X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o rodzeństwo :)
Odpowiedz

Starania o rodzeństwo :)

Oceń ten wątek:
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 29 października 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja właśnie mam kwas foliowy i witaminy prenatalne... ale tak biorę na zmianę/// mam nadz.że to wystarczająco...
    a do tego przez czytanie tego forum dokupiłam siemię lniane i wiesiołek .... ;)
    zobaczymy jakie efekty....bo śluzu owulacyjnego to ja od kilku miesięcy nie widzę ;(

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 29 października 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabryska, a jak spozywasz siemie? Takie prazone dodane do owsianki ma sens?

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Misia1980 Znajoma
    Postów: 29 5

    Wysłany: 29 października 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny!
    Czy mozna sie tez dolaczyc do Was? :)
    Mam 35 lat i dwie córeczki 4 letnią i roczną.
    Chcemy starać się o następnego dzidziusia. Karmię wciąż piersią, więc cykle dopiero teraz się pojawiły, poprzedni był pierwszym z jakąś bardziej sensowną @ więc znowu zaczęłam mierzyć temp i używać ovufriend. Mam nadzieję, że w tym cyklu będzie jakaś owulacja, bo w poprzednim nie było :(
    Nie jestem zbyt dobra w odstawianiu od piersi, więc pewnie trochę nam zajmą te starania...

    relgvcqgmg14fe9k.png
    ijpbcwa1uapps505.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 29 października 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :-)

    Ja brałam zwykły kwas foliowy, ale jak zmieniłam lekarza gin, to on zmienił mi zwykły kwas foliowy na ActiFolin (właśnie muszę sobie go kupić,bo mi się skończył). Nie w każdej aptece jest. A ponoć on jest wg lekarza LEPSZY od zwykłego kwasu foliowego, bo ma dwie aktywne formy, które ułatwiają wchłanianie kwasu do organizmu.
    Bo czasem tak jest, że zwykły kwas foliowy ma problem z wchłanianiem się..

    No i Castagnus biorę (od prawie 3 miesięcy), na obniżenie PMS i regulację cyklu.
    Niedługo zatem,jak to opakowanie skończę brać,to trzeba właśnie po 3 mies.,odstawić castagnusa,czyli tak 1 listopada będzie koniec brania.

    Misia - witaj :-) Powodzenia w staraniach :-)

    Miłego dnia wszystkim :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2015, 10:41

    Misia1980 lubi tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 29 października 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siemię lniane piję mielone... zalewam gorącą wodą i potem letnie piję,
    1 kubek dziennie... // myślę że w każdej postaci jest dobre..... ale nie znam się na tym zbyt dobrze, siemię pije od tygodnia....
    i sama nie wiem czy ten jeden kubek to wystarczająco
    no i wiesiołek dopiero od kilku dni...
    a ovul. niiiiiby za kilka dni :)


    ja biorę witaminki vita miner prenatal .... ale jak pisałam wyżej na zmianę z kwasem foliowym.

    :) :) :)

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • DeLaCruz Autorytet
    Postów: 1357 1818

    Wysłany: 29 października 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyłącznie kwas foliowy (Folik - jedyny preparat, który jest zarejestrowany jako lek, a nie suplement, w związku z czym jako jedyny jest przebadany). Inne witaminy tylko w przypadku niedoboru, bo nadmierne stosowanie też jest szkodliwe

    💙 2014
    ❤️ 2016
    Czekamy na dziewczynkę...
    h44eqqmzxg1yqp12.png
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 29 października 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm... mówisz że tylko kwas foliowy.... ??
    czy mam niedobór jakiś witamin to właśnie nie wiem.... i myślałam że taki zestaw witamin będzie odpowiedni....

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 29 października 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DeLaCruz wrote:
    Wyłącznie kwas foliowy (Folik - jedyny preparat, który jest zarejestrowany jako lek, a nie suplement, w związku z czym jako jedyny jest przebadany). Inne witaminy tylko w przypadku niedoboru, bo nadmierne stosowanie też jest szkodliwe
    W pierwszej donoszonej ciąży ,ok 6 l. temu brałam cały czas Folik. Teraz,powróciłam do tego samego lekarza gin, no i powiedział mi,by lepiej brać ActiFolin ...
    Wymyślają... kiedyś tylko jeden kwas foliowy był do wyboru a teraz różnych suplementów od wyboru do koloru,producenci leków się wyprzedzają,który lepszy.

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • h_anulka Autorytet
    Postów: 534 249

    Wysłany: 29 października 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy poprzednich staraniach brałam Folik i razem z mężem Prenatal pro Baby - tak mi polecił gin.. I po miesiącu stosowania się udało ;) Teraz też chciałam ten komplet witamin zakupić ale już zaprzestali produkcji.. :(

    starania od 05.2015
    niepłodność wtórna idio(pa)tyczna
    zrz6wn15zl9q17rl.png
    f2wlio4pqs48cql0.png
  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 29 października 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co dobre,to wycofują...:-/

    Ok,ja biorę to co zalecił mi mój aktualny gin. Wiadomo,każdy ufa swojemu lekarzowi.

    a przede mną czas dni niepłodnych,bo płodne już się skończyły. Co będzie ze starań,to będzie. Ale jestem pełna nadziei. I Wam również tego życzę :-).
    Któraś może również już aktualnie po płodnych? :-)

    celia lubi tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • Karolina85 Znajoma
    Postów: 24 17

    Wysłany: 29 października 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie nie ważne jaka nazwa kwasu, ważne by była jego odpowiednią dawka choć to tyczy się bardziej witamin bo nie łazienka mają pełną dawkę kwasu.


    Co do upragniony dwóch kresek (mówiąc o moim przypadku) nam z mężem się udało gdy daliśmy na luz, po długim czasie starania i nerwów płaczu(mojego) gdy pojawiła się @
    Jedni sądzą ze gdy będą się kochać codziennie to większe szanse na... a okazuje się ze właśnie nie - ale to na pewno wiecie.
    Ponoć najlepiej co 3 dni, wtedy plemniki są silniejsze.
    Inaczej mówiąc - witaminy, mało stresu i sporadyczny sex ;)

    MOI lubi tę wiadomość

    cpvcmhp.png
    4qr4wvd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina85 wrote:
    Wg mnie nie ważne jaka nazwa kwasu, ważne by była jego odpowiednią dawka choć to tyczy się bardziej witamin bo nie łazienka mają pełną dawkę kwasu.


    Co do upragniony dwóch kresek (mówiąc o moim przypadku) nam z mężem się udało gdy daliśmy na luz, po długim czasie starania i nerwów płaczu(mojego) gdy pojawiła się @
    Jedni sądzą ze gdy będą się kochać codziennie to większe szanse na... a okazuje się ze właśnie nie - ale to na pewno wiecie.
    Ponoć najlepiej co 3 dni, wtedy plemniki są silniejsze.
    Inaczej mówiąc - witaminy, mało stresu i sporadyczny sex ;)

    dokładnie seks co dziennie nie daje gwarancji że się uda my spódziliśmy córcie 4 lata temu nawet nie wiem kiedy był seks chyba z 2-3 razy w tamtym cyklu do tego były wieczne kłótnie bo maż nie chciał isc na badania ja byłam na niego zła że mu nie zależ a jak sie okazało ja juz byłam w ciązy ;)

  • missy83 Autorytet
    Postów: 573 542

    Wysłany: 30 października 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola0704 - no,dokładnie się "wcelowaliście" :-)

    A słyszałam,czy to z forum czy z mojego otoczenia,że któraś nawet tylko raz w cyklu się przytulała ze Swoim i.. pach, dziewczynka.

    Może to dziewczynki to tak z zaskoczenia? ;-)
    Ja w tym cyklu wszystko planowo... tak więc jeżeli się uda zaciążyć to więcej prawdopodobieństwa raczej na płeć męską;-). Choć... naprawdę nieważne, wiadomo że marzę o dziewczynce, jednak marzę w ogóle o zdrowym donoszonym rodzeństwie dla synka, nie istotne czy chłopak czy dziewczyna.

    Zabieram się jednak za zwykłe codzienne czynności, by oderwać się od tematyki "starań".
    Ale co pomarzyłam, to moje :-). Ciepełko na duszy :-D.

    Miłego dnia :-).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 09:44

    MOI lubi tę wiadomość

    synek 6 lat <3 2010 r. [ 2011-[*],marzec 2015-[*].. ]
    synek ur. 18.08.2016 <3
    h84fwn15dqixvghy.png
  • DeLaCruz Autorytet
    Postów: 1357 1818

    Wysłany: 30 października 2015, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    missy83 wrote:
    W pierwszej donoszonej ciąży ,ok 6 l. temu brałam cały czas Folik. Teraz,powróciłam do tego samego lekarza gin, no i powiedział mi,by lepiej brać ActiFolin ...
    Wymyślają... kiedyś tylko jeden kwas foliowy był do wyboru a teraz różnych suplementów od wyboru do koloru,producenci leków się wyprzedzają,który lepszy.

    Zgadzam się, rynek suplementów jest zdecydowanie przeładowany

    missy83 lubi tę wiadomość

    💙 2014
    ❤️ 2016
    Czekamy na dziewczynkę...
    h44eqqmzxg1yqp12.png
  • DeLaCruz Autorytet
    Postów: 1357 1818

    Wysłany: 30 października 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy metodę co 2 dni i przy pozytywnym teście owu ;) udało się po 4 i 2 cyklach

    missy83, MOI lubią tę wiadomość

    💙 2014
    ❤️ 2016
    Czekamy na dziewczynkę...
    h44eqqmzxg1yqp12.png
  • Karolina85 Znajoma
    Postów: 24 17

    Wysłany: 30 października 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam sie udalo zaraz po odstawieniu tabletek, az sie boje ze teraz tez tak bedzie :)

    Najwazniejsze to nie stersowac sie i dac na luz...wtedy wszystko sie uklada.
    Trzeba odpuscic...a na koniec cyklu -pach i dwie kreseczki

    Stosunkowo owocnej nocy dziewczyny : )

    cpvcmhp.png
    4qr4wvd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe ja mam celibat teraz mąż ma nocki ale jutro mu nie daruje ;)

    missy83, unt lubią tę wiadomość

  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 30 października 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DeLaCruz wrote:
    My mieliśmy metodę co 2 dni i przy pozytywnym teście owu ;) udało się po 4 i 2 cyklach
    Tylko pozazdroscic! :-D

    unt lubi tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • unt Ekspertka
    Postów: 196 62

    Wysłany: 31 października 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola0704 wrote:
    hehe ja mam celibat teraz mąż ma nocki ale jutro mu nie daruje ;)

    Bądź bezlitosna<:)> hehe ja dzisiaj też zamierzam poćwiczyć przed finałem:-)

    Pytanko - dziewczyny czy któraś brała estrofem? jeżeli tak to jakie miałyście skutki uboczne?

    mama 6 letniego synusia... walczymy o rodzeństwo...
  • h_anulka Autorytet
    Postów: 534 249

    Wysłany: 2 listopada 2015, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)

    Mam nadzieję, że weekend był u Was owocny i okaże się brzemienny w skutkach ;)

    Ja właśnie otrzymałam wiadomość, że koleżanka poznana przez OvuFriend po roku starań zaszła w ciążę :D Mam nadzieję, że i my w najbliższym czasie będziemy mogły się podzielić z najbliższymi równie dobrymi wieściami :)

    Miłego dnia :)

    missy83, belldandy lubią tę wiadomość

    starania od 05.2015
    niepłodność wtórna idio(pa)tyczna
    zrz6wn15zl9q17rl.png
    f2wlio4pqs48cql0.png
‹‹ 235 236 237 238 239 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ