X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dawno mnie tu nie było. Musiałam odpocząć od ovu, wyluzować trochę (choć było to mega trudne), już nie wierzyłam że się może udać po tylu miesiącach nieudanych prób. Mam oczywiście trochę stracha przez pierwsze poronienie. Opiszę co mi pomogło, może którejś z Was się przyda.

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc u mnie niby też za bardzo lekarze nie widzieli przyczyny. Chodziłam kilka lat do Gbiorczyka (po poronieniu zrezygnowałam jak mnie potraktował nieciekawie), później błądziłam po różnych lekarzach aż w końcu trafiłam do Łojko. Po pierwszym cyklu zauważył, że mam trochę cech PCO ale pęcherzyk jakiś zawsze rośnie więc nie trzeba nic na wspomaganie. Tylk, że u mnie był problem tego typu, że pęcherzyki przerastały i robiły się torbiele (więc owulki nie miałam pomimo całkiem niezłych wykresów). Zastosował sam pregnyl bez clo no i dupka bo mam trochę za niski progesteron. I takim to sposobem w drugim cyklu z pregnylem w 17 ms w końcu zobaczyłam II.
    Mam ogromny szacunek do Ł ponieważ w ciągu tych trzech cykli zrobił mi kilkanaście razy USG i zawsze był pod telefonem. Nie zależy mu w ogóle na pieniądzach, jego jedynym celem było pomóc zrobić mi ciąże ;)

    Magda lena, rah lubią tę wiadomość

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ten sam problem co Ty emka@. Po 1 cyklu z pregnylem niestety nic. Nie dostalam ani Clo aji dupka ale u mnie progesteron wyszedl wysoki,az za...Fajnie ze napisalas do nas,juz mowilam kiedys ze kazda rada dla nas cenna a kazda taka informacja budujaca:)
    Ogromne gratulacje:*spokojnej ciazy!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2015, 08:50

    emka@ lubi tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    Ja namawiam mojego małża na wakacje, bo akurat urlop mam w "tym" czasie... i chcę jechać jak najdalej od Polski. A ten nic nie rozumie i wymyśla... a że bramę można za te pieniądze wymienić, a węgiel na zimę kupić, dach też można zreperować... no niby też chce wypocząć, ale dla niego i Mazury dobre :/ i to na trzy dni. :(

    Cudowny pomysł. Kochana, ciśnij swojego o to! Brama może jeszcze rok poczekać!!!!
    Sama coś już wymyśl, zaplanuj, wyszukaj i postaw go przed faktem dokonanym. Koniec kropka. Jedziecie. Później będzie Ci dziękował :D

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emka@ wrote:
    Cześć dziewczyny. Dawno mnie tu nie było. Musiałam odpocząć od ovu, wyluzować trochę (choć było to mega trudne), już nie wierzyłam że się może udać po tylu miesiącach nieudanych prób. Mam oczywiście trochę stracha przez pierwsze poronienie. Opiszę co mi pomogło, może którejś z Was się przyda.

    Ściskam mocno kciuki, żeby teraz wszystko dobrze się zakończyło! Niech fasolka rozgości się w brzuszku <3

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziś wizytę na 15:30 u lekarza.
    3majcie kciuki! Strasznie zaczęłam się stresować... Ale na pewno będzie wszystko dobrze! :)

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena kciuki mocne! :) jak się czujesz ogólnie?

    emka gratulacje i niech maluszek się rozgości w brzuszku :)

    sayuri jedźcie na wakacje, choćby na kilka dni, taki reset jest potrzebny. Bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2015, 09:29

    emka@ lubi tę wiadomość

    km5sio4phkxiw92p.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola, jak się czujesz? Ciąża Ci służy? :D na kiedy masz termin?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,umowilam sie na hsg ale akurat na oddziale byl dr Kaatz i to on mi bedzie robil HSG. Strasznie sie boje jakos bylam nastawiona Kozankiewicza nie wien czemu i jestem przerazona jakims innym,obcym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2015, 11:16

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena czuję się w sumie ok, te początkowe dolegliwości ciążowe chyba zaczynają mijać. Ale raczej mnie nie oszczędza i miałam już kilka przygód gdzie leciałam do lekarza w trybie dosłownie natychmiastowym i niestety na razie ciążę muszę spędzać w trybie biernym. Ale trzeba to trzeba. Termin mam na 8 stycznia. A Ty jak się czujesz? Masz już jakieś dolegliwości? Ciekawe co się uda u Ciebie już dzisiaj zobaczyć na usg :)

    pazyfae kiedy masz badanie? powodzenia!

    km5sio4phkxiw92p.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola, to Ci powiem, że wycelowałaś z terminem....
    8 stycznia rodzą się bardzo fajne i mądre dzieci :D ja się urodziłam 8 stycznia :D hahaha Ale fajnie :) :P Znam bardzo dużo osób, które urodziły się 8.01.

    Na razie żadnych dolegliwości... No oprócz coraz bardziej bolących piersi. A jak wieczorem zdejmuję stanik to aż syknę z bólu.

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda lena wrote:
    Pola, to Ci powiem, że wycelowałaś z terminem....
    8 stycznia rodzą się bardzo fajne i mądre dzieci :D ja się urodziłam 8 stycznia :D hahaha Ale fajnie :) :P Znam bardzo dużo osób, które urodziły się 8.01.

    Na razie żadnych dolegliwości... No oprócz coraz bardziej bolących piersi. A jak wieczorem zdejmuję stanik to aż syknę z bólu.

    haha super :D ciekawe kiedy będzie chciał/chciała wyjść ;)

    Oj pamiętam to. Życzę Ci bezproblemowej i spokojnej ciąży :)

    km5sio4phkxiw92p.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Dziewczyny,umowilam sie na hsg ale akurat na oddziale byl dr Kaatz i to on mi bedzie robil HSG. Strasznie sie boje jakos bylam nastawiona Kozankiewicza nie wien czemu i jestem przerazona jakims innym,obcym

    Może spróbuj jutro zadzwonić i zobaczysz, który odbierze telefon, powiedz, że wolałabyś, aby on Tobie robił.. Ja do Kaatza nie poszłabym drugi raz. Nie chcę Ciebie straszyć..

  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae spróbuj zmienic lekarza-jesli temu nie ufasz to czemu nie.
    Magda trzymam kciuki mocno :)
    Sayuri raczej alko nie wchodzi w grę,bo przecież Twój jak z moim się spotkaja to niestety jestem kierowcą :) ale będzie i tak fajnie ;)
    Płatku jak tam samopoczucie?
    Pola duzo spokoju i zdrówka dla Was :)
    Tova jak u Ciebie?
    Ana super,że już widać serducho-spokojności i niech maluch rośnie :)

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri nie pamietasz w jaki dzien dzwonilas do szpitala?wieksze prawdopodobienstwo ze trafie na Kozank.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po wizycie. Nawet nie musiałam czekac i weszłam przed czasem. U Gbiorczyka pustki jak nigdy szok. :)

    Fasolka ma 5 mm. Wygląda to dobrze. No oczywiście serduszka jeszcze nie widać. Za 2 tyg kolejna wizyta, żeby zobaczyć serducho <3
    Polip jest i to bardzo duży... i on mi prawdopodobnie tarasował drogę przez 18 miesięcy... A ja tą borowiną i herbatkami wkurzyłam go i przesunął się :) tym samym odsłaniając wejście do jajowodu i przy okazji pokazując się, bo nie był widoczny. A teraz jest duży i krwawi :(
    Będzie krwawił , niestety. Nic z nim nie zrobimy teraz. Czekamy i działamy po porodzie.
    Ciąży nie zagraża. Ale oczywiście luteina dopochwowo do końca ciąży. Ahhh.

    Kamień z serca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2015, 19:04

    rah, Pola_x, Płatek szkarłatny, polly8725 lubią tę wiadomość

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia no to piekne wiesci. Polipa sie wytnie i z glowy. Kto by pomyslal ze jednak na obrazie usg moze byc cos niewidocznego..jakie szczescie z ta borowina.czyli jednak cos dziala;) Madziu a jakie ziola pilas i od ktorego dnia cyklu stosowalas borowine?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No powiem Wam, że wierzyć sie nie chce. Pytam się Gbiorczyka, czy ten polip już jest od stycznia (wtedy zaczęłam przygody u ginekologów). On powiedział, że tak! Na pewno. Jest tak duży, że nawet nie wie gdzie się kończy, bo wchodzi do jajowodów. Dlatego go nie ruszamy!
    Pytam się : jak to możliwe, że żaden lekarz go nie widział. A on na to, że jest to możliwe, bo polipy lubią się chować i nie pokazują się długo... a ja go "wkurzyłam" i się pokazał. Gbiorczyk jako pierwszy go dostrzegł, nie przez badanie , a przez usg, ale też nie był pewny. Mówił, że przy SIS się potwierdzi lub nie. ale teraz już podczas badania na fotelu był duży i krwawiący. Ble. :(
    Pracować mogę, także popracuje tak długo jak dobrze będę się czuć. Ale myślę, że z początkiem sierpnia pójdę już na L4.

    Piłam zioła Ojca Klimuszki na zrosty (kupione na allegro) parzyłam je w termos i piłam cały dzień. Nie są smaczne :(
    A borowinę stosowałam od 4 dc. Zaraz o krwawieniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2015, 18:26

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena pustki? toż to nie możliwe prawie haha :D
    super wieści :) tylko ten polip, nie znam się na tym, ale skoro nie zagraża i będzie coś można z tym zrobić po ciąży, to jest ok. Jak to przez przypadek można odkryć swój problem...

    Ja to też zdążyłam wypróbować te wszystkie ziółka, wiesiołki itd. O borowince dopiero u was przeczytałam.

    km5sio4phkxiw92p.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie na kiedy mam termin? o matko! na 29 lutego. Dziecko nas znienawidzi, jak będzie miało urodziny co 4 lata :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2015, 18:49

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
‹‹ 264 265 266 267 268 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ