X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 13 lipca 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze jedna zagwozdke. Od pozytywnego testu owulacyjnego minęło już ponad 36 h (spoto ponad 40). A ja ciągle mam śluz płodny. Jeżeli test mówi prawde, to powinno być już po owulacji, ale śluz też po owulacji powinien się już zmienić, prawda?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • aga94 Ekspertka
    Postów: 195 108

    Wysłany: 13 lipca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim :)

    Chciałabym do Was dołączyć i podzielić się swoją historią.


    Obecnie mam 23 lata, a mąż 24. Poznaliśmy się w 2010 roku. Po dwóch latach znjamości zaczęliśmy współżyć z zabezpieczeniem. Najpierw stosowaliśmu prezerwatywy, ale nam nie odpowiadały, więc przeszliśmy na tabletki. Niestety nie mam głowy do brania leków i ciągle zapominałam o nich. I tak po dwóch miesiącach "brania" tabletek całkowicie zrezygnowaliśmy z antykoncepcji. Żadna nie była dla nas odpowiednia, a sami stwierdziliśmy że w sumie to chcielibyśmy mieć dzidziusia, to dlaczego mamy się zabezpieczać. I tak do tej pory nic z tego nie wyszło. W sumie już cztery lata. Wcześniej nam to nie przeszkadzało, nie ma to nie ma, może i nawet nam to było na rękę. A teraz jesteśmy już po ślubie i bardzo chcielibyśmy mieć małego szkraba. Jestem umówiona do lekarza specjalizującego się w dniagnozowaniu niepłodności na środę. Boję się tego co może wyjsć po badaniach. Bardziej spodziewam się, że po stronie męża może coś być nie tak.


    PS. Rok temu miałam problem ze spóźnijącą się miesiączką. Spóźniła się ponad miesiąć. Testy wychodziły ngatywne. Udałam się do ginekologa miałam robione USG, badania na progesteron, estradiol, prolaktyna, FSH, LH. Wszysko było w normie więc ginekolog stwierdził, że to taki jednorazowy wybryk natury. Normalnie cykle mam regularne.

    p19uyx8dljo0zhvp.png

    Starania od lipca 2017.
    11.12.2017 - pierwsza IUI na cyklu stymulowanym - cb
    01.02.2018 - HCG 8748,4 mlU - naturalny cud / 03.02.2018 - HCG 11482,1 mlU / 05.02 - <3 110/min
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Do tej pory udzielałam sie na wątku "starając się z pomocą medyczna" ale postanowiłam dołączyć do Was

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2017, 17:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2017, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:12

    aga94 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej... widzę że zamieściła się tylko część mojego postu .... :-(
    No to jeszcze raz....

    Cześć dziewczyny! Do tej pory udzielałam sie na wątku "starając się z pomocą medyczna" ale postanowiłam dołączyć do Was :-)
    O dziecko staramy się od 3 lat, od około 5 miesięcy jestesmy pod opieką kliniki leczenia niepłodności. Wyniki badań męża ok, u mnie jest problem z owulacją. Mamy za sobą jedną nieudaną próbę IUI. Aktualnie zaczynam zbijać TSH (jest troszkę za wysokie), w planach laparoroskopowy pogrom endomendy. Póki co odpuszczamy stymulację i IUI, działamy naturalnie. Oczywiście nie wykluczamy kolejnych IUI oraz in vitro (ale to dopiero po zrobieniu porzadku z TSH i endomendą). Trzymam kciuki za nas wszystkie! Pozdrawiam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2017, 17:52

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 lipca 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny
    Ja mialam testować po 20 ale jak lekarz powiedział ze mamy 5% na to ze owulacja w ogóle byla to stwierdziłam ze nie bede testować bo po co.

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 13 lipca 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy nowe na tym wątku staraczki!
    Widzę, że każda z nas ma inne doświadczenia, inne etapy i inne podejście. Dobrze, że możemy wymieniać się i wspierać.

    Ja jeszcze nie wiem, co mnie czeka. Dziś walczę z prolaktyną, ale jak to nie pomoże trzeba szukać przyczyny dalej. Jak w tym cyklu się nie udało - moj maz idzie na badanie nasienia. Ja mam z kolei monitoring.

    Najwazniejsze to nie tacic nadziei. Welonka nawet 5% to jakaś szansa. Jak będzie spóźniać się @ albo pojawią się inne objawy to wtey weź pod uwagę testowanie. Tak nam
    Wszystkim życzę 2 kresek!!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odda chodzialo mi o to ze nie bede wyczekiwać tego dnia testowania nie mam zamiaru kupować testu bo będzie mnie kusił,

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:12

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem i w 100% popieram! Ja też nie kupuje testu przed spodziewana @
    Bo wiem ze bedzie kusil.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe staraczki;) bardzo milo nam Was goscic;)
    Aga niech maz uda sie do na badanie nasienia, u nich to jedno badanie a rozwieje watpliwosci co do meza , oczywiscie zycze aby bylo wszystko ok;)

    Welonka trzymam kciuki za te 5 %;)

    Oda masz racje test w domu bardzo kusi hehe;) a potem "po co robilam jak jeszcze za wczesnie?" Hehe;)

    Och z ta endomeda... coraz wiecej sie o niej slyszy .

    Milego wieczorku Kochane;*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2017, 19:33

    aga94 lubi tę wiadomość

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zawsze kupuje w dzień testowania a teraz kupie dopiero jak 4dni po odstawieniu dupka nie pojawi sie@ ,wiece jaki człowiek jest spokojniejszy ja nie mierzy temperatury ;)

    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak sie diagnozuje tę endometriozę?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    A jak sie diagnozuje tę endometriozę?
    Przez zabieg laparoskopi , wprowadza sie jakies tam urzadzenie w jame brzuszna w tym w macice i jajniki , a tak to lekarz moze tylko podejrzewac endometrioze poprzrz jakies tam badania , nie znam sie tak na tym ale na tyle co czytalam .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2017, 19:44

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis wykupilam duphaston , zaczne do brac 21 lipca tj 16dc, akurat na wyjazd..
    Jednak mam cicha nadzieje ze o dziwo owu pojawi sie przed zazyciem dupka;) w co watpie;)
    Ciwkawe ile dni po odsrawieniu go pojawi sie @ , jestem strasznie ciekawa rezultatow , i mam nadzieje ze wkoncu bede miala cykl 28-30 dni . Marze o tym bo 30 dni a 45 dni to kolosalna roznica;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 13 lipca 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A prowadzisz wykres, albo robisz testy, zeby stwierdzic owu w tym cyklu? Po odsrawieniu duphastonu chyba ok 3 dni sie czeka na @ c ale tak slyszalam, nie wiem z autopsji.

    Ja jak sie nie uda dzialam z dalsza diagnoza w sierpniu, co, jka czytam forum, zaczyna mnke przerazac. Na razie jednak staram sie myslec pozytywnie,
    Bo bym zwiariowala :)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 13 lipca 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    A prowadzisz wykres, albo robisz testy, zeby stwierdzic owu w tym cyklu? Po odsrawieniu duphastonu chyba ok 3 dni sie czeka na @ c ale tak slyszalam, nie wiem z autopsji.

    Ja jak sie nie uda dzialam z dalsza diagnoza w sierpniu, co, jka czytam forum, zaczyna mnke przerazac. Na razie jednak staram sie myslec pozytywnie,
    Bo bym zwiariowala :)
    Tak prowadzw wykres , ale ostatni cykl bo przez to nie moge sie wyluzowac. A co do testow w tum niesiacu nie zamierzam, ostatnio po owulacji kawalek czasu robilam bo mi jeden zostal i też byl pozytywny wiec sama nie wiem .
    Masz racje nie mysl o tym co moze byc a nie musi;) tez sie staram hehe

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 13 lipca 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie nie wzielam ank za temp ani za szyjke. Wlasnie balam sie ze bede za bardzo sie spinac szczegolnie jak
    Nie bede rozumiala. Postawolam w tym mcu na testy. O dziwo pokazaly cos i to idealnie w 14 dc.

    Zobaczymy, sluz plodny tez sie zgadza ale jeszcze sie nie skonczyl. No i 3 dni z rzedu dzialalismy tez chyna nie dobrze co? :) ale co tam! Mielismy ochote to tak wyszlo, no z takiej milosci musi pojawic sie malenstwo!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 13 lipca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 wrote:
    Ja sie nie wzielam ank za temp ani za szyjke. Wlasnie balam sie ze bede za bardzo sie spinac szczegolnie jak
    Nie bede rozumiala. Postawolam w tym mcu na testy. O dziwo pokazaly cos i to idealnie w 14 dc.

    Zobaczymy, sluz plodny tez sie zgadza ale jeszcze sie nie skonczyl. No i 3 dni z rzedu dzialalismy tez chyna nie dobrze co? :) ale co tam! Mielismy ochote to tak wyszlo, no z takiej milosci musi pojawic sie malenstwo!
    Jak wspolzyliscie w dzien owu to nastepne dwa dni nie zaszkodza , bo jesli plemniki wytrzymaja to napewno te najsilniejsze. Wiec teraz czekaj na owoc ;) trzymam kciuki. A co do mierzenia to jesli bys mierzyla to zauważyła bys skok ale jak nie mierzysz to niw wiesz jaka jest srednia temperatur.
    Ja mierze ze wzgledu na to zeby poznać troche swoj organizm;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2017, 20:32

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 13:12

‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ