X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testowanie -Lipiec 2017.
Odpowiedz

Testowanie -Lipiec 2017.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik z tym ucinaniem postów - miałam tak wcześniej. Nie wiem, dlaczego się tak robi. Ale przyznam, że jest to denerwujące!

    No właśnie, tylko ja mam umowę na czas nieokreślony. Ciężko mi gdziekolwiek znaleźć taką informację. A nie chcę, żeby np. za 3 miechy ZUS mi zabrał tę podwyżkę. (o ile sie uda).

    pilik lubi tę wiadomość

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Pilik z tym ucinaniem postów - miałam tak wcześniej. Nie wiem, dlaczego się tak robi. Ale przyznam, że jest to denerwujące!

    No właśnie, tylko ja mam umowę na czas nieokreślony. Ciężko mi gdziekolwiek znaleźć taką informację. A nie chcę, żeby np. za 3 miechy ZUS mi zabrał tę podwyżkę. (o ile sie uda).

    No ale przy podwyżce musisz to na piśmie dostać w formie aneksu czy coś. ZUS nie może Ci zabrać podwyżki, może jakieś problemy robić przy obliczaniu macierzyńskiego, ale to raczej sytuacje gdzie kobieta będąc w ciąży zmienia umowę np. Wydaje mi się że ZUS tu nie ma nic do gadania jeżeli wszystko jest oficjalnie

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Ja zaszłam w ciszej mając TSH ponad 3.
    Znajoma jest teraz w 15 tc a miała TSH 4, wiec chyba duzo jednak zależy od organizmu i innych wyników. Ale podobno im bliżej 1 tym lepiej ;)...
    kurcze TSH miałam badane pierwszy raz w życiu i nie mam porównania jak było w poprzednich starankach i ciążach...no nic to dopiero 3 cykl starań więc nie ma co panikować i zwalać na TSH:-)Wy tu o wiele więcej walczycie niż ja

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Pilik z tym ucinaniem postów - miałam tak wcześniej. Nie wiem, dlaczego się tak robi. Ale przyznam, że jest to denerwujące!

    No właśnie, tylko ja mam umowę na czas nieokreślony. Ciężko mi gdziekolwiek znaleźć taką informację. A nie chcę, żeby np. za 3 miechy ZUS mi zabrał tę podwyżkę. (o ile sie uda).

    Doczytałam jeszcze - zaczęłam się zastanawiać bo mamy mieć we wrześniu podwyżki - jak idziesz na długie l4/macierzyński to mogą obliczyć świadczenia ze średnich zarobków z całego roku. Możesz w takim razie mieć na zwolnieniu zarobki aktualne, no ale podwyżka już będzie oficjalna i jak wrócisz to będzie musiał pracodawca wg niej wypłacać.

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Pilik z tym ucinaniem postów - miałam tak wcześniej. Nie wiem, dlaczego się tak robi. Ale przyznam, że jest to denerwujące!

    No właśnie, tylko ja mam umowę na czas nieokreślony. Ciężko mi gdziekolwiek znaleźć taką informację. A nie chcę, żeby np. za 3 miechy ZUS mi zabrał tę podwyżkę. (o ile sie uda).
    ZUS ani żadna instytucja nie ma prawa zabrać podwyżki. Jedynie pracodawca.
    Znam się trochę w temacie bo pracuje w kadrach. Wiec jak masz inne pytanka to pytaj

    pilik, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene wrote:
    kurcze TSH miałam badane pierwszy raz w życiu i nie mam porównania jak było w poprzednich starankach i ciążach...no nic to dopiero 3 cykl starań więc nie ma co panikować i zwalać na TSH:-)Wy tu o wiele więcej walczycie niż ja

    Ja w tym tygodniu będę badała TSH po trzech miesiącach tabletek, ciekawa jestem bardzo czy spadło. I prolaktyna po bromergonie czy drgnęła...

    Tak się zaczytałam że kaszę spaliłam! Lecę gotować obiad, tak się dzisiaj wkręciłam w szycie że zapomniałam zrobić... a mąż wlasnie napisał że z uczelni wyszedł więc coś trzeba ogarnąć. Och coś ostatnio mi gotowanie nie wychodzi!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik, to głupia mogłabym pójść w styczniu. Bo teraz jakbym dostała, to i tak kicha by wyszła. Ech.
    Oczywiście podwyżka oficjalnie, to ręki nie będę nic brać.

    To najlepiej wziąć podwyżkę, pochodzić 2 miesiące, zajść w ciążę i pochodzić 3 miesiące :P To już lepiej by było ;)

    Rene to nigdy wcześniej Ci nie badali TSH, jak byłaś w ciąży? Dziwne.
    Nie masz się czym martwić. Moja młodsza siostra miała TSH 6 i ma zdrową, superancką córeczkę:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobisia wrote:
    ZUS ani żadna instytucja nie ma prawa zabrać podwyżki. Jedynie pracodawca.
    Znam się trochę w temacie bo pracuje w kadrach. Wiec jak masz inne pytanka to pytaj


    Oooo skarbnico wiedzy UŻYTECZNEJ!!! :) :*
    Średnia roczna jest liczona z ostatnich 12 miesięcy do momenty pójścia na L4 związanego z ciążą? Akurat byłam na L4 6 tygodni. Oh. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 19:26

  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z 12 miesięcy poprzedzającą chorobę po odliczeniu składek społecznych 13,71% Podstawą zasiłku nie jest przeliczania na nowo gdy między chorobami nie minęły trzy pełne miesiące kalendarzowe.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    piszecie o pracy teraz się zastanawiam nad swoją sytuacją...

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Ja straszny nerwus i stres ze wszystkiego potrafię zrobić ;) ale przez to właśnie wiem, że najlepiej na mnie działa "terapia zajęciowa" i wszystkim polecam :) długo w nerwach szydelkowalam, teraz przerzuciłam się na szycie. Warto mieć po prostu coś w co można ręce włożyć, a co zajmie myśli...
    mnie dzisiaj ból brzucha męczy straszny, aaaale pierwszy raz mnie tak ból cieszy, hehe. Myślę czy jechać jutro na badania czy w środę, myślicie że 2dc będzie lepszy? Aaa już rano miałam pytać... jeżeli wczoraj miałam plamienia, traktujecie już coś takiego jak 1dc czy dopiero jak się rozkręci? Bo nie wiem jak zapisać no i wlasnie badania ustawić...
    pierwszy dzień traktuję dopiero jak się rozkręci też kiedyś się zastanawiałam na tym i ktoś mi wytłumaczył właśnie tak że plamienie to nie pierwszy dzień cyklu:-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobisia wrote:
    Tak z 12 miesięcy poprzedzającą chorobę po odliczeniu składek społecznych 13,71% Podstawą zasiłku nie jest przeliczania na nowo gdy między chorobami nie minęły trzy pełne miesiące kalendarzowe.


    Ożesz. To w sumie guzik by dała mi ta podwyżka... A czy wliczają się np. premie? delegacje do tego?

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobisia wrote:
    ZUS ani żadna instytucja nie ma prawa zabrać podwyżki. Jedynie pracodawca.
    Znam się trochę w temacie bo pracuje w kadrach. Wiec jak masz inne pytanka to pytaj
    to ja też będę miała pare pytań jeśli można:-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Pilik, to głupia mogłabym pójść w styczniu. Bo teraz jakbym dostała, to i tak kicha by wyszła. Ech.
    Oczywiście podwyżka oficjalnie, to ręki nie będę nic brać.

    To najlepiej wziąć podwyżkę, pochodzić 2 miesiące, zajść w ciążę i pochodzić 3 miesiące :P To już lepiej by było ;)

    Rene to nigdy wcześniej Ci nie badali TSH, jak byłaś w ciąży? Dziwne.
    Nie masz się czym martwić. Moja młodsza siostra miała TSH 6 i ma zdrową, superancką córeczkę:)
    bo ten lekarz co do niego chodziłam mówił im mniej badań tym lepiej a pani zdrowa jest nic panią nie boli to po co badania....już szukam innego ginka

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene wrote:
    bo ten lekarz co do niego chodziłam mówił im mniej badań tym lepiej a pani zdrowa jest nic panią nie boli to po co badania....już szukam innego ginka


    EEE??? O kurcze. Jestem w "lekkim" szoku. Szukaj, szukaj.

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    EEE??? O kurcze. Jestem w "lekkim" szoku. Szukaj, szukaj.
    muszę bo do porodu nawet gbs mi nie zrobił i w szpitalu przed porodem nafaszerowali mnie antybiotykiem tak zapobiegawczo żeby dziecko nie złapało zakażenia,a co w szpitalu się nasłuchałam dlaczego pani nie ma badań powiedziałam proszę pytać lekarza,wtedy położne zaczęły na lekarza gadać i miały rację.

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Ożesz. To w sumie guzik by dała mi ta podwyżka... A czy wliczają się np. premie? delegacje do tego?
    Wliczają się składniki które są umniejszane za czas przebywania na chorobie. Niektóre regulaminy wynagradzania określają jakie to są składniki.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene wrote:
    to ja też będę miała pare pytań jeśli można:-)
    Pytaj :)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Ożesz. To w sumie guzik by dała mi ta podwyżka... A czy wliczają się np. premie? delegacje do tego?
    Magdzia85F i tak do podstawy wlicza się 12 miesięcy i się je usrednia. Wiec podwyżka mało by dała nawet gdybyś przeczekać te 3 miesiące kalendarzowe

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobisia wrote:
    Magdzia85F i tak do podstawy wlicza się 12 miesięcy i się je usrednia. Wiec podwyżka mało by dała nawet gdybyś przeczekać te 3 miesiące kalendarzowe


    Nawet gdyby ta podwyżka wynosiła 30% dotychczasowych zarobków? ;( Ależ odwaliłam. Będę sobie pluć w brodę.

    Mój Mąż przyszedł nawet i mówi: Zapytaj, zapytaj. No to zapytam.
    Jak w końcu liczone jest czas, gdy. Składam wypowiedzenie do pracodawcy za porozumieniem stron. Mam umowę na czas nieokreślony. 1 miesiąc wypowiedzenia (jeszcze). Czy muszę złożyć z końcem miesiąca, czy to jest obojętne kiedy?
    Np. złożę 15 czerwca i po 30 dniach, czyli 15 lipca odchodzę?

‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ