X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 8 marca 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Polly nie napisałaś najważniejszego :D kto Cię wysłał do programu :D

    Ja nie wiem, czy będę testować. Dziś mnie podbrzusze już boli jak na @ a mam 8dpo. Coś chyba jednak małpiszon mi się jednak zapowiada. Myślę, że poczekam. Pewnie szybciej @ się zjawi niż zdążę zatestować. Zapytam na wizycie czy w ogóle testować i kiedy, oraz co dalej w przypadku, gdyby jednak.

    TOVA GRATULACJE :D Ależ nas przetrzymałaś w niewiedzy :D

    Ja jestem za spotkaniem, nie należę do osób wstydliwych i nie będę krępować się spotkania w cztery oczy wiedząc, że Wy wiecie :D

    Tova33 lubi tę wiadomość

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 8 marca 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tova, gratulacje! Super rzeczy sie ostatnio na naszym forum dzieją i dużo sie dzieje.

    U nas dni płodne, więc działamy :). Myślała, że owulka była wczoraj bo bolały mnie jajniki a dzis znów wyszedł pozytywny test owulacyjny i już sama nie wiem.
    Jutro jad do Sochy bo w tym cyklu @ trwała 1 dzien i martwię sie tym. Zobaczymy co powie. Może zrobi USG i powie mi czy pęcherzyk pęknięty.

    Jesli chodzi o spotkanie to nie myślałam o tym ale właściwie czemu nie :)

    Tova33 lubi tę wiadomość

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 8 marca 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova! Pięknie :* Gratulacje!
    Pewnie mąż też zakochany? Był z Wami?
    Całusy dla Michasia!

    Czekamy na kolejne brzuchatki tu!!!!

    Płatku, @ trwała 1 dzień? hmmmm no koniecznie daj znać co on na to.

    Pola a co u Was? Karmisz piersią?

    U mnie coraz gorzej z pokarmem :(
    Mały chce coraz więcej, a mój mu nie wystarcza. Podobno po cc do 3 tyg może rozkręcać się laktacja. Mam jeszcze 7 dni...
    Ważne, że zawsze tą pierś dostanie, póki mu się nie znudzi :P a tak to na stałe na modyfikowane przejdę. No trudno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2016, 21:38

    Tova33 lubi tę wiadomość

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 9 marca 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko ok jak na pierwszy tydzień takiej zmiany.
    Walczymy z karmieniem. Chcę tylko piersią - uparłam się, ale jest ciężko.
    Swój poród opisałam w pamiętniku więc jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam.
    A zaraz wybieramy się na pierwszy spacerek - już nie możemy się doczekać :-)

    Magda lena, Pola_x lubią tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 9 marca 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłaś bardzo dzielna Tova! :)
    Ja się poddałam i już dokarmiam na stałe mlekiem modyfikowanym na noc.
    Wieczorem próbuję ściągnąć, ale puste mam piersi po całym dniu. Ściągam jakieś 50ml, maksymalnie 100 ml, gdzie mój mały powinien już jeść 120 ml za jednym posiedzeniem....
    :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2016, 19:06

    Tova33 lubi tę wiadomość

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 9 marca 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polly mocne kciuki! :)
    sayuri i jak sytuacja u was?
    płatek jak po wizycie?
    magdalena karmię, ale dokarmiam ją mm. Tak poza tym to jak na razie wszystko w porządku. Mała się już tak dużo uśmiecha <3 A jak Staś?
    Tova dzielna byłaś! :*

    km5sio4phkxiw92p.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 9 marca 2016, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola sytuacja taka,że czekam... najgorsze ostatnie dni cyklu. Byle do poniedziałku. .. chyba nawet nie będę testować.

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 10 marca 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda a Staś chce jesc z piersi kiedy noca karmisz go z butelki?
    U nas jest jakiś kryzys. Raz małemu dałam ściagniety pokarm butelką i od tego czasu nie chce piersi. Tak jakby mu się ssac nie chciało. O ilość mleka się nie martwię bo czasem leci ciurkiem. Tylko na początku karmienia trzeba trochę possać czego ten leniuch nie chce robić tylko płacze. Jak już zassa to potem jakoś pije.
    Nie mniej jednak serce się kraje kiedy on tak się drze a ja mu wpycham na siłę na początku.
    A poza tym to mega wyczyn pisać na forum z dzieckiem przy cycu :-)

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 10 marca 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri to byle do poniedziałku :) Niech przyniesie szczęśliwe informacje!

    Tova a to mały leniuszek :) Moja jak jest bardzo głodna i się dossie, a tam nie leci od razu, to też zapłacze. Ja już opanowałam do perfekcji pisanie z dzieciem przy cycu :D praktycznie tylko wtedy piszę :D

    magda jak się po CC czujesz? Lepiej już?

    Tova33 lubi tę wiadomość

    km5sio4phkxiw92p.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 10 marca 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova:
    Na razie nie ma problemu. W nocy dostaje 2-3 butle a w dzień cycek + czasami butla na dokarmienie. Raz z modyfikowanym a raz z moim ściągniętym, ale to ściąganie to jakaś żenada.... po 50 ml. pffff. Nie wiem czy ja coś źle robię... czy jaka cholera...?

    Pola:
    No już jest dobrze :) Nic nie boli. Tzn. czasami jak przesadzę z dźwiganiem to pobolewa blizna jeszcze, ale jest dobrze.
    Zastanawiam się kiedy mogę jakiś pas lub gacie wyszczuplające założyć ... Niby po 6 tyg dopiero... Jak Ty myślisz?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 10 marca 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda lena wrote:
    No już jest dobrze :) Nic nie boli. Tzn. czasami jak przesadzę z dźwiganiem to pobolewa blizna jeszcze, ale jest dobrze.
    Zastanawiam się kiedy mogę jakiś pas lub gacie wyszczuplające założyć ... Niby po 6 tyg dopiero... Jak Ty myślisz?

    Super :) Ja się dłużej zbierałam. Długo mnie ciągnęło przy podnoszeniu małej, trochę dłuższym spacerze.
    Na szkole rodzenia nam powiedzieli, że przez 6 tygodni po porodzie broń boże żadne pasy. Niezależnie jaki rodzaj porodu. Później można. Ja się dopiero przymierzam do czegoś, do tej pory miałam jakieś opory. Naczytałam się, że mięśnie się rozleniwiają.

    km5sio4phkxiw92p.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 10 marca 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova, przeczytała twoja relację z zapartym tchem. Bardzo podobało mi się ostatnie zdanie :).

    Na wizycie Socha powiedział, że wszystko jest super i k a czemu @ jeden dzień nie wiadomo. No i jak zwykle, czemu nie jestem w ciąży skoro u mnie tak idealnie???

    Tova33 lubi tę wiadomość

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 11 marca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku a na własną rękę robiłaś jakieś dodatkowe badania? np na wrogi śluz? przeciwciała przeciwplemnikowe?

    Tova ja także przeczytałam całą relację :) świetnie piszesz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2016, 08:28

    Tova33 lubi tę wiadomość

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 11 marca 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda żadna ze mnie specjalistka od karmienia piersią, ale kiedy miałam kryzys w karmieniu w 3 dobie po porodzie, bo mały był wciąż głodny a moje piersi puste, wysłałam męża do apteki i kupił mi fajną herbatkę. LACTOSAN się nazywa. Tania nie była ale sądzę, że się sporo przyczyniła pozytywnie. 3-4 szklanki dziennie + minimum 3 litry płynów i mam tyle pokarmu, że wciąż leci mi ciurkiem. Już zaczynam zapasy robić w zamrażalniku.
    Warto też, jeśli nie próbowałaś, odciągać laktatorem jak nie leci nawet w systemie 7-5-3 na każdą pierś. Trzymam kciuki!
    A Michał dzisiaj zrobił mi chrzest bojowy. Sra przy każdym karmieniu, a gdy go przewijałam ostał nie tylko swoje ubranko, przewijak, pościel, ale także kawałek łóżeczka, kanapy, podłogi, no i mnie. Jak srujnął z ciśnieniem to z podziwu wyjść nie mogłam. Silny jak tata w tych sprawach. A na koniec jeszcze spłukał to wszystko fontanną moczu. Jak tak dalej pójdzie to nie zarobimy na pieluchy.
    Podczas pierwszej kąpieli nasikał do wanny...
    No wesoło jest nie powiem.

    Miło mi, że podobała się Wam moja relacja porodu :-)

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 11 marca 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się uśmiałam czytając o wyczynach Michałka :D
    hahaha srujnął ciśnieniem i osrał wszystko :D
    Tzn. nie śmiałam się Tova, broń Boże, z Twojej dodatkowej pracy, ale z opisu sytuacji :)
    ciekawe, czy nasze mamy też miały z nami takie przeboje :)

    Będziesz miała co mu opowiadać, jak dorośnie.

    A u mnie chyba lipa z tego cyklu. Dziś 11 dpo, a od 4 dni boli mnie brzuch jak na @ :( przed przymusową przerwą antykoncepcyjną też mnie tak bolał. No, może nie codziennie, ale tydzień przed @ dawał o sobie znać i potem na dwa dni przed.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2016, 11:52

    Tova33 lubi tę wiadomość

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 11 marca 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradzcie cos. Jestem w trakcie monitoringu cyklu u dr Lukasiewicza w Consylium i na poczatku jak chodzilam tylko na "przeglad" to wszystko bylo ok. Jak powiedzialam mu, ze nie moge zajsc w ciaze zlecil badanie TSH i PRL oraz badanie meza. Moje hormony byly zle wiec biore Euthyrox i Bromergon. TSH mam 2,3 i lekarz twierdzi ze jest ok. Badanie meza rbilismy u Gbiorczyka i wyszlo calkiem ok. Tzn Gbiorczyk powiedzial, ze kilka parametrow trzeba podciagnac ale nie ma tragedi. Ostatnio na wizycie moj gin mnie zastrzelil, bo wlasciwie powiedzial, ze w tym wieku to juz tylko IUI albo in vitro! Wyszlam z tego gabinetu w ciezkim szoku, zawsze jak zauwaze jakas odmiennosc w cyklu i chce mu o tym powiedziec, to przerywa mi mowiac "zdarza sie", jak pytalam o jakies suple czy inne wspomagacze dla meza to swierdzil "szkoda pieniedzy". No ja pierdziele. Zapisalam sie na kwiecien do Lojki a teraz zatanawiam sie czy nie zrobic na wlasna reke HSG u Gbiorczyka. Jak zapytalam Lukasiewicza o IUI (wlasciwie to z netu wyczytalam wszystko o tej procedurze) to tylko stwierdzi, ze z Torunia najblizej do Gdanska i tam zalatwie sprawe w jeden dzien. No rece mi opadly. Mialam wrazenie, ze tylko czeka az wyjde z gabinetu i wiecej nie wroce.Dziewczyny czy zanim doczekam sie wizyty u Lojki mam robic to HSG sama czy jakies inne hormony? Jestem zalamana,a faktycznie dla mnie kazdy cykl to strata czasu ze wzgledu na wiek. A moze polecicie jakiegos innego lekarza tak na teraz?

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 11 marca 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago, przede wszystkim uciekaj z Torunia z problemem niepłodności. To strata czasu. Nic nie robia. Trudno coś ci poradzić nie wiedząc konkretnie w jakim wieku jesteś. Czy to faktycznie już taki duży problem. Jesli już pisałaś to przepraszam, że pytam ale nie pamiętam.
    A IUI można zrobić też w Bydgoszczy albo Niemczu. Opinie tylko mają średnie ale mój gin twierdzi, że w Niemczu jest dobra biotechnolog, która przygotowuje nasienie a to podobno najważniejsze przy IUI.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 11 marca 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i napisz jeszcze ile czasu się staracie.

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 11 marca 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Platku, staramy sie 10 miesiecy a mam 38 lat. Wedlug mnie to z wiekiem tragedii nie ma, ale przez tego lekarza zaczynam popadac w paranoje, ze juz wchodze w menopauze. Jesli chodzi o Torun, to moim zdaniem jest to miasto dolina pod kazdym wzgledem,ale niestety na razie musimy tu mieszkac. Zaczynam przegladac rozne kliniki, tylko wlasciwie to nawet nie wiem jak bardzo zaawansowany jest nasz problem, bo jedyne badania jakie mi zlecil to TSH i Prolaktyna, to chyba za malo by stwierdzic ze nadaje sie jedynie na IUI chociaz jestesmy juz na to przygotowani. Chcialabym poradzic sie jakiegos lekarza, ktory tak po ludzku pogdyba i cos zaleci a nie tylko "odrabianie lekcji" jak to okresla moj gin.Do kliniki chcialabym pojechac juz z jakimis badaniami, bo ze wzgledu na prace nie bedziemy mogli jezdzic na wizyty super czesto.Ech..rece opadaja...o Bydgoszczy czytalam duzo zlego, ale zainteresuje nie Niemczem.

  • AnnaK89 Koleżanka
    Postów: 49 5

    Wysłany: 11 marca 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago ile gbiorczyk bierze za badanie nasienua i hsg?

‹‹ 345 346 347 348 349 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ