X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Starając się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 22 listopada 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Miewam wizyty ale teraz nie musze leciec dodatkwo bo mi sie meta konczy ;)
    Teraz robie przerwe do przyszlego roku ani ja ich ani oni mnie nie chca przez ten czas ogladac :P
    Może ta przerwa dobrze Ci zrobi :)

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 22 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Miewam wizyty ale teraz nie musze leciec dodatkwo bo mi sie meta konczy ;)
    Teraz robie przerwe do przyszlego roku ani ja ich ani oni mnie nie chca przez ten czas ogladac :P
    A co bierzesz? Ja próbowałam metformax, ale masakrycznie się po nim czułam, zmieniła mi na glucophage i czuję się po nim super

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 22 listopada 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny :)

    Ja dziś byłam u gina.

    Diagnoza:
    -natural - nie ma opcji ;/ (przy moim amh - 0,82, nasienie męża - średnie)
    - inseminacja lub in vitro jeśli jakimś cudem będę mieć fsh poniżej 15 ;/ badania z października to fsh - 20!
    - żadnych leków, suplementów, po prostu nic! Ani dla mnie ani męża.
    - jedynie powtórzyć badanie fsh i estradiolu. Jeśli będzie powyzej 15 to nie ma nawet in vitro.

    Nawet nie jestem załamana - mimo wszystko przyjęłam to w miarę spokojnie.

    Poszukam opini u innych lekarzy. Jak myślicie dziewczyny?

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • najra88 Autorytet
    Postów: 443 163

    Wysłany: 22 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartitaS wrote:
    A co bierzesz? Ja próbowałam metformax, ale masakrycznie się po nim czułam, zmieniła mi na glucophage i czuję się po nim super
    Biore glucophage 850mg×2
    Na początku organizm mi się musiał przyzwyczaić ale po jakimś czasie już było ok. Od 3.5 roku biorę. Raz mi w aptece dała zamiennik bo nie mieli glucophage i chyba to był metformax właśnie to była tragedia i nawet szłam do apteki wymieniać chyba gdzieś w połowie opakowania bo nie dawłam rady tego do końca wybrać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 20:22

    ♀ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego (?)

    12/2017 i 06/2023 cb

    11/07/2023 – torbiel lewego jajnika 9,6×5,6 cm; mięśniak na tylnej górnej ścianie macicy 5,4x4,7cm i drugi sródścienny z przodu 4,5x3,6cm

    09/08/2023 – mięśniak na tylnej ścianie urósł do 6,5 cm potrzebna jest otwarta miomektomia; cysta na lewym jajniku nadal obecna; wielkość mięśniaka dyskwalifikuje laparoskopię

    07/09/2023 – potwierdzony termin operacji

    ♂ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - 4% prawidłowych bez supli (!)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Witam nowe dziewczyny :)

    Ja dziś byłam u gina.

    Diagnoza:
    -natural - nie ma opcji ;/ (przy moim amh - 0,82, nasienie męża - średnie)
    - inseminacja lub in vitro jeśli jakimś cudem będę mieć fsh poniżej 15 ;/ badania z października to fsh - 20!
    - żadnych leków, suplementów, po prostu nic! Ani dla mnie ani męża.
    - jedynie powtórzyć badanie fsh i estradiolu. Jeśli będzie powyzej 15 to nie ma nawet in vitro.

    Nawet nie jestem załamana - mimo wszystko przyjęłam to w miarę spokojnie.

    Poszukam opini u innych lekarzy. Jak myślicie dziewczyny?

    Skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem! Jesteśmy z Tobą!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Witam nowe dziewczyny :)

    Ja dziś byłam u gina.

    Diagnoza:
    -natural - nie ma opcji ;/ (przy moim amh - 0,82, nasienie męża - średnie)
    - inseminacja lub in vitro jeśli jakimś cudem będę mieć fsh poniżej 15 ;/ badania z października to fsh - 20!
    - żadnych leków, suplementów, po prostu nic! Ani dla mnie ani męża.
    - jedynie powtórzyć badanie fsh i estradiolu. Jeśli będzie powyzej 15 to nie ma nawet in vitro.

    Nawet nie jestem załamana - mimo wszystko przyjęłam to w miarę spokojnie.

    Poszukam opini u innych lekarzy. Jak myślicie dziewczyny?
    Paulina bardzo Ci wspolczuje ile masz lat? A moze jednak da sie jeszcze cos zrobic nie nalezy tracic nadzieji ja bym w takij sytuacji siegnela tez medycyny naturalnej wiem ze ti zly przyklad ale ja nie mialam owulacji z dobrej strony przez 8 miesiecy zaczelam pic ziola i w pierwszym cyklu picia owulka powrocila moze nie warto sie poddawac po prostu zyc dniem dzisiejszym a kochac sie i dbac o siebie
    ja mysle o silowni od nast roku poza tym w maju Turcja a jesli chodzi o pokrzepienie sciaglam sobie teraz ksiazke Pragnienie dziecka warto przeczytac tez druga czesc sorry za haos w poscie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 21:27

  • najra88 Autorytet
    Postów: 443 163

    Wysłany: 22 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie selenu w orzechach brazylijskich znalazłam taka informacje:

    "Ile jest selenu w orzechach brazylijskich?

    Orzechy brazylijskie cechuje najwyższa zawartość selenu wśród orzechów. Znacznie mniej mają go włoskie, pozostałe w ogóle niewiele. Powszechnie przyjmowano, że jeden orzech brazylijski zawiera około 100 mcg selenu(dokładnie, to 103 mcg). Tymczasem dokładniejsze dane sugerują, że zawartość tego pierwiastka jest bardzo różna, waha się od 8 do 219 mcg w jednym! To duża rozbieżność, która zależy przede wszystkim od zawartości selenu w glebie, na której rosną. W czasie Wiosennej Szkoły Tyreologii w Międzyzdrojach w obecnym roku, zaprezentowano pracę Pani mgr Klary Głaz dotyczącą zawartości selenu w orzechach brazylijskich dostępnych w Polsce. Wykazała ona, iż średnia zawartość selenu wynosiła 8,83 mcg w jednym orzechu. Produkty te pochodzą bowiem przeważnie z Boliwii (jedna próbka była z Peru)."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 21:59

    ♀ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego (?)

    12/2017 i 06/2023 cb

    11/07/2023 – torbiel lewego jajnika 9,6×5,6 cm; mięśniak na tylnej górnej ścianie macicy 5,4x4,7cm i drugi sródścienny z przodu 4,5x3,6cm

    09/08/2023 – mięśniak na tylnej ścianie urósł do 6,5 cm potrzebna jest otwarta miomektomia; cysta na lewym jajniku nadal obecna; wielkość mięśniaka dyskwalifikuje laparoskopię

    07/09/2023 – potwierdzony termin operacji

    ♂ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - 4% prawidłowych bez supli (!)
  • najra88 Autorytet
    Postów: 443 163

    Wysłany: 22 listopada 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Witam nowe dziewczyny :)

    Ja dziś byłam u gina.

    Diagnoza:
    -natural - nie ma opcji ;/ (przy moim amh - 0,82, nasienie męża - średnie)
    - inseminacja lub in vitro jeśli jakimś cudem będę mieć fsh poniżej 15 ;/ badania z października to fsh - 20!
    - żadnych leków, suplementów, po prostu nic! Ani dla mnie ani męża.
    - jedynie powtórzyć badanie fsh i estradiolu. Jeśli będzie powyzej 15 to nie ma nawet in vitro.

    Nawet nie jestem załamana - mimo wszystko przyjęłam to w miarę spokojnie.

    Poszukam opini u innych lekarzy. Jak myślicie dziewczyny?

    Sprobowalabym konsultacji z innym lekarzem.
    Trzymam kciuki że wszystko się ułoży.

    ♀ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego (?)

    12/2017 i 06/2023 cb

    11/07/2023 – torbiel lewego jajnika 9,6×5,6 cm; mięśniak na tylnej górnej ścianie macicy 5,4x4,7cm i drugi sródścienny z przodu 4,5x3,6cm

    09/08/2023 – mięśniak na tylnej ścianie urósł do 6,5 cm potrzebna jest otwarta miomektomia; cysta na lewym jajniku nadal obecna; wielkość mięśniaka dyskwalifikuje laparoskopię

    07/09/2023 – potwierdzony termin operacji

    ♂ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - 4% prawidłowych bez supli (!)
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 22 listopada 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Myślę, że u nas musi być inna przyczyna nieodnaleziona jeszcze, albo to, że tak bardzo chce się, mnie czeka jeszcze hsg i liczę, że to też coś wyjaśni, a przynajmniej wykluczy żeby tu był problem. Dopóki nie trafiłam na forum nie byłam świadoma ile jest różnych badań genetycznych, immunologicznych i możliwych problemów przy tym, które mogą mieć wpływ. Pomijając hormonalne, ginekologiczne i podstawowe.
    Może to być działanie i macy bo obydwie dodają siły i witalności dzięki dobremu składowi. Macę pije Twój dodając do czegoś czy tylko wystarczy rozpuścić w wodzie? Jakiej firmy macie i w jakiej ilości należy spożywać? Może też mu kupię, albo inny suplement na który już chwilę poluję i ma dobre opinie ;) tylko wstrzymałam się przed badaniami nasienia żeby wyniku nie zaburzać.
    My już 20 miesięcy i nic :/ Też myślę, że może same blokujemy się tym ciąglym myśleniem i działaniami na to ukierunkowanymi ale nie da się pozbyć tych myśli, mnie ostatnio przeraża to trochę bo niema nocy żeby mi sie coś nie śniło w tym temacie, a i bez tego cierpię na bezsenność, ale no nawet w nocy nie umiem sie od tego odciąć, mimo, że nie myślę ale sny tak są nakierowane.
    Jem oprócz tego witaminy i zdrowa dieta staram się. Gin mówi, że nie musze nic łykać, bo z takimi wynikami powinnam zajsć bez problemu, a nie wychodzi. Wyniki hormonalne i usg wszystko ok jest, pęcherzyki zawsze są, pękają, miałam stymulację clo, ale dalej nic :(

    Ja to w ogóle jeszcze nie do końca sie orientuje w tych wszystkich chorobach i czasem jak tu czytam to zupełnie nie wiem o co chodzi . Codziennie rano zaraz po wstaniu na początku pił z sokiem teraz miesza jedna łyżkę stołowa troszeczkę z woda dosłownie ciut rozrabia w butelce wiec troche wiecej by zakryć spód ,miesza wypija na raz i popija sokiem . Ja np pije z mlekiem bardziej mi wchodzi bo ma na prawdę nie za przyjemny smak , tyle ze ja nie pijam jej niestety regularnie .. a kupujemy z firmy eltabia maca pulver mieszkamy w Niemczech i zamawiamy za ebay kg za 18€. Spróbujcie jej , moj szwagier po niej nie mogl zasnąć np jak próbował :D ale to większa dawkę wypil.A co to za suplement który ma dobre opinie ? Ginekolog nie moze na to nic wynaleźć dlaczego wam właściwie nie wychodzi ? No to jest strasznie , to juz faktycznie cała twoja psychika juz jest w tym zanurzona , ja tez coraz bardziej sie w tym pogłębiam . Chciałabym wiedzieć ze chociaż na pewno sie kiedyś uda. My postanowiliśmy ze jesli do marca sie nie uda a przyłożymy sie teraz porzadnie do tego wyprobojemy wszystkiego ... to zrobimy inseminacje , chociaż spróbujemy :(

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 22 listopada 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mnie to martwi, że patrzy tylko na wyniki badań hormonalnych. Nie za bardzo znam się na tym. To nowy lekarz - byłam u niego drugi raz - co prawda ze zrobionymi na własną rękę badaniami: lh, fsh i prolaktyny.

    Nie miałam robionych żadnych innych badań, np drożności; owulacja chyba jest ale monitoringu nie miałam, żadnych leków, suplementów niczego.

    Czy mając takie amh nie dostaje się żadnych leków stymulujących?

    Jestem skołowana.

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • najra88 Autorytet
    Postów: 443 163

    Wysłany: 22 listopada 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Trochę mnie to martwi, że patrzy tylko na wyniki badań hormonalnych. Nie za bardzo znam się na tym. To nowy lekarz - byłam u niego drugi raz - co prawda ze zrobionymi na własną rękę badaniami: lh, fsh i prolaktyny.

    Nie miałam robionych żadnych innych badań, np drożności; owulacja chyba jest ale monitoringu nie miałam, żadnych leków, suplementów niczego.

    Czy mając takie amh nie dostaje się żadnych leków stymulujących?

    Jestem skołowana.

    Wiem że to Ci niewiele pomoże ale o samym AMH możesz poczytać na blogu mamygibekolog tutaj:
    https://mamaginekolog.pl/rezerwa-jajnikowa-czyli-o-amh/

    Ja osobiście powtórzyłabym badanie AMH. Nie chce Ci robić zludnych nadzieji ale pomyłki się zdarzają. Poza tym pewnie powtorzylabym w 3dc badanie FSH, LH, estradiol.

    Jest mi strasznie przykro że jesteś w tak trudnej sytuacji :-(
    Dziewczyny gdyby się tylko dało to oddalabym wiele żebyśmy wszystkie mogły mieć dzieci bez problemów...

    ♀ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego (?)

    12/2017 i 06/2023 cb

    11/07/2023 – torbiel lewego jajnika 9,6×5,6 cm; mięśniak na tylnej górnej ścianie macicy 5,4x4,7cm i drugi sródścienny z przodu 4,5x3,6cm

    09/08/2023 – mięśniak na tylnej ścianie urósł do 6,5 cm potrzebna jest otwarta miomektomia; cysta na lewym jajniku nadal obecna; wielkość mięśniaka dyskwalifikuje laparoskopię

    07/09/2023 – potwierdzony termin operacji

    ♂ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - 4% prawidłowych bez supli (!)
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 22 listopada 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 Kochana zamówiłam jednak te zioła ojca sroki. A nóż pomogą . Wam polecam ta maca tez ;)

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 23 listopada 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina Nessa wrote:
    Trochę mnie to martwi, że patrzy tylko na wyniki badań hormonalnych. Nie za bardzo znam się na tym. To nowy lekarz - byłam u niego drugi raz - co prawda ze zrobionymi na własną rękę badaniami: lh, fsh i prolaktyny.

    Nie miałam robionych żadnych innych badań, np drożności; owulacja chyba jest ale monitoringu nie miałam, żadnych leków, suplementów niczego.

    Czy mając takie amh nie dostaje się żadnych leków stymulujących?

    Jestem skołowana.

    Paulina on patrzy na fsh i amh ze wzglefu na to ze one pokazuja po pierwsze jaka jest rezerwa a po drugie czy stymulacja i jak silna by musialabyc by byla odpowiedz jajnikow. Jesli fsh jest za wysokie nie moga stymulowac bo leki do stymulacji uzywane to wlasnie FSH.

    Na pewno skonsultuj z innym lekarzem najlepiej specjalista od nieplodnosci z kliniki leczenia niellodnosci. Czy maz mial badanie nasienia ? Badalas tez inhibine b ?

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina tak dla pocieszenia ;)

    ,,Moje Drogie! Staraliśmy się z mężem ponad półtora roku. Niby wszystko ok, a dzidzi nie było. Aż pewnego razu przypadkowy lekarz po badaniu usg zasugerował mi zrobienie AMH. Wynik to 0.43 w wieku 30 lat. Usłyszałam, że jedyną nadzieją jest in vitro i to też z małą szansą na powodzenie. Świat się zawalił. Poszliśmy do in victy, tam lekarz powiedział jakie mamy możliwości (inseminacja, in vitro) i kazał od zaraz brać koenzym Q10 i DHEA (3×dziennie). W ciążę zaszlam naturalnie ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich i dzisiaj mój cud ma 33 tygodnie I niedługo pojawi się na świecie  Nie traćcie wiary! Cuda jednak się zdarzają…. ????"

    U mnie coraz blizej @ ...

    Martek&M lubi tę wiadomość

  • najra88 Autorytet
    Postów: 443 163

    Wysłany: 23 listopada 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech ja dzis wstalam z ogromnym bolem glowy i strasznie drazliwa jestem. Byle doczekac do konca dnia pracy.
    A co tam u Was dziewczyny?

    mikaa88 miejmy nadzieje ze @ sie nie pojawi.

    ♀ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego (?)

    12/2017 i 06/2023 cb

    11/07/2023 – torbiel lewego jajnika 9,6×5,6 cm; mięśniak na tylnej górnej ścianie macicy 5,4x4,7cm i drugi sródścienny z przodu 4,5x3,6cm

    09/08/2023 – mięśniak na tylnej ścianie urósł do 6,5 cm potrzebna jest otwarta miomektomia; cysta na lewym jajniku nadal obecna; wielkość mięśniaka dyskwalifikuje laparoskopię

    07/09/2023 – potwierdzony termin operacji

    ♂ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - 4% prawidłowych bez supli (!)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie za dzien dwa sie wyjasni testowac nie zamierzam jesli spadnie temperatura to niestety sie nie udalo no ale juz nawet sie tym nie zalamuje bo co cykl to samo wi3c czemu mialoby byc tym razem inaczej niestety zamiast fasolki dostaniemy rozge w postaci czerwonej od Mikolaja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 08:53

  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 23 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mika88 nie zle to ujęłaś . Ja tez liczę tylko na rózgę.

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • Paulina Nessa Autorytet
    Postów: 382 182

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Paulina on patrzy na fsh i amh ze wzglefu na to ze one pokazuja po pierwsze jaka jest rezerwa a po drugie czy stymulacja i jak silna by musialabyc by byla odpowiedz jajnikow. Jesli fsh jest za wysokie nie moga stymulowac bo leki do stymulacji uzywane to wlasnie FSH.

    Na pewno skonsultuj z innym lekarzem najlepiej specjalista od nieplodnosci z kliniki leczenia niellodnosci. Czy maz mial badanie nasienia ? Badalas tez inhibine b ?

    Dzięki za wyjaśnienie w związku z tym fsh.

    Ja praktycznie nie miałam żadnych badań poza tymi co wspomniałam. A to inhibine b to co to jest? Możesz troszkę więcej mi powiedzieć?

    Nasienie męża nie jest tragiczne - lekarz powiedział tylko tyle i ze na inseminacje by się zdecydowal jak u mnie fsh będzie ok.

    Dzięki za rady i pocieszenia dziewczyny. Zrobię jeszcze raz badania w grudniu. Bez spin i nerwów. Poszukam innych lekarzy - zobaczę czy powiedzą to samo co ten. U niego wizytę mam dopiero 22.01.

    Starania od sierpnia 2018, sierpień 2019 Medart
    32 lata

    Drożność i budowa macicy i jajników ok.
    Amh - 0,53 (stan na 2018) - raczej już niższe.
    FSH - waha się, przeważnie okolice 10 - 11.
    Hashimoto (bez leków, ustabilizowane)
    Mutacja MTHFR układ heterozygotyczny.
    Dieta bezglutenowa.

    Nasienie ok.

    - 1 iui - nieudane.

    - słaba odpowiedź jajników na stymulacje ivf,
    - 1 punkcja - 1 komórka - nieprawidłowa.
    - 2 punkcja - 2 komórki - obie nieprawidłowe.


    Pełna niepokoju. Pełna wiary.
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 23 listopada 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoasia wrote:
    Ja to w ogóle jeszcze nie do końca sie orientuje w tych wszystkich chorobach i czasem jak tu czytam to zupełnie nie wiem o co chodzi . Codziennie rano zaraz po wstaniu na początku pił z sokiem teraz miesza jedna łyżkę stołowa troszeczkę z woda dosłownie ciut rozrabia w butelce wiec troche wiecej by zakryć spód ,miesza wypija na raz i popija sokiem . Ja np pije z mlekiem bardziej mi wchodzi bo ma na prawdę nie za przyjemny smak , tyle ze ja nie pijam jej niestety regularnie .. a kupujemy z firmy eltabia maca pulver mieszkamy w Niemczech i zamawiamy za ebay kg za 18€. Spróbujcie jej , moj szwagier po niej nie mogl zasnąć np jak próbował :D ale to większa dawkę wypil.A co to za suplement który ma dobre opinie ? Ginekolog nie moze na to nic wynaleźć dlaczego wam właściwie nie wychodzi ? No to jest strasznie , to juz faktycznie cała twoja psychika juz jest w tym zanurzona , ja tez coraz bardziej sie w tym pogłębiam . Chciałabym wiedzieć ze chociaż na pewno sie kiedyś uda. My postanowiliśmy ze jesli do marca sie nie uda a przyłożymy sie teraz porzadnie do tego wyprobojemy wszystkiego ... to zrobimy inseminacje , chociaż spróbujemy :(
    I dobrze, że nie orientujesz się w tych chorobach i badaniach i daj Boże żeby Ci ta wiedza nigdy nie była potrzebna, tylko abyś doczekała się bobaska. Pewnie zamówię macę, a Ty spróbuj ziółek :) A powiedz mi czy PCOS masz wykluczone? bo przy tym często są nieregularne miesiączki. Miałaś badania LH i FSH, androgeny (testosteron i androstendion)? Jeśli tak to sprawdź wyniki i jaki jest stosunek LH:FSH? Często tęz przy nieregularnych cyklach podają progesteron, a Twój gin co na takie długie i nieregularne cykle, jeśli NIC to zmień go bo to nie jest normalne, trzeba się tym zająć i wyregulować... Pozytywne opinie ma Permen Repro i jest przeznaczony dla starajacych się par, ma dobry skład i wielu też pomógł. Ahh no własnie żebyśmy tylko miały pewność, że uda się to można byłoby jakoś lepiej funkcjonować, bo żyłybyśmy nadzieją...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 18:21

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    I dobrze, że nie orientujesz się w tych chorobach i badaniach i daj Boże żeby Ci ta wiedza nigdy nie była potrzebna, tylko abyś doczekała się bobaska. Pewnie zamówię macę, a Ty spróbuj ziółek :) A powiedz mi czy PCOS masz wykluczone? bo przy tym często są nieregularne miesiączki. Miałaś badania LH i FSH, androgeny (testosteron i androstendion)? Jeśli tak to sprawdź wyniki i jaki jest stosunek LH:FSH? Często tęz przy nieregularnych cyklach podają progesteron, a Twój gin co na takie długie i nieregularne cykle, jeśli NIC to zmień go bo to nie jest normalne, trzeba się tym zająć i wyregulować... Pozytywne opinie ma Permen Repro i jest przeznaczony dla starajacych się par, ma dobry skład i wielu też pomógł. Ahh no własnie żebyśmy tylko miały pewność, że uda się to można byłoby jakoś lepiej funkcjonować, bo żyłybyśmy nadzieją...

    Sluchaj ja nie miałam takich badań robionych , na PCOS ani żadnych innych. Można powiedzieć ze podchodziłam lekceważąco do tych moich nieregularnych miesiączek to sie zaczęło w okresie dojrzewania juz i powiem Ci ze nie było teraz tak tragicznie . Dopiero jak zaczęliśmy starać sie o dziecko dostawałam clo, to wyregulowalo moj okres. Miałam robione tez tylko ogólne badanie macicy czyli oglądnęła ja (usg) i powiedziała ze wszystko ok. Nic wiecej nie kazała mi robic. Mysle ze pójdę do niej po te wszystkie wyniki. A jak brałam clo to miałam monitorowany jeden cykl w 18 dniu bodajże musiałam przyjść pobrali mi krew i potem na omawianiu wyników powiedziała ze hormony wszystko w porządku i ze było bardzo ładne jajeczkowanie , na monitoringu były 2 jajeczka. I to tyle , powiedziała żebym brała clo jesli chce zajść w ciaze . Hmm czyli mogą to obrać obydwoje ? Dokładnie tak jak mówisz , choć i tak nią żyjemy każdy cykl :/ słyszałaś o pasie św Dominika i modlitwie do niego ? Nie wiem czy jestes wierząca , ale koniecznie poczytaj . Ja juz go zamówiłam , tak jak mówiłam wszystkiego bede próbować do skutku :)

    Tu wrzucam stronkę : https://www.m.pch24.pl/pasek-sw--dominika---historia-oraz-swiadectwa-szczesliwych-matek,24946,i.html

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
‹‹ 549 550 551 552 553 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ