X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne start 6.10 jeden cel --->zielona kropa na koncu :)
Odpowiedz

start 6.10 jeden cel --->zielona kropa na koncu :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaazi wrote:
    Bo podobno grzybki kochają słodycze - tak jak ja!:) No trudno, będę się ograniczać! :) Mam jakąś nadzieję, że @ nie przyjdzie, dlatego umówiłam się na tę wizytę za tydzień w sobotę. Gdyby @ nie przyszła, zrobiłabym test i z nim pojechała do gin, opowiedziała o tej infekcji i wtedy niech sprawdzi czy wszystko ok. Jeśli jednak @ dostanę to nie będę jechać, bo po co? Przecież mi chyba nie zrobi posiewu w trakcie okresu i nie zauważy (przynajmniej tak sądzę) żadnej infekcji.
    musimy cierpliwie czekac :* trzymam kciukaski :* ja tez kocham slodycze ale terazjem raz w tyg cos slodkiego bo nieraz jak mnie naleci to u chowac wszystko ostatnio jem bardzo duzo Pistacji

    iza30, ADA 28 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia1989 wrote:
    U kobiet grzybica pochwy objawia się pieczeniem i świądem w okolicach sromy oraz białymi, serowatymi upławami bez zapachu.Rozwojowi kandydozy pochwy sprzyja podwyższony poziom gestagenów, dlatego częściej zapadają na nią ciężarne i kobiety stosujące antykoncepcję zawierającą te hormony. Pojawia się ona również częściej w drugiej części cyklu miesięcznego. Ponadto czynnikiem usposabiającym do rozwoju zakażenia jest dieta bogata w… słodycze. Wysokie stężenie cukru w śluzie pochwy, który jest świetną pożywką dla grzybów, sprzyja ich rozmnażaniu.Podczas antybiotykoterapii także mogą pojawić się objawy kandydozy. Dzieje się tak, dlatego, że grzyb wytwarza przetrwalniki, które w sprzyjających warunkach, gdy zmniejszeniu ulega ilość naturalnych bakterii pochwy, kiełkują i rozwija się drożdżyca.
    Aby zapobiec lub zminimalizować ryzyko drożdżycy należy stosować do mycia specjalne płyny do higieny intymnej, które nie zaburzają naturalnego pH panującego w pochwie. Najczęściej nie zawierają one mydła. Ważne jest także uzupełnianie naturalnej flory bakteryjnej preparatem Laktovaginal. Oprócz wysokiego stężenia cukru rozwojowi grzybów sprzyja również środowisko kwaśne, w odróżnieniu od zakażeń bakteryjnych, dlatego należy zwracać uwagę na dietę także pod tym kątem. Ponadto wraz z antybiotykiem zwykle lekarz przepisuje lek przeciwgrzybiczny o działaniu ogólnym. :)
    aaaaaha to niewiedzialam :/ ja jadlam bardzo duzo slodyczy ale infekcji nie mam zadnej na cale szczescie

    ADA 28 lubi tę wiadomość

  • myszkaazi Autorytet
    Postów: 647 528

    Wysłany: 27 listopada 2013, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia1989 wrote:
    U kobiet grzybica pochwy objawia się pieczeniem i świądem w okolicach sromy oraz białymi, serowatymi upławami bez zapachu.Rozwojowi kandydozy pochwy sprzyja podwyższony poziom gestagenów, dlatego częściej zapadają na nią ciężarne i kobiety stosujące antykoncepcję zawierającą te hormony. Pojawia się ona również częściej w drugiej części cyklu miesięcznego. Ponadto czynnikiem usposabiającym do rozwoju zakażenia jest dieta bogata w… słodycze. Wysokie stężenie cukru w śluzie pochwy, który jest świetną pożywką dla grzybów, sprzyja ich rozmnażaniu.Podczas antybiotykoterapii także mogą pojawić się objawy kandydozy. Dzieje się tak, dlatego, że grzyb wytwarza przetrwalniki, które w sprzyjających warunkach, gdy zmniejszeniu ulega ilość naturalnych bakterii pochwy, kiełkują i rozwija się drożdżyca.
    Aby zapobiec lub zminimalizować ryzyko drożdżycy należy stosować do mycia specjalne płyny do higieny intymnej, które nie zaburzają naturalnego pH panującego w pochwie. Najczęściej nie zawierają one mydła. Ważne jest także uzupełnianie naturalnej flory bakteryjnej preparatem Laktovaginal. Oprócz wysokiego stężenia cukru rozwojowi grzybów sprzyja również środowisko kwaśne, w odróżnieniu od zakażeń bakteryjnych, dlatego należy zwracać uwagę na dietę także pod tym kątem. Ponadto wraz z antybiotykiem zwykle lekarz przepisuje lek przeciwgrzybiczny o działaniu ogólnym. :)
    No właśnie tak myślałam. U mnie to na grzybka wygląda: druga faza cyklu, słodycze. Tylko ja nie mam jako takich upławów, może delikatne, tylko to pieczenie i świąd. No zobaczymy. Chciałam iść do lekarza, miałam dobre chęci, ale nie pójdę do tych partaczy, bo oni mi coś przepiszą dziwnego, co może zaszkodzić, jeśli ewentualnie jestem w ciąży. No szkoda tylko, że do mojej się nie udało, bo bym za 3 dni już miała wizytę.

    Nusia1989 lubi tę wiadomość

    f2w39n73pzr0nefs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka!

    http://zapodaj.net/d3f38afe20ea6.jpg.html
    Kochana kreska jest jaśniejsza , a wiec moim zdaniem neagtyw, wczorajszego nie widziałam niestety

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobitki zbliżają się andrzejki? Więc jakie macie plany? :D
    Ja to chyba wyskoczę z całą ekipką do klubu :) a co tam, warto zaszaleć zwłaszcza że po tych wszystkich przeżyciach należy nam się chwila rozrywki :)

    Margotka87, iza30, mungo lubią tę wiadomość

  • myszkaazi Autorytet
    Postów: 647 528

    Wysłany: 27 listopada 2013, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia1989 wrote:
    Kobitki zbliżają się andrzejki? Więc jakie macie plany? :D
    Ja to chyba wyskoczę z całą ekipką do klubu :) a co tam, warto zaszaleć zwłaszcza że po tych wszystkich przeżyciach należy nam się chwila rozrywki :)
    My do znajomych idziemy, tylko nie mamy żadnego Andrzeja :D

    Nusia1989, iza30 lubią tę wiadomość

    f2w39n73pzr0nefs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina23 wrote:
    wole kochana wydac wiecej i wiedziec co i jak bo na nfz bylam 2 razy i podziekowalam
    no tak ale tez się pewności nie ma jak by było prywatnie wylozyc 120 zl i nic z wizyty dobrego nie wyniesc

    Ewelina23 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka19 wrote:
    no tak ale tez się pewności nie ma jak by było prywatnie wylozyc 120 zl i nic z wizyty dobrego nie wyniesc
    ja wlozylam 200 euroi za dwie wizyty nic niewiedzialam :/ a a teraz dalam 130 euro i razem z badaniami :) na polskie wydalam 1300zl juz w ciagu miesiaca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2013, 18:02

    ADA 28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia1989 wrote:
    Jeśli chodzi o badania na NFZ, to myślę, że jakiś ginekolog może ci dać skierowanie na podstawowe hormony, ale i tak pewnie będziesz musiała za nie zapłacić. Raczej NFZ nie pokrywa kosztów takiego leczenia (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Chyba, że to badania na tarczycę, to być może jakiś endokrynolog mógłby cię skierować na TSH, FT3, FT4. Ale też nie wiem, bo ja wszystkie badania zawsze robiłam prywatnie, w laboratorium
    no wlasnie w grudniu się zapytam przy szpitalu mam labolatorium to najwyżej zrobie na wlasna reke hehe tylko gina się zapytam jakie bym musiala zrobić wyniesie mnie to ok.135zl bo patrzyłam na str.labolatorium to mi tak wyszlo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina23 wrote:
    ja wlozylam 200 euroi za dwie wizyty nic niewiedzialam :/ a a teraz dalam 130 euro i razem z badaniami :) na polskie wydalam 1300zl juz w ciagu miesiaca
    no widzisz ale u mnie to nie orietuje się z lekarzami co prywatnie przyjmują

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka19 wrote:
    no widzisz ale u mnie to nie orietuje się z lekarzami co prywatnie przyjmują
    no widzisz ile trzeba pieniedzy stracic zeby znalesc dobrego gina nieraz prywatnie nie potrafi nic powiedziec

    ADA 28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina23 wrote:
    no widzisz ile trzeba pieniedzy stracic zeby znalesc dobrego gina nieraz prywatnie nie potrafi nic powiedziec
    no wlasnie ja to przez neta znalazłam tego lekarza co teraz do niego chodze wytlumaczyl mi co to jest zzespol bolowy miednicy malej ale hehe nic z tego nie zapamietalam ale 5tego się zapytam czy to cos groźnego czy nie hehe ale jakby było groźne to by powiedział .. teraz jak pojde to wszystko na spokojnie się go popytam bo jak wiadomo stres trochę jest

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka19 wrote:
    no wlasnie ja to przez neta znalazłam tego lekarza co teraz do niego chodze wytlumaczyl mi co to jest zzespol bolowy miednicy malej ale hehe nic z tego nie zapamietalam ale 5tego się zapytam czy to cos groźnego czy nie hehe ale jakby było groźne to by powiedział .. teraz jak pojde to wszystko na spokojnie się go popytam bo jak wiadomo stres trochę jest
    ja sobie zapisalam wszystko na kartce pozniej ja wyciagnelam i wypytywalam smial sie ze mnie to mu pow zebym nie zapomiala o czyms a zaraz dzwonila i pytala :P

    ADA 28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale on mi pow ze lepiej zadzwonic niz doszukiwac sie w necie

    ADA 28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe noo ja to jeszcze nie zapisałam na kartce ale chyba będę tak robic.. kurde wyslalam cv do sklepu pepco mam nadzieje ze mnie przyjmą ;) 27km w olesnie bo u mnie potrzebują w chińskim ale babka co tam pracuje mowila ze zapierdziel jest i czasem po 12h musza i tylko 1200zl no ale lepsze to niż nic ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina23 wrote:
    ale on mi pow ze lepiej zadzwonic niz doszukiwac sie w necie
    no wlasnie ja np.przeczytalam o tym zespole bolowym a co innego mi lekarz powiedział o tym

    Ewelina23 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka19 wrote:
    hehe noo ja to jeszcze nie zapisałam na kartce ale chyba będę tak robic.. kurde wyslalam cv do sklepu pepco mam nadzieje ze mnie przyjmą ;) 27km w olesnie bo u mnie potrzebują w chińskim ale babka co tam pracuje mowila ze zapierdziel jest i czasem po 12h musza i tylko 1200zl no ale lepsze to niż nic ..
    to sporo kilometrow i dojezdzac tak codziennie ?

    ADA 28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina23 wrote:
    to sporo kilometrow i dojezdzac tak codziennie ?
    no pociągiem jak już cos no ale wolalabym to niż w chińskim na miejscu za 1200zl może po swietach do niemiec pojade z mezem na 2 3 miechy i otworzyć ten sklep z chemia niemiecka u nas ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka19 wrote:
    no pociągiem jak już cos no ale wolalabym to niż w chińskim na miejscu za 1200zl może po swietach do niemiec pojade z mezem na 2 3 miechy i otworzyć ten sklep z chemia niemiecka u nas ..
    aha no to trzymam kciuki zeby sie udalo <3

    ADA 28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany,ale się Was naczytałam !!! :O

    Ja dzisiaj sprzątałam mieszkanko,potem obiad i dzień z głowy.Teraz dopiero mam chwilkę dla siebie.
    Pozdrawiam dziewczyny i trzymam kciuki !!!

    Margotka87, Ewelina23, iza30, mungo, myszkaazi, mycha28 lubią tę wiadomość

‹‹ 450 451 452 453 454 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ