X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 15 lutego 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja jak Wam mija poniedziałek? Ja trochę zerkalam na forum ale w pracy ciężko było cokolwiek napisać! Pochwalę się moimi nowymi doświadczeniami, a więc dzisiaj temperatura znowu wyższa i nawet teraz mam ponad 37, co dla mnie jest już bardzo dużo! Staram się nie nakrecac...
    W dodatku podskoczyło mi ciśnienie. Widzicie związek? Hihi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2016, 17:36

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 15 lutego 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Cześć dziewczyny! Ja jak Wam mija poniedziałek? Ja trochę zerkalam na forum ale w pracy ciężko było cokolwiek napisać! Pochwalę się moimi nowymi doświadczeniami, a więc dzisiaj temperatura znowu wyższa i nawet teraz mam ponad 37, co dla mnie jest już bardzo dużo! Staram się nie nakrecac...
    progesteron działa :)
    oby taka już Ci została :))))

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 15 lutego 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa, Napro, czyli Naprotechnologia ;)
    Zacytuję: "Naprotechnologia (z ang. Natural Procreative Technology) to inaczej metoda naturalnej prokreacji. Została stworzona przez amerykańskiego ginekologa, profesora Thomasa W. Hilgersa z Omaha (USA) i zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz innych problemów ginekologicznych.

    Leczenie według naprotechnologii to leczenie oparte na najnowocześniejszych osiągnięciach współczesnej medycyny (m.in ginekologii, endokrynologii, chirurgii), które jest stale rozwijane i udoskonalane oraz współpracuje z naturalnym cyklem płodności kobiety. Naprotechnologia jest skuteczna w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności oraz tzw. nawykowych poronień, przedwczesnych porodów, zaburzeń cyklu miesiączkowego, zaburzeń osi przysadka-jajnik, torbieli jajników, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, endometriozy, zespołu policystycznych jajników, bólów menstruacyjnych, stałej wydzieliny śluzowej oraz wielu innych kobiecych problemów zdrowotnych." ...

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 15 lutego 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Gaduaaa, Napro, czyli Naprotechnologia ;)
    Zacytuję: "Naprotechnologia (z ang. Natural Procreative Technology) to inaczej metoda naturalnej prokreacji. Została stworzona przez amerykańskiego ginekologa, profesora Thomasa W. Hilgersa z Omaha (USA) i zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz innych problemów ginekologicznych.

    Leczenie według naprotechnologii to leczenie oparte na najnowocześniejszych osiągnięciach współczesnej medycyny (m.in ginekologii, endokrynologii, chirurgii), które jest stale rozwijane i udoskonalane oraz współpracuje z naturalnym cyklem płodności kobiety. Naprotechnologia jest skuteczna w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności oraz tzw. nawykowych poronień, przedwczesnych porodów, zaburzeń cyklu miesiączkowego, zaburzeń osi przysadka-jajnik, torbieli jajników, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, endometriozy, zespołu policystycznych jajników, bólów menstruacyjnych, stałej wydzieliny śluzowej oraz wielu innych kobiecych problemów zdrowotnych." ...
    no dobra.. teoria.. a w praktyce?
    z czym to się je?

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 15 lutego 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tak... Słyszałam o tym dużo dobrego, więc chcemy spróbować...
    Jak na razie dopiero zaczęliśmy. Byliśmy na 1wszym spotkaniu, bezpłatnym. Teraz czeka nas kolejne:) Generalnie to wygląda tak, ze przez jakiś czas spotykasz się co 2 tyg. z osobą, która uczynnego modelu. Wypełniasz przez swój cykl specjalną kartę (gł chodzi o obserwację śluzu, ale jest to dość skomplikowane). Dostaliśmy książkę i powiem szczerze, że ten rozdział o zaznaczania przeczytałam kilka razy i jeszcze nie do końca wiem z czym to się je;) Ale myślę, że wizyta nam pomoże.
    A po tych kilku spotkaniach, masz wizytę u lekarza. On opiera się właśnie na Twojej wypełnionej karcie. I dobiera leczenie do tego, co jest nie tak.
    To tak w wielkim skrócie:). Zawsze można się przejść na pierwsze spotkanie i o tym posłuchać.
    Fajne jest to, że wizyty (choć nie są tanie :( ) nie trwają 15 min, jak u niektórych specjalistów. Tutaj zajmują się Twoim przypadkiem:)
    I chodzi też o to, żeby zrekompensować ewentualną mniejszą płodność mężczyzny (np mniejsza ruchliwość itp.),wyższą płodniścią kobiety.
    Tutaj też wchodzą w grę zabiegi hirurgiczne... Ale to zupełnie co innego niż in vitro.

    Tak bardzo pokrótce :) I nie dość dokładnie. ;)

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja dziś dostałam plamienia. Dosłownie przed chwilą. @ mam termin na środę myślicie że się przesunęła na dziś? Nigdy nie miałam wcześniej @ jak coś to się spóźniała ale nigdy wcześniej. Co myślicie?

  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 15 lutego 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Kochane ja dziś dostałam plamienia. Dosłownie przed chwilą. @ mam termin na środę myślicie że się przesunęła na dziś? Nigdy nie miałam wcześniej @ jak coś to się spóźniała ale nigdy wcześniej. Co myślicie?
    mnie w tym miesiącu nie zaskoczy nic... nie wiem czemu ale wiele znajomych się skarży że im się @ spóżniają lub przychodzą szybciej... nawet nie starające się...
    moja kuzynka też miała dostać jutro a dostała wczoraj...
    zwariować można...
    tak czy inaczej trzymam kciuki żeby to było tylko plamienie i na tym się skończyło ;)

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 15 lutego 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Powiem tak... Słyszałam o tym dużo dobrego, więc chcemy spróbować...
    Jak na razie dopiero zaczęliśmy. Byliśmy na 1wszym spotkaniu, bezpłatnym. Teraz czeka nas kolejne:) Generalnie to wygląda tak, ze przez jakiś czas spotykasz się co 2 tyg. z osobą, która uczynnego modelu. Wypełniasz przez swój cykl specjalną kartę (gł chodzi o obserwację śluzu, ale jest to dość skomplikowane). Dostaliśmy książkę i powiem szczerze, że ten rozdział o zaznaczania przeczytałam kilka razy i jeszcze nie do końca wiem z czym to się je;) Ale myślę, że wizyta nam pomoże.
    A po tych kilku spotkaniach, masz wizytę u lekarza. On opiera się właśnie na Twojej wypełnionej karcie. I dobiera leczenie do tego, co jest nie tak.
    To tak w wielkim skrócie:). Zawsze można się przejść na pierwsze spotkanie i o tym posłuchać.
    Fajne jest to, że wizyty (choć nie są tanie :( ) nie trwają 15 min, jak u niektórych specjalistów. Tutaj zajmują się Twoim przypadkiem:)
    I chodzi też o to, żeby zrekompensować ewentualną mniejszą płodność mężczyzny (np mniejsza ruchliwość itp.),wyższą płodniścią kobiety.
    Tutaj też wchodzą w grę zabiegi hirurgiczne... Ale to zupełnie co innego niż in vitro.

    Tak bardzo pokrótce :) I nie dość dokładnie. ;)
    no to będziemy Ciebie obserwować ;) pisz nam na bierząco hehe
    to jest ta metoda o której było głośno za sprawą Kożuchowskiej?

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zatestuję jutro i się wyspowiadam Wam od razu. Na razie poczekam do jutra bo nie mam wyjścia, ale mam nadzieję że to nie @ :/

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 15 lutego 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaduaaa wrote:
    no to będziemy Ciebie obserwować ;) pisz nam na bierząco hehe
    to jest ta metoda o której było głośno za sprawą Kożuchowskiej?
    Wiesz co, chyba tak. Ja co prawda wiem z innego źródła, już wcześniej o tym słyszałam.. Ale mój mąż, jak mu o tym powiedziałąm, to też wspomniał o Kożuchowskiej, że ona o tym gdzieś wspominała :)
    Więc to chyba o to chodzi :)

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 15 lutego 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina a ile dni po owu jesteś? ja też jutro testuję! ale im bliżej tym bardziej się boję porażki... Najpierw byłam nakręcona, bo na 99% pewna że się udało, ale teraz zaczynam myśleć, że cień kreski to była moja fanaberia i wszystkie objawy pewnie też, a w dodatku baaardzo się boję, że jutro tempka spadnie :(

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 15 lutego 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Zatestuję jutro i się wyspowiadam Wam od razu. Na razie poczekam do jutra bo nie mam wyjścia, ale mam nadzieję że to nie @ :/
    trzymam kciuki żeby to nie był @ !!!!!!!!

    copy_of_eeee.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2016, 18:50

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syliwa to 12dpo na środę wypada mi @ i dziś jest plamienie, nie miałam wcześniej tak dlatego nie wiem co myśleć. Pewnie się cieszę na próżno bo @ wcześniej przyszła :( ale nie mam w ogóle bólu piersi ani brzucha a to mnie zastanawia... jutro kupuję test

    O.n.a. na familie.pl pisze o Kożuchowskiej jakiś czas temu czytałam o tym :)

    Gaduaaa Dzieki kochana hehe :D Ty to jesteś udana z tymi swoimi fotkami :D uśmiałam się kochana jesteś haha

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 15 lutego 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam nie tyle plamienie co najpierw lekko beżowo/brązowy śluz, drugiego dnia ślad krwi w śluzie i trzeciego dnia znowu zabarwiony... to było od 5 dpo, nigdy tak nie miałam, więc się mega cieszyłam.
    W poprzednim miesiącu miałam w dzień @, a ta spózniała się 3 dni więc testy robiłam jak oszalała, aż w końcu polazłam na betę i niestety :/ :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2016, 19:29

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia ja też pewnie cieszę się bez powodu, a mój jak zbladł jak mu powiedziałam o plamieniu hehe :D poczekam do jutra i się okaże. Bardziej właśnie myślę, żę to jednak @ :(

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 15 lutego 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinka musimy sobie przesłać jakieś pozytywne fluidy na jutro hihi łączmy się duchowo w testowaniu! :) Mój też pobladł jak mu powiedziałam i wytłumaczyłam co to może oznaczać, a codziennie rano zanim wyjdę (bo wychodzę pierwsza) to go budzę i się chwalę, że tempka w górę poszła! :D Aż dzisiaj biedny dzwonił jak wstał, bo mu się wydawało, że test pozytywny wyszedł, chyba się nie obudził do końca jak mu mówiłam :)

    A jak temp. u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2016, 19:39

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 15 lutego 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ze śmiesznych urojonych objawów to powiem Wam, że cokolwiek zjem to czuję miętowy posmak hehe od dwóch dni!

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 15 lutego 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Tak Wam powiem, że przy tym poniedziałku mam taką niespodziewajke, że szook. Ovufriend wyznaczył mi owu na środę, więc sobie myślę spoko, jeszcze kilka dni, no ale wczoraj coś mnie tknęło i zrobiłam test owu, niby ta druga kreska trochę mocniejsza niż zwykle, ale myślę sobie, pewnie mam zwidy ;-) Dzisiaj od rana czuję, że "coś" się zbliża, wracam z pracy, robię test owu, a tu meeega czerwone dwie krechy! Małż się kąpie, ale zaraz go zaciągam na serduszkowanie :-) Może coś tam się uda zmajstrować ;-)

    I POWODZENIA dla testujących jutro, bo wyczytałam, że kilka z Was ma taki zamiar! TRZYMAM KCIUKASY!


    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 15 lutego 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro i my trzymamy kciuki :) działajcie jak należy hihi :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2016, 20:01

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 15 lutego 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2016, 22:53

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ