X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 17 lutego 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i stosunek LH do FSH wyszedł 2. Generalnie wyniki sa trochę sprzeczne. Nic się nie spina.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 17 lutego 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Cie Platku. Wiesz,ja tez czasem nie wiem co o nim myslec. Mam skrajne emocje,moze dlatego ze tez nam nie wyszlo ale...przez pol roku sie u niego leczylismy. Ciagle mial nasze wyniki itp. I nagle na kolejnej wizycie rzuca w nas haslem Inseminacja. Mi sie goraco zrobilo az bo sie po prostu nie spodziewalam. Moj maz mi tlumaczyl ze moze dlatego ze wyniki jego ciagle byly bez zmian i Socha uznal ze nie ma sensu nas dluzej prowadzic naturalnie. Ale kolejna sprawa-ze polecil nam Zdrówko...to bylo zaskoczenie(oczywiscie juz po fakcie i wydanym 1000zl)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 23:03

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 17 lutego 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny teraz takie rzeczy piszecie jak ja się już zapisałam do Sochy ;)
    Już Wam pisze te wyniki...mój ginekolog powiedział, że nie są tragiczne, ale są bardzo złe i że jeśli to zaniedbamy to poniżej 9% (mój M ma 8) to pierwszy stopień prowadzący do niepłodności...? No i o tym co mówisz Płatek to tam też jest źle...

    Koncentracja 4,5 (norma >15) i w całym ejakulacie 17,6 (norma >39) :(
    ruch A 21,1% 0,9ml, w całym e. 3,7
    ruch B 10,9% 0,5ml, w całym e. 1,9
    ruch C 4,8% 0,2ml, w całym e. 0,8
    brak ruchu 63,3% 2,8ml, w całym e.11,1

    :( :( :( to chyba jednak gorzej niż myślałam, jak teraz Wam to piszę :(

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 18 lutego 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaK89 wrote:
    Magda lena ty chodzisz do Gbiorczyka prawda? to wczoraj po 9 rano twój miły głosik słyszałam w słuchawce pana doktora siedząc u niego przy biurku:)?
    rzeczywiście był zaskoczony że "bąbelek się jeszcze nie urodził" :)
    Tak, chodzę do dr G :) Ale to nie ja wczoraj dzwoniłam. Mam zadzwonić we wtorek jak nie urodzę :P
    Ale słyszę, że nastała moda na przenoszone ciążę... Co słyszę to wszystkie rodzą po terminie. Ehhh. Tylko, że ja mam duuużego syna w brzuchu a uparłam się na poród siłami natury... :-/

    A jak u Was starania?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • AnnaK89 Koleżanka
    Postów: 49 5

    Wysłany: 18 lutego 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a myślałam że trafiłam:/. pęcherzyk pęka, wyniki w normie. to mój 5 cykl na bromergonie po poronieniu więc Pan dr stwierdził że tak naprawdę to dopiero 4 cykl starań. Jak nic nie wyjdzie to mam się zgłosić za 3-4 miesiące, ale twierdzi że przyjdę już z lokatoram.

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 18 lutego 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amantha Socha "wyśmieje" HSG. Jak ja mu powiedziałam że miałam robione, to zapytał mnie: "A po co". Metoda przez RTG jest stara, sprzed 10 lat, jak to określił. Lepsze jest sono HSG.

    Nie chodzi o to, że Socha jest zły. Jest świetnym andrologiem. Rozumiem rozczarowanie Płatka, ja jestem na początku drogi z CLO. Za pół roku też pewnie będę rozczarowana, jak i ona. Też pewnie będę szukać jakiejkolwiek przyczyny.

    Płatku, co do psychiatry, to ja już byłam. Zapisałam się też na psychoterapię (nie podjęłam jej w efekcie, ale byłam na rozmowie wstępnej, gdzie dowiedziałam się, że przydałaby mi się taka terapia).

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też myśle o psychterapii. Jeśli socha ma racje i problem tkwi w mojej gowie to może ma sens. Martwia mnie tylko te nowe wyniki badań. Zupełnie nie wiem o co może chodzić.

    sayuri, oby ci się udało. Wiele kobiet zachodzi po clo.

    Pazyfae, mi tez powiedział, że kolejny krok to inseminacja. Tyle, że mi zalecił przerwę i starania naturalne w tym czasie.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 18 lutego 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amantha wrote:
    Dziewczyny teraz takie rzeczy piszecie jak ja się już zapisałam do Sochy ;)
    Już Wam pisze te wyniki...mój ginekolog powiedział, że nie są tragiczne, ale są bardzo złe i że jeśli to zaniedbamy to poniżej 9% (mój M ma 8) to pierwszy stopień prowadzący do niepłodności...? No i o tym co mówisz Płatek to tam też jest źle...

    Koncentracja 4,5 (norma >15) i w całym ejakulacie 17,6 (norma >39) :(
    ruch A 21,1% 0,9ml, w całym e. 3,7
    ruch B 10,9% 0,5ml, w całym e. 1,9
    ruch C 4,8% 0,2ml, w całym e. 0,8
    brak ruchu 63,3% 2,8ml, w całym e.11,1

    :( :( :( to chyba jednak gorzej niż myślałam, jak teraz Wam to piszę :(
    Rzeczywiście nie najlepsze te wyniki :(. Ale byłas już w ciązy, więc jest to możliwe. Morfologia 9% nie jst taka najgorsza. Tylko ilość i ruchliwość mała. Niech twój M zacznie brać suplementy jak najszybciej. Dają efekt po min. 3 miesiącach brania.

  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 18 lutego 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku, a wiesz co by mógł zacząć brać?? Do kwietnia może byśmy juz coś sami zaczęli działać? :(
    Niech Socha mówi w razie co po co, znam przypadki ze zaszły dziewczyny po tworzy ciążę wiec nie chce żałować ze nic nie robiłam...

  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 18 lutego 2016, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze jedno pytanie, jak ma na imię ten Łukaszuk, bo znalazłam dwóch lekarzy o tym nazwisku?

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 18 lutego 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mariusz :)

    Podawaj Mężowi androvit albo salfazin.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 18 lutego 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwonię jutro i zobaczę czy nie będą mieli szybszego terminu. Mogłam od razu jak Ty dzwoniłas, ale nie chcieliśmy tak daleko jechać. Tzn najpierw musiałam namówić męża, bo się załamał :(

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 19 lutego 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amantha myślę sobie, że może po prostu zapisz się gdzie chcesz, a do czasu wizyty mężowi przejdzie i na pewno pojedzie. Ja postawiłam mojego przed faktem dokonanym - tego i tego dnia wizyta, jedziesz ze mną. O dziecko staracie się wspólnie, a nie Ty sama. Socha na przykład lubi, jak do niego przyjeżdżają pary. Przy pierwszej wizycie mąż był, po prostu jako osoba towarzysząca, a przy okazji Socha namówił go na USG jąder, postraszył żylakami powrózka nasiennego i torbielami w mosznie (hahaha, mój małż nie wiedział nawet, o czym on gada). Nakazał zaprzestać palenia (udało mu się to, choć z wielkimi przebojami). Na kolejnej wizycie skubany pamiętał (albo wyczytał w kompie, nie wiem) że miał przestać palić, zapytał go o to, potem długo rozmawiał o siłowni, diecie itp. Pochwalił i podniósł na duchu. Za tę wizytę płaciłam już tylko za jedną osobę. Przy pierwszej wizycie za nas oboje zapłaciłam 350 zł.

    Powiem Ci, że warto było. Warto było zobaczyć zadowolenie mojego małża, jak mu doktor mówił, że ma ładne jajka (haha, facet facetowi :D) i chwalił za rzucenie palenia, motywował do regularnych ćwiczeń...

  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 19 lutego 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż miał 2 lata temu usuwane te żylaki przywrózka nasiennego z jednego jądra, teraz myślałam że zrobił mu się po tym wodniak, bo tak to wygląda ale był u urologa który powiedział ze te kanaliki są puste ale niestety nie mamy zdjęc z usg :(

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 19 lutego 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Socha zrobi na miejscu USG.

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się że szpitalnego łóżka na Bielanach. 3 dni wysokiego ciśnienia, w szpitalu jeszcze wyższe i tak tu sobie kwitne...
    Zły dzień wybrałam bo do pn to zostane na pewno. Ale muszę powiedzieć że ogarnęło mnie przerażenie słysząc te wrzaski z porodówki i już chyba nie chce rodzić SN...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova właśnie przebrnęłam przez Twój pamiętnik na BBF. Zaśmiewałam się czasem do łez :) a tu piszesz, że w szpitalu jesteś.

    Nie zrażaj się wrzaskami... każdy z nas inaczej odreagowuje ból czy stres. Ja akurat jestem pewna, że będę darła się jak opętana ;)

    Trzymaj się. Czekamy na Michałka :)

    Tova33 lubi tę wiadomość

  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 19 lutego 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova trzymajcie się! :)

    Tova33 lubi tę wiadomość

    km5sio4phkxiw92p.png
  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 19 lutego 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedziemy do Gdańska do Łukaszuka skoro go polecacie, bo termin jest na początek marca :)

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 19 lutego 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    Tova właśnie przebrnęłam przez Twój pamiętnik na BBF. Zaśmiewałam się czasem do łez :) a tu piszesz, że w szpitalu jesteś.

    Nie zrażaj się wrzaskami... każdy z nas inaczej odreagowuje ból czy stres. Ja akurat jestem pewna, że będę darła się jak opętana ;)

    Trzymaj się. Czekamy na Michałka :)
    No akurat pamiętnik jest do usunięcia bo po tych ostatnich aferach na BBF to strach cokolwiek pisać o sobie. Po powrocie do domu zamierzam się tym zająć.
    Michałkowi to się nigdzie nie spieszy więc nie ma co się nakrecac.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
‹‹ 341 342 343 344 345 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ