X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 17 stycznia, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż powiedział że już miała swój czas na wychowywanie a teraz nasza kolej. Łatwo się mówi i ocenia z pozycji fotela przed tv. No naprawdę nie jest łatwo wszystko ogarnąć. Już teściowa zapomniała jak to jest wychowywać, dbać o dom, o dzieci, obejście i jeszcze pieniądze zarabiać? Ona będzie wychowywać 🤔 a ja co mam całą resztę ogarniać od podcierania pupy po mycie kibelka i tyle będę miała do powiedzenia? Nie ma mowy.
    My też nie raz nie rozmawiamy o ważnych sprawach jak wiemy że ktoś może usłyszeć, był czas że dopiero jak wszyscy spali to rozmawialiśmy bo inaczej każde nasze słowo było potem przytaczane. Nawet teściowej nie mówię ooim stanie zdrowia, nie powiedziałam jej o opisie rezonansu, przy niej nie narzekam jak mnie coś boli bo ona ciągle ma swoje "mądre" odpowiedzi. I też chyba zacznę być nie miła bo mam dość wtykania się w nie swoje sprawy.

    A co do dentystów. Ja zauważyłam że im wyższy standard gabinetu tym więcej potrafią znaleźć do zrobienia. Mi w akademii dentystów chcą wszystkie plomby wymieniać, moja stara dentystka uważa że póki są szczelne to nie ma potrzeby. Nie wiem kto ma rację. Ale podobało mi się podejście do Zuzi zębów w sensie że miała ubytek w mleczaku i dali mu trochę czasu bo już się ruszał i przy następnej wizycie nie było już co robić bo wypadł . No i higienizacje mają pierwsza klasa, nigdy nie byłam tak zadowolona z efektów mimo że ponad tydzień mnie dziąsła po tym bolały 😀.
    Karolina wiem że standardowo ząb po plombowaniu może boleć do tygodnia. Ale rzeczywiście 3 tyg.to długo i może coś poszło nie tak, jakaś nieszczelność, jedzenie się dostało i się tam paskudzi. I dobrze że kazali ci przyjechać na cito. Od zębów jest wiele chorób w tym zakażenie całego organizmu.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 17 stycznia, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o leczenie w ciąży, to trzeba koniecznie, bo to nie wiaodmo jak szybko może pójść na dziecko jeśli jakieś zakażenid/stan zapalny. Co do fancy klinik i ilości ubytków, trochę tak jest 🤪 ale to tez wiąże sie z tym, że super sprzet i wiecej widza i uważają, że od najmniejszej blachostki i nie patrza na zasobność portfela, bo jeśli ktos do nich przychodzi, to znaczy że stać na leczenie. I rzeczywiście czasem warto te malutkie rzeczy zrobić wcześniej niz ma się rozległe stać. Co do bólu 3 tygodnie, to za dużo. Boli głowa, może być stan zapalny ale może też za wysoko było wypelnienie i zgryz sie minimalnie gorzej układa. Na pewno trzeba skontrolować. Bo 3 tyg za długo trwa.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 17 stycznia, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny ❤️ no właśnie tak myślałam że w takiej fancy to znajdą wszystko. Właśnie byłam i w sumie to jest 2 tygodnie ale pani mówi że nic się nie dzieje, ewentualnie za tydzień jak nie zniknie ból, zrobi mi jeszcze raz. Ale faktycznie bez porównania. u mojej niby 50 zł mniej ale robiła 20 minut a tutaj godzinę 😱 ale bardzo miła więc zostanę już 😀 najlepsze że mąż ma znalezionych 12 ubytków a ja już mam wszystko zrobione 🙈 powiedział że pójdzie do szefa po premie na to leczenie xD

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 17 stycznia, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina dobrze że wszystko ok.
    No to faktycznie was dentysta szarpnie. Powiem brzydko- trochę się zapuścił albo ma słabe zęby . Ja myję, nitkuje i zawsze coś, a jeden ząb to jakieś utrapienie bo ciągle mu coś i bardzo często jest robiony (i do tego gangrena jedna boli jak napije się słodkiego alko albo jak mam zapalenie zatok) a mój mąż nie dba i praktycznie zero ubytków.
    A ja mam próchnicę w jednym zębie już wiele lat, taka kropeczke i żaden dentysta nie chce tego robić 🤔. A moim koszmarem jest ósemka do wyrwania. Chyba wyłożę te 1,5 tys. i niech mi na śpiocha wyrwą bo inaczej sobie nie dam. Ciekawe czy w Centrum stomatologii w Warszawie wyrwali by na śpiocha na NFZ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwalę się bardzo nieśmiało i proszę o kciuki 🥹

    20240117-130810.jpg

    Eveline96., Tiril, Kropka6, Wenka, Fania017 lubią tę wiadomość

  • Eveline96. Debiutantka
    Postów: 9 6

    Wysłany: 17 stycznia, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania leć jutro na betę i progesteron :)

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 17 stycznia, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka - cichutko gratuluję ❤️

    Iza - haha, no właśnie mój mąż ma obsesję na punkcie dbania o zęby 😄 ale chyba po prostu źle zrozumiał i jakoś zupełnie na odwrót sobie je szczotkował dłuższy czas, plus też to są takie mikroubytki, gdzieś tam między zębami. Ale ciekawe, bo ja znowuż dbam, ale na pewno mogłabym lepiej, a w sumie już mam wszystko zaleczone i ok.

    Anka32 lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 17 stycznia, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka super 😀

    Karolina no widzisz. Czyli różnie bywa z pielęgnacją i ubytkami.

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka trzymam kciuki bardzo mocno! ✊✊ Robisz betę?

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Anka trzymam kciuki bardzo mocno! ✊✊ Robisz betę?

    Tak, jeśli nie zabije małża do jutra to zrobię 🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W temacie zębów, mi wypadła jakaś stara plomba 🙈 ale nic mnie nie boli, nie przeszkadza mi to więc chyba zrobię dopiero po porodzie, bo normalnie mi się nie chce ani nie mam siły jeszcze po dentystach latać teraz 🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Tak, jeśli nie zabije małża do jutra to zrobię 🤣
    ???? Zaintrygowałaś mnie 🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    ???? Zaintrygowałaś mnie 🤣

    A bo nie widzi sensu żebym robiła betę a co dopiero mówić o progu i powtórce tsh.
    No bo przecież mam dopiero na piątek termin okresu 😆

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 17 stycznia, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, tak gadać może tylko chłop 😱
    Ale TSH bym na pewno zrobiła 😘

    Anka32 lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 17 stycznia, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka to pewnie jeszcze do niego nie dotarło że robiłaś test i są 2 kreski 😆.

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Anka to pewnie jeszcze do niego nie dotarło że robiłaś test i są 2 kreski 😆.

    Oby nie dotarło jak brzuch mi zacznie rosnąć 🤣
    Ja też się jeszcze boję, zwłaszcza bety. No ale wolę ją zrobić i wiedzieć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chłopy takie są 🤣 mój jak zobaczył drugą kreskę, która była dobrze widoczna choć nieco bledsza od testowej, to pytał co to znaczy 🤦 i nie ogarniał dlaczego jestem taka happy 😂
    Anka jak masz możliwość i chęci zrobić badania to rób, będziesz mieć pewność 😉

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 17 stycznia, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, trzymam kciuki. Ale super! 😍

    Anka32 lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Verka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 18 stycznia, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Przeczytałam co się działo jak mnie nie było. Pojawił się także pozytywny test. Gratuluję! Twoje szczęście mi się udziela i daje wiarę że i nam się uda.
    Niefajne teściowe... Nie wiem dlaczego my synowe jesteśmy takie złe. Bo zabieramy im synów? Czasami mi się wydaje że jesteśmy dla nich zagrożeniem.
    Przykro mi z powodu mamy Karolino. Jestem z tobą. Wiem że oklepane słowa, ale naprawdę.
    U mnie być może jest niedoczynność tarczycy, więc będę prawdopodobnie brać eutyrox, pojutrze będę wiedzieć.
    Schodząc na lżejsze tematy to macie może wybrane imiona gdybyście tak teoretycznie były w ciąży?
    Pozdrawiam

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 18 stycznia, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verka ja nie planuje już trzeciego, als gdyby sie trafiło. To chłopiec Teodor/Feliks. Tzn Michalina miała być Teodorem (jak jeszcze nie znaliśmy płci). A Feliks jeśli by sie nam teraz niespodzianka trafiła 😛. A jeśli dziewczynka, to Maria. Bo Marcysia, Misia i Marysia 🤣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
‹‹ 2865 2866 2867 2868 2869 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ