X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testowanie -Lipiec 2017.
Odpowiedz

Testowanie -Lipiec 2017.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene wrote:
    muszę bo do porodu nawet gbs mi nie zrobił i w szpitalu przed porodem nafaszerowali mnie antybiotykiem tak zapobiegawczo żeby dziecko nie złapało zakażenia,a co w szpitalu się nasłuchałam dlaczego pani nie ma badań powiedziałam proszę pytać lekarza,wtedy położne zaczęły na lekarza gadać i miały rację.

    To lekarz, co jechał na fali farta, chyba? Dobrze, że wszystko było ok!

  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Nawet gdyby ta podwyżka wynosiła 30% dotychczasowych zarobków? ;( Ależ odwaliłam. Będę sobie pluć w brodę.

    Mój Mąż przyszedł nawet i mówi: Zapytaj, zapytaj. No to zapytam.
    Jak w końcu liczone jest czas, gdy. Składam wypowiedzenie do pracodawcy za porozumieniem stron. Mam umowę na czas nieokreślony. 1 miesiąc wypowiedzenia (jeszcze). Czy muszę złożyć z końcem miesiąca, czy to jest obojętne kiedy?
    Np. złożę 15 czerwca i po 30 dniach, czyli 15 lipca odchodzę?
    Za porozumieniem stron ty proponujesz datę rozwiązania umowy o prace. Dogaduje sz się z nim na konkretną datę wystarczy twój wniosek. Wzory na pewno znajdziesz w internecie.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo każda podwyżka zwiększy podstawe wiec na pewno coś da. Jednak musisz odczekać trzy miesiące kalendarzowe

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    To lekarz, co jechał na fali farta, chyba? Dobrze, że wszystko było ok!
    a no właśnie u mojej siostry już nie było tak kolorowo nie zrobił jej badań cukru we krwi,dopiero jak trafiła z bólami brzucha do szpitala to tam jej zrobili wszystkie potrzebne badania i wyszło ma pani cukrzycę ciążową,dopiero po wyjściu ze szpitala lekarz się obudził pokierował ją do diabetologa dla ciężarnych i zrobił dodatkowe badania dziecko urodziła cukier się unormował bo ponoć ta ciążowa ustępuję po porodzie po kilku miesiącach cukier był wysoki zrobili badania leżała nawet w szpitalu na obniżenie cukru.Ze szpitala wyszła z diagnozą cukrzyca teraz chodzi z pompą insulinową,ma dietę i każdy posiłek waży:-(teraz chciała by mieć drugie dziecko i się boi:-(

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobisia wrote:
    Za porozumieniem stron ty proponujesz datę rozwiązania umowy o prace. Dogaduje sz się z nim na konkretną datę wystarczy twój wniosek. Wzory na pewno znajdziesz w internecie.


    No to świetnie. Ciekawe skąd u mnie wzięli, żeby składać wypowiedzenie z ostatnim dniem pracującym miesiąca??? :|
    Bobisia wrote:
    Wiadomo każda podwyżka zwiększy podstawe wiec na pewno coś da. Jednak musisz odczekać trzy miesiące kalendarzowe

    Hm, hm.
    dziękuję Bobisiu!
    Rene wrote:
    a no właśnie u mojej siostry już nie było tak kolorowo nie zrobił jej badań cukru we krwi,dopiero jak trafiła z bólami brzucha do szpitala to tam jej zrobili wszystkie potrzebne badania i wyszło ma pani cukrzycę ciążową,dopiero po wyjściu ze szpitala lekarz się obudził pokierował ją do diabetologa dla ciężarnych i zrobił dodatkowe badania dziecko urodziła cukier się unormował bo ponoć ta ciążowa ustępuję po porodzie po kilku miesiącach cukier był wysoki zrobili badania leżała nawet w szpitalu na obniżenie cukru.Ze szpitala wyszła z diagnozą cukrzyca teraz chodzi z pompą insulinową,ma dietę i każdy posiłek waży:-(teraz chciała by mieć drugie dziecko i się boi:-(

    Wiesz co? Takie rzeczy to powodują, żeby takiego lekarza to zaskarżyć! Kobieta przez Niego straciła zdrowie!!! Skandal!!!!

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Wzięłam. Najwyżej lekarz jedli odzwoni mnie opierdzirli że na wlasna rękę się leczenie
    Ale też czytałam że nie zaszkodzi.
    i jak sytuacja?lekarz odezwał się?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene.
    Jeżeli urodzisz gdy jeszcze bd firma istniała to nie bd problemu. Pracodawca udzieli Ci urlop macierzyński .i nawet jak później firmy już nie bd to i tak zus bd ci wypłacal zasiłek macierzyński.
    Druga opcja. Jeżeli bd na wychowawczym yo jeżeli bd w ciąży pamiętaj o przerwaniu urlopu wychowawczego bo wtedy będziesz miała wypłacane L4.
    Szczerze jeżeli firma się zlikwiduje to Noe wiem jak to bd będę musiałabym się wczytać. Poczytam i jutro dam Ci znać.

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie odezwał się. Pewnie ma swoje sprawy co rozumiem bo każdy ma prawo do życia prywatnego. Boję się że wyszłam na historyczke itp. Dupka wzięłam na wlasna rękę po posłuchania susany. Dwie tabsy. Progesteron podobno nawet gdy nie trzeba nie zaszkodzi? Przecież czasami lekarze dają profilaktycznie. Może lekarz jutro się odezwie.

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Wiesz co? Takie rzeczy to powodują, żeby takiego lekarza to zaskarżyć! Kobieta przez Niego straciła zdrowie!!! Skandal!!!!
    najlepsze jest to że do niego jest tłum babeczek poczekalnia zawsze pełna raz to ledwo co na przerwę wyszedł bo go kobitki puścić nie chciały,miły zawsze zagada,l4 da,bez terminu też przyjmie,prywatnie inkasuję tylko 80 zł razem z usg wszystko fajnie ale chyba nie o to tylko chodzi....

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Wiesz co? Takie rzeczy to powodują, żeby takiego lekarza to zaskarżyć! Kobieta przez Niego straciła zdrowie!!! Skandal!!!!
    Magdzia85F rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem a porozumieniem stron yo dwie inne sytuacje.

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobisia wrote:
    Rene.
    Jeżeli urodzisz gdy jeszcze bd firma istniała to nie bd problemu. Pracodawca udzieli Ci urlop macierzyński .i nawet jak później firmy już nie bd to i tak zus bd ci wypłacal zasiłek macierzyński.
    Druga opcja. Jeżeli bd na wychowawczym yo jeżeli bd w ciąży pamiętaj o przerwaniu urlopu wychowawczego bo wtedy będziesz miała wypłacane L4.
    Szczerze jeżeli firma się zlikwiduje to Noe wiem jak to bd będę musiałabym się wczytać. Poczytam i jutro dam Ci znać.
    ok dzięki wielkie:-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene a, to pewnie dlatego ma klientki. Bo to biznesmen.

    Bobisia a tak pytam. A propos siebie. Gdybym chciała się zwolnić za porozumieniem stron. Np.jutro.

  • Bobisia Autorytet
    Postów: 278 214

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Rene a, to pewnie dlatego ma klientki. Bo to biznesmen.

    Bobisia a tak pytam. A propos siebie. Gdybym chciała się zwolnić za porozumieniem stron. Np.jutro.
    Mogłabyś ale tylko za zgodą pracodawcy. Musi wyrazić zgode

    [link=https://www.suwaczki.com/]nzjddqk300ej2dix.png[/link]
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Nie odezwał się. Pewnie ma swoje sprawy co rozumiem bo każdy ma prawo do życia prywatnego. Boję się że wyszłam na historyczke itp. Dupka wzięłam na wlasna rękę po posłuchania susany. Dwie tabsy. Progesteron podobno nawet gdy nie trzeba nie zaszkodzi? Przecież czasami lekarze dają profilaktycznie. Może lekarz jutro się odezwie.
    Susanna ma rację nie powinien zaszkodzić jeśli jest ciąża to nawet pomoże,Na pewno nie wyszłaś na histeryczkę masz prawo się martwić w końcu chodzi tu o dziecko a nie o bolący paluszek

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobisia wrote:
    Mogłabyś ale tylko za zgodą pracodawcy. Musi wyrazić zgode
    Magdzia teraz to zależy od dobrej woli pracodawcy,jak będzie złośliwy to nie przejdzie

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki mykam położyć spać moje dzieciaki:-) jeśli się jeszcze uda to dziś zajrzę:-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 lipca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene i susana odpisał mi gin że mam tylko powtórzyć betę. Nie kazał brać dupka. Kurcze a ja wzięłam... eh już nic nie wiem

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Rene i susana odpisał mi gin że mam tylko powtórzyć betę. Nie kazał brać dupka. Kurcze a ja wzięłam... eh już nic nie wiem

    Nie zaszkodzi. W szpitalu jak byłam to profilaktycznie jak tylko niski prog czy plamienie wszystkim zapodawali rutynowo luteinę i dupka wiec nie moze to szkodzić...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • jagodowa91 Autorytet
    Postów: 899 455

    Wysłany: 2 lipca 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko Was nadrobić, jak cały dzień nie jest się na forum. :) ale to fajnie, że rozwijamy się... :D czekam ba kolejne pozytywne teściki!!!

    Magdzia85F, Rene lubią tę wiadomość

    'Porażki to szczeble sukcesu'
    Zosieńka 05.10.2010 <3 moje Szczęście!
    Aniołki <3 [*] 08.2009 21tc [*] 05.2017 6tc
  • adelcia Ekspertka
    Postów: 147 86

    Wysłany: 3 lipca 2017, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Cześć!!!

    U mnie słonecznie i ciepło.
    Byłam u Babci i normalnie rozmawia. Ciśnienie dziś spadło. Ale ma nogę sparaliżowaną. Do czwartku najgorszy czas.

    A my się nie nastawiamy, że teraz się uda. Póki co, nie mam ciśnienia. Kolejna sprawa, że muszę iść po podwyżkę. Myślicie, że jakbym była w ciąży i poszła na L4 za trzy miesiące, to mogą mi to cofnąć? Albo ZUS coś zabierze? Bo jakieś dziwne rzeczy słyszałam.

    Susanna trzymam bardzo za Ciebie kciuki!
    Dziewczyny start był dobry!

    Testowanie od jutra dalej :-)
    A czemu miałby zabrać? W trakcie zwolnieni apracodawca nie może Ci robić żadnych zmian w umowie. A wysokość pieniędzy wypłacanych przez Zus na L4 to średnia z ostatnich 12 miesięcy (pierwsze chyba 33 dni na zwolnieniu wypłaca pracodawca). Chyba że czas między wypłacanymi świadczeniami wynosi mniej. Ja mam taką sytuację,że dobrze by byo jakbym zaszła jak najszybciej w ciąże,bo jeśli przepracuje więcej niż 3 miesiące (czyli do końca września),to kwota wypłacana na L4 przez ZUS będzie dużo niższa (do pierwszego macierzyńskiego liczyły mi sie premie z całego roku). No i drugie macierzyńskie też będzie sporo niższe.A wiadomo,że przy dziecku każda kwota się przyda.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    deaf234bd59751a3e2ce46fafae8735a.png
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ