X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Cynamonek30 Autorytet
    Postów: 447 497

    Wysłany: 11 marca 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2,80 ale zbadałam dopiero prawie 2 miesiace po poronieniu ....

    zi13skjo0ong6u20.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 marca 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 2,750 i lekarz mówi, że jest OK (inne hormony tarczycy są w porządku), ale dodała, że teraz są wymogi, że powinno być niższe, ale nie ma się co stresować, bo dużo dziewczyn zachodzi nawet jak ma powyżej 2 :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Anna_84 Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 12 marca 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zdiagnozowaną chorobę Hashimoto i niewielki guzek w tarczycy. Od ponad roku regularnie badam poziom TSH - zawsze w normie między 1,27 a 2,34. Ostatni wynik to 2,34 i moja endo nie przepisała żadnych leków na obniżenie, a wie, że właśnie zaczęłam starania o dziecko. Ginekolog również nic o tym nie wspomniał przeglądając wyniki badań (powiedział, że wszystko jest ok). Pozostałe wyniki w też w normach, z wyjątkiem anty-TG - wynik sprzed roku 269, wynik najnowszy 158 (norma 115). Biorę tylko jodid 200.

    uwo93e3kne7yhd3u.png
  • Sezameel Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    ja mam akurat nieco inne pytanie odnośnie brania hormonów przy niedoczynności. Czy po rozpoczęciu leczenia w celu zmniejszenia TSH nastąpiło u was przesuniecie miesiączki, opóźnienie, zanik?
    Czy może przed leczeniem miałyście nieregularne cykle a po leku unormowane?

    Mam TSH 6 od miesiąca biorę Letrox50 o ciążę się nie staram, aczkolwiek przypadki szybkiego zbicia TSH jak czytam powyżej zdarzają się bardzo często, ale temat opóźnienia okresu jest również b. częsty tym bardziej mylący jeżeli chodzi o ciążę.

    Ja cykle miałam bardzo regularne zawsze teraz już nie.

    Zdarzyło się u którejś z was?

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie pojawił się problem opóźnienia/zaniku miesiączki. Cykle mam nadal regularne. Ale odkąd leczę się na niedoczynność stopniowo zanika mi śluz płodny i już nie wiem czym mogę wspomagać jego produkcję bo nic aktualnie nie działa.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 17 marca 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita ja mam podobnie z tym śluzem, a raczej jego brakiem. A nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu. Nawet nie skojarzyłam tego z leczeniem niedoczynności, ale to by nawet pasowało, bo od ponad 2 miesięcy biorę euthyrox. W ostatnim cyklu masakra jakaś z tym śluzem. Tym bardziej mnie to dziwi bo w tym cyklu brałam olej z wiesiołka. Myślałam, że to może on mnie tak wysuszył. Ale przecież on powinien działać odwrotnie.

  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 17 marca 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie TSH - 1,23

    nxbhnwz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tsh 3,18 i lekarze nie widza w tym problemu ani endykrynolog ani 2 ginekologów

    Nalka lubi tę wiadomość

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,u mnie wynik 4,2 i udalo sie,teraz zwiekszyli mi dawke na 50 bo malenstwo jeszcze bedzie mi dodawac

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 17 marca 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też endo powiedziała, że jeśli zajdę w ciąże to mam do niej przyjść, ale itak od razu mam zwiększyć dawkę do 50.

  • Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 18 marca 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W trakcie starań o dziecko, przy rozregulowanych poziomach hormonów tarczycy, oprócz leczenia warto również zastosować suplementację. Dzięki niej szybciej wyregulujemy pracę gospodarki hormonalnej, dzięki czemu szanse na zajście w ciążę się zwiększą.

    Pozdrawiam.

  • madziad Koleżanka
    Postów: 51 21

    Wysłany: 19 marca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy moje wyniki sa ok? ostatnio poroniłaam ciże a z pierwszą ciążą też było duzo problemów ,moje wyniki:tsh-1,348 (0,350-4,940), FT4 12,10 (9,00-19,00)

    37218bc88ec301f1022932c8ee636f84.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 23 marca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.
    jestem Kasia, i jestem tu nowa :)
    przez 3 lata byłam na tabletkach antykoncepcyjnych rok na DIANE, później na CILEST, zakończyłam je brać w sierpniu zeszłego roku a o dzidziusia z narzeczonym staramy się od grudnia.. lecz z marnym skutkiem.. w lutym zdecydowałam się wybrać na kontrolne badania, no i wykryto u mnie głęboką niedoczynność tarczycy, moje tsh wynosi 48,25 (o,25 - 5,00). od tego czasu zażywam euthyrox 25. niestety wizyta u endo w trybie PILNE!! jest ustalona 22 lipca.

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 23 marca 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziad - wyniki wyglądają na b.dobre

    Kasiuleczek - nie uda Ci się znaleźć miejsca u endo wcześniej? U mnie TSH było zbijane Euthyroxem 25 przez ponad 1/2 roku i z 4,25 spadło do 2,3 a dopiero po podwyższeniu dawki najnowszy wynik mam w normie czyli 1,42.

    To jak działa dana dawka euthyroxu można zobaczyć na badaniach po ok. 2 miesiącach przyjmowania leku bo TSH zmienia się bardzo powoli, ale obstawiam, że endo podniesie Ci tą dawkę.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 marca 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiuleczek wrote:
    hej.
    jestem Kasia, i jestem tu nowa :)
    przez 3 lata byłam na tabletkach antykoncepcyjnych rok na DIANE, później na CILEST, zakończyłam je brać w sierpniu zeszłego roku a o dzidziusia z narzeczonym staramy się od grudnia.. lecz z marnym skutkiem.. w lutym zdecydowałam się wybrać na kontrolne badania, no i wykryto u mnie głęboką niedoczynność tarczycy, moje tsh wynosi 48,25 (o,25 - 5,00). od tego czasu zażywam euthyrox 25. niestety wizyta u endo w trybie PILNE!! jest ustalona 22 lipca.
    Moim zdaniem dawkę masz za małą jak na taką niedoczynność. A gdzie indziej nie ma wcześniejszego terminu?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Sezameel Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 23 marca 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja wiem przy bardzo wysokim stanie TSH zaczyna się leczenie właśnie od małych dawek zwiększając je w sporych odstępach czasu. U mnie też było pilne na lipiec... dlatego lepiej iść prywatnie. Rano się umówiłam, popołudniu byłam już po badaniach w tym usg.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ja 2 tyg temu miałam zabieg łyżeczkowania kiedy można robićbadania hormonalne po poronieniu w 13 tygodniu może ktoś wie... moje tsh zwykle w dole ok 0,5 przyczyną poronienia był krwiak macicy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ivi progesteron ponad 50 to duzo za duzy moim zdaniem

  • anksunamun88 :-) Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje ths 2,8 :( a tyle tu osób pisze że powinno być blisko jedynki.. już nie wiem co myśleć czy to dobrze czy źle, a tak byłam dobrze nastawiona.. do gin wybieram sie dopiero 8 kwietnia.. ciekawe jaki bedzie miał pomysł na to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 15:27

    termin przyjścia Agnieszki na świat to póki co 25 luty ;)
  • Kasiuleczek Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 24 marca 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie dostanę się wcześniej do endo. Hm, dziś jestem świeżutko po badaniach i obecny wynik to 22,31. Jutro idę z wynikami i zobaczymy co dalej..

    tusia90 lubi tę wiadomość

    xnw4yx8di1uxjf7n.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ