X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 1 lutego, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka niby nic nie wyszło ale pani dr bazowała na opisie a wyczytałam że dobry neurolog opisem się nie interesuje tylko patrzy na zdjęcie.

    Fania mówisz nabiał? O, to muszę zwrócić na to uwagę chociaż ja mało go jem. Ja wiem że jednym z czynników wywołującym migreny u mnie jest stres, każdy pobyt w szpitalu- nieznośny ból głowy, jak gdzieś wyjeżdżam np. jak ostatnio z Ola do Radomia, był stres czy da się zbadać, wogole jak wyjeżdżam to w podróży mało jem i pije i prawie zawsze boli głowa, a wczoraj to nie wiem dlaczego. Dobrze że przeszło.
    Fania nie dobrze z tym kaszlem i zapaleniem ucha u córeczki, kolejna zmora maluchów.
    A wogole pisałam już że zlapalam termin do okulisty z Ola na połowę lutego i to na NFZ? Ładnie się udało.

    Tiril a długo ma już ten katar i długo kaszle? Może nie od razu po antybiotyk ale osłuchać można czy na oskrzela nie schodzi.

    Kropka u mnie takie łapanie i puszczanie cyca i płacz oznaczał brak pokarmu. Mam nadzieję że u ciebie to nie to.

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 1 lutego, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril - jak jesteś pewna, że tylko katar a kaszel od katarku, to bym chwilę zaczekała. Mój mały mial antybiotyk np. przy zapaleniu płuc, wątpie by Wam lekarz zapisał. Faktycznie teraz krazy wszystko, trzeba uwazać. Nam na katar pomagała taka naklejka aromactiv. Maly lepiej oddycha przy tym. I tez lekarze zalecaja inhalacje z soli fizjoloficznej. Zazdroszcze tego niechorowania. U nas maly do 2 -go roku zycia zero problemow, ale po tym jak po wakacjach przez klime dostal zapalenia krtani, to ciagle cos. Ale paradokslanie dzieki wizycie w szpitalu jest swiatelko w tunelu i mamy nadzieje ze go doleczylismy w koncu :)

    Fania - oj z tym porodem to faktycznie bardzo tramautyczne... wspolczuje! W jednych wypadkach beda pospieszac, w innych wrecz na odwrot i na sile dawac oxy. Moja mama mowi ze mnie lekarz w pewnym momencie doslownie wypchnal z brzucha :D Mozecie sobie wyobrazic jakie bylo pekniecie :/

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 1 lutego, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina są różni lekarze. Ten do którego chodzi moja bratowa i do ta pediatra co my unikamy to oni przy katarze i silnym kaszlu bardzo często dają antybiotyk tak "na zaś", żeby uchronić przed zapaleniem oskrzeli. Ja chodzę z dziewczynami prywatnie i od tej pani dr jeszcze antybiotyku nie dostały, najpierw leczenie doraźne i inhalacje nawet sterydowe a antybiotyk w ostateczności i to po sprawdzeniu crp.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż kupił w aptece test combo i wyszło u młodej rsv 😬Udało nam się o 17 podjechać na szybko do lekarza. Osłuchał ją, popatrzył do uszu. Stwierdził, że nie jest źle. Ma tylko katar i kaszel od kataru, ale przy osłuchiwaniu mówił, że coś tam trochę słychać i żeby ją obserwować ale ogólnie to widać że już jej przechodzi ☺️ antybiotyku nie dał, powiedział że nie jest potrzebny. Tylko receptę na syropy, inhalacje itp. 200 zł w aptece poszło 🙈
    Martwię się bardziej o siebie i małego. Dzisiaj mnie rozłożyło, a za niedługo poród. Boję się, żeby mały już na starcie z rsv nie wylądował 😭

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 1 lutego, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril umknął mi wcześniej Twój post. Ja tez zdania jestem, że na antybiotyk trzeba poczekać.. my dopiero przy zapaleniu oskrzeli dostajemy. A tak jakieś inhalacje., syropki. Neosine itp.. ale czasem osluchowo trzeba sprawdzić co to za kaszel.

    Iza niestety na tle nerwowym często są migreny.. i z tym gorzej walczyć..

    A nie. Pokarm akurat mam. No chyba że zmienia sie skład, bo np miesiączka ma nadejść.. albo ten bobas jednak się rozwija 🙊 oczywiście testu dalej nie zrobiłam 😃

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 1 lutego, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a weź się nie denerwuj. Mojej teściowej przypomniało się że ma wnuczki a raczej ukochaną wnusie Olę a że stwierdziła że ona nic nie umie, co mi ciągle wytyka że nie czytam jej książek, nie uczę literek, piosenek i wierszyków to postanowiła ją sama uczyć (obudziła się po zimie i po 3 mięs.spedzonych przed tv). Dobrze, niech uczy byle dobrze a nie jak Zuzię że "duży" pisze się przez ó 🤦. Ale niech mnie nie denerwuje i nie robi g... burzy o książki a szczególnie jedna którą wyniosłam na strych bo uważałam że to nie książka dla małego dziecka (był to zbiór jak dla mnie beznadziejnie głupich wierszyków a do tego maszkary a nie rysunki).

    A, zgubiłam w styczniu 3 kg 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego, 19:50

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 1 lutego, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, to super że lepiej z córką i oby szybko poszło po inhalacjach.

    A nie wiem czy pamiętasz? Ja przed samym porodem tez chora byłam 🙈 tzn mega kataru dostałam i martwilam sie jak ja bede rodzić z zapchanym nosem i nabrałam nawet nasivin na porodówke 😃 i w dniu porodu się odblokował nos calkowicie 😛 także mam nadzieję, że i Tobie szybko przejdzie.

    Iza, omajgad.. teściowa no tak.. największy czynnik stresogenny i prowokujący problemy.. eh..

    Ale waga super ! I chcesz jeszcze coś zgubić?.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 1 lutego, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril - kochana, współczuję, ale dobrze, że mała lekko przechodzi i trafiliście do lekarza. Wyobrażam sobie nerwy, ale wierzę że do 10 się wykurujesz! albo może Mały dłużej posiedzi, na pewno się wszystko ułoży! 🙏no i też jak się ma objawy to podobno się nie zaraza. Więc myślę że synek jest bezpieczny nawet gdyby wcześniej przyszedł na świat 😘

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 2 lutego, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jeszcze nigdy nie robiłam testu na tego wirusa.
    Ola poszła do przedszkola, trochę na siłę bo dziś nie chciała ale coś czuję za zaraz będzie kolejny katar. Oby nie bo chce dziś jechać do mojej babci w odwiedziny i nie chce jej zawozić jakiegoś wirusa, babcia ma 87 lat.

    Kropka tak, jeszcze chce zgubić ze 2-3 kg ale już teraz powinnam przymierzyć sukienkę jak na mnie leży, w końcu to rozm.36 a ja lepiej wyglądam w 38. Wtedy jak ją kupowałam byłam naprawdę chuda.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 5 lutego, 03:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza i jak z Olą,?

    Ah to zrzucanie wagi.. ja miesiąc po porodzie super wyglądałam. Później zaczęło sie podjadanie nocne przez karmienie i mi brzuszek taki po ciążowa podjadajacy zrobił. Plus do tego postawa, że jak trzymam /nosze to brzuch do przodu. I jakoś tak sie dziwnie w swoim ciele czujje. Niby chuda a jakoś tak.
    No ale to dopiero niecałe 5 miesięcy, to i tak daje sobie szanse.

    Ah w ogóle nasze dziewczyny, to jakos sie zmówiły z niespaniem w tym tygodniu. Po szczepieniu Michalina przez pare dni była masakra ze spaniem bo płacz. Tak jak przeszło. to zaczęły obie po prostu z humorem nie spać 🫣 teraz tez walcze z tym małym ssskiem. Ax obudziła stsrsza, tak sobie gada 🙈

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 5 lutego, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tam. Ola oczu nie daje sobie zakropić, znów zaczynają ropieć, gdzieś głęboko w nosie już furgocze na katar, kropli do nosa nie daje wpuścić, zaczyna kasłać i chyba zostawię ją dzisiaj w domu mimo że chce iść, jutro dzień babci i dziadka, niech nie zaraża, jutro pójdzie. Ja od rana z nią walczę o te krople, już mnie nerwy biorą.

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 5 lutego, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech Dziewczyny, to u nas też mały zaczął delikatnie furgotać i kasłać. Wiecie że u nas kaszel taki przewlekły od sierpnia ale teraz te kilka dni w ogóle nie kaszlał i miałam nadzieję że akcja ze szpitalem skutecznie pomogło go wyleczyć bo naprawdę dawno tak nie było żeby nie kaszlnął...najbardziej się wkurzam bo nigdzie nie wychodziliśmy, zero kontaktu z innymi dziećmi, wczoraj pojechaliśmy do mojej mamy pierwszy raz po chorobach...tak na obiad i popołudnie. I wiadomo że nie mam na to wpływu ale oczywiście u mamy tłum ludzi, bo ktoś tam przyjechał, bo ciotka musiała...najlepiej z siostrą mojej mamy bo ona trochę własnego życia nie ma więc jak tylko my zjedziemy, to zaraz przyjeżdża. No i ok, ale zawsze jest "Michałku daj buziaka". Ja teraz po tym zapaleniu płuc jestem już mega przewrażliwiona i miałam wczoraj zwrócić uwagę że dziecko ledwo szpital opuściło...ale też mały tak jak Twoje Kropka gorzej śpi 😅 i wczoraj mąż go musiał w nocy autem wozić bo nie szło więc nie wiem czy jednak ten kaszel nie od klimy...oby!

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 5 lutego, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Ola też ostatnio gorzej śpi a ostatnie 2 noce ja też mało śpię, ona ciągle się kręci, wierci, odkrywa, mnie odkrywa, śpi w poprzek, wczoraj długo w nocy koczowalam żeby zasnęła na tyle mocno żeby krople wpuścić no i nie szło, jak zając przy miedzy, ja z kroplami a ta pupę do góry, twarz w poduszkę i weź krople wpuść. Dzisiaj trochę nagadałam, tłumaczyłam to w końcu wpuściłam bo chce jutro iść do przedszkola. Wcześniej też wpuszczałam ale dalekie to jest od idealu nie tak jak to naprawdę powinno wygladac. My wczoraj byliśmy u mojego chrześniaka na urodzinach, też sporo dzieci było, wczoraj oczy były naprawdę ładne a dziś dno, może nowego patogena złapała, sama nie wiem a że jest katar to tym bardziej zaraża oko, nawet jak śpi to oko pociera. Więc mi już ręce opadają. Za tydzień okulista, te krople mogę stosować do 2 tyg.chociaz na tyle nie starczy.

    Karolina ja sama nie wiem skąd się te choroby biorą, pójdzie na 1-2 dni do przedszkola i już chora. To przecież nawet wirus dobrze nie zdąży się namnożyć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina a ten kaszel jak taki przewlekły to może alergiczny? Sprawdzaliscie pod tym kątem, bo nie pamiętam czy pisałaś 🤔

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 5 lutego, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już Olę i do alergologa zapisałam.

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 5 lutego, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza to też macie przeboje. U nas druga noc z rzędu taka że się budzi w środku nocy i 2 godziny nie chce zasnąć. Trzeba bujać ale powiem szczerze że mnie tak miednica boli że nie daje rady.

    Tiril - pulmonolog kazała nam dokładnie spisać kiedy ten kaszel się pojawia i dała skierowania właśnie pod kątem alegorii żeby sprawdzić. Tylko szpital nam wszystko zepsuł 😄 ale widzę że małemu kaszel się pojawił po jeździe samochodem. Zrobiłam inhalacje z soli fizlogoicznej i nie ma tematu. Zaczynam się zastanawiać czy to właśnie nie od suchego powietrza...bo ta feralna infekcja która wszystko zaczęła to właśnie było po wakacjach i jechaliśmy wtedy cięgiem chyba dobę...no i może teraz już ma wszystko wrażliwsze i tak reaguje 🤷 inna sprawa że u babci najadł się ciastek i mogło go coś uczulić 😄

    A jak u Was? Jak się czujesz? Już zdrowiejecie?

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już zdrowiejemy powoli 😉 tzn córka i ja. Męża chyba zaczyna coś teraz brać 🙈

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 6 lutego, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja już dzisiaj musiałam szukać okulisty dla Oli tak na cito, zapisałam na jutro bo już gotowa byłam jechać na pogotowie okulistyczne do Warszawy żeby nie czekać do poniedziałku. I dziecko nie poszło do przedszkola na dzień babci i dziadka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego, 09:45

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 6 lutego, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a aż tak sie pogorszyło z okiem?

    Tiril dobrze, ze przechodzi, bo przecież w sobotę masz rodzić 🤣

    Karolina może Synek szpital odreagowywuje..? Bo u nas np starsza sikaniem w nocy przeprowadzki odreagowywuje..

    A młodsze dziś znowuż 2 godziny przerwe w nocy zrobiło 🫣 wykoncza mnie te moje pociechy 🤣

    Powiem Wam te kaszelki moga być alergiczne. W tamtym mieszkaniu Marcelina cały czas kasłała, ale było goraci u duszno plus miałam wrażenie że jak wchodzi sie do mieszkania , to taka pleśnią czuć. A tutaj wszystko nowe.. więc może gdzieś w pokoju coś pod farba sie tworzu jakaś wilgoć 🤔

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 6 lutego, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, pogorszyło się i to w trakcie leczenia, i dlatego też pani dr nas już jutro przyjmie. I dziś widzę że to oko ją boli i jej dokucza bo ciągle go pociera. I wygląda strasznie.

    A wiecie że tesciowie nie chcieli iść na dzień babci i dziadka tylko dla samej Zuzi (stwierdzili że jak Oli nie będzie to nie idą). I aż mi się przykro zrobiło i trochę powiedziałam co myślę, niby Zuzi to obojętne ale może później też być jej przykro.

‹‹ 2872 2873 2874 2875 2876 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ