X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci tak.
    Póki nie ma @ nie trac nadzieji
    Dzis idziesz na bete to bedziesz miala czarno na bialym.
    Ogólnie pierwszy raz sie spotykam z sytuacją ze test raz pokazuje ciaza a raz nie.
    Ja robiłam test 12 dni po owulce, moj test byl kupiony w funciaku czyli po 1 funt najtanszy i najgorszej jakosci, mieszkam w UK.
    Mi po minucie pokazała sie bardzo słaba cieniutka kreseczka i nie bylam pewna w sumie czy ona tam jest czy mam zwidy ale nie dawalo mi to spokoju !
    Wiec w godzinach popoludniowych poszłam do miasta i kupilam test elektroniczny one są dużo droższe ale za to o wiele lepsze bo wykrywają ciąże juz 4 dni przed miesiączką a że ja była 2 dni przed to pomyslałam ze jesli ta kreseczka to nie zwid to mi wykaże.
    Dziewczyny mówily abym poczekala i zrobila jeszcze raz zwykly test rano ale kurde nie wytrzymalabym do rana a czytalam od kolezanki ze ona wlasnie te elektroniczne sobie chwali .
    Wróciłam do domu i poszłam go zrobic... trzeba bylo 3 min czekac na wynik... na ekranie krecila sie klepsydra i czekalam jak na sciecie... pokazalo mi sie pregnant czyli ciąza teraz tylko czekalam czy bedzie NOT czy bedzie 1-2 ,2-3 itp no i pokazalo się Pregnant 1-2 czyli ciaża 1-2 tydzien :) U mnie neistety nie mozna miec bety kiedy sie chce tak jak w polsce wiec ja liczyc moge tylko na testy.

    Szarlotka123 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://f.kafeteria.pl/temat/f9/bobo-test-strumieniowy-kogo-jeszcze-oszukal-p_4021937 znalazłam teraz taki temat :( Wiem, wiem, że ta Beta dzisiaj pokaże ale.. Znowu jest coś nie tak.. i ta temperatura :( Już chyba nastawiam się, że to nie ciąża jednak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne macie te testy, u nas też by się takie przydały..

  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka przez neta można kupić takie elektroniczne też u nas
    https://www.apo-discounter.pl/clearblue-cyfrowy-test-ciazowy-p-7842.html

    o148p07w5riqasy7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w aptekach tez mozna w pl kupic :)

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "
    katsuyoshi wrote:
    Teraz tak:
    Allmita mam takie proste pytanie do Ciebie.
    Mianowicie czy ty nie wiedziałas nim brałaś ślub ze twoj mąz nie jest chetny aby miec dzieci?
    Wybacz ale dla mnie to dziwne :/ No bo skoro byl gotowy na ślub a nie chce miec dzieci to jak on wyobraża sobie tworzenie rodziny? Przeciez wiadome jest że kazda kobieta pragnie o stworzeniu pelnej rodziny w której jest chociaż jedno dziecko

    a więc tak....byc może dla większości dziewczyn tu nie jest to zrozumiałe(I ja to rozumiem w końcu to forum staraczek), ale nie każda kobieta rodzi się z myślą chce byc matką, nie każdą kobiete rozczulaja niemowlaki i nie dla każdej kobiety posiadanie dziecka jest sprawą najbardziej istotną...Akurat sama mam mnóstwo koleżanek w moim wieku(34-35 lat), które ani myślą o rodzeniu i ja do takich długo należałam.. NAwet trudno mi powiedzieć że ja do nich nagle teraz nie należe,bo nie jestem jeszcze na etapie że posiadanie dziecka jest dla mnie sprawą być a nie być związku..Po prostu zauważyłam że coś sie mi tam w głowie zaczeło tlić...a co do rozmowy przed slubem to na wstępie napisałam jasno że z początku razem nie chcieliśmy miec dzieci, a potem doszlismy do wniosku że czekamy na dobry moment...
    BArdzo nie lubię takich ataków typu rodzina to tylko dzieci, sorry ale kojarzy mi się to z bardzo moherowym podejściem do życia...


    szarlotka 123- opcje dla desperatów, narazie sobie podaruje...;)
    martaa- dzieki za rady-mam właśnie zamiar na razie oswajać męża że dzieci mi nie straszne, i będe wyczekiwać dobrego momentu do rozmowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 11:05

    martta lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka mi powiedziała kiedyś, że to kobiety decydują o ciąży a faceci nie mają nic do gadania- po prostu przestajemy brać tabletki a oni o tym nie wiedzą ;) Haha, bardzo mnie tym rozbawiła pamiętam :) Nie wiem czemu ale polepszył mi się trochę humor gdy poczułam, ze bolą mnie piersi.. Może jeszcze nie wszystko stracone ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt cie nie atakuje ale jak ty to tak odbierasz to twoj problem...
    ja osobiscie wiem ze kazda kobieta z czasem dojrzewa do bycia mama i chce miec dzieci..
    znam wiele przypadków ktorzy sie zarzekaja ze dzieci miec nie chca a przychodzi co do czego mija kilka lat... dochodzi 40stka a one chca miec dzieci i wielka wtedy jest panika.
    nikt nie ocenia ani nie krytykuje.
    tylko skoro ty chcesz miec dziecko to powinnas z mezem o tym na powaznie pogadac , niech wie o tym. z reszta nie bede sie wiecej na ten temat odzywac bo mysle ze kazdą moja wypowiedz odbierzesz jako jakiś atak ;)

    Szarlotka123, anusia24 lubią tę wiadomość

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki w ten piekny sloneczny dzien! :D

    Oczywiscie nie ma co mowic komus jak ma zyc, bo to indywidualna sprawa kazdego czlowieka.

    Jednak jesli chodzi o nas to wyszlismy z zalozenia ze nie bedziemy zwlekac z ta decyzja do 30. Uznalismy ze dla nas najwazniejsze jest zalozenie rodziny. Tym bardziej ze zdrowie mam nie pierwsze... A i jak czlowiek mlodszy to wiecej sily na opieke :P No i szybciej odchowamy i moze zobaczymy kolejne pokolenia :)

    Hmm ale ogolnie to tez mi troszke dziwnie wyglada ze oboje nie chcieliscie miec dzieci przed slubem a pozniej nagle okazalo sie ze jedno z Was chce. Wyglada to na troszke niedojrzale podejscie (zalozenie przed slubem ze sie nie chce dzieci?? Bo tak jak Kat mowi w koncu kieds w kobiecie pojawia sie to pragnienie i lepiej zalozyc wlasnie przed slubem ze jednak te dzieci beda i od razu sytuacje wyjasnic) Kurde ale zem napisala ze prawie sama nie rozumiem :P Reasumujac zycze Ci aby sprawy poszly w dobrym kierunku i aby rozmowa z mezem byla owocna (a napewno bedzie). Zycze duuuzo milosci i dobrych decyzji <3

    Milego dnia kochane <3 <3 <3

    katsuyoshi, Allmita lubią tę wiadomość

    p19uskjoxacp4928.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie anusia24 :*

    anusia24 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusia24 wrote:
    Witajcie kobietki w ten piekny sloneczny dzien! :D

    Oczywiscie nie ma co mowic komus jak ma zyc, bo to indywidualna sprawa kazdego czlowieka.

    Jednak jesli chodzi o nas to wyszlismy z zalozenia ze nie bedziemy zwlekac z ta decyzja do 30. Uznalismy ze dla nas najwazniejsze jest zalozenie rodziny. Tym bardziej ze zdrowie mam nie pierwsze... A i jak czlowiek mlodszy to wiecej sily na opieke :P No i szybciej odchowamy i moze zobaczymy kolejne pokolenia :)

    Hmm ale ogolnie to tez mi troszke dziwnie wyglada ze oboje nie chcieliscie miec dzieci przed slubem a pozniej nagle okazalo sie ze jedno z Was chce. Wyglada to na troszke niedojrzale podejscie (zalozenie przed slubem ze sie nie chce dzieci?? Bo tak jak Kat mowi w koncu kieds w kobiecie pojawia sie to pragnienie i lepiej zalozyc wlasnie przed slubem ze jednak te dzieci beda i od razu sytuacje wyjasnic) Kurde ale zem napisala ze prawie sama nie rozumiem :P Reasumujac zycze Ci aby sprawy poszly w dobrym kierunku i aby rozmowa z mezem byla owocna (a napewno bedzie). Zycze duuuzo milosci i dobrych decyzji <3

    Milego dnia kochane <3 <3 <3
    No też własnie mi o to chodzi :)
    Ale nie każdy to rozumie... :/
    Przecież wiadomo że nie kazda od razu chce miec dzieci itp.
    Kazda jest inna i potrzebuje na to czasu aby dojrzec do takiej decyzji ale nie mozna z góry zakladac ze owych dzieci się na 100% nie bedzie chcialo bo nigdy nie wiadomo co nasze serducho zapragnie za kilka lat.
    Z wiekiem stajemy sie starsze i zaczynamy myslec o tym jak by to bylo posiadac takiego maluszka ktory biega po domu i wszedzie go pelno a potem uswiadamiamy sobie ze nie potrafilibysmy bez takiego malenstwa życ i nasze zycie byloby puste bez takiej malej istotki ktora daje nam tyle radosci..

    A skoro kolezanka ustalila z mezem przed slubem ze owych dzieci nie bedą chcieli to mąż moze teraz w ogole sie na nie nie zgodzi bo np powie ze ustalaliscie przed slube ze zadnych dzieci nie bedzie i ze on bral slub z kobietą ktora owych dzieci miec nie chce. Nie wiadomo czy bedzie zadowolony teraz z faktu ze tobie się odmieniło i moze byc zly o to i nie chciec mimo twojego pragnienia miec dzieci.
    To mialam na mysli ale mniejsza ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 11:37

    Szarlotka123 lubi tę wiadomość

  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce wyszło, od razu człowiekowi się lepiej robi to prawda! :)
    nie ma co dziewczyny, jak anusia napisała niech każdy sobie układa życie jak chce. A i tak co z tego wszystkiego będzie pokaże czas, można sobie wszystko zakładać i przewidywać, a potem wszystko lubi i tak się do góry nogami przewracać. Ktoś nie chce dziecka i je bez trudu ma, ktoś bardzo chce i nie może itd.

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    o148p07w5riqasy7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martta wrote:
    słońce wyszło, od razu człowiekowi się lepiej robi to prawda! :)
    nie ma co dziewczyny, jak anusia napisała niech każdy sobie układa życie jak chce. A i tak co z tego wszystkiego będzie pokaże czas, można sobie wszystko zakładać i przewidywać, a potem wszystko lubi i tak się do góry nogami przewracać. Ktoś nie chce dziecka i je bez trudu ma, ktoś bardzo chce i nie może itd.
    u mnie tez sloneczko wyszlo :D

    Oczywiscie niech kazdy uklada zycie jak chce ale skoro kolezanka tutaj pisze na forum tzn ze oczekuje jakiejs rady i wsparcia i to otrzymuje. A ze odbiera to jako taki to juz nie moja wina.

  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki, U mnie słońca nawet nie widać :( szaro i ponuro :(
    Apropo mam do was pytanko, śluz mam kremowy a zarazem wodnisty, który brać pod uwage na wykresie? :D

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95 wrote:
    Cześć dziewczynki, U mnie słońca nawet nie widać :( szaro i ponuro :(
    Apropo mam do was pytanko, śluz mam kremowy a zarazem wodnisty, który brać pod uwage na wykresie? :D
    Witaj :D
    hehe dobre pytanie :D ja zaznaczylabym jednak kremowy bo to wodniste to moze byc tylko dodatek . Jednak mysle ze jakby bylo wodnisty to jednak tego kremowego by nie bylo ;)

  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    No też własnie mi o to chodzi :)
    Ale nie każdy to rozumie... :/
    Przecież wiadomo że nie kazda od razu chce miec dzieci itp.
    Kazda jest inna i potrzebuje na to czasu aby dojrzec do takiej decyzji ale nie mozna z góry zakladac ze owych dzieci się na 100% nie bedzie chcialo bo nigdy nie wiadomo co nasze serducho zapragnie za kilka lat.
    Z wiekiem stajemy sie starsze i zaczynamy myslec o tym jak by to bylo posiadac takiego maluszka ktory biega po domu i wszedzie go pelno a potem uswiadamiamy sobie ze nie potrafilibysmy bez takiego malenstwa życ i nasze zycie byloby puste bez takiej malej istotki ktora daje nam tyle radosci..

    Ooo to to to! Wlasnie, dobrze ujete :)
    Po prostu trzeba pewne sprawy ustalic wczesniej.
    Ja biorac slub tez jeszcze o dzieciach nie myslalam ale wiedzialam ze w koncu nadejdzie taki dzien ze zechce. Do tego musialam podjac sporo innych trudnych dla mnie decyzji związanych głównie z wyznaniem. No ale wszystko dzieki wlasnie tym rozmowom przed slubem, takze karty wylozone na stol od razu i juz teraz zadnych niespodzianek nie ma.

    Noo tylko narazie w ta ciaze nie zachodzimy :P Mam nadzieje ze juz wkrotce :)

    p19uskjoxacp4928.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katsuyoshi wrote:
    Nikt cie nie atakuje ale jak ty to tak odbierasz to twoj problem...
    ja osobiscie wiem ze kazda kobieta z czasem dojrzewa do bycia mama i chce miec dzieci..
    znam wiele przypadków ktorzy sie zarzekaja ze dzieci miec nie chca a przychodzi co do czego mija kilka lat... dochodzi 40stka a one chca miec dzieci i wielka wtedy jest panika.
    nikt nie ocenia ani nie krytykuje.
    tylko skoro ty chcesz miec dziecko to powinnas z mezem o tym na powaznie pogadac , niech wie o tym. z reszta nie bede sie wiecej na ten temat odzywac bo mysle ze kazdą moja wypowiedz odbierzesz jako jakiś atak ;)

    spokojnie ,aż taka wrażliwa nie jestem...;) tak wiem że rozmowa jest najważniejsza, zbieram sie do niej...Tak naprawdę zaczęłam od pisania na tym forum bo jest to pierwsze miejsce gdzie przyznałam się że tak-teraz jestem gotowa na dziecko..nie wie tego jeszcze nawet ani moja mama, ani mąż ani siostra...po prostu to bardzo świeża decyzja i sama chce się z nia najpierw sama trochę oswoić, a wirtualnie zawsze łatwiej się wypowiedzieć :)
    anusia24- niby troche masz racji,pewnie trochę w tym było niedojrzałości..albo może problemów z wyrażaniem potrzeb-zawsze miałam problemy z rozmawianiem z ludzmi na poważne tematy..z bliskimi też..taki troche dzik jestem..;)
    katsuyoshi- ale z drugiej "zabieranie się do roboty" tylko po to bo "kiedyś tam może zapragnę mieć dzieci" jest wg mnie własnie nieodpowiedzialne....nie lepiej poczekać na moment gdy chociaz jedno zapragnie miec trochę dziecko? jeżeli będzie już za późno to trudno-świat mi sie nie zawali-mam świetną pracę i mnóstwo zainteresowań...
    szarlotka123- antykoncepcji nie stosuje, więc pomysł z odstawieniem tabl odpada..;)-inna sprawa że i tak nie chciałabym w ten sposób


    tyle żeście napisały że jak skończyłam post to już były nowe....:) chybaśmy się nie do końca zrozumiały..wspominałam Wam(na samym początku) że w końcu ustaliłam z mężem że o dziecku pomyslimy jak się ustabilizuje nam wszystko..rozmowa o totalnym nie chceniu dzieci-była gdzies tam przed ślubem(zanmy sie w sumie z 8 lat,małżeństwo trwa 3,5) ale potem wspólnie przerodziła sie w myśl następną...latka leciały a ja nie naciskałam gdyz jak napisałam nie czułam żadnej ku temu potrzeby..i tyle..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 11:53

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Marta :)
    Gdzies wyczytalam ze zaznacza sie zawsze ten bardziej plodny sluz wiec ja z kolei wodnisty bym zaznaczyla :P

    p19uskjoxacp4928.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stan psychiczny i tok myślenia zmienia się z roku na rok, my kobietki tak mamy, że im starsze jesteśmy tym bardziej się "roztkliwiamy" nad swoim życiem i myślimy czego nam jeszcze brakuje. wiem sama po sobie, że jakby mi ktoś rok temu powiedział, że będę chciała dziecka to bym go wyśmiała ;) A tak zmieniając na chwilę temat, spojrzał ktoś na to moje usg macicy?

    Sówka35, anusia24, katsuyoshi, Allmita lubią tę wiadomość

  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta95 wrote:
    Cześć dziewczynki, U mnie słońca nawet nie widać :( szaro i ponuro :(
    Apropo mam do was pytanko, śluz mam kremowy a zarazem wodnisty, który brać pod uwage na wykresie? :D


    A ja chyba gdzieś w tej "bazie wiedzy" widziałam, żeby odnotowywać w takich sytuacjach ten bardziej płodny śluz czyli chyba w tym wypadku wodnisty. Ale głowy nie dam...

    o148p07w5riqasy7.png
‹‹ 387 388 389 390 391 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ