X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 2 września 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selja wrote:
    Też to znam, im dłużej czekam tym tych objawów mniej bo mniej się nastawiam :)

    dokładnie, bo wiem że to zwyczajne objawy przed okresem i nie są oznaką ciąży. Czuje że ciężki czas przede mną

    Selja lubi tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 2 września 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Laska, witaj w gronie :)

    Myślę, że usunięcie może mieć podobne konsekwencje jak np łyżeczkowanie, a wszystko zależy od tego, jak zabieg został przeprowadzony i czy organizm wrócił do siebie.
    Kilkadziesiąt lat temu kobiety w Polsce usuwały ciąże, traktując to jak antykoncepcję, o ile wiem, a potem (w większości) bez przeszkód rodziły dzieci, więc myślę, że nie ma się co martwić na zapas.

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 2 września 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ???
    z tego wszystkiego tak się denerwuję, że chciałabym ta wizytę którą mam w piatek u gin dobrze wykorzystać.
    Czy powinnam o coś konkretnego zapytać ?

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 2 września 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, Bobitta :)

    nie denerwuj się na zapas :) idziesz do prywatnego czy na nfz?
    myślę, że przede wszystkim powinnaś powiedzieć, że martwi Cię brak efektów starań w postaci ciąży i poprosić o pomoc w znalezieniu powodów.

    Mój plan jest taki:
    - w tym miesiącu sprawdzę jak się zachowują moje jajniki przed owulacją i po
    - sprawdzę ponownie endometrium
    - zrobiłam badania tarczycy i hormonalne - skonsultuję wyniki z endo

    zastanów się, co dotychczas cię niepokoiło podczas obserwacji cyklu, to może łatwiej nam będzie określić, o co najlepiej zapytać gina ;)

    - ja zamierzam zapytać gina o plamienia po okresie; dotychczas wydawało mi się to "normalne", ale niekoniecznie tak musi być...

    Bobitta lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 2 września 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na NFZ do mojego dr. Płaszewskiego - już pisałam w innym temacie, że dziewczynom z KRK bardzo go polecam, jako jedyny z 5 lekarzy u których byłam. Wysłuchał zajął się mną, był miły i sprawiał wrażenie jakby mu zależało pomóc.

    Vesper problem w tym, że nie było powodów do niepokoju podczas tych trzech miesięcy starań. Jedynie brak rezultatów ;(

    może jedna rzecz... ale sobie ją tłumaczę - kiedyś obchodził mnie tylko okres miedzy krwawieniem a krwawieniem wiec tylko na to zwracałam uwagę. Odkąd mi zależy i się obserwuję, to odczuwam czasem (ale to bardzo żadko jakiś ból- albo w lewym jajniku albo w prawym) wydaję mi się jednak, że wcześniej też tak mogłam mieć, a ponieważ jestem bardziej świadoma swojego ciała odkąd mierzę temperaturę i wyszukuję objawów, że może być to normą

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 2 września 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z lekarzami na nfz jest taki problem, że oni rzadko wypisują jakieś skierowania na badania...
    ja dziś zostawiłam 210 zł w labie...
    wielu rzeczy nfz nie refunduje, a powinien...

    z klasyki, o której słyszałam, jeśli chodzi o przygotowanie się do starań:
    - Igg (z Igm dwa razy tyle) na różyczkę, toxoplazmozę, cytomegalię
    - TSH (jedyne badanie, które mi zlecono - rodzinny) plus FT3 i TF4
    - przy moim PCOS zrobiłam jeszcze prolaktynę, AntyTPO
    na progestereron zabrakło mi kasy :/

    poza tym sporo morfologii, badanie moczu (badania zlecone przez rodzinnego)

    mnie też boli brzuch - odkąd się obserwują wypada on gdzieś w okolicy owulacji, więc tym bym się nie martwiła

    3cs to jeszcze nie tak źle ;)
    słyszałam, że warto dać dojrzeć armii, więc lepiej się kochać co dwa, trzy dni :P

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 2 września 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz ;P z Twojego wyliczania mało co rozumiem ;)

    a co do kochania się to tak właśnie robimy...

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 2 września 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    wiesz ;P z Twojego wyliczania mało co rozumiem ;)

    a co do kochania się to tak właśnie robimy...


    mam na myśli badania, które warto zrobić, zeby wiedzieć, czy z naszym organizmem jest wszystko ok. robiłaś już jakieś badania?

    Bobitta, Ev lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 2 września 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    Na NFZ do mojego dr. Płaszewskiego - już pisałam w innym temacie, że dziewczynom z KRK bardzo go polecam, jako jedyny z 5 lekarzy u których byłam. Wysłuchał zajął się mną, był miły i sprawiał wrażenie jakby mu zależało pomóc.

    Vesper problem w tym, że nie było powodów do niepokoju podczas tych trzech miesięcy starań. Jedynie brak rezultatów ;(

    może jedna rzecz... ale sobie ją tłumaczę - kiedyś obchodził mnie tylko okres miedzy krwawieniem a krwawieniem wiec tylko na to zwracałam uwagę. Odkąd mi zależy i się obserwuję, to odczuwam czasem (ale to bardzo żadko jakiś ból- albo w lewym jajniku albo w prawym) wydaję mi się jednak, że wcześniej też tak mogłam mieć, a ponieważ jestem bardziej świadoma swojego ciała odkąd mierzę temperaturę i wyszukuję objawów, że może być to normą


    ja, niestety, straciłam trochę zaufanie do lekarzy z nfz...
    nie wiem, na ile to wiarygodne...ale widziałaś, jakie opinie ma dr Płaszewski w necie...? ogólnie dramat. Wielu spraw sama nie weryfikuję, ale doszłam do wniosku, ze czas wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli rzeczywiście mam kłopoty z hormonami, to nawet jak zajdę, będę mieć prawdopodobnie problem z donoszeniem... wolę chuchać z zimne zamiast żałować, że czegoś nie dopilnowałam. Ta taktyka ma tylko jedną wadę: KOSZTUJE :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2015, 17:58

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 2 września 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    ja, niestety, straciłam trochę zaufanie do lekarzy z nfz...
    nie wiem, na ile to wiarygodne...ale widziałaś, jakie opinie ma dr Płaszewski w necie...? ogólnie dramat. Wielu spraw sama nie weryfikuję, ale doszłam do wniosku, ze czas wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli rzeczywiście mam kłopoty z hormonami, to nawet jak zajdę, będę mieć prawdopodobnie problem z donoszeniem... wolę chuchać z zimne zamiast żałować, że czegoś nie dopilnowałam. Ta taktyka ma tylko jedną wadę: KOSZTUJE :P

    Mam taka sama :) . Oj niestety tak ... ale zadne pieniadze nie sa miarodajne ze zdrowiem i szczesciem .

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • sylwiak Ekspertka
    Postów: 204 116

    Wysłany: 2 września 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko, biorę metforminę już 2 miesiąc i od jakiegoś czasu zauważyłam wielką chęć na słodkie, mam wrażenie jakby spadał mi cukier przy tym.. robi mi się często słabo.. czy to ma związek z tym że mam insulinę w normie a biorę te tabletki? czy może powinnam zacząć kontrolować cukier?

    Kruszynko rośnij zdrowo... <3 Kochamy Cię...
    1 cykl udany <3
    relgvcqghi9hgve4.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 2 września 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    Mam taka sama :) . Oj niestety tak ... ale zadne pieniadze nie sa miarodajne ze zdrowiem i szczesciem .

    mimo to nie rozumiem taktyki nfztu :P
    a pieniądze rzecz nabyta :P

    Ev lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 2 września 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiak wrote:
    Dziewczyny mam pytanko, biorę metforminę już 2 miesiąc i od jakiegoś czasu zauważyłam wielką chęć na słodkie, mam wrażenie jakby spadał mi cukier przy tym.. robi mi się często słabo.. czy to ma związek z tym że mam insulinę w normie a biorę te tabletki? czy może powinnam zacząć kontrolować cukier?

    hej, ja się nie znam - może dopytaj jeszcze na wątku starając się z pomocą medyczną? tam pewnie są dziewczyny, które będą mieć w tym zakresie więcej do powiedzenia :P

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 2 września 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    nie czytałam nigdy opini w necie na jego temat - to przyznaję, ale byłam u 3 ginekologów prywatnie, którzy zabrali kase i tyle. a on był pierwszy, który mnie wypytał o wszystko i normalnie mówił do mnie jak do człowieka a nie portmonetki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2015, 18:36

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 2 września 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam już parę latek na karku i wielu ginów zdążyłam przetestować, i tych prywatnych i na nfz. jak dotąd nie znalazłam takiego, który by patrzyłby na mnie całościowo, biorąc wszystkie objawy pod uwagę. jeden był sensowny, ale za to nie ma żadnego doświadczenia w kwestii porodu, bo nie ma praktyki w żadnym szpitalu. zawsze coś :P
    będę chodzić do kilku, do skutku :P kto bogatemu zabroni ?:D

    Bobitta, Ev, Selja lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 2 września 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no zobaczymy po piatku co mi powie

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta jeśli dla ciebie ten lekarz jest ok to tego się trzymaj.
    Najważniejsze jest to jak ty go odbierasz i się czujesz w trakcie wizyt u niego ;)
    A co do twoich spraw, piszesz że ze starań nic nie wychodzi no to masz o co pytac lekarza.
    Powiedz mu o tym a napewno sprawdzi czy uklad rozrodczy itp są wporządku.
    Jeśli on potrafi wysłuchac a pisałac że tak to napewno spedzicie w tej kwesti rozmowe.
    Trzymam kciuki i daj znac co i jak :)

    Bobitta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,nie bylo mnie 2 dni,a Wy moje drogie tak się rozpisałyście :) ...ja niestety nie mam czasu siedzieć na forum :(, poszerzam swoją wiedzę zawodową na szkoleniu....u mnie dziwnie,czuje sie jakaś taka napichnięta... jak by mi ktoś napompował dół brzucha...zaznaczam,ze jestem szczupła kobietka,a nawet trzymanie nogi na nogę sprawia mi problem ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2015, 19:41

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 2 września 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta, a najlepiej czytaj, obserwuj swoje ciało - po jakimś czasie sama dojdziesz do tego, nad czym warto się pochylić. Dobry gin tego nie zbagatelizuje, tylko sprawdzi. Życzę powodzenia z lekarzami!

    Bobitta lubi tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 3 września 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co tu taka cisza ? Kto w najbliższym czasie testuje??

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ