X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staramy się i wspieramy
Odpowiedz

Staramy się i wspieramy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    demeter jakie bliźniaki :) w rodzinie u mnie i u męża nigdy nie zdazyły się bliźniaki ;)

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 wrote:
    demeter jakie bliźniaki :) w rodzinie u mnie i u męża nigdy nie zdazyły się bliźniaki ;)
    No to muszą w końcu się pojawic i będa moze u ciebie xD

  • Demeter Autorytet
    Postów: 455 285

    Wysłany: 10 września 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Smerfetka skoro udało Ci się zajść w pierwszym cyklu jak widzę, więc musisz być też pierwsza w rodzinie z ciążą bliźniaczą;););)
    Wszyscy by Cię nosili na rękach:)

    Demeter
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 10 września 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ev wrote:
    katsuyoshi plany hmmm zaraz zmykam pod prysznic , jak mężuś przyjedzie z pracy pewnie jakaś drobna kolacja , film i pewnie spać bo jutro ciezki dzien . Badania mnie czekaja ;( Glukoza i insulina po obciazeniu oraz test na insulinoodpość.
    Daj znać jakie wyniki

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • Ev Autorytet
    Postów: 1199 554

    Wysłany: 10 września 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selja wrote:
    Daj znać jakie wyniki

    Oki napisze jutro jak juz je dostane ;)

    Puki co dobrej nocy kochane ! 1008950vn9pbcqqay.gif ... bo juz mnie wzielo na placz i maz nakazuje sie polozyc i poprzytulac .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2015, 21:25

    Selja, Vesper lubią tę wiadomość

    8599yx8d9t871y8x.png
    eoc93ew1yklyxdn4.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 10 września 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce82 wrote:
    Ja w 2013 roku też poroniłam w 9 tc, od tego czasu staramy się i nic. Z punktu medycznego wszytsko ok, mam drożne jajowody, owulacja występuje, hormony już ok, miałam podwyższone tsh, ale biorę euthyrox N25 i teraz jest na poziomie 1, mąż nasienie ma też dobre, a i miałam zrobiony test na wrogość śluzu, który wyszedł dobrze.
    Aktualnie biorę kwas foliowy, inofen oraz od owulacji aspirin cardio.
    A Ty missy83 z punktu medycznego wszytko dobrze?

    ostatnią wizytę u gin miałam na przełomie lipiec/sierpień. Pokazałam lekarzowi wyniki badań, nie przyczepił się do nich, choć ja tam podejrzewałam,że mam coś za wysoko z hormonów, albo coś za nisko...Powiedział by się starać i tyle. By wyjechać gdzieś na wakacje, wyluzować się, he..No zobaczymy jak to będzie z tym cyklem, i w razie czego z następnymi, bo myślę, iż powinnam brać luteinę-z powodu dwóch bardzo wcześnie utraconych ciąż (ale lekarz powiedział,że jak będzie stwierdzona już ciąża,to wtedy jest sens brać).No to zależy wszystko od lekarza.Jak ten cykl nie zakończy się szczęśliwie,to pójdę do innego gin.

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 10 września 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze tak z innej beczki: po dniach płodnych,pozwalacie sobie na alkohol? taki w niewielkich ilościach oczywiście, jakieś małe piwo 2%..albo mała lampka wina?
    Czy alkohol ma wpływ na zagnieżdżanie zarodka ?

    Ja, aktualnie - wypiłam kilka łyczków piwa i nie.....odstawię....poza tym odbija mi się nie dobrze troszkę. Jeszcze wesele w sobotę przede mną. Wiadomo, jestem po staraniach - po dniach potencjalnie płodnych, no i.... jak z tym alkoholem? wiadomo,że lepiej nie pić. Ale czy lampka wina na weselu zaszkodzi? Zaraz ludzie, rodzina mojego męża będą mysleć,że w ciąży. Zresztą,mogę powiedzieć,że antybiotyk biorę.....a to piwo (i tak nie dobre,jakieś owocowe 2%), wylewam . Bo dziś taki piwkowy domowy wieczór,jak to okazyjnie bywa. No w sumie, lepiej nie brać do koszyka i po sprawie.Albo mąż niech sobie pije sam (ogólnie to mało alkoholu pijemy, okazyjnie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2015, 22:51

    katsuyoshi lubi tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 04:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    jeszcze tak z innej beczki: po dniach płodnych,pozwalacie sobie na alkohol? taki w niewielkich ilościach oczywiście, jakieś małe piwo 2%..albo mała lampka wina?
    Czy alkohol ma wpływ na zagnieżdżanie zarodka ?

    Ja, aktualnie - wypiłam kilka łyczków piwa i nie.....odstawię....poza tym odbija mi się nie dobrze troszkę. Jeszcze wesele w sobotę przede mną. Wiadomo, jestem po staraniach - po dniach potencjalnie płodnych, no i.... jak z tym alkoholem? wiadomo,że lepiej nie pić. Ale czy lampka wina na weselu zaszkodzi? Zaraz ludzie, rodzina mojego męża będą mysleć,że w ciąży. Zresztą,mogę powiedzieć,że antybiotyk biorę.....a to piwo (i tak nie dobre,jakieś owocowe 2%), wylewam . Bo dziś taki piwkowy domowy wieczór,jak to okazyjnie bywa. No w sumie, lepiej nie brać do koszyka i po sprawie.Albo mąż niech sobie pije sam (ogólnie to mało alkoholu pijemy, okazyjnie).
    Nie powinno się pic alkoholu w trakcie starania o dziecko tyle tylko wiem ;)

    missy83 lubi tę wiadomość

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 11 września 2015, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi wczoraj pani doktor powiedziała że lampka czerwonego wina jak najbardziej. ;)

    Vesper lubi tę wiadomość

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,nie mogłam się powstrzymać ;)



    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b75f66ce95ef.jpg

    Selja, malika89, missy83, katsuyoshi, Vesper, Mysza1986 lubią tę wiadomość

  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 11 września 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super cieszymy się bardzo gratulacje :) <3

    smerfetka22 lubi tę wiadomość

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 11 września 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :-)
    smerfetka22 wrote:
    hej dziewczyny,nie mogłam się powstrzymać ;)


    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b75f66ce95ef.jpg
    super i fajny podpisik już :-) gratulacje

    Katsuyoshi - to dobrze,że mi się zaczęło odbijać i odstawiłam to draństwo i nie wypiłam :-)

    a na weselu w sobotę, najwyżej lampkę wina będę sączyć....albo niech stoi koło mnie. Nawet mój m. powiedział,że jak Ty miałaś ostatnio problemy z utrzymaniem ciąży,to lepiej po staraniach nie pija alkoholu. I dobrze. Poza tym... znudził mi się alkohol...kiedyś to człowiek głupi,dopadał się do picia piwa + słone przekąski do domowego kina. Czytałam, że już wino lepsze... oczywiście w ciąży,to broń Boże, żadnego alkoholu.

    Ja to jak byłam 6 lat temu w ciąży,to nawet zastanawiałam się, czy mogę cukierki z alkoholem na święta zjeść, ale moja mama mówiła: no ale ile w tym cukierku tego alkoholu jest. Zjadłam może jeden,góra dwa.A potem i tak żałowałam. Taka obronna natura matek. Choć niektóre matki...no niektóre matki sobie folgują, ale to już ich sprawa, inna historia. Należy zawsze patrzeć NA SIEBIE, nie na innych. Kierować się swoim rozumem, dbałością o własne zdrowie :-)

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 11 września 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie mąż wczoraj zrobił niespodziewanke i wrócił z delegacji i zostaje do końca tygodnia :D

    Selja, Vesper lubią tę wiadomość

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 11 września 2015, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta - no to super niespodzianka :-)

    a ja już tak myślę,by się wymigać od alkoholu na jutrzejszym weselu i mówić ludziom,że biorę tabletki , jakiś antybiotyk i nie mogę. Ale...ewentualne zapłodnienie i tak zależy od budowy komórek,i tylko zdrowy zarodek ma szansę na pozytywne zagnieżdżenie i utrzymanie się.A alkohol nie dociera jeszcze do zarodka, w okresie czasu: po dniach płodnych a przed spodziewaną miesiączką. Wiadomo,mogę sobie położyć lampkę wina, a niech stoi... i tyle.Potem zamiast wina,wleje sok :-P .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2015, 09:44

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • słońce82 Ekspertka
    Postów: 129 102

    Wysłany: 11 września 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na twoim miejscu bym nie piła. W pierwszej ciąży nie piłam i było wszystko dobrze, w drugiej się skusiłam bo nie wiedziałam, że jestem i niestety poroniłam, nie wiadomo co było przyczyną, ale lepiej dmuchać na zimne.
    Ja od dzisiaj zaczynam akcje z testami owulacyjnymi, może tym razem się uda :)

    missy83, katsuyoshi lubią tę wiadomość

    3jgxrjjgmue5631q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 wrote:
    hej dziewczyny,nie mogłam się powstrzymać ;)



    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b75f66ce95ef.jpg
    Kochana to już nie jest cień cienia tylko jasniutka kreseczka ! <3
    Ciesze się :)

  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 11 września 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce22 - normalnie bym nie piła, a jeszcze wczoraj odrzuciło mnie od piwa, bo zaczęło mnie mdlić,to w końcu się opamiętałam. Naleję coś tam do kieliszka wina,jakiś sok i tyle;albo po prostu ściemnię tabletkami,że biorę antybiotyk , tyle... kłamstwo dla dobra ewentualnej ciąży. Wypiję symbolicznie łyczka szampana za młodą parę. O tak, tak postanowiłam, a potem sok. :-).

    słońce - a u Ciebie jak ze staraniami,kiedy ewentualne testowanie :-) ?

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słońce82 wrote:
    Ja na twoim miejscu bym nie piła. W pierwszej ciąży nie piłam i było wszystko dobrze, w drugiej się skusiłam bo nie wiedziałam, że jestem i niestety poroniłam, nie wiadomo co było przyczyną, ale lepiej dmuchać na zimne.
    Ja od dzisiaj zaczynam akcje z testami owulacyjnymi, może tym razem się uda :)
    Popieram wypowiedz :)
    Nie warto ruszać alkoholu w trakcie starań bo nigdy nic nie wiadomo jak nasz organizm zareaguje i przez głupi nawet mały kieliszek wina może sprawi nam potem problemów a raczej nie sądze że któraś chciałaby aby coś stało się fasolce...tym bardziej że nie mamy pewnosci czy się udało czy też nie. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2015, 10:46

    missy83 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co porabiacie dziewczyny?? :)

    katsuyoshi, missy83 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka22 wrote:
    co porabiacie dziewczyny?? :)
    A ja nie dawno wstałam kochana bo mój synek w nocy obudził się z płaczem i chyba coś go bolało siedziałam z nim 3 godziny :(
    kolo 5 poszłam spać dopiero ....
    Teraz muszę się obudzić i wtedy cała trójka nasza idzie do miasta zrobić opłaty i zakupy .
    My mamy co piątek wyłate....
    A co tam u Ciebie?
    Jak się czujesz? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2015, 11:02

‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ