X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 20 listopada 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie byłoby gdyby chociaż parę Torunianek zaglądało tu regularnie

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 20 listopada 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie fajnie by było

  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wątek trzeba dbać, podbijałam w wakacje, ale wątek zamarł. Cieszę się gibonku i kasiulko, że dołączyłyście. Skoro inne wątki żyją nadal, warto, żeby ten dotyczący staraczek z Torunia funkcjonował. Zwłaszcza, że każda z nas może wymienić się cennymi informacjami

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 23 listopada 2017, 03:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie, u mnie nadal bez zmian, myślimy nad inseminacją, czy zaczynać w tym roku czy wstrzymać się do następnego

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 23 listopada 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu,a czy mogę wiedzieć,dlaczego sklaniasz się ku inseminacji?Widzę,że masz dwoje dzieci.Ja szukam powodów,bo pierwsza ciąża bez problemu,druga poronienie zatrzymane,teraz 6 cykli starań takich z premedytacją i nic.Nie umiem zrozumieć,czemu teraz są problemy skoro mam jedno dziecko.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • aniołkowamama Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 26 listopada 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    ja co prawda nie z samego Torunia, ale prawie ;)
    staramy się o bobasa od dwóch lat- w międzyczasie dwa razy straciliśmy ciążę. U mnie zdiagnozowaliśmy IO, nt i ostatnio mutacje 1298C homo i PAI hetero

    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 26 listopada 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj aniołkowa mamo,bardzo mi przykro z powodu Twoich strat.Leczysz się w Toruniu?

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 26 listopada 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej

    ja już po 6 stymulacjach teraz ide na hsg a lecze się w Wąbrzeznie

  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi gibonku :( Ja mam chyba zwątpienie w lekarza,choć on się do tego nie przyczynił,to raczej szok z powodu mojej straty i nie mogę się zdecydować.Ile lekarzy tyle opinii,dobrych i złych.Postanowiłam doczytać coś tutaj

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • aniołkowamama Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 27 listopada 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaZ- mąż robi badanie nasienia u dr Gbiorczyka teraz.
    ja leczę się u siebie w mieście- mam za sobą histereskopię (usunięty polip endometrialny, poza tym ok) a za dwa tygodnie mam laparoskopię z drożnością

    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 28 listopada 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobrym andrologiem jest dr Dziewięcki. Jako ginekolog nie polecam. Ja od 2 cykli czuję się fatalnie, przede wszystkim tuż po ovu bolą mnie piersi, tak mrowią, szczypią, bolą z boku, a w tym cyklu zaczęło się zaraz po okresie. Byłam u lekarza, ale za wyjątkiem miovarinu nic mi nie zlecił, kazał przyjść po miovarinie w kolejnym cyklu. Nie chcę też pielgrzymować po lekarzach, żeby nie popaść w obłęd.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was Torunianki jest w stanie polecić naprawdę dobrego ginekologa,zajmującego się problemami z zajściem i trudną ciążą.Jak widać że stopki do mojej historii doszła cp,jestem po laparoskopii,wszystko ocalało.Nie wiedziałam o cp,trafiłam z bólem brzucha na IP,krwawienie do otrzewnej.Mam zdrowe dziecko z bezproblemowej ciąży i nie sądziłam,że druga może być taka problematyczna.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • Starająca sie 88 Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny to dołączę i ja :) Z Torunia :D

    Czekając na Ciebie...
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Starająca się,mam nadzieję,że ten wątek się rozkręci.W końcu Toruń i okolice nie taki mały.Może napiszesz coś więcej o sobie?

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • Starająca sie 88 Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no hej...ja po 8 latach stwierdziłam ze czas na kolejne dziecko....mam blizniaki :) odstawiłam tabletki miesiac temu...startowałam od razu ale sie nie udało...a niby po tabsach zachodzi sie szybko... ehh... ale okres dostałam po 30 dniach a jak czytam to niektóre nawet czekaja na miesiaczke miesiacami wiec mysle ze jest ok...i bedziemy próbowac w nowym cyklu :)

    Czekając na Ciebie...
  • Tusia91 Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja nie ukrywam, że tu zaglądam, ale się nie udzielam... a jednak postanowiłam się znowu odezwać :) Dobrych wieści nie mam, ale może przynajmniej rozruszamy ten wątek :)
    AnnaZ - w Toruniu niestety nikogo Ci nie polecę, mam świetnego ginekologa, ale jak się okazało nie do końca od tematów niepłodności. Przeniosłam się więc do Gdańska, póki co diagnoza - wrogi śluz. Wszystkie inne wyniki ok, dodatkowo mam mutację genu MTHR, ale podobno to nie ma większego znaczenia, jedynie muszę być dodatkowo suplementowana.
    W związku z wrogością śluzu mieliśmy już pierwszą inseminację - niestety nieudaną... przed nami drugie podejście...

  • aniołkowamama Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem po laparoskopii- jeden jajowód niedrożny. Na szczęście udało się udrożnić.

    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
  • gibonek Przyjaciółka
    Postów: 626 44

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaZ wrote:
    Czy któraś z Was Torunianki jest w stanie polecić naprawdę dobrego ginekologa,zajmującego się problemami z zajściem i trudną ciążą.Jak widać że stopki do mojej historii doszła cp,jestem po laparoskopii,wszystko ocalało.Nie wiedziałam o cp,trafiłam z bólem brzucha na IP,krwawienie do otrzewnej.Mam zdrowe dziecko z bezproblemowej ciąży i nie sądziłam,że druga może być taka problematyczna.


    ja jeżdżę do Wabrzezna polecam naprawdę,mam 40km do niego.Bylam na konsultacji oczywiście w Toruniu ale nic nowego nie usłyszałam tak naprawdę to nie wiedział co ma mi powiedzieć a powiedział mi to co tak naprawdę wiedziałam,byl taki przejęty moimi wynikami ze zapomniał mi recepty wypisać.a najgorsze jest to ze musisz czasami zmieniac a mnie najbardziej boli ze musze się kolejny raz przed jakims obcym facetem rozbierać.zostaje u swojego teraz na hsg i zobaczę co dalej będę wam opisywać co i jak z czasem.

  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gibonku, doskonale Cię rozumie, też nie mam ochoty kolejnemu ginekologowi opowiadać mojej historii. Widzę, że też masz jedno dziecko. To jest dla mnie fenomen, że pierwsza ciąża bez problemów, a teraz jestem bliska poddania się.

    Aniołkowa widzę,że jest po badaniach genetycznych. Rozważam, ale nie wiem jak się do tego zabrać, możesz coś podpowiedzieć? Od czego zacząć? Ostatnio usłyszałam od innego lekarza niż mój, że może przyczyna u mnie tkwi w kwiasie foliowym.

    Starająca się, daj sobie czas.

    Mam wrażenie, że żadna z Torunianek nie korzysta z toruńskich ginekologów. Ja jestem w zawieszeniu.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia, zaglądaj i udzielaj się. Warto się lokalnie wspierać. Nie trać nadziei.

    Starająca się po pierwszym cyklu nieudanym nie ma się co załamywać. Nowy Rok na pewno przyniesie dziecko :)

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
‹‹ 363 364 365 366 367 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ