X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ostatnim monitoringu miałam 9mm, często tez mam słabe miesiączki i to pewnie też z powodu cienkiego endometrium.

    Tym lekarzem to może nie ma co aż tak bardzo sie przejmować. Każdy ma plusy i minusy. Idź do takiego, u którego sie dobrze czujesz. Ja to w sumie nie zdaję sobie sprawy jakie to sa koszty - ciąża. ale tak sobie myślę, że jak chcę miec dziecko to już pewnie w ciązy musze zaplanować większe wydatki.

    Jak zajdę to zaoszczędzę na kupowaniu ciuchów. Teraz kupuję duzo a jak będę chwilowo (mam nadzieję gruba) to będę łazić wkółko w tym samym, żeby nie wydawać na ciążowe.

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak Płatek pisze. Idź do lekarza u którego czujesz się dobrze i ufasz....
    a pieniążki się znajdą.
    Jak pójdziesz na L4 to wezmą Ci średnią z 12 miesiący i przeważnie wychodzi się lepiej niż byś pracowała, bo premie itd. No ja jak sobie liczyłam to 200 zł. do wypłaty będę miła więcej :) akurat na wizytę u lekarza (chociaż na chwilę obecną muszę chodzić co tydzień :-/).

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez myslę, że pieniązki się znajdą. Byle ciąża była.

    A jak u ciebie Magda? Leżysz czy troszkę możesz wstać?

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Płatku. Czuję się dobrze, czuję że coś we mnie rośnie :D Taki ból...w podbrzuszu, ale taki pozytywny :)

    Dziś plamienie przerodziło się w lekkie krwawienie ... leżę, cały czas leżę. Jedynie chodzę po mieszkaniu trochę, ale nic więcej. Jutro wizyta u Gbiorczyka, a 20 lipca w Gdańsku.

    Pisałam z jedną dziewczyną z forum, też miała polip ok.2 cm, mówi, że strasznie plamiła, kilka razy bardzo mocno krwawiła. I polip w 22 tc odpadł :) i teraz już jest w 30 tc i wszystko dobrze. Ale tez pisała mi, że stres niesamowity. z Każdą plamką leciała do lekarza, aż w końcu się przyzwyczaiła i nawet mocne krwawienie olała i została w domu...
    Pocieszyła mnie :-)

    Płatek szkarłatny, rah lubią tę wiadomość

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 8 lipca 2015, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze Magda,moze teraz sie uspokoisz troszke. Bo po co ten caly stres kiedy powinno sie cieszyc :)

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 lipca 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że tak pozytywnie ci ta dziewczyna napisała. Wazne jest, żebyś była względnie spokojna.
    Wypoczniesz teraz za wszystkie czasy, a jak polip odpadnie to będziesz smigać z brzuszkiem po Toruniu :)

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 8 lipca 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tak może nie przeraża opłacanie wizyt u lekarza, ale bardziej badań które będę musiała wykonać. Jakieś genetyczne czy coś z racji mojego wieku itp. Nie wiem w sumie co się bada i ile to kosztuje. Musze to poczytać.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 lipca 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy ile masz lat, bo po 35 roku to juz chyba nie są płatne. W sumie, jeśli miałabyś też takie robić, to lepiej iść tez na wizytę na NFZ po skierowanie.

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova33 wrote:
    Dziewczynki, wynik bety to 52,7!

    Z jednej strony nie wierzę i martwię się, że pregnyl mógł zafałszować wynik. Powtórzę betę w piątek.

    Macie jakąś wiedzę nt temat. Dziś mam 12dpo...
    Bądź dobrej myśli :) znam kilka osób, ktorym wyniki sfalszowalo, neta niska ale pozytywna, testy pozytywne nawet dzien, dwa po terminie @ i niestety nie było bobasa :( ale miały te wyniki bety chyba niższe. Watpię czy ponad 50. Raczej były takie, ze testy wychodziły pozytywne ale beta słaba.

    Takze poczekaj spokojnie do jutra. Tak wiem, wiem...spokojnie ;) lekarz z pewnością powie Ci to samo, wiec sie szykuj ;p
    A jutro bedzie piękny przyrost :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2015, 08:36

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova a dlaczego zakładasz ze miałabyś "z musu" robic genetyczne?

    Tova33 lubi tę wiadomość

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalenko dobrze Ci napisała! Nie stresuj sie bo to moze tylko pogorszyć Twoj stan. Odpoczywaj i ciesz sie ciaza! Wszystko bedzie ok, polip odpadnie! Mowie Ci ze w ciazy rozne cuda sie dzieją i "naprawiają" :)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 9 lipca 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rah -juz co prawda pytalam ale gdzies moze umknelo:) Czy Ty masz jeszcze na sprzedaz Conceive?;)

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    Tova a dlaczego zakładasz ze miałabyś "z musu" robic genetyczne?
    Rah, mam 34 lat więc wiek. Poza tym choruję na epilepsję i przyjmuje leki których przyjmowanie zwiększa ryzyko wad genetycznych u dziecka. Niestety bez leków ani rusz. To tzn korzyść przewyższająca ryzyko.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. Wiek jeszcze nie taki "straszny", gorzej z choroba. Moja kumpela ma epilepsje, taka nabyta, chyba od urazu i przyjmuje leki (nie wiem jakie). 10 lat temu urodziła zdrowa córeczkę bez żadnych komplikacji i badan :)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfea, tak mam ten zel. On jest w tubce, musiałabyś sobie strzykawkę kupic. Dbałam o jego higienicznosc wiec nabierałam jednorazowa, malutka strzykawka (20 groszy) :)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 9 lipca 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie wkurzył dziś ten mój lekarz... No normalnie nie mogę... Zastanawiam się czy nie pomyliłam gabinetu...
    Jestem w pracy i nie za bardzo mam czas drugi raz to opisywać, bo napisałam już o tym w pamiętniku. Jak macie ochotę to zerknijcie...
    Lekarz oszalał...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 9 lipca 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova, ja biorę kwas foliowy przepisany na receptę - dawka 500 . Podobno za dużo kwasu foliowego to też źle dla maleństwa!

    Ej? Czyli jak stwierdzą fasolkę u Ciebie przez USG to ciążę przejmuje .... przychodnia przyszpitalna, tak? Czy źle zrozumiałam?

    Napisz jak Twój S.się czuje!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2015, 11:26

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 9 lipca 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova przeczytałam i jestem trochę zdziwiona. Nie rozumiem, jak wynik się podwoi jeśli to nie byłaby ciąża? Przecież poziom hormonu z d. się nie podniesie sam?
    Ja w I trymestrze też brałam ten wyższy kwas foliowy na receptę, ale ja przeczytałam, że jego ewentualny nadmiar i tak się podczas siusiania wydali w razie czego.

    km5sio4phkxiw92p.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 9 lipca 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi mowi ze strona nie istnieje (pamiętnik)

    Co sie stało??

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 9 lipca 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia rah...
    Pola mój Koch twierdzi, że beta podwoi się dopiero za tydzień.... Coś się mu pomyliło, albo traktuje mnie jak nic niekumatą.
    Magda w poradni rozrodczości nie przyjmują w ciąży. Także w innych przyszpitalnych poradniach też nie, bo dowiadywałam się dziś u pielęgniarki.
    Chciałam znaleźć lekarza takiego który przyjmuje na NFZ i jednocześnie pracuje w szpitalu. No i oczywiście by miał w miarę realne terminy.
    Takim sposobem zarejestrowałam się do dr Zmudzińskiego, który przyjmuje w przychodni wojskowej. Termin 31.07. Jestem nawet zadowolona. A trafiłam na niego przypadkiem. W tym cyklu robił mi USG przed owulacją i byłam pod wrażeniem, bo jako pierwszy lekarz mnie dokładnie obmierzył z każdej strony... Może zbyt gadatliwy czy uśmiechnięty nie jest, ale konkretny i dokładny. Miałyście z nim kontakt? Błagam tylko nie osłabiajcie mnie że to popudrun...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
‹‹ 278 279 280 281 282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ