X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ostatnim monitoringu miałam 9mm, często tez mam słabe miesiączki i to pewnie też z powodu cienkiego endometrium.

    Tym lekarzem to może nie ma co aż tak bardzo sie przejmować. Każdy ma plusy i minusy. Idź do takiego, u którego sie dobrze czujesz. Ja to w sumie nie zdaję sobie sprawy jakie to sa koszty - ciąża. ale tak sobie myślę, że jak chcę miec dziecko to już pewnie w ciązy musze zaplanować większe wydatki.

    Jak zajdę to zaoszczędzę na kupowaniu ciuchów. Teraz kupuję duzo a jak będę chwilowo (mam nadzieję gruba) to będę łazić wkółko w tym samym, żeby nie wydawać na ciążowe.

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak Płatek pisze. Idź do lekarza u którego czujesz się dobrze i ufasz....
    a pieniążki się znajdą.
    Jak pójdziesz na L4 to wezmą Ci średnią z 12 miesiący i przeważnie wychodzi się lepiej niż byś pracowała, bo premie itd. No ja jak sobie liczyłam to 200 zł. do wypłaty będę miła więcej :) akurat na wizytę u lekarza (chociaż na chwilę obecną muszę chodzić co tydzień :-/).

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez myslę, że pieniązki się znajdą. Byle ciąża była.

    A jak u ciebie Magda? Leżysz czy troszkę możesz wstać?

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Płatku. Czuję się dobrze, czuję że coś we mnie rośnie :D Taki ból...w podbrzuszu, ale taki pozytywny :)

    Dziś plamienie przerodziło się w lekkie krwawienie ... leżę, cały czas leżę. Jedynie chodzę po mieszkaniu trochę, ale nic więcej. Jutro wizyta u Gbiorczyka, a 20 lipca w Gdańsku.

    Pisałam z jedną dziewczyną z forum, też miała polip ok.2 cm, mówi, że strasznie plamiła, kilka razy bardzo mocno krwawiła. I polip w 22 tc odpadł :) i teraz już jest w 30 tc i wszystko dobrze. Ale tez pisała mi, że stres niesamowity. z Każdą plamką leciała do lekarza, aż w końcu się przyzwyczaiła i nawet mocne krwawienie olała i została w domu...
    Pocieszyła mnie :-)

    Płatek szkarłatny, rah lubią tę wiadomość

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze Magda,moze teraz sie uspokoisz troszke. Bo po co ten caly stres kiedy powinno sie cieszyc :)

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 lipca 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że tak pozytywnie ci ta dziewczyna napisała. Wazne jest, żebyś była względnie spokojna.
    Wypoczniesz teraz za wszystkie czasy, a jak polip odpadnie to będziesz smigać z brzuszkiem po Toruniu :)

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 8 lipca 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tak może nie przeraża opłacanie wizyt u lekarza, ale bardziej badań które będę musiała wykonać. Jakieś genetyczne czy coś z racji mojego wieku itp. Nie wiem w sumie co się bada i ile to kosztuje. Musze to poczytać.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 lipca 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy ile masz lat, bo po 35 roku to juz chyba nie są płatne. W sumie, jeśli miałabyś też takie robić, to lepiej iść tez na wizytę na NFZ po skierowanie.

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova33 wrote:
    Dziewczynki, wynik bety to 52,7!

    Z jednej strony nie wierzę i martwię się, że pregnyl mógł zafałszować wynik. Powtórzę betę w piątek.

    Macie jakąś wiedzę nt temat. Dziś mam 12dpo...
    Bądź dobrej myśli :) znam kilka osób, ktorym wyniki sfalszowalo, neta niska ale pozytywna, testy pozytywne nawet dzien, dwa po terminie @ i niestety nie było bobasa :( ale miały te wyniki bety chyba niższe. Watpię czy ponad 50. Raczej były takie, ze testy wychodziły pozytywne ale beta słaba.

    Takze poczekaj spokojnie do jutra. Tak wiem, wiem...spokojnie ;) lekarz z pewnością powie Ci to samo, wiec sie szykuj ;p
    A jutro bedzie piękny przyrost :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2015, 08:36

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova a dlaczego zakładasz ze miałabyś "z musu" robic genetyczne?

    Tova33 lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalenko dobrze Ci napisała! Nie stresuj sie bo to moze tylko pogorszyć Twoj stan. Odpoczywaj i ciesz sie ciaza! Wszystko bedzie ok, polip odpadnie! Mowie Ci ze w ciazy rozne cuda sie dzieją i "naprawiają" :)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 9 lipca 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rah -juz co prawda pytalam ale gdzies moze umknelo:) Czy Ty masz jeszcze na sprzedaz Conceive?;)

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Tova a dlaczego zakładasz ze miałabyś "z musu" robic genetyczne?
    Rah, mam 34 lat więc wiek. Poza tym choruję na epilepsję i przyjmuje leki których przyjmowanie zwiększa ryzyko wad genetycznych u dziecka. Niestety bez leków ani rusz. To tzn korzyść przewyższająca ryzyko.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Wiek jeszcze nie taki "straszny", gorzej z choroba. Moja kumpela ma epilepsje, taka nabyta, chyba od urazu i przyjmuje leki (nie wiem jakie). 10 lat temu urodziła zdrowa córeczkę bez żadnych komplikacji i badan :)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfea, tak mam ten zel. On jest w tubce, musiałabyś sobie strzykawkę kupic. Dbałam o jego higienicznosc wiec nabierałam jednorazowa, malutka strzykawka (20 groszy) :)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie wkurzył dziś ten mój lekarz... No normalnie nie mogę... Zastanawiam się czy nie pomyliłam gabinetu...
    Jestem w pracy i nie za bardzo mam czas drugi raz to opisywać, bo napisałam już o tym w pamiętniku. Jak macie ochotę to zerknijcie...
    Lekarz oszalał...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 9 lipca 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova, ja biorę kwas foliowy przepisany na receptę - dawka 500 . Podobno za dużo kwasu foliowego to też źle dla maleństwa!

    Ej? Czyli jak stwierdzą fasolkę u Ciebie przez USG to ciążę przejmuje .... przychodnia przyszpitalna, tak? Czy źle zrozumiałam?

    Napisz jak Twój S.się czuje!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2015, 11:26

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 9 lipca 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova przeczytałam i jestem trochę zdziwiona. Nie rozumiem, jak wynik się podwoi jeśli to nie byłaby ciąża? Przecież poziom hormonu z d. się nie podniesie sam?
    Ja w I trymestrze też brałam ten wyższy kwas foliowy na receptę, ale ja przeczytałam, że jego ewentualny nadmiar i tak się podczas siusiania wydali w razie czego.

    km5sio4phkxiw92p.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi mowi ze strona nie istnieje (pamiętnik)

    Co sie stało??

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 9 lipca 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia rah...
    Pola mój Koch twierdzi, że beta podwoi się dopiero za tydzień.... Coś się mu pomyliło, albo traktuje mnie jak nic niekumatą.
    Magda w poradni rozrodczości nie przyjmują w ciąży. Także w innych przyszpitalnych poradniach też nie, bo dowiadywałam się dziś u pielęgniarki.
    Chciałam znaleźć lekarza takiego który przyjmuje na NFZ i jednocześnie pracuje w szpitalu. No i oczywiście by miał w miarę realne terminy.
    Takim sposobem zarejestrowałam się do dr Zmudzińskiego, który przyjmuje w przychodni wojskowej. Termin 31.07. Jestem nawet zadowolona. A trafiłam na niego przypadkiem. W tym cyklu robił mi USG przed owulacją i byłam pod wrażeniem, bo jako pierwszy lekarz mnie dokładnie obmierzył z każdej strony... Może zbyt gadatliwy czy uśmiechnięty nie jest, ale konkretny i dokładny. Miałyście z nim kontakt? Błagam tylko nie osłabiajcie mnie że to popudrun...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
‹‹ 278 279 280 281 282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ