X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Aga999 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 listopada 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa wrote:
    Przy takim wyniku niemożliwością wydaje się zajscie w ciążę a nawet jeśli to jej utrzymanie graniczyloby chyba z cudem. Zamiast robić betę idź do endokrynologa.

    Na NFZ gin-endo na 8 luty ale wybiorę się do internisty endokrynologa u mnie w przychodni przyjmuje codziennie tylko musze wyjąc kartę. Myślę ze te badania muszę powtórzyć bo to są wyniki z 26.09 a ja nadal bez leków...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2016, 22:54

    Aga999
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 13 listopada 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga999 wrote:
    Myślę ze te badania muszę powtórzyć bo to są wyniki z 26.09 a ja nadal bez leków...
    Twoja decyzja, każdy ma swoje priorytety. Dla mnie staranie się o dziecko przy takich wynikach to zwykła nieodpowiedzialnosc.

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 13 listopada 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gość1993 wrote:
    Dzieki za odp. Wlasnie sie zastanawiam czy szybko rosnie czy nie. Robiłam dzisiaj kontrolnie tsh i mam 1,77 a to mój 29 dzien cyklu wiec raczej ciazy nie bedzie skoro taki wynik?
    Potwierdzenie ciąży da Ci tylko i wyłącznie badanie bety.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 13 listopada 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga999 wrote:
    Hej. Dziewczyny proszę pomóżcie. Czy przy tsh 15.52 można zajść w ciąże?


    Przy takich wyniku to chyba zajście w ciążę to graniczenie z cudem a żeby ją utrzymać to już w ogóle!.

    Najlepiej odłożyć starania do tego czasu aż unormują Ci się wyniki lekarz też na pewno Ci to powie.

  • Asiulka83 Autorytet
    Postów: 1461 1593

    Wysłany: 13 listopada 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio Dwa razy ( w czerwcu , październiku ) jak zaszłam w ciaze tyle ze biochemiczna moje tsh miało 2,6 a za drugim razem 3.3 :( teraz aktualnie biore E125 i moje tsh 1,4 a endo mowi żeby lepiej spadlo do 1,2 i jeśli zajde w ciaze od razu zrobic tsh , ft3 i do niego bo w ciąży na pewno skoczy do góry

    ukdy3e5e07dpccv2.png
    19.12. jest <3 , 09.01 3.84 cm <3 , 21.01 5,65 cm <3, 6.02 8,06 cm Boy <3 2.03 238g <3 15,05 1500 g <3 27.07 3540 <3
    ukdyj44j0v7sy1vp.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adora wrote:
    Ja zaszlam majac cos kolo 3,5 i cala ciaze mialam takie tsh. Tu w Uk lekarze nie sieja paniki jak w Pl i chwala im za to. Czesto niepotrzebnie mieszaja w organizmie dajac sztuczne hormony. Czesto wystarczy dobra dieta (wykluczenie glutenu i ograniczenie nabialu) w przypadku hashimoto a przy zwyklej niedoczynnosci dorzucic jod i selen.

    Tak, a ja masz 42 st gorączki przez tydzień, ledwie na nogach stoisz i rzygasz jak kot, to proponują paracetamol. Paracetamolem nawet raka potrafią leczyć. Nie wiem, czy leczenie w UK to najlepszy benchmark.

    Jeśli się dobrze czułaś i z dzieckiem jest wszystko OK (zbadałaś dziecku TSH po urodzeniu?), to masz szczęście.

    I przy okazji, dziewczyny: wyganiajcie facetów na badanie nasienia! Wy się zamartwiacie, czy przy takim czy innym TSH zajdziecie, a faceci mają coraz gorsze nasienie! Takie jesteśmy, my kobiety, że wszystko u siebie wynajdujemy, oni tak nie mają.
    Staraliśmy się prawie rok. U mojego męża nasienie wyszło super, tylko posklejane. Miesiąc brał suplementy i od razu były dwie krechy! U mnie jak widać TSH 3,5 - 4 nie stanowiło przeszkody, żaden z tych konowałów, którzy patrzyli na te wyniki, nie zwrócił uwagi, a ja też nie zgooglowałam tematu i nie wiedziałam, że to za wysokie.

    Polawola lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem co myśleś o moim przypadku. W lutym bż.r mój wynik tsh to 4,02
    po pół roku przejścia na diete bezglutenową spadło do 2,99
    Mój lekarz ginekolog jest również endokrynologiem z bardzo dobrej kliniki.
    Po przeanalizowaniu wyników, sprawdzeniu ft3 ft4
    kazał mi sprawdzić antyTPO jeżeli wynik antyTPO byłby powyzej normy miałam wykupić recepte euthyrox 25, jednak wynik w normie..kazał się starać bez leku.
    ocenil, że tsh 2,99 w moim wypadku jest ok...
    (zrobił też usg tarczycy - bez zastrzeżeń)

    .. co lekarz inne podejście. W styczniu ponowie badania tsh ft3 ft4..
    i jak bede miec powyzej 2 chybe bede błagać by dał cos na zbicie..

    adora lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K787 - dobrze piszesz. Jednak kobieta zawsze u siebie wyszukuje.. za mojego Męza biorę się od nowego roku.. :) jakie suplementy Twój Facet łykał?

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 14 listopada 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LepszaJa wrote:
    Sama nie wiem co myśleś o moim przypadku. W lutym bż.r mój wynik tsh to 4,02
    po pół roku przejścia na diete bezglutenową spadło do 2,99
    Mój lekarz ginekolog jest również endokrynologiem z bardzo dobrej kliniki.
    Po przeanalizowaniu wyników, sprawdzeniu ft3 ft4
    kazał mi sprawdzić antyTPO jeżeli wynik antyTPO byłby powyzej normy miałam wykupić recepte euthyrox 25, jednak wynik w normie..kazał się starać bez leku.
    ocenil, że tsh 2,99 w moim wypadku jest ok...
    (zrobił też usg tarczycy - bez zastrzeżeń)

    .. co lekarz inne podejście. W styczniu ponowie badania tsh ft3 ft4..
    i jak bede miec powyzej 2 chybe bede błagać by dał cos na zbicie..
    Jeden madry lekarz, co nie wciska hormonu. Trzymaj diete i wszystko bedzie ok/

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 14 listopada 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adora wrote:
    Jeden madry lekarz, co nie wciska hormonu. Trzymaj diete i wszystko bedzie ok/
    Pytanie co będzie jeśli pojawi się ciąża? Tsh na pewno podskoczy i lekarz pewnie wdroży lek więc nie lepiej jest je obniżyć już przed ciążą?

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 14 listopada 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w ciazy tsh nie wzroslo. Moze nieznacznie z 3,2 do 3,5 poza tym tsh to nie hormon tarczycy i nalezaloby zbadac ft3 i ft4 zeby miec sie ewentualnie czym przejmowac. Nie rozumiem czemu lekarzom wystarczy tsh aby przepisac hormony.
    Maciejowa, a wiesz, ze tarczyca produkuje rowniez t1 i t2 i kto wie jakie hormony jeszcze? Lykajac sztuczne t4 blokujesz tarczyce i powodujesz braki pozostalych hormonow. Poczytaj troche. Na dokladke sztuczne hormony jak kazdy lek ma skutki uboczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2016, 17:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak odczułam, że mój lekarz nie był za tym bym łykała lek.
    dopiero jeśli antyTPO byloby powyżej normy..
    postanowiłam trzymac diete i w styczniu ponowie wyniki.

    Adora ma troche racji w tym co pisze.

    Oczywiscie przy ewentualnej ciązy jestem ciągle pod okiem ginekologa i endokrynologa w jednym stąd jestem spokojna. . chodz czasem czuje się bezradna.

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 15 listopada 2016, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LepszaJa, kup sobie wit d3 i k2 w formie mk7. Dorzucilabym tez jod i selen. Zwykla niedoczynnosc mozesz miec z braku jodu i selenu wlasnie. Dlaczego lekarze nie mowia o suplementach? Jesli powiedzmy w organizmie brakuje jodu i tarczyca spowalnia po to aby zatrzymac to co zostalo tego jodu to dowalenie sztucznych hormonow to zabijanie samego siebie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adora dzięki.
    w styczniu ponowie badania po dluższym okresie diety i zobacze na jakim poziomie jest tarczyca. Jezeli uda się zajsc w ciąze oczywiscie badania bedą zrobione od razu.
    Wiem,że nie ma co na własną rękę łykać jod - jednak nie zawsze suplementacja jodem jest wskazana.
    Jem orzechy brazylijskie. Używam soli jodowanej. Witamine D łykam, jedynie K2 tego nie mam..Adora a Ty mialas kiedys problem z tarczycą rozumiem, ze naturalnie ją wyleczylas?

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie bez powodu jod jest na receptę. Z suplementacją też trzeba uważać.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Mialam hashimoto (mam?)i ponad 5 lat lykalam sztuczne hormony ale wreszcie zaczelam szperac i otworzylam oczy. Od ponad 2 nie biore tego badziewia i od tego czasu jestem na diecie bezglutenowej i z ograniczeniem nabialu. Co moge jeszcze dodac : moja tarczyca z 9 ml odrosla do 14, zdaje sie juz po roku na tej diecie. Oczywiscie suplementowalam sie ogromna iloscia supli, wiadomo nie wszystkie na raz. Jod zaczelam suplementowac przed ciaza, bralam w ciazy i teraz tez. Moj synek ma 2,5 miesiaca i nikomu nic nie jest. W Pl wieksza dawka wit d3 tez jest na recepte. Nie rozumiem dlaczego skoro 90% ludzi ma jej niedobory. Przed ciaza bralam 5000 IU dziennie i taka ilosc pozwolila mi osiagnac wynik wystarczajacy czyli w normie. To samo jest z zaleceniem wit c. Niby 80 mg wystarczy. Smiech na sali. Poczytajcie ile organizm jej tak naprawde potrzebuje. Podobna sprawa jest z jodem.

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A sol jodowana to syf. Musialabys jej zjesc z kilkaset gramow zeby zaspokoic dzienna dawke.

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 15 listopada 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adora - dlaczego uważasz, że hormony to świństwo? Dobrze rozumiem, że zastapilas je suplementami, których nie musialabys brać przy przyjmowaniu hormonów?

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 16 listopada 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa to zle rozumiesz. Kazdy lek ma skutki uboczne a sztuczne hormony nie lecza a tylko zagluszaja symptomy jakie daje organizm. Suplementowalam cynk, jod, selen, magnez, wapn, omega3, wit c, a, e i k2, zadnych cudow. Skoro tarczyca zle pracuje znaczy, ze mamy braki mineralow czy wit, zle sie odzywiamy np ktos ma nietolerancje glutenu. Moze byc tez zatrucie organizmu metalami ciezkimi. Przy braniu hormonow braki jeszcze bardziej sie poglebiaja wiec tak czy siak trzeba sie suplementowac. Roznica jest taka, ze bez sztucznych hormonow dajesz sobie szanse na wyzdrowienie.
    Skoro mi udalo sie pozbyc hashimoto (mialam jeszcze inne schorzenia, pewnie to wszystko mialo wspolny mianownik) to inni tez moga wyzdrowiec. Kwestia tylko, czy ktos chce sie troche potrudzic czy woli latwe rozwiazanie jakim jest recepta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 11:25

  • Asiulka83 Autorytet
    Postów: 1461 1593

    Wysłany: 16 listopada 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adora ale kazdej z nas jest inny przypadek . Ja gdybym mogla tez wolalbym nie brac zadnych sztucznych hormonow ale musze ( a nie ze chce ) bo ja nie mam w ogole tarczycy ( 14 lat temu opercja ) a 2 lata temu jod radiotywny i jedyne wyjście jest czyms zastapic prace tarczycy ..suplementy tez biore , zdrowo się odżywiam ale to nie wystarczy !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 13:22

    ukdy3e5e07dpccv2.png
    19.12. jest <3 , 09.01 3.84 cm <3 , 21.01 5,65 cm <3, 6.02 8,06 cm Boy <3 2.03 238g <3 15,05 1500 g <3 27.07 3540 <3
    ukdyj44j0v7sy1vp.png
‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ