X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no kurcze to rzeczywiście dziwne, a to @ czy jakieś plamienie na razie? powinnaś iść do lekarza, nie ma co kombinować, ona będzie wiedziała co i jak. Zadzwoń i zobacz co Ci powie.

    Szarlotka123 lubi tę wiadomość

    o148p07w5riqasy7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwykła krew, nie jest jej dużo ale no.. jest, do tego ból podbrzusza. Wzięłam od razu dupka, zaraz jeszcze raz zrobię test i zobaczę co wyjdzie. Chyba tak zrobię, że pojadę jednak.

  • marta95 Autorytet
    Postów: 1905 489

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mnie macica podczas okresu jest niska i miękka, bynajmniej ja tak mam. Może to po prostu plamienie okoloowulacyjne ? :)

    Szarlotka123 lubi tę wiadomość

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki. Szarlotka a to może skutek alkoholu- zwieksza się wtedy ciśnienie i stad to krwawienie? Ja jeszcze tydzień czekania do testowania. w poniedziałek mam isc na bete. ale ten czas się dluzy.

    Szarlotka123, anusia24, Evanlyn lubią tę wiadomość

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi raz sprawdzałam macice, jest wysoko, miękka i chyba otwarta ale ja nigdy nie potrafię tego rozróżnić.. Może i plamienie ale owulację miałam w Sobotę, wychodzi na to z testów owu.. Może przez alkohol ale pojawiły się skrzepy. Chyba jednak do niej pojadę bo to nie ma żartów.

    anusia24 lubi tę wiadomość

  • martta Autorytet
    Postów: 1429 1022

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to szoruj do lekarza Szarlotka, powie co i jak! może faktycznie to jakieś oczyszczenie organizmu.

    o148p07w5riqasy7.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Witam dziewczynki. Szarlotka a to może skutek alkoholu- zwieksza się wtedy ciśnienie i stad to krwawienie? Ja jeszcze tydzień czekania do testowania. w poniedziałek mam isc na bete. ale ten czas się dluzy.
    Oczywiście trzymam kciuki za II kreseczki :) do poniedziałku jeszcze kupe czasu. A jeśli (odpukać) się teraz nie uda to możesz podejść do tego drugi raz? Bo nie wiem jak to działa.

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się boje :( znowu coś.. Chyba macierzyństwo nie jest mi dane.

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Oczywiście trzymam kciuki za II kreseczki :) do poniedziałku jeszcze kupe czasu. A jeśli (odpukać) się teraz nie uda to możesz podejść do tego drugi raz? Bo nie wiem jak to działa.

    Mogę. Ponoc rzadko się udaje za pierwszym razem. Czasem dziewczyny podchodzą po cztery razy i się nie udaje. Ale mam jakies takie przeczucie ze nic się nie zadziało- to za wcześnie na jakies objawy no ale mam jakies takie przeczucie. Jakos tak dziwnie spokojna jestem. Jeszcze nawet nie kupiłam testu. Lekarz kazal zrobić z krwi no ale najwcześniej 14 dni po bo wcześniej to może być zakłamany przez pregnyl.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Mogę. Ponoc rzadko się udaje za pierwszym razem. Czasem dziewczyny podchodzą po cztery razy i się nie udaje. Ale mam jakies takie przeczucie ze nic się nie zadziało- to za wcześnie na jakies objawy no ale mam jakies takie przeczucie. Jakos tak dziwnie spokojna jestem. Jeszcze nawet nie kupiłam testu. Lekarz kazal zrobić z krwi no ale najwcześniej 14 dni po bo wcześniej to może być zakłamany przez pregnyl.
    Hmm i za każdy zabieg trzeba płacić? Może akurat ten spokój to znak ale nie chce Cię nakręcać. U mnie przed płodnymi świrowałam a po płodnych jak już tylko czekałam na datę ogarnął mnie taki błogi spokój i chociaż wiedziałam że test już od kilku dni mógł coś pokazać to nie śpieszyło mi się ze zrobieniem :)

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Hmm i za każdy zabieg trzeba płacić? Może akurat ten spokój to znak ale nie chce Cię nakręcać. U mnie przed płodnymi świrowałam a po płodnych jak już tylko czekałam na datę ogarnął mnie taki błogi spokój i chociaż wiedziałam że test już od kilku dni mógł coś pokazać to nie śpieszyło mi się ze zrobieniem :)

    Tak- za kazda inseminacje placic trzeb- teraz mnie wyniosło ok 1500 w sumie. Ale byłoby 2 tys więcej gdyby nie to ze miałam refundowane leki. Jeszcze mamy możliwość na dwie refundacje. I trzeba się zastanowić czy wykorzystać to do inseminacji czy od razu in vitro- w razie niepowodzenia - oczywiście odpukać.

    Ja to już chyba po tych wszystkich przejściach to tyle energii wykorzystałam ze teraz mam jej chwilowy deficyt. A testow ciążowych to zrobiłam niezliczona ilość.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Tak- za kazda inseminacje placic trzeb- teraz mnie wyniosło ok 1500 w sumie. Ale byłoby 2 tys więcej gdyby nie to ze miałam refundowane leki. Jeszcze mamy możliwość na dwie refundacje. I trzeba się zastanowić czy wykorzystać to do inseminacji czy od razu in vitro- w razie niepowodzenia - oczywiście odpukać.

    Ja to już chyba po tych wszystkich przejściach to tyle energii wykorzystałam ze teraz mam jej chwilowy deficyt. A testow ciążowych to zrobiłam niezliczona ilość.
    Współczuje :( nie potrafię sobie nawet wyobrazić co czujesz. Poza tym strasznie dużo to kosztuje :/ no ale...wszystko co związane z medycyną jest kosztowne. Myślimy o korekcie wzroku dla mojego M i jest to koszt ok 6tys zł jak mój M się orientował za dwoje oczu tego samego dnia. A in vitro też się może nie powieść? Słyszałam tylko że może zdarzyć się ciąża mnoga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 13:35

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Współczuje :( nie potrafię sobie nawet wyobrazić co czujesz. Poza tym strasznie dużo to kosztuje :/ no ale...wszystko co związane z medycyną jest kosztowne. Myślimy o korekcie wzroku dla mojego M i jest to koszt ok 6tys zł jak mój M się orientował za dwoje oczu tego samego dnia. A in vitro też się może nie powieść? Słyszałam tylko że może zdarzyć się ciąża mnoga.

    No in vitro także się nie udaje. Nawet bym powiedziała ze coraz częściej slysze ze znow się komus nie udało- nie do uwierzenia jak ciężko w tych czasach o dziecko. Kiedys wydawalo mi się to takie proste. A co do ciąży mnogiej to ryzyko spowowowane jest poprzez stosowanie lekow do stymulacji. No ja tez teraz bylam stymulowana i miałam 3 pęcherzyki wiec zawsze mogloby się okazac ze trojaczki. W klinice gdzie chodzimy- na scianach sa zdjęcia z dziecmi poczętymi dzięki nim gdzie widać bardzo często bliźniaki, trojaczki a nawet widziałam czworaczki ;-)

    Evanlyn lubi tę wiadomość

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    No in vitro także się nie udaje. Nawet bym powiedziała ze coraz częściej slysze ze znow się komus nie udało- nie do uwierzenia jak ciężko w tych czasach o dziecko. Kiedys wydawalo mi się to takie proste. A co do ciąży mnogiej to ryzyko spowowowane jest poprzez stosowanie lekow do stymulacji. No ja tez teraz bylam stymulowana i miałam 3 pęcherzyki wiec zawsze mogloby się okazac ze trojaczki. W klinice gdzie chodzimy- na scianach sa zdjęcia z dziecmi poczętymi dzięki nim gdzie widać bardzo często bliźniaki, trojaczki a nawet widziałam czworaczki ;-)
    Fajna sprawa :) Mi się marzyły bliźniaki zawsze ale jak oglądam filmiki to w sumie nie wiem jak bym sobie poradziła z dwoma łobuzami :D mojej bratowej kuzynka miała pierwsze jedno dziecko a później 2x bliźniaki :O z 3 letnią przerwa. Czyli już ma 5 dzieciaczków :) mówi że fakt że ze zmęczenia czasem daje dziecku zamiast smoczka to pilot do tv ale nie żałuje ani chwili i nie narzeka :)

    I fakt ciężko uwierzyć że w tych czasach ciężko o malucha :/ medycyna poszła tak do przodu a tu dalej ciężko... Znam dziewczynę która nie mogła mieć dzieci właśnie i też coś z in vitro poszło nie tak. Wzięli jako rodzina zastępcza 3miesięcznego chłopczyka i teraz starają się o adopcję :) Mam nadzieję że Wam się uda :) pracujesz czy tylko Twój mąż/partner?

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evanlyn wrote:
    Fajna sprawa :) Mi się marzyły bliźniaki zawsze ale jak oglądam filmiki to w sumie nie wiem jak bym sobie poradziła z dwoma łobuzami :D mojej bratowej kuzynka miała pierwsze jedno dziecko a później 2x bliźniaki :O z 3 letnią przerwa. Czyli już ma 5 dzieciaczków :) mówi że fakt że ze zmęczenia czasem daje dziecku zamiast smoczka to pilot do tv ale nie żałuje ani chwili i nie narzeka :)

    I fakt ciężko uwierzyć że w tych czasach ciężko o malucha :/ medycyna poszła tak do przodu a tu dalej ciężko... Znam dziewczynę która nie mogła mieć dzieci właśnie i też coś z in vitro poszło nie tak. Wzięli jako rodzina zastępcza 3miesięcznego chłopczyka i teraz starają się o adopcję :) Mam nadzieję że Wam się uda :) pracujesz czy tylko Twój mąż/partner?

    Pracuje tez. Pracana zmiany wiec z tymi zastrzykami trzeba było kombinować żeby o stalej porze itd. wiec było to trochę uciążliwe.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Evanlyn Autorytet
    Postów: 1700 1727

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Pracuje tez. Pracana zmiany wiec z tymi zastrzykami trzeba było kombinować żeby o stalej porze itd. wiec było to trochę uciążliwe.
    Ale przynajmniej masz czym 8 godzin głowę zająć :) Rzadko zdarza się za 1 razem ale się zdarza :) z tym Ci nic nie doradzę i nie chcę tego robić czy próbować jeszcze raz inseminacji czy już in vitro. Może nie będziesz musiała... Fajnie mieć takich fajnych chłopaków :) Mój M też taki do rany przyłóż w razie potrzeby :) wsparcie kochanej osoby jest najważniejsze :)

    zuzanna lubi tę wiadomość

    43ktp07wud9y4wpd.png
    uwo9skjoyh555jxd.png
  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusia24 wrote:
    Halo halo?! Zyjecie???
    Szarlotka ja niestety sie nie wypowiem, nie mialam nigdy nic takiego...
    Ola i jak tam po wizycie ksiedza? :D
    ksiadz jak ksiadz...hee chwila moment poszedł

    km5s8ribs34fnes6.png
  • samuelka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. dziewczyny mam problem moj ostatni okres był 14.12.2015tym od tego czasu staraliśmy się z narzeczonym czyli 1mimo wszystko okres miał byc 7 stycznia do dzis go nie ma czyli to juz 12 dni.zawsze mam regularni co 24-25 dni .16 robilam tes wyszedł negatywny ale robilam popoludniu . dzis 18 bylam u gina ale powiedzial ze nie jestem wciąży o czym bardzo marzęczy jest możlwe ze usg jeszcze nie wykazało ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 17:53

    samuelka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od lekarza..Podejrzewa plamienie owulacyjne i jakiś problem z krzepnięciem krwi, dlatego może to tak wyglądać. Na razie mam zrobić badanie na właśnie krzepnięcie i zachowywać się jakbym miała zagrożoną ciąże - leżeć w łóżku i wychodzić tylko do wc dopóki będę krwawić..Kazała mi brać dupka dwa razy dziennie do 25 dnia cyklu i obserwować. Jest ślad po ciałku żółtym więc jestem już po owu. Jeżeli taka sytuacja ponowi się za miesiąc muszę iść do szpitala na łyżeczkowanie.. Po odstawieniu dupka mam zrobić betę i zobaczyć co nam z tego cyklu wyszło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2016, 18:08

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka123 wrote:
    Wróciłam od lekarza..Podejrzewa plamienie owulacyjne i jakiś problem z krzepnięciem krwi, dlatego może to tak wyglądać. Na razie mam zrobić badanie na właśnie krzepnięcie i zachowywać się jakbym miała zagrożoną ciąże - leżeć w łóżku i wychodzić tylko do wc dopóki będę krwawić..Kazała mi brać dupka dwa razy dziennie do 25 dnia cyklu i obserwować. Jest ślad po ciałku żółtym więc jestem już po owu. Jeżeli taka sytuacja ponowi się za miesiąc muszę iść do szpitala na łyżeczkowanie.. Po odstawieniu dupka mam zrobić betę i zobaczyć co nam z tego cyklu wyszło.
    ojej to nie dobrze.....miejmy nadzieje ze bedzie wszystko dobrze.Stsuj sie do zalecen i leż duzo,:)

    km5s8ribs34fnes6.png
‹‹ 413 414 415 416 417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ