X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońkaa wrote:
    Marudaruda dokładnie, gdyby i mi ktoś kiedyś to powiedział to bym się popukała w czoło...

    No a dziś zdaję relacje po wizycie u nowego (ponoć bardzo dobrego) giną.
    Po pierwsze, jestem w 3 dc i @ już nie widać, co jest u mnie standardem, nawet sam się zdziwił, że możemy zrobić badanie i pobrał cytologię, ale powiedział, że skoro tak mam od zawsze, a cykle są regularne to mam się tym póki co nie martwić.
    Po drugie zrobiliśmy usg na którym już mógłby się ujawnić jakis pęcherzyk dominujący, a niestety go brak ( w maju miałam monitoring i był...) i zanosi się na cykl bez owulacyjny :-(
    Po trzecie! Kazał mi zbić lekko wagę (165/69) faktycznie, przez ten rok przytyłam 10kg! Nie byłam świadoma, ze, aż tyle...
    Dostałam lek na pobudzenie owulacji, jutro jadę na badania hormonów.
    Po czwarte mąż ma zbadać nasienie, jest już z tym pogodzony, i chyba to jest dobra rada dla nas wszystkich, że od tego warto zacząć diagnozę na poważnie, bo to prosta sprawa, wóz albo przewóz, a z nami wiadomo, trzeba nakombinować, amen tyle u mnie.

    Główki do góry i walczymy :-*
    Wiesz co? Ja tez powinnam troche zrzucic. U mnie duzo ruchu a nawet 5 kg nie moge zrzucic, wieczorami też nie jem.
    Ale widze ze duzo ciezszych kobiet jest w ciazy , niektóre to uwazam ze sporo za duzo.
    A co do cytologii to badanie powinno wykonywac sie przynajmniej 3 dni po @. Moj gin mowi ze niby jest czysto ale na wymazie jeszcze zostaje cos tam (jakas tam nazwa nie pamietam) i moze zfalszowac wyniki.
    A co do badan nasienia to tez uwazam ze powinno sie od tego zaczac bo to jedno badanie a moze wiele wyjasnic.
    Powodzenia i pewnie ze walczymy ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg nie było już nic widać i zdecydował się pobrać, no cóż, akurat tą cytologią to ja się średnio przejmuję w tym wszystkim, więc pal licho :-P

    No, są kobiety czasami naprawdę otyłe i nie mają problemów (jak moja sąsiadka, w ogóle nie zorientowałam sie, ze jest w ciąży), ale to też na pewno ma znaczenie, te wszystkie hormony, praca jajników są niestety uzależnione od siebie... W sumie to może i dobrze, że ktoś mi to wreszcie głośno powiedział, bo zapusciłam się po ślubie, a zawsze się tego bałam i krzyczałam, że ze mną tak nie będzie :-P Przynajmniej się w porę obudzę ;-)

    Zapomniałam dodać, że od 12 dc kazał mi co drugi dzień robić testy owu i 18.08. znów się widzimy.

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońkaa wrote:
    Na usg nie było już nic widać i zdecydował się pobrać, no cóż, akurat tą cytologią to ja się średnio przejmuję w tym wszystkim, więc pal licho :-P

    No, są kobiety czasami naprawdę otyłe i nie mają problemów (jak moja sąsiadka, w ogóle nie zorientowałam sie, ze jest w ciąży), ale to też na pewno ma znaczenie, te wszystkie hormony, praca jajników są niestety uzależnione od siebie... W sumie to może i dobrze, że ktoś mi to wreszcie głośno powiedział, bo zapusciłam się po ślubie, a zawsze się tego bałam i krzyczałam, że ze mną tak nie będzie :-P Przynajmniej się w porę obudzę ;-)

    Zapomniałam dodać, że od 12 dc kazał mi co drugi dzień robić testy owu i 18.08. znów się widzimy.

    Na pewno waga ma znaczenie.. ja tez musze sie za siebie wziasc i to w sumie moge zaczac od dzis;) nie wiem na jak dlugo ale mozna zacząć;) tylko jak w te upaly? :)
    Aha ja w tym cyklu juz odpadam.. dzis temperatura drastycznie spadla w dol;( wiec tym ktorym sie nie udalo to JESTEM Z WAMI DALEJ ;) ❤❤

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w te upały to akurat nic się nie chce, łącznie z jedzeniem ;-) Jadę na badania, więc pierwszy dzień nowego życia na diecie rozpoczęłam przymusową głodówką :P

    Aha, i jeszcze z wczorajszej wizyty mi się przypomniało, jak w kolejce jedna babeczka opowiadała, że u męża stwierdzono słabe żołnierzyki i diagnoza była, że bez in vitro, ani rusz, a jednak się udało, także potęga podświadomości to chyba jednak wielka siła i musimy wszystkie mocno wierzyć, że ta walka skończy się sukcesem, do boju! ;-)

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Na pewno waga ma znaczenie.. ja tez musze sie za siebie wziasc i to w sumie moge zaczac od dzis;) nie wiem na jak dlugo ale mozna zacząć;) tylko jak w te upaly? :)
    Aha ja w tym cyklu juz odpadam.. dzis temperatura drastycznie spadla w dol;( wiec tym ktorym sie nie udalo to JESTEM Z WAMI DALEJ ;) ❤❤

    Ja w zeszłym roku zaczęłam dietę właśnie w lecie. Dietetyczka dała mi taki jadłospis ktory był dostosowany co aktualnie bylo w sklepach, tzn. do pory roku potem na jesień znowu mi zmieniła. I dalo rade przeżyć.

    San przykro mi kochana ściskam mocno i wierzę, że w następnym cyklu będzie lepiej :-*

    Ja za to zmierzyłam rano temperaturę i miałam 36.4 jak na dzien wypadający na ovu to niska chyba. Ostatnio w tym czasie mialam 36.7. Nie wiem co myśleć.
    Mowisz San, że od dupka sie nie stanie nic jak zacznę go brać a ovu przyszlaby później?

    Jakiś ten wykres dziwny tym razem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 09:42

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Ja w zeszłym roku zaczęłam dietę właśnie w lecie. Dietetyczka dała mi taki jadłospis ktory był dostosowany co aktualnie bylo w sklepach, tzn. do pory roku potem na jesień znowu mi zmieniła. I dalo rade przeżyć.

    San przykro mi kochana ściskam mocno i wierzę, że w następnym cyklu będzie lepiej :-*

    Ja za to zmierzyłam rano temperaturę i miałam 36.4 jak na dzien wypadający na ovu to niska chyba. Ostatnio w tym czasie mialam 36.7. Nie wiem co myśleć.
    Mowisz San, że od dupka sie nie stanie nic jak zacznę go brać a ovu przyszlaby później?

    Jakiś ten wykres dziwny tym razem...
    Mysle ze dypek nie blokuje ovu ale slyz stahe sie inny i pewnie plemniki maja gorzej. Ja wzielam dupka 17dc a owu mialam 18. Jeśli sie tak przejmujesz zadz do gina

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sońkaa wrote:
    Na usg nie było już nic widać i zdecydował się pobrać, no cóż, akurat tą cytologią to ja się średnio przejmuję w tym wszystkim, więc pal licho :-P

    No, są kobiety czasami naprawdę otyłe i nie mają problemów (jak moja sąsiadka, w ogóle nie zorientowałam sie, ze jest w ciąży), ale to też na pewno ma znaczenie, te wszystkie hormony, praca jajników są niestety uzależnione od siebie... W sumie to może i dobrze, że ktoś mi to wreszcie głośno powiedział, bo zapusciłam się po ślubie, a zawsze się tego bałam i krzyczałam, że ze mną tak nie będzie :-P Przynajmniej się w porę obudzę ;-)

    Zapomniałam dodać, że od 12 dc kazał mi co drugi dzień robić testy owu i 18.08. znów się widzimy.

    Ja miałam pobraną cytologię w 6dc i przez to najadłam się tylko mnóstwo stresu! Wynik był zły, już mi mówiono o zabiegu łyżeczkowania. Ale gdy powiedziałam, że to było w takim dniu gin zdecydował powtórzyć badanie i okazało się wszystko dobrze! Także osobiście nie polecam tak wcześnie mieć robionej cytologii.

    A testy owulacyjne co drugi dzień to jakaś nowość, bo w taki sposób bardzo łatwo można przegapić pik LH ;) ;)

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do wiadomości. U mnie hcg z Ovitrelle : po siedmiu dniach nie ma już śladu w organizmie. Zrobiłam rano test.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 10:33

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Mysle ze dypek nie blokuje ovu ale slyz stahe sie inny i pewnie plemniki maja gorzej. Ja wzielam dupka 17dc a owu mialam 18. Jeśli sie tak przejmujesz zadz do gina
    Mój gin w środy tylko jest. Zobaczymy jaka bedzie jutro a w niedzielę wezme dupka i będzie jak będzie. Nie nastawiam sie na cuda w tym cyklu, bo nie wiem jak szybko działa na endometrium ten ovarin. Teraz tylko czekać na testowanie albo @.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w lecie mogę nic nie jesć ale lodom nie umiem się oprzeć :D i to mnie gubi :(

    ovarin działa na endometrium?

    SanKwt lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek, gdyby coś wyszło nie tak, to będę miała to na uwadze, bo też mnie to zdziwiło, że zdecydował się pobrać, dzięki za odzew.

    Przecież jak testy pokazują drugą kreskę to ovu ma się pojawić wciągu 24-36 h, bez monitoringu i tak nie wiemy kiedy dokładnie będzie, w moim przypadku to chyba tylko kontrola tego czy w ogóle owulacja występuje.

    Coś czuję, że długa droga przede mną...

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    ja w lecie mogę nic nie jesć ale lodom nie umiem się oprzeć :D i to mnie gubi :(

    ovarin działa na endometrium?
    Tak powiedział mi moj gin jak byłam teraz na wizycie. Mimo ze bylam przed miesiaczką miałam bardzo cieniutkie endometrium. Kazal mi brać ovarin właśnie na polepszenie. Dodatkowo ovarin dziala na owulacje przy pcos.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • muffinkaa Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo skoro Ovarin działa na endometrium to muszę się nim zainteresować. Moje endo skromne, jedyne 7,2 mm :/.

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muffinkaa wrote:
    Ooo skoro Ovarin działa na endometrium to muszę się nim zainteresować. Moje endo skromne, jedyne 7,2 mm :/.

    To i tak źle nie jest ja miałam 2 mm, a gin powiedział że powinnam mieć minimum 6 mm. Do tego byłam przed @ więc powinno być grubsze, stąd pewnie wzięło się to moje "dziwne krwawienie", bez żadnych skrzepów i bardzo krótkie, a ja myślałam, że to implantacja po pierwszym razie. Zobaczymy jak będzie teraz.

    Ovarin oprócz kwasu foliowego ma cały zestaw witamin, mam go brać tylko raz dziennie. Po 1,5 tyg. zażywania stwierdzam, że się mi libido poprawiło :-) no i pojawił się śluz, którego wcześniej aż tyle nie było.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    To i tak źle nie jest ja miałam 2 mm, a gin powiedział że powinnam mieć minimum 6 mm. Do tego byłam przed @ więc powinno być grubsze, stąd pewnie wzięło się to moje "dziwne krwawienie", bez żadnych skrzepów i bardzo krótkie, a ja myślałam, że to implantacja po pierwszym razie. Zobaczymy jak będzie teraz.

    Ovarin oprócz kwasu foliowego ma cały zestaw witamin, mam go brać tylko raz dziennie. Po 1,5 tyg. zażywania stwierdzam, że się mi libido poprawiło :-) no i pojawił się śluz, którego wcześniej aż tyle nie było.
    Oo to ciekawe , chyba odstawie fiolik o kupie ten Ovarin. Dzięki;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gacka a powiedz mi czy jak bierze się ten Ovarin to kwas foliowy tez musze? Czy wystarczy sam ovarin?
    Jak mozesz napisz mi jeszcze jak go siw bierze, prosze;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    Gacka a powiedz mi czy jak bierze się ten Ovarin to kwas foliowy tez musze? Czy wystarczy sam ovarin?
    Jak mozesz napisz mi jeszcze jak go siw bierze, prosze;)

    Nie musisz bo jest w Ovarinie, ja do tej pory brałam sam kwas foliowy i kazałam mi gin odstawić. Ja go biorę raz dziennie, ale czytałam, że nie którzy biorą dwa razy dziennie, taka jest też maksymalna dawka dzienna, ale jak mi gin kazał raz to biorę raz. Tabletki sa dosyć duże, ale tragedi nie ma przy łykaniu.
    W składzie jest: inozytol, kwas foliowy, witamina d, witamina b6, kwas pantotenowy i witamina b12.

    Ważna rzecz nie wiem jak u Was apteki, ale warto kupić przez aptekę internetową na doz.pl są. Ja w jednej z aptek w moim mieście za opakowanie 60 tabletek miałam zapłacić ponad 70 zł, na dozie są po 42.99, mają dużo aptek stacjonarnych w całej Polce więc przesyłka jest darmowa, ew. 7 zł jak nie ma blisko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 20:13

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Nie musisz bo jest w Ovarinie, ja do tej pory brałam sam kwas foliowy i kazałam mi gin odstawić. Ja go biorę raz dziennie, ale czytałam, że nie którzy biorą dwa razy dziennie, taka jest też maksymalna dawka dzienna, ale jak mi gin kazał raz to biorę raz. Tabletki sa dosyć duże, ale tragedi nie ma przy łykaniu.
    W składzie jest: inozytol, kwas foliowy, witamina d, witamina b6, kwas pantotenowy i witamina b12.

    Ważna rzecz nie wiem jak u Was apteki, ale warto kupić przez aptekę internetową na doz.pl są. Ja w jednej z aptek w moim mieście za opakowanie 60 tabletek miałam zapłacić ponad 70 zł, na dozie są po 42.99, mają dużo aptek stacjonarnych w całej Polce więc przesyłka jest darmowa, ew. 7 zł jak nie ma blisko.
    Dzieki kochana. A to siw bierze od pierwszego dnia cyklu?

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u gina w 29 DC i powiedział, że mam od razu brać.To jest suplement więc różnicy nie ma kiedy zaczniesz brać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 22:34

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • muffinkaa Koleżanka
    Postów: 53 9

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    To i tak źle nie jest ja miałam 2 mm, a gin powiedział że powinnam mieć minimum 6 mm. Do tego byłam przed @ więc powinno być grubsze, stąd pewnie wzięło się to moje "dziwne krwawienie", bez żadnych skrzepów i bardzo krótkie, a ja myślałam, że to implantacja po pierwszym razie. Zobaczymy jak będzie teraz.

    Ja miała 7.2 mm na 3 dni przed okresem i lekarz, który robił mi usg stwierdził, że nędzne pod względem ciążowym.

‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ