X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hatfe,pewnie że tak im nas więcej tym lepiej :):D

  • Andzia1985 Autorytet
    Postów: 572 174

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka mało tego, obraz jajników o prawidłowej budowie z drobnymi pęcherzykami, więc myślę, że jakby to było coś niepokojącego, to raczej by nie wpisali, że prawidłowo.

    Cudzie trwaj...

    hchydqk36gozmwny.png
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 Nie ma co sie przejmowac na zapas :) jednak z tymi lekazami to jest roznie niestety ;/ ja jestem zrazona jak nie wiem do gin.

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    Witaj kochana ! :) . Opowiedz cos o sobie .
    Mam 27 lat, pracuję głównie w szkole. Staramy się o potomka ;-) od grudnia. W tym czasie jedno wczesne poronienie, w tamtym cyklu ciąża biochemiczne. Po poronieniu kilka badań - za wysoka prolaktyna i trochę rozregulowana tarczyca. Biorę bromergon i euthyrox. Zobaczymy co dalej, czekam niecierpliwie na testowanie, choć u mnie dwie kreski niewiele niestety znaczą...

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hatfe wrote:
    Mam 27 lat, pracuję głównie w szkole. Staramy się o potomka ;-) od grudnia. W tym czasie jedno wczesne poronienie, w tamtym cyklu ciąża biochemiczne. Po poronieniu kilka badań - za wysoka prolaktyna i trochę rozregulowana tarczyca. Biorę bromergon i euthyrox. Zobaczymy co dalej, czekam niecierpliwie na testowanie, choć u mnie dwie kreski niewiele niestety znaczą...

    Dobrze ze trafiłaś na Nasze forum :) ... teraz juz na pewno bedzie dobrze :)! Trzymamy kciuki !638145bltz6zqhdo.gif

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Andzia1985 Autorytet
    Postów: 572 174

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev ma rację, będziemy się wspierać nawzajem. Ja teraz biorę się za ogarnięcie trochę z ruchem i dietą, bo do ślubu wiadomo, chciałam pięknie wyglądać i się trzymałam, potem przyszły wakacje, podróż poślubna, do tego odstawienie tabletek, brak okresu i w ciągu 3 miesięcy przybyło mi 8kg :( Masakra, mówię Wam, samej ze sobą mi źle. Aaaaa, no i jeszcze oczywiście byłam pewna, że zaraz będę w ciąży, więc i tak przytyje, więć po co się męczyć. A jak wiadomo przy PCOS waga też ma znaczenie...

    Ev lubi tę wiadomość

    Cudzie trwaj...

    hchydqk36gozmwny.png
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi być dobrze ;-) po obiedzie postaram się poczytać wczesniejsze strony aby i Was nieco poznać :-)

    Tez staram się zrzucić kilka kilogramów. Idzie ciężko ;-) ale postanowiłam zmienić nieco nawyki żywieniowe i ogólnie jeść bardziej zdrowo. A, i codziennie mam zamiar robić koktajle. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, od kilku dni dzialam - pyyycha ;-) jak cos, mogę Wam podrzucac przepisy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2015, 16:54

    Ev lubi tę wiadomość

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hatfe,

    Podrzucaj przepisy koniecznie, ja też muszę zrzucić parę kg :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2015, 16:58

    Ev lubi tę wiadomość

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia1985 wrote:
    Ev ma rację, będziemy się wspierać nawzajem. Ja teraz biorę się za ogarnięcie trochę z ruchem i dietą, bo do ślubu wiadomo, chciałam pięknie wyglądać i się trzymałam, potem przyszły wakacje, podróż poślubna, do tego odstawienie tabletek, brak okresu i w ciągu 3 miesięcy przybyło mi 8kg :( Masakra, mówię Wam, samej ze sobą mi źle. Aaaaa, no i jeszcze oczywiście byłam pewna, że zaraz będę w ciąży, więc i tak przytyje, więć po co się męczyć. A jak wiadomo przy PCOS waga też ma znaczenie...


    Ja tez musze zaczac sie ruszac ;/ co prawda wiele do zrzucenia nie mam ale troche sie znajdzie. Poza tym dieta jakas konkretna i dobra by sie przydala :))

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Andzia1985 Autorytet
    Postów: 572 174

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od niedzieli wzięłam się za regularne posiłki, zero słodkiego itd. I własnie od niedzieli już kilogram w dół :) Ale nie ma co się cieszyć, bo dzisiaj miałam rano mega biegunke i pewnie to też dlatego. Nie wiem od czego, czy od duphastonu, bo ma biegunki jako skutki uboczne. Do tego w poniedziałek wróciłam do biegania, za pół godziny znów idę. A wczoraj poszłam do dietetyczki i mam dostać za tydzień diete. Normalnie bym nie poszła, ale wykupiłam sobie abonament w swojej przychodni i dietetyk też jest w tym abonamencie, więc trzeba korzytać :)
    Hatfe jakie robisz koktajle? Ja uwielbiam owoce plus jogurt naturalny.

    Cudzie trwaj...

    hchydqk36gozmwny.png
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia 1985 no to ladnie ladnie;) ! Ja sie zastanawiam czy tu na ovu nie wykupic sobie tej diety :)

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę czytam i sama kombinuję, bo ogólnie uwielbiam gotować :-) codziennie chce inny koktajl probowac. Wczoraj zrobiłam koktajl tropikalny - ananas (na ewentualne zagnieżdżanie ;-) ), marakuja, banan, mleko kokosowe, sok pomarańczowy, trochę jogurtu naturalnego i kefir. Potem sporo kostek lodu. Wyszedł naprawdę świetny.

    W koktajlach staram się używać sporo kefiru, nie jogurtu. Kiedyś mój ginekolog mówił, żeby starać się codziennie pić kefir, żeby nie pojawiały się stany zapalne. I naprawdę to działa

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kefir ?:) a na jakie stany zapalne ? Ja uwielbiam kefir!

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Andzia1985 Autorytet
    Postów: 572 174

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hatfe wezme sobie rade twojego ginekologa do serca i teraz zamienie jogurt naturalny na kefir - w sumie smak podobny :) A ja mam wogóle problem z nabiałem - w czystej postacji, bez owoców nie przejdzie :P

    Cudzie trwaj...

    hchydqk36gozmwny.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja z koleji mogłabym żyć tylko na nabiale :)

  • Andzia1985 Autorytet
    Postów: 572 174

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na słodyczach, ale niestety nie jest mi to dane :(

    Cudzie trwaj...

    hchydqk36gozmwny.png
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mogla bym tylko na nabiale zyc :)

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia1985 wrote:
    Ja na słodyczach, ale niestety nie jest mi to dane :(
    Podpisuje się pid Twoimi słowami ;)

    Z nabiałem miewam problem, czasem mogę jeść, czasem nie :(

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 wrote:
    hej dziewczyny,dolączam sie i ja do Was :)...odebrałam dzisiaj morfologie i TSH mam 2,690 (0,270-4,200 norma) czy powinnam się nie pokoić??


    Smerfetka wracając do twojego posta o tsh. Jeśli chodzi o ZACIĄŻENIE to jest trochę za wysokie, najlepszy wynik do zaciążenia to 1-1,5. Wiem coś o tym, bo sama jestem ''tarczycowa''i pod opieką endokrynologa. Natomiast twoje wyniki są w normie więc inny lekarz może powiedzieć,że tsh jest okay. Tylko podczas wizyt trzeba pytać, czy tsh nadaję się na zachodzenia w ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2015, 17:25

    Demeter
  • agape Autorytet
    Postów: 730 316

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    Dziewczyny czy ktoras z was robila badania w Diagnostyce ? Zastanawiam sie ile moze mnie kosztowac pakiet tych 6 badan ;/

    http://www.eskulapretkinia.pl/wp-content/uploads/2011/04/diagnostyka1.pdf t
    u masz cennik ja jak robiłam badania to też szukałam cennika i to znalazłam. u mnie w oddziale Diagnostyki ceny różniły się +/- 2zł za badanie :)

    Ev lubi tę wiadomość

    Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami...
    PCO
    wysoka prolaktyna
    Prawie 20 miesięcy starań ...
    październik 2015 - 6tc (*) :(
    Sierpień 2016- HSG - drożne jajowody
    Wrzesień 2016- seminogram M. - wyniki dobre, jedynie obniżona nieco ilość plemników o prawidłowej budowie
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ