X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z UK
Odpowiedz

Staraczki z UK

Oceń ten wątek:
  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    witajcie violetwoman i rysia na blogu!

    tak po za tym ja jestem z Londynu :)


    Jeszcze zapytam, wiesz co spowodowało u Ciebie niepowodzenie inseminacji? Wiem,wiem pewnie gdzieś pisałaś ale w ostatnią noc próbowałam nadgonic cały wątek - za dużo informacji na raz i nie pamiętam ;)

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Oleczka, u Ciebie być może nie wyregulowalo sie jeszcze wszystko po pigulkach. Ale niektore kobiety mają takie długie cykle, nie wiem czy jest to nieprawidłowość, czy tez "taki urok". Jeżeli owulacja jest i występuje po niej odpowiedno długa fl to być może tak jest prawidlowo. Wiem, że tutaj na forum sporo jest dziewczyn z długimi cyklami, ale szczerze mowiąc nigdy nie zagłebiałam się szczególnie w temat, bo akurat ja mam dosyć krotkie, np ostatni 23 dni.
    To czy owuluje w cyklach to tego ci nie powiem. Niby temperatury sie podnosza, co czasami nie ma zwiazku z Ovulacja, tak slyszalam, ze sa skoki pomimo braku owulacji.. i niby potem wedlug OF @ przychodzi planowo. Co do dni plodnych tez wdl. OF jest wszystko planowo. Raz robilam proga chyba w 8dpo i byl ok. 15ng co potwierdzilo ovu.
    Co do fazy lutealnej tez nie wiem ile ona trwa (nie mam monitoringu i potwierdzonej owulacji).
    A pigulki przestalam brac 6miesiecy temu, kurde to juz chyba dluugo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2018, 21:09

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Oleczka, jeszcze zerknęłam na Twój wykres, wyglada w porządku tzn jest skok temperatury i odpowiednio długa druga faza. Czyli mozesz być przypadkiem z późną owulacją. Ale pamiętaj, że nawet idealne 28 dniowe cykle nie sprawiają że łatwiej zajść.

    Rysia, jak na niecały rok starań to hohoho. Na fajnych lekarzy trafiłaś, że Cię nie olali.
    Co do tego wykresu wydaje mi sie ze tutaj owulacja zostala zle obstawiona. Mysle ze to bylo 3dni pozniej... a wtedy fl bedzie 11dni. Nie najgorzej ale tak czy siak ciazy z tego nie ma...

    10.09.2019 Marcel
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    To czy owuluje w cyklach to tego ci nie powiem. Niby temperatury sie podnosza, co czasami nie ma zwiazku z Ovulacja, tak slyszalam, ze sa skoki pomimo braku owulacji.. i niby potem wedlug OF @ przychodzi planowo. Co do dni plodnych tez wdl. OF jest wszystko planowo. Raz robilam proga chyba w 8dpo i byl ok. 15ng co potwierdzilo ovu.
    Co do fazy lutealnej tez nie wiem ile ona trwa (nie mam monitoringu i potwierdzonej owulacji).
    A pigulki przestalam brac 6miesiecy temu, kurde to juz chyba dluugo.
    Czyli wyglada wszystko ok, tylko monitoringu brak, który by potwierdził owu. Ale wiesz, z tym monitoringiem to dziwna sprawa, bylo tu na forum trochę przypadków, że lekarz stwierdzał cykl bezowulacyjny, który... kończył się ciążą. Wiec nawet tutaj nie ma 100% pewności. Oleczka, do czasu aż zrobisz ten monitoring ( chyba w Pl) nastaw się że masz owulację i jest wszystko dobrze. Nie myśl o ewentualnych, niepotwierdzonych problemach. Wiem że dlugie cykle, plus brak pewnosci są niefajne, ale poytywne myślenie dużo daje. I wiem że takie czekanie frustruje, zaczyna się róznie myśleć, ale prawdopodobieństwo zajścia w ciążę u zdrowej pary w każdym cyklu wynosi zaledwie 25-30% więc naturalne jest że może to trochę potrwać.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    violetwoman wrote:
    Witajcie.
    Mi dzisiaj doszlo odbijanie sie czego nigdy nie mialam, wiec juz chyba na prawde cos sie w koncu dzieje,wrocilam z pracy i odrazu do lozka tak nie mam sily na nic:)
    No to może coś zwiastować moja droga !!! Oby !!!

  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry dzien dobry :)
    co u Was kochane dziewczyny ? u mnie bez zmian, dzisiaj 24dc i poza wzrostem tempki o jeden stopien jest ok :)

    NewAgeMissK lubi tę wiadomość

    🤰🏻♥️👰
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Czyli wyglada wszystko ok, tylko monitoringu brak, który by potwierdził owu. Ale wiesz, z tym monitoringiem to dziwna sprawa, bylo tu na forum trochę przypadków, że lekarz stwierdzał cykl bezowulacyjny, który... kończył się ciążą. Wiec nawet tutaj nie ma 100% pewności. Oleczka, do czasu aż zrobisz ten monitoring ( chyba w Pl) nastaw się że masz owulację i jest wszystko dobrze. Nie myśl o ewentualnych, niepotwierdzonych problemach. Wiem że dlugie cykle, plus brak pewnosci są niefajne, ale poytywne myślenie dużo daje. I wiem że takie czekanie frustruje, zaczyna się róznie myśleć, ale prawdopodobieństwo zajścia w ciążę u zdrowej pary w każdym cyklu wynosi zaledwie 25-30% więc naturalne jest że może to trochę potrwać.
    Dziekuje za pocieszeniee :-)
    I tak pozostaje mi tylko czekac. Teraz bede pila ziolka. To zobaczymy czy mi sie cos po nich zadzieje czy nie :-)
    Violerwoman dziendobry. Ja dopiero wstalam, odsypialam po tygodnou na 6rano :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny?

    Mam kolejne pytanie do Was,czy któraś boryka się z problemem ubogiego śluzu? I czy w UK coś na to przepiszą? Wiem , że w PL dziewczyny się czymś wspomagają a ja zastanawiam się czy jest sens o coś pytac bo akurat jutro mam wizytę

    Miłego dnia ;)

  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj.

    Ja na przyklad tez nigdy nie mam za duzo sluzu, ani na poczatku cyklu zaraz po @, ani w dni plodne, kazda kobieta , inny organizm i kazdy ma inaczej, ale mysle ze jak jutro masz wizyte to warto zapytac co sie robi w takiej sytuacji:-)

    🤰🏻♥️👰
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rysia wrote:
    Jak tam dziewczyny?

    Mam kolejne pytanie do Was,czy któraś boryka się z problemem ubogiego śluzu? I czy w UK coś na to przepiszą? Wiem , że w PL dziewczyny się czymś wspomagają a ja zastanawiam się czy jest sens o coś pytac bo akurat jutro mam wizytę

    Miłego dnia ;)
    Oeparol ! Mega jest!

    10.09.2019 Marcel
  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie byłam na skanie i się okazało że śluz jest w środku ,po prostu w moim przypadku nie wypływa .. pęcherzyk w lewym jajniku gotowy może pęknąć lada chwila . Zdziwiłam się że nie powiedziała mi czy została np doba czy mniej . Jestem zła na siebie bo powinnam zapytać czy zrobi mi skan za kilka dni żeby sprawdzić czy wszystko ładnie pękło tak jak powinno, a zupełnie wyleciało mi to z tego przejęcia się z głowy..
    Jedyne co powiedziała to że clomid działa i że "any time now" będzie owulacja ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2018, 09:33

    NewAgeMissK lubi tę wiadomość

  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Oeparol ! Mega jest![/QUOTE

    Oleczka, kupujesz w Polsce czy znalazłaś coś angielskiego?

  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam kciuki za owulke :-)

    🤰🏻♥️👰
  • NewAgeMissK Ekspertka
    Postów: 425 85

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila jak się czujesz ??? Jak samopoczucie ?????

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rysia wrote:
    Oleczka94 wrote:
    Oeparol ! Mega jest![/QUOTE

    Oleczka, kupujesz w Polsce czy znalazłaś coś angielskiego?
    Z Polski ale mysle ze przez neta tez zamowisz. Wlasnie, to ze sluz ci nie kapie nie znaczy ze go nie.ma... poprostu moze byc dalej , glebiej:-). Moze zadzwon do gp i umow sie na potwierdzenie owu, albo zrob test ovulacyjny :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonkilam dzisiaj do tej piguły która robiła mi mi skan ,pytałam czy zrobi mi jakiś kolejny za kilka dni aby sprawdzić czy wszystko ładnie pękło.niestety dostałam odpowiedź że nie robią tego i że mogę sobie zrobić test owulacyjny.. test mi dzisiaj wyszedł pozytywny i to ma mi dać to zrozumienia że pęcherzyk pękł ? Już nie wiem

  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego nie robia? Przeciez to normalny Monitoring i wlasnie zeby potwierdzic owu w 100% powinni Ci zrobic badanie. Ja mam tutaj gdzie mieszkam super Babke ,ma cala sciane zdjec maluszkow tylu ludziom pomogla i wlasnie jak mialam u Niej monitoring to pierwsze co kazala przyjsc zeby spr czy pecherzyk pekl czy zastrzyk musze dostac

    🤰🏻♥️👰
  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jest to co mi powiedziała " we dont do that ".. myślisz że mogę zadzwonić teraz do przychodni może jeśli ta piguła z ginekologii mi nie pomogła ?

  • violetwoman Koleżanka
    Postów: 93 14

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz sprobowac jeszcze raz ale jesli to anglicy to oni faktycznie maja do tego inne podejscie,ja chodze prywatnie do polskiej kliniki to wiadomo tam sie placi to tez maja inne podejscie, dlatego ja wole juz zaplacic te 30f i miec pewnosc niz wlasnie sie pozniej zastanawiac. Rysia moze tez sie nad tym zastanow, ja juz z autopsji wiem jak to jest tutaj z przychodniami dlatego tez sie zdecydowalam sama cos zrobic

    🤰🏻♥️👰
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rysia. To, że zrobili Ci monitoring to już naprawdę dużo. Wcale nie jestem zdziwiona, że nie interesuje ich już czy pęcherzyk pękł.
    Test owulacyjny oczywiście Ci tego nie powie. On tylko stwierdza, że organizm się szykuje do owu.
    Mierz temperaturę. Jak będzie skok to można domniemywać, że pękł, chociaż na 100% to nigdy nie ma pewności, nawet przy USG.
    Jeżeli chodzi o śluz to ja polecam pić siemię lniane. Mi bardzo pomogło. Wcześniej brałam wiesiołek, który jest w Oeparolu, ale nie pomógł. Na każdego jednak zadziała coś innego, wiele dziewczyn sobie go chwali. W UK szukaj evening primrose oil.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ