiedys mieszkałam w Jenie :)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Olcia..89 Ekspertka
    Postów: 247 467

    Wysłany: 25 października 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja w takiej malutkiej miejscowości niedaleko Oberhofu ;) ja zaś tęsknię za Kolonia;)) no ale tutaj przynajmiej normalną pracę mąż ma;) Kinga a Ty gdzie teraz?

    eb795efb422758b1b7906ce4b420b9fe.png


    Czekając na bąbelka... <3 :) :*
    Aniołek* 29.01.2015 (14tc)
    Aniołek* 17.12.2015 (8-9 tc)
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 25 października 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam :) widze ze waytek sie rozwija :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 października 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pustynia czyli Bremen ;)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 25 października 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubecek wrote:
    Sylwia ja w De jestem 2 lata mieszkam w Krefeld
    (

    Cześć kubecek :) ja też jestem z Krefeld i jeżeli masz jakiegoś dobrego ginekologa i możesz polecić to będę wdzięczna. Ja jestem teraz KWZ w Dusseldorfie, ale nie mam żadnego zwykłego gina, a podobno powinnam
    pozdrawiam

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2015, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczynki z rana. Ja dzisiaj pierwszy dzień tygodniowego urlopu ale musiałam z rana wstać, bo na 9 do dentysty. Ale od jutra leniuchowanie. Weekend spędziłam na kanapie, no tragedia jakaś, cały czas bym spała. Witaj Olcia i powodzenia.

  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 26 października 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makota wrote:
    Cześć kubecek :) ja też jestem z Krefeld i jeżeli masz jakiegoś dobrego ginekologa i możesz polecić to będę wdzięczna. Ja jestem teraz KWZ w Dusseldorfie, ale nie mam żadnego zwykłego gina, a podobno powinnam
    pozdrawiam
    hej wiesz jedynie co to mogę polecic ci i to z polecenia bardzo dobrej kolezanki dr z Munchengladbach własnie dzis sie na wizyte umówiłam mam 12 listopada dopiero bo w tym tyg jedzie na urlop :)
    i tak dowiedziałam sie ze pierwsze usg bedzie kosztowac 80 eu a ze bedze miała monitoring cyklu to kazde nastepne 25 eu
    z mojego doswiadczenia nie polecam ci dr Bronikowskiego jesli chcesz szczegóły to moge na priv bo niewiem czy tu na forum wypada o tym pisac :)

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 26 października 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krysiak wrote:
    Witajcie Dziewczynki z rana. Ja dzisiaj pierwszy dzień tygodniowego urlopu ale musiałam z rana wstać, bo na 9 do dentysty. Ale od jutra leniuchowanie. Weekend spędziłam na kanapie, no tragedia jakaś, cały czas bym spała. Witaj Olcia i powodzenia.
    Kochana ty się wyspij teraz bo potem to niewiadomo czy czas na sen bedzie :D

    krysiak lubi tę wiadomość

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 26 października 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Olcia 89 w naszym gronie :)

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ