X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 16 lipca 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale robiłaś badania przed IUI? Bo sa też badania wstępne - oceniajace stan hormonów kobiecych.

    Pazyfae lubi tę wiadomość

  • Daria1991 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 lipca 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeździłam i do ordynatora Styga, i do Wasilewskiego-totalna porażka. Dziękuję wam dziewczyny za poradę na pewno spróbuję się zapisać na wizytę do lekarza z bydgoszczy-Socha, bo sama sobie z tym problemem nie poradzę.Powiedzcie mi jedno wizyty u niego tylko prywatnie? jak kształtuje się u niego cenowo wizyta? A jeśli chodzi o te zastrzyki o których któraś z was pisała to mogłaby mi coś więcej powiedzieć. Bo może powinnam lekarzowi sama zaproponować tego rodzaju leczenie. Sama już nie wiem...

  • Mama Poli Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 17 lipca 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria1991 wrote:
    Jeździłam i do ordynatora Styga, i do Wasilewskiego-totalna porażka. Dziękuję wam dziewczyny za poradę na pewno spróbuję się zapisać na wizytę do lekarza z bydgoszczy-Socha, bo sama sobie z tym problemem nie poradzę.Powiedzcie mi jedno wizyty u niego tylko prywatnie? jak kształtuje się u niego cenowo wizyta? A jeśli chodzi o te zastrzyki o których któraś z was pisała to mogłaby mi coś więcej powiedzieć. Bo może powinnam lekarzowi sama zaproponować tego rodzaju leczenie. Sama już nie wiem...
    Daria1991, wizyty u Sochy niestety tylko prywatnie, 200 zł wizyta z usg, 300 zł usg położnicze. Jestem jego pacjentką od 2012 roku, w 2013 zaszłam w ciążę po odstawieniu antykoncepcji, a rok temu wykrył u mnie zespół policystycznych jajnikow. Od listopada staraliśmy się i drugą dzidzię, aż stwierdziłam, że odstawiam leki i chcę coeszyć się wakacjami, nie chcę liczyć dni płodnych i...wczoraj dwie kreski na teście, dzis to samo. Jutro jadę na betę, nie cieszę się, czekam, bo właściwie nie wierzę. Trzymam kciuki!

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    Mama Poli
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 17 lipca 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Mama to super wiadomość!!! a napiszesz coś więcej? jakie miałaś leki? po jakim czasie je odstawiłaś?

    PS. Wizyta u Sochy 200 zł tylko pierwsza, potem 150 zł.

  • Mama Poli Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 18 lipca 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    O kurcze Mama to super wiadomość!!! a napiszesz coś więcej? jakie miałaś leki? po jakim czasie je odstawiłaś?

    PS. Wizyta u Sochy 200 zł tylko pierwsza, potem 150 zł.
    Kochana, to wygląda na to, że doktorek mnie skubie, bo ciągle płacę 200 zł za usg

    Mama Poli
  • Mama Poli Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 18 lipca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ucięło mi komentarz :)
    Od listopada bralam luteinę, miovarian oraz wit.D. Dodam tylko, ze dr Socha pcos stwierdził na podstawie badania usg, nie miałam badanych hormonów itd. Sama miałam zamiar zbadać je po wakacjach, wcześniej zrobiłam komplet badań tarczycowych, insulinę, cukier i wit. d, poza wit D, wszystko było ok. Wakacje chciałam mieć normalne, bez liczenia dni, kiedy brać lutkę, której nie znoszę. Odstawiłam wszystko, na czas lata, ale trzymałam nadal dietę, czyli niski indeks glikemiczny, dużo warzyw, owoce umiarkowana ilość, zero cukru, białej mąki itd.
    Podjadę dziś do niego dopytać co z tą nieszczęsną luteiną, ona jest tez na podtrzymanie ciąży. Biorę to na spokojnie, bo nadal nie wierzę.
    Miłego dnia dziewczyny! :)

    Mama Poli
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 18 lipca 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteine musisz brać, mi w razie ciąży kazali od razu z powrotem 2x dziennie po tabletce. I jeszcze duphaston też. Nawet dostałam receptę od razu. Bo obraz usg wyglądał tak obiecująco :/

    Spytaj czemu płacisz 200 zl. Ja po każdej wizycie biorę fakturę i zawsze płacę 150 zl.....

    Ja nie mam odwagi odstawić wszystkiego. Miałam naprawdę duże jajniki i sama widzę różnice pomiedzy ich obrazem na początku (też z listopada) a teraz. Boję się, że znów wszystko mi się pochrzani. A Ty zaszłaś na naturalnym czyli?? Wow, szacun :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2016, 08:41

  • Mama Poli Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 18 lipca 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    Luteine musisz brać, mi w razie ciąży kazali od razu z powrotem 2x dziennie po tabletce. I jeszcze duphaston też. Nawet dostałam receptę od razu. Bo obraz usg wyglądał tak obiecująco :/

    Spytaj czemu płacisz 200 zl. Ja po każdej wizycie biorę fakturę i zawsze płacę 150 zl.....

    Ja nie mam odwagi odstawić wszystkiego. Miałam naprawdę duże jajniki i sama widzę różnice pomiedzy ich obrazem na początku (też z listopada) a teraz. Boję się, że znów wszystko mi się pochrzani. A Ty zaszłaś na naturalnym czyli?? Wow, szacun :)

    Dziś byłam u niego, zapytać u luteinę, pogratulował i tak, kazał brać plus Mama Dha Premium. Test dziś wyszedł już bardzo wyraźny, bo przedwczoraj ta druga kreseczka bledsza. Nie był to cykl wspomagany, wszystko natralnie. Socha powiedział dziś, że się odblokowałam i mam się nie nie martwić :)
    Pierwsze usg mam na 30.08, wiem, że wszystko może się wydarzyć, ale w głębi serca mam nadzieję, że będzie dobrze, po prostu boję się zacząć cieszyć.

    Mama Poli
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 19 lipca 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Poli to świetnie!! super wiadomość. W końcu jakaś fasolka na naszym wątku :) a już tak smutno się u nas zrobiło, że dziewczyny pouciekały stąd.

    Dość późno masz to pierwsze USG... będziesz miała wnet 12 tydzień (dobrze liczę?) I będziesz u niego ciążę prowadzić?

  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 19 lipca 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja też jestem w ciąży! :)
    Mieliśmy teraz miesiąc przerwy od CLO, zrobiliśmy badania powtórne męża wyszły 3krotnie lepsze, stwierdziliśmy ze odpuszczamy lekarzy, jedziemy na wakacje i co? Dzień przed wyjazdem okazało się,że jestem w ciąży :)) i czuje,że nie skończy się jak ostatnio!

    Płatek szkarłatny, Tova33 lubią tę wiadomość

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 19 lipca 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę kolejne świetna wiadomość!!!!! Trzymam mocno kciuki aby wszystko było dobrze☺

    Wszyscy wokoło mówią, ze powinnam odpuścić i przestać myśleć, ale to chyba najgorsze słowa jakie można usłyszeć. Trzeba wewnętrznie chcieć odpuścić, a ja na to gotowa jeszcze nie jestem.... zazdroszczę wam tego luzu :/

  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 19 lipca 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana akurat ja i luz z ciążą to były jak ogień i woda, tez cały czas dookoła słyszałam "weź odpuść, daj na luz, stale tylko dziecko i dziecko" i tak cały czas!! Myślałam,że oszaleje. Mój mąż nawet tak gadał, zaczęliśmy się oto kłócić itd. Byłam mega wściekła jak lekarz powiedział,że dajemy na luz z CLO,bo wszystko było pięknie itd a się nie udało, pomyślałam no debil skoro po jednym pierwszym miesiącu z CLO się poddaje a kobiety biorą 3 miesiące z rzędu! Mówił,ze cykl był idealny, zdrowy jajnik (bo rzekomo prawy mam nie drożny po dwóch łyżeczkowaniach kiedy poroniłam) i ze w takim razie pewnie wyniki męża są nadal źle i to bez sensu "truć" mnie CLO. Zresztą wiedział ze i tak teraz znowu z prawego będzie owulka i nic nie wyjdzie. Wiec pomyślałam sobie ok, robimy wyniki męża w tym miesiącu żeby sprawdzić mimo iż brał leki tylko 2 a nie minimum 3 miesiące wiec w razie co cykl nie jest zmarnowany,bo działamy u niego. Wiedziałam że to ten niedrożny bo na owulacji bolał wiec nastawiona czekałam kiedy w końcu przyjdzie miesiączka żeby móc dalej działać. Oczywiście wiedziałam kiedy są dni płodne, bo a może więc nie do końca odpuściłam ale na okres czekałam. Odebrałam wyniki męża i okazały się 3krotnie lepsze, górne granice norm super!! No i pytanie to dlaczego się w takim razie nie udało?? :/ a ja już wtedy byłam w ciąży :)) okres nie przyszedł, test wyszedł dzień po spodziewanej miesiące pozytywny, wynik z krwi również. Pojechaliśmy w góry i jak ktoś by mi rok temu powiedział,ze po poronieniu pojadę w góry i będę się wspinać na szczyty kazała bym mu się popukac w głowę!! A ja na luzie czuje ze będzie dobrze, musi być :) hcg rośnie, jutro wizyta u lekarza, oby było już coś widać! :)
    Także głowa do góry! I znaleźć swój sposób na to żeby w pewnym sensie "odpuścić", nie wiem jak to działa, ale jednak coś w tym jest :*

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 19 lipca 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amantha! Gratulacje!! A co zażywał Twój mąż że nastąpiła taka poprawa?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 lipca 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny! Wreszcie dobre wieści :)

  • Mama Poli Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 19 lipca 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    Mama Poli to świetnie!! super wiadomość. W końcu jakaś fasolka na naszym wątku :) a już tak smutno się u nas zrobiło, że dziewczyny pouciekały stąd.

    Dość późno masz to pierwsze USG... będziesz miała wnet 12 tydzień (dobrze liczę?) I będziesz u niego ciążę prowadzić?


    Kochane, wiem, że długo, dlatego umówilam się na NFZ, już na poniedziałek, to będzie 6tc, myślę, że pęcherzyk już powinien być, z córeczką miałam w 5 tc widoczny pęcherzyk. Betę sprawdziłam, wszystko ok :) Boję się cieszyć, ale to silniejsze ode mnie :) Co do prowadzenie ciąży, jeszcze rok temu byłam pewna, że to ponownie będzie dr Socha, ale teraz mam trochę wątpliwości. Pójdę na tę wizytę 30.08, po niej zdecyduję co robić dalej.

    Mama Poli
  • Mama Poli Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 19 lipca 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amantha, ogromne gratulacje!
    Sayuri, mnie też powtarzali, odpuść, a ja nie mogłam pogodzić się z tym, że pierwsza ciąża bez problemy z o drugą musiałam się starać, w dodatku prawie wszystkie koleżanki w ciążach- w drugich lub pierwszych. Cieszyłam się i czułam niesprawiedliwie jednocześnie. Wreszcie po długim remoncie przeprowadziliśmy się do naszego pierwszego własnego mieszkania, zajęłam się urządzaniem, szczególnie pokoiku Poli i nawet nie wiem, kiedy to się stało :)

    Mama Poli
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 19 lipca 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Poli, Tobie też oczywiście ogromnie gratuluję!!!

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 19 lipca 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie może to jest sposób dla Ciebie żeby nie koniecznie dać na luz ale np zająć się czymś :) a mój mąż brak FertilMan Plus :) i w sumie bierze dalej,bo ma mnóstwo witamin tam :)

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 lipca 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amantha wrote:
    Właśnie może to jest sposób dla Ciebie żeby nie koniecznie dać na luz ale np zająć się czymś :) a mój mąż brak FertilMan Plus :) i w sumie bierze dalej,bo ma mnóstwo witamin tam :)
    Mój też bierze. Już chyba z rok.

  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 19 lipca 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I wyniki nie są lepsze?

‹‹ 358 359 360 361 362 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ