X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o rodzeństwo :)
Odpowiedz

Starania o rodzeństwo :)

Oceń ten wątek:
  • mama hani Autorytet
    Postów: 952 251

    Wysłany: 19 lutego 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja czekam na owulacje...no i walczę z kilogramami...3 dzień diety...daje radę choć ciężko...ale czego się nie robi żeby być pięknym hehe coraz częściej łapie nerwa...że nie wychodzi że tyle czekam i wogóle...



    relgh371nhvlv2le.png relggu1rbx6p0ulq.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 19 lutego 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja ogólnie doła załapałam. I tu nawet nie o staraniach mowa wyjątkowo.
    Mam za wysokie żelazo 180, norma do 150. Czekam na próby wątrobowe. Już naczytałam się o nowotworach i marskości wątroby.
    Do tego tarczyca - 0.3 tsh, wchodzę w nadczynność, torbiel na płacie 4 cm
    Od 2007 męczą mnie straszne bóle kręgosłupa. Nikt nie wie co mi jest.

    Mam 25 lat i się sypię :(
    Ciągle zmęczona byłam, teraz wiem że to od żelaza.

    Się wyżaliłam. O.

  • dorocia2324 Autorytet
    Postów: 3623 1569

    Wysłany: 19 lutego 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tak, że ja od zawsze miałam nieregularne cykle. Ginekolodzy stwierdzili, że żeby je uregulować muszę brać tabletki anty i tak o to je brałam przez pół roku. Owszem przy tabsach cykle były regularne, ale po ich odstawieniu znów masakra. I tak jestem w podziwie, że od razu zaszłam w pierwszą ciąże przy takich cyklach. Tylko ja wiem kiedy mniej więcej mam owulke po śluzie bo tego to mam pełnooo :) A w tym miesiącu płodnego brak :( U ginka tylko cytologia i USG. Monitoringu nie miałam nigdy. Więc nauczyłam się żyć z moimi nieregularnymi cyklami. A powinnam mieć jakieś badania?

    wff29vvj3im6fjka.png
    82dojw4zvycwyste.png
    gyxw6iyek58r84xj.png[/url
  • dorocia2324 Autorytet
    Postów: 3623 1569

    Wysłany: 19 lutego 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Aga u mnie też ciągle coś. Ciągle lekarze, badania, leki już mam dość. I na razie pasuje. A co do żelaza to nie wiedziałam, że od nadmiaru można być zmęczonym. Ja też ciągle zmęczona i senna jestem. Chyba muszę iść na badania bo mnie zaskoczyłaś. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i nie zadręczaj się. Będzie dobrze :):)

    aga.just lubi tę wiadomość

    wff29vvj3im6fjka.png
    82dojw4zvycwyste.png
    gyxw6iyek58r84xj.png[/url
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 19 lutego 2014, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja Wam powiem, że szyjka mi się obniżyła :( narazie jest zamknięta, ale zobaczymy jak to jutro na wizycie będzie.... a czuję się jakbym chora miała być.... wypieki na policzkach, niby zimno, ale gorąco...

    ehhh teraz pierwszy raz pomyślałam, że mogło się jednak nie udać....

    trzymajcie się dziewczyny, przytulam Was mocno, trzymam kciuki i życzę miłej nocki :)

    qbxwkvq.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 lutego 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorocia a nikt na te nieregularne cykle nie zlecił Ci badań? Jedynie anty? yyy że tak powiem w szoku jetem. Super leczenie. Konsultowałaś się z innym ginem czy tylko z jednym?

    Kas nie grzeb tam i grzecznie czekaj! :)

  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 20 lutego 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może nasz rację.... dzisiaj o 14 wizyta :) zobaczymy :) a jak coś to marzec i urodziny w grudniu też fajne ;) w sam raz na mikołaja ;)

    aga.just u Ciebie ładnie gratuluję :)

    aga.just lubi tę wiadomość

    qbxwkvq.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 20 lutego 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorocia, a Ty leć się skonsultować do innego lekarza i to szybciutko :) bo teraz niestety jest tendencja do leczenia wszystkiego tabletkami anty :(

    qbxwkvq.png
  • dorocia2324 Autorytet
    Postów: 3623 1569

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konsultowałam się z 4 ginekologami na przestrzeni kilku lat i ciągle słyszałam to samo. Na początku, że krótko mam miesiączkę, jestem młoda i powinno się uregulować. Potem te tabsy, które miały rzekomo pomóc. Potem, że jak urodzę dziecko to mi się uregulują. Mija 2,5 roku od kiedy urodziłam i dalej to samo. Jedyne co po porodzie się zmieniło to to, że nie umieram podczas @, bo wcześniej z bólu nie mogłam wytrzymać. Moje cykle wahają się od 32 dni to nawet 45, a nie raz 52 dni. Powiem wam tak szczerze, że już się z tym pogodziłam i zaprzestałam jakich kolwiek działań. Ale może macie rację, może spróbuje konsultacji z innym ginem tylko najgorsze jak znów mnie spławi :/

    wff29vvj3im6fjka.png
    82dojw4zvycwyste.png
    gyxw6iyek58r84xj.png[/url
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorcia cykle 52 d nie są normalne. Na Twoim miejscu na pewno wybrałabym się go gina i na monitoring + podstawowe hormony do zbadania.
    Takie długie cykle często są przy PCOS.

    Kas dzięki. Mam nadzieję, że to owulka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2014, 11:46

  • dorocia2324 Autorytet
    Postów: 3623 1569

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to muszę chyba poszukać jakiegoś gina z dobrymi opiniami. I się do niego jak najszybciej wybrać. A co do hormonów to miałam na tarczyce robione i mam niedoczynność. Biorę euthyrox najmniejszą dawkę bo miałam tylko lekkie odchylenie od normy. Niedługo też wizyta u endo.

    wff29vvj3im6fjka.png
    82dojw4zvycwyste.png
    gyxw6iyek58r84xj.png[/url
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 lutego 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziło mi bardzie o hormony związane typowo z owulacją i przysadką - lh, fsh, testosteron, estriadol, prl, progesteron

  • dorocia2324 Autorytet
    Postów: 3623 1569

    Wysłany: 20 lutego 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie takich badań nigdy nie miałam robionych. Szukam gina i robię wszystkie badania. A jeszcze pytanie. Te wszystkie badania może zlecić tylko gin? Muszę iść do przodu. Dziękuje bardzo za rady.

    wff29vvj3im6fjka.png
    82dojw4zvycwyste.png
    gyxw6iyek58r84xj.png[/url
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 20 lutego 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja właśnie wróciłam od swojego gina i jeszcze za wcześnie, żeby cokolwiek zobaczyć :)

    owulacja była z lewego jajnika, endometrium 8mm czyli dobre jak na tą fazę cyklu, więc ja wiem, że jestem zdrowa

    dostałam bromka na powstrzymanie laktacji, ale tylko 1/2 tabletki na wieczór, ale to tylko dla mojego komfortu, bo mówił że jak cykle regularne, a takowe mam to że jest w porządku :)

    qbxwkvq.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 lutego 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAs to masz bromka jak ja :) Teraz biorę 2 x 0,5.

    Dorcia możesz prywatnie. Ja jak chodzę do prywatnego gina to i tak muszę za wsio płacić. Na początek proponuję Lh, fsh, prl - tylko te badania 3 dc kochana; progesteron 7 dpo.
    Dorcia mam nadzieję, że trafisz teraz na dobrego lekarza. Dziwne, że przy długich cyklach nikt nie zlecił Ci tych badań. Długie cykle mogą oznaczać PCOS, ale lh i fsh już coś powie na ten temat. A miałaś kiedyś obraz policystyczny jajników? W sensie dużo, ale małych.

  • dorocia2324 Autorytet
    Postów: 3623 1569

    Wysłany: 20 lutego 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U gina zawsze miałam tylko ogólne jego badanie wiadomo :) Do tego cytologie co pół roku. USG przez brzuch i dopochwowo. Zawsze mówił, że wszystko jest w porządku. No i u endo podstawowe badania na tarczyce. To wszystko. Ale jakoś udało mi się zaciążyć za pierwszym razem przy takich cyklach bez mierzenia tempki tylko opierając się na śluzie. Więc mam nadzieję, że tym razem też się uda.

    wff29vvj3im6fjka.png
    82dojw4zvycwyste.png
    gyxw6iyek58r84xj.png[/url
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 lutego 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tu trzymamy kciuki!

    A resztę gdzie wywiało?

    Anastazja? Co u Ciebie?

  • mama hani Autorytet
    Postów: 952 251

    Wysłany: 20 lutego 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej faktycznie dorocia bardzo długie te Twoje cykle musisz iść do jakiegoś dobrego gin. poszukaj gdzie w szpitalu najlepiej ordynator oddziału bo w razie czego położy do szpitala i zrobi dokładne badania za free. kurcze a z tym żelazem to nie wiedziałam ze tak może być trzymaj się będzie dobrze



    relgh371nhvlv2le.png relggu1rbx6p0ulq.png
  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 20 lutego 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś byłam u internisty bo kaszle już od 2 tygodni i niczym nie mogę tego wyplewi, i mam problem, pomóżcie dziewczyny, dostałam skierowanie na RTG klatki piersiowej żeby sprawdzic czy nie jest to nieosłuchowe zapalenie płuc i nie wiem czy mam je zrobic biorąc pod uwagę starania i częśc cyklu w jakiej jestem czyli taką gdzie jak coś się ma dziac to się dzieje a jak nie to nie wiadomo.

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 lutego 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve poczekaj do bezpiecznego terminu @, albo zaraz po niej.

‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ