X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o rodzeństwo :)
Odpowiedz

Starania o rodzeństwo :)

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jedno i drugie dziecko "robiłam" w okresie okołoowulacyjnym. Teoretycznie bardziej przy pierwszym powinna być dziewczynka, wyszedł syn, a przy drugim gdzie niby większe szanse były na syna wyszła dziewczynka. Podobno komórka jajowa sama sobie wybiera plemnika, którego chce wpuścić - to jest twierdzenie lekarza, więc chyba zostało ci się pomodlić.

    Bluberry, belldandy lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moge dolaczyc? KROTKO o sobie: 29 lat, corka 5 lat, czetwiec 2015start stran o 2 dziecko. Sierpien 2015 2 kreski,1 bete, 2 beta-spadek-ciaza biochemiczna, pazdziernik 2015 pozytywny test, 10tc krwawienie,szpital-krwiak. Sytuacja opanowana. 13 tc usg prenatalne-dowiadujemy sie ze naszemu malenstwu dwa dni wczesniej przestalo bic serduszko. Placz, szpital, pustka, depresja. Potem problemy zdrowotne, ostatnio wyszly przec.ANA 1:160 homogenno-plamiste-encorton na 3 ms, na rtg klatki piersiowej poglebiona kifoza i zwyrodnienie jakis tam blaszek itd., i w eeg glowy wyszlo lekkie niedotlenienie wiec kolejne leki... Obecnie czekamy na zielone swiatlo dla staran.

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przykro mi. Życze jednak powodzenia i trzymam mocno kciuki żeby było wszytsko w porzadku.

    mikka lubi tę wiadomość

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! czy mogę dołączyć?

    Moja historia jest bardzo podobna do Mikki, tylko bez szczesliwego poczatku. Mam 29 lat, za soba tylko 2 poronienia samoistne w ubieglym roku. w obie ciaze zaszlam od razu - 1 i 2 cykl staran, bez specjalnych suplementow itp. teraz mija juz rok, stosowalismy mnostwo wspomagaczy, w lipcu mielismy IUI i tez nie wyszlo. Lekarz nie ma juz za bardzo na mnie pomyslu, bo skoro wczesniej bez problemu bylam w ciąży to znaczy że moge zajsc, owulacja jest w kazdym cyklu, wiec w czym moze tkwic problem? macie moze jakies pomysly w jakim kierunku sie diagnozowac? tez tak jak Mikka mam ANA 1:160, z tym ze mialam je tez przy tamtych ciążach. Moj gin nie wierzy w Encorton i nie chce mi przepisac, poniewaz jego dzialanie nie jest udowodnione a to ANA jest graniczne i ponoc nie oznacza problemu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 21:49

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS moze idz jeszcze do innego lekarza. Ja encorton mam od reumatologa- tez powiedziala ze to nie jest wysoki wynik ale dala mi na 3 ms lek i mam w sierpniu kontrol.

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • channah Autorytet
    Postów: 866 229

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie nadal brak ciązy... bez mian. czekamy

    f2w3rjjg58quuhcd.png
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Czy którejś z Was udało się zaplanować płec pierwszego dziecka (czy też kolejnego) z pomocą testów owulacyjnych bądz innych metod?

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • Li28 Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planowałam pierwszą córeczkę.Działałam z testami,jak tylko test pokazał sie pozytywny przestaliśmy działać :-) Wyszedł piękny synek :-)
    Kilka cykli temu robiłam monitoring u lekarza i dodatkowo testy owu,które w ogóle się nie potwierdziły z owulacja na monitoringu.Wychodziły plusowe już ok 7 dni przed owu! :-) Lekarz mi powiedział,że te testy to czysty przypadek.U niektórych kobiet wychdzą pozytywne testy przez cały cykl. Ponoć jest taka metoda,że im dalej od owulacji to na dziewuszkę,ale nie jestem pewna czy to działa,bo u moich koleżanek niestety się nie sprawdziło.... wydaje mi się,że to loteria :-)
    Teraz jestem w 6 tyg, przytulanko było 3 dni i 1 dzień przed owu wg temperatury.Zobaczymy za jakiś czas kto nam się ukrywa :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2016, 13:45

    Li28
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, APS witajcie w naszym gronie, współczuję obu trudnych przejść :(

  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, ja staram się o siostrzyczkę do mojego 5 letniego synusia. To dopiero mój 1 cykl starań, wiec tak naprawde poznaje swój organizm. Robie testy owulacyjne, niby dziś mam 14dc a owulacji jeszcze nie widac, dodam że testy robie 2 razy dziennie, moze niepotrzebnie bo w koncu wykazują owulke która ma sie pojawic w ciagu 24-36h. Zobaczymy co z tego pierwszego cyklu będzie. Testowac będe 23 sierpnia :)pozdrawiam cieplutko

    35 lat, 2 ciąża
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie owulka jest nie szybciej niz 17 a faza lutealna trwa 10dni. Kilka cykli mi to zajelo zanim sie zorientowałam. Czesto czytalam i slyszalam ze faza lutelana to zawsze 14 dni i to mnie bardzo zmylilo w okresleniu owulki. Napisze jeszcze ze moje plodne zaczynaja sie wodnistym (10-11) i to niezaleznie od dlugosci cyklu. Rozciagliwy na ogol mam 5 dni przed owu. Wiem ze kazda z nas jest inna ale moze moje obserwacje sie komus przydadza;). Jesli chodzi o testy serdecznie polecam LH vitam (nie zawodza). Trzymam kciuki

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • ulka23 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:)ja też się przedstawię")jestem mamą 19msc synka i staramy się o rodzeństwo dla niego:) pierwsza ciąża bezproblemowa,ciąża niestety zakończona cc bo maluszek źle się wstawiał;/ i był brak postępu porodu,boję się, że druga ciąża też zakończy się cc;( dodam że bardzo długo nie mogłam po cc dojść do siebie fizycznie jaki psychicznie


    Tym które straciły swoje maleństwa bardzo współczuję i życzę by Wasze starania o dzieciątka były skuteczne, by dzieciaczki było silne i zdrowe:)

    nitta32, nitta32 lubią tę wiadomość

    ulka23
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to tez moja historia;-). Mialam takie same doswiadczenia i tez nie moglam dojsc do siebie po cc. Tak bardzo chcialam urodzic naturalnie. Moj synek jak sie okazalo przy cc byl owiniety pepowina. Lekarz powiedzial ze i tak by sie skonczylo przez cc. dziekuje Bogu ze tak sie stalo i ze jest wszystko dobrze. Nadal mam zal do siebie i do losu ze nie moglam rodzic naturalnie ale to nie jest najwazniejsze. Czesto cc jest potrzebne i niezbedne. Dobrze ze jest

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nitta32 wrote:
    U mnie owulka jest nie szybciej niz 17 a faza lutealna trwa 10dni. Kilka cykli mi to zajelo zanim sie zorientowałam. Czesto czytalam i slyszalam ze faza lutelana to zawsze 14 dni i to mnie bardzo zmylilo w okresleniu owulki. Napisze jeszcze ze moje plodne zaczynaja sie wodnistym (10-11) i to niezaleznie od dlugosci cyklu. Rozciagliwy na ogol mam 5 dni przed owu. Wiem ze kazda z nas jest inna ale moze moje obserwacje sie komus przydadza;). Jesli chodzi o testy serdecznie polecam LH vitam (nie zawodza). Trzymam kciuki
    nitta32 muszę przyznac ci rację, ja kupowałam domowe labolatorium i jakos nie jestem zachwycona tymi testami, natomiast te LHvitum są fajne i własnie nie wiem czy nie miałam 2 dni temu wykrytej owulki, bo tylko na nich było widac że ta kreska testowa była prawie taka sama jak ta druga, czy wyszło ci tak kiedys?

    35 lat, 2 ciąża
  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczoraj ostro z mężem walczylam i nie moge doczekac sie testowania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 19:45

    nitta32 lubi tę wiadomość

    35 lat, 2 ciąża
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    one dosc czesto wychodza takie dosc mocne szczegolnie z moczu odawanego po moczu rannym. Tymi testami testuje od stycznia takze znam już je ale nadal widze pozytyw gdy jest mocniejsza kreska. Prawda jest taka ze kiedy wychodzi pozytyw to kreska testowa pojawia sie natyczmiast a test robi sie pozytywny w ciagu kilku chwil. Widac to bardzo wyraznie bez watpienia. Mi wychodzi po pierwszym pozytywie jeszcza na drugie dzien pozytyw i czasem na 3 ale juz slaby. Takze u mnie bez watpienia te testy pokzuja pozytyw

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/250dc9267f2e.jpg
    U mnie dzisiaj taka sytuacja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2016, 14:12

    Jagah, olka30 lubią tę wiadomość

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manius - gratulacje :)

    Maniuś lubi tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Wariatkaa Przyjaciółka
    Postów: 107 130

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Moge dołaczyć? Mam juz 2 chlopakow. 12 letniego i roczniaka i od moesiaca walczymy o siostrzyczke dla nich. 1 cykl nieudany. W tym mierze temp itp wiec zobaczymy czy dobrze w ogole celuje z owu

    olka30 lubi tę wiadomość

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniuś wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/250dc9267f2e.jpg
    U mnie dzisiaj taka sytuacja
    Gratulacje!!! :)
    My walczymy od tego cyklu, za 10 dni owulka, działamy na dziewczynkę, ale najważniejsze żeby było zdrowe :)

    olka30, nitta32, Maniuś, majamia lubią tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
‹‹ 291 292 293 294 295
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ